Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2005., 20:12   #1
Labudovi na Jarunu

.. hranim ih vec 3-4 godine i to salatom, kukuruzom rjedje kruhom od kukuruza ili sl. zitarica. Nikad bijelim. Prekrasni su i obozavam to raditi. Obicno dodjem kad znam da nece biti puno ljudi tj. kad su najgladniji. Sjednem se skroz dole uz vodu i oni izadju van i onda onak slatko sjednu kraj mene i jedu iz ruke.
Bas sam si pomislila kak je lijepo da su tak pitomi dok nisam slucajno isla na Jarun ove nedjelje popodne. Uvijek izbjegavam tada ici na Jarun jer je dodje tolko ljudi k'o da se dijeli bespalatan grah. Ljudi ne kuze da su to ptice.. Vidjela sam jednu zenu koja ih hrani kolacima! I to cokoladnim!! Valjda joj je ostalo od Bozica.. Onda, vidjela sam i to da gotovo svako malo dijete voli baciti kamen na njih kad im ponestane kruha i kolaca . Ono sto me najvise smeta je pustanje psa s lanca cim se dodje blizu jezera. I to psa pticara! Mislim,
..Ne znam u cemu je stvar? Nema dovoljno znakova zabrane?? Sto?
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 22:27   #2
Mislim da im više škodi čokolada. Labudi se dobro brane, to iz iskustva u Otočcu me jedan napao ko gusan
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 12:10   #3
..joj, bila sam prekjucer...stvarno je dobar filing kad ti klopa iz ruke..nis se ne boje..jedan me stipnul za prst..
..al ovo sa kamenjem i kruhom sam i ja vidjela...moj decko je isao ljudim reci da se ne smiju hraniti s krugom...ljudi su ga jednostavno stavili na ignore..svasta..
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 19:27   #4
cuj mene stvarno boli za labudove, al ak ti je vec stalo sta ja znam zovi tam u upravu SRC jarun,pored toga nevladinih udruga imamo hvala bogu koliko pozelis sigurno ima neka koja se bavi zastitiom zivotinja, mos nazvat i novine-tema ko stvorena za jutarnji list(vec vidim bombasticni naslov na prvoj strani jutarnjega"Jarunski labudovi dobili pristeve od cokolade!" ) i reci idotima iz uprave da stave neki stand di ce se za 1-2 kune prodavati kuruza ili sto vec ti labudovi jedu pa nek ih onda hrane do sutra.
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 21:52   #5
koliko se sjecam, negdje sam procitala ili cula na tv da njih kakti netko drzi tam na oku, ali ocito je nemoguce pratiti bas svaku osobu koja ih necim hrani. drzim da je jako pametno sto su stavili tamo veliku plocu na kojoj pise sve o labudovima ukljucujuci sto jedu, a sto NE SMIJU jesti, ali nekim ljudima to nije doslo do mozga. ista stvar ti je u zoo vrtu kad kikaci hrane majmune i ostale zivotinje smokijem, ustvari ih truju. tuzno!
__________________
zasoli me
valentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 18:38   #6
Quote:
valentina kaže:
[ ali nekim ljudima to nije doslo do mozga. ista stvar ti je u zoo vrtu kad kikaci hrane majmune i ostale zivotinje smokijem, COLOR]
Točno, kad ne mogu u zoo vrtu napravit reda tko bi napravio na Jarunu?

Tko će to platit?!
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 21:27   #7
[QUOTE]valentina kaže:
[B][COLOR=deeppink]koliko se sjecam, negdje sam procitala ili cula na tv da njih kakti netko drzi tam na oku, ali ocito je nemoguce pratiti bas svaku osobu koja ih necim hrani.






...mislim da se iz aviona vidi kad netko donese vrecu kruha i baca im..da postoji netko tko bi nadgledao, mislim da bi i reagirao...
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.