Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2005., 01:47   #1
Angry Hladno je i pada kisa.....

Navodno najhladniji i najvlazniji Februar u povijesti Melburna. Lokalni environmentalisti plase raju 'klimatskim promjenama'. Sto je sad pa to? Ne plase li nas vec x godina 'globanim zagrijavanjem'? Kako sad odjednom hladno i vlazno kad je trebala bit pustinja i +50C? Zakljucak je ocigledan: oni nemaju blage veze o onome o cemu pricaju. Nisu imali niti onda kada je hit bio 'globalno zagrijavanje', a nemaju ni sada kada bulazne o 'klimatskim promjenama'.

Ali nema veze sta nitko pojma nema sto se zapravo zbiva, sto god da je moramo hitno djelovati.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 09:28   #2
ja da sam u australiji skocio bih salto s kreveta na glavu
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2005., 03:18   #3
Talking

Raspricao se fra Chipola u Chertaldu kako je isao po cudnim zemljama gdje potoci teku niz brda, i luk ima 7 slojeva. Ljudi, cudo nevidjeno.
Nas novi fra Chipola, nakon sto se umorio dokazujuci kako su Hitler i Mussolini bili zapravo dobri ko' kruh, odlucio zapoceti borbu protiv ljevicarskih prodanih dusa koje nam navjescuju smak svijeta na 50+ stupnjeva.
Ali kao i svaki drugi dobri sofist tako i nas fra Chippola zaboravi spomenuti par "sitnica".
Tako na primjer da je prvo u Melburnu predhodilo 120 mm kise, ili vise nego li je ikada bilo zabiljezeno u 100 godina. Nadalje nas dobri fratar zaboravi dodati kako je val hladnoce, sa snijegom na planinama usred vrelog ljeta, zapravo dosao nakon vala rekordno visokih temperatura.
Naravano, u svom pravednickom ushicenju, jer je razotkrio zavjeru globalnih razmjera, nas fra Chipola zaboravi prouciti sto oblikuje klimu juznog dijela australskog kontinenta. Zaboravi navesti kako je Melburn poznat po svom hirovitom vremenu gdje temperaturu od preko 40 zamijeni potop. Melburn je zeleniji od Sydney-a, a Sydney je u subtropskom pojasu. Cudne neke pustinje u ovoj Australiji, zaista.
No zasto se muciti cinjenicama i znanoscu, kada je ista ionako zrtva medjunarodne masonsko-ljevicarske zavjere.
Zajebani neki masoni, predvidjeli vec dosta davno da ce globalno zagrijavanje izazvati cesci dolazak "jet strujanja" sa Antarktika. Ali to je samo pljuga za siroke mase.

Nego kume moj, sto to tebe zaista muci? Da li se klima mijenja ili to sto netko tvrdi da je i covjek uticao na intenzitet promjena? Donedavno nisi imao problema sa zagrijavanjem. Sto se od tada promijenilo? Kvaliteta vode u R of I? Nas je ginis jos uvijek OK.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2005., 03:30   #4
Cool

Quote:
ishamael kaže:
ja da sam u australiji skocio bih salto s kreveta na glavu
Je da. Mi to radimo svaki dan. To je normalni dio nasih svakodnevnih duhovnih vjezbi. Onda za dorucak odemo krknuti po kojeg krogodila, ili vodenog bufala, a na vecer obucemo debele bunde, jer (nemoj nikom reci) ovdje je vec nastupilo ledeno doba.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2005., 14:18   #5
Quote:
BladeRunner kaže:
Nego kume moj, sto to tebe zaista muci?
Zasto je ustanovljen trend u environmentalistickim krugovima gdje pojam 'klimatske promjene' zamjenjuje pojam 'globalno zagrijavanje', kojim su nas plasili zadnje desetljece?
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2005., 14:22   #6
Talking

Quote:
BladeRunner kaže:
Nas novi fra Chipola, nakon sto se umorio dokazujuci kako su Hitler i Mussolini bili zapravo dobri ko' kruh,
Nisam rekao da su bili dobri ko kruh nego da su bili socijalisti. Pogotovo Mussolini. Na Mussolinija bi svaki danasnji socijalist bio ponosan.

To sam vec jednom objasnio. Ne znam zasto se moram ponavljati. Je li moj kum iznerviran konzistentnoscu i superiornoscu mojih argumenata odlucio uzvratiti zlobom?
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 03:26   #7
Quote:
Phil Lynott kaže:
Je li moj kum iznerviran konzistentnoscu i superiornoscu mojih argumenata odlucio uzvratiti zlobom?
Je, kak ne, pogotovo ono poboldano. LOL?

Ja sam zloban da to nije normalno. Ko drug file.

Inace ne vidim da je moj komentar ista zlobniji od tvojeg zapazanja da se ja pjenim kada samo iznosim cinjenice.

