Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2014., 17:59   #1
Minimalizam kao način života

jel iko zivi ovako?

http://www.theminimalists.com/