BTW, boli me kita da li netko zeli ili ne zeli vjerovati da se nase okruzenje polako ali sigurno zagrijava, bas kao sto me zaista boli i za Hitlera i Musolinija, ljevicare i desnicare.
Ja sa sve cescim klimatskim ekstremima zivim i tome se moram prilagodjavati, bas kao i 20 miliona Ozija. E posto ja ne citam environmentaliste i ne padam u komu od fantasticnih predvidjanja od 50+ stupnjeva, samo mislim sto ce biti kada sydneyske rezerve vode padnu ispod 40% kada ce nam uvesti dodatnu redukciju vode. Ne zato sto cu biti zedan, vec koliko ce me to opaliti po dzepu.
Ne mogu se cak ni seliti u Melburn, jer iako je taj grad poznat po kisama, i oni imaju isti takav problem.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 03:45   #8
Quote:
Phil Lynott kaže:
Zasto je ustanovljen trend u environmentalistickim krugovima gdje pojam 'klimatske promjene' zamjenjuje pojam 'globalno zagrijavanje', kojim su nas plasili zadnje desetljece?
Ma ti si se uhvatio tih environmentalistickih krugova ko brankice.
Oni nemaju kredibiliteta u javnosti, koliko je crno pod noktom.

Naravno da se govori o promjenama klime. O tome se govori vec vise od 10 godina, ali ti izgleda samo citas tvoje environmentaliste.
Globalno zagrijavanje utice na promjene klime. Promjene klime ne nastaju iz nekih misterioznih razloga. To je bar jednostavna fizika.

Globalno zagrijavanje sa sobom donosi nestabilnost. Nestabilnost je relativan pojam. Pod time obicno podrazumijevamo vremenske prilike koje nama ne odgovaraju.

Globalno zagrijavanje je cinjenica, a intenzivnije i cesce suse i potopi, snijezne padaline i neuobicajeno tople zime su samo oznake toga. Neuobicajenih pojava je bilo uvijek, samo sada popstoji trend da su one cesce i intenzivnije iz godine u godinu.

Nase lokalne 100-godisnje statistike, na ovom kontinentu gdje vremenske prilike normalno idu iz krajnosti u krajnost, pokazuju trend, trend zagrijavanja, sve veceg broja dana iznad 40 stupnjeva, sve intenzivnijih padalina (kod nas kisa rijetko normalno ne pada),sve duzih susnih perioda, sve nizih temperatura u visim predjelima....

Izmjereno je koliko se smanjio u prosjeku led na polovima. Australski antarkticki teritorij je prilicno velik i tamo imamo stalne znanstvene postaje. Njihova mjerenja pokazuju isti trend kao i na sjevernoj polutci.

Do toga nije doslo zato sto je hladnije.

Sorry mate, ja jos uvijek ne kuzim sto ti meni zelis dokazati. Da li da nema uopce zagrijavanja. Da li da nije moguce da covjek utice na promjene klime. Ili si jednostavno raspizdjen (bas kao i ja) sto svaka budala danas u novinama daje znanstvena objasnjenja o necemu sto jos ni puno kvalificiraniji od njih nisu u mogucnosti potpuno razumjeti. Ako pizdis zbog budala, to je OK, a nemoj mi molim te vaditi lokalne vijesti odavdje iz konteksta, i onda ih jos nazivati ARGUMENTIMA. Imaj petlje pa objavi i ostale vijesti, bas iz Melbourne-a, pa onda malo proseci do CSIRO-ovog sitea i citaj njihova predvidjanja od prije 4-5 godina.

Za boga miloga, tebi je superioran i konzistentan argument vijest da je u Melburnu palo rekordno kise i bilo hladno. Pa i kod mene je bilo samo 11 stupnjeva do iza 10 sati u jutro. Ljeta od samo 10 stupnjeva smo imali u Zagrebu koliko puta. Ovdje temperatura u samo par sati padne za vise od 20 stupnjeva i to uopce nije neuobicajeno. Da nije toga, tesko da bi prezivjeli u Australiji.

Zelis li biti konzistentan, objavi i ostalo, pa mi se javi.
Kao na primjer da je Navodno najhladniji i najvlazniji Februar u povijesti Melburna samo zbog tih 120mm sto je palo u jednom danu. U tom danu je palo vise kise nego u par mjeseci.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 10:36   #9
Talking

Buuu! Rezerve vode ce pasti. Buuuu! Kataklizma se blizi!! Pokajte se!!! Buuuu! The world will end unless you mend your evil ways! Buuuu!
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 17:48   #10
Dakle globalno zagrijavanje dovodi do sve nizih temperatura.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 20:33   #11
Pokaj se grešniče, kraj je blizu!!!

A ti se još zajebavaš
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 09:19   #12
Quote:
Phil Lynott kaže:
Buuu! Rezerve vode ce pasti. Buuuu! Kataklizma se blizi!! Pokajte se!!! Buuuu! The world will end unless you mend your evil ways! Buuuu!
Ne znam za tvoje rezerve vode, a ja sam samo 2.5% udaljen od dodatne redukcije vode.

Posto imamo ovo "rekordno kisovito ljeto". Mozda jos izdrzimo do zime koja je normalno suha. Mi u ovoj "silnoj kisi" variramo izmedju 42% i 43% zaliha vode.

Al' bi se ti zajebavao sa kataklizmom da je tamo kod tebe tako. No vi ste sretni, nemate masone kao mi da vam sakrivaju vodu, koje zapravo ima i previse, jer je rekordno kisna godina (vec skoro dvije godine).

Ajd, a sada prati ruke i zubice, pa trk u krevet. Barba Blade ce ti ispricati pricicu prije spavanja.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 09:20   #13
Quote:
Whatever kaže:
Pokaj se grešniče, kraj je blizu!!!

A ti se još zajebavaš
Uzalud ti trud koljega. Nema ulaska u DK.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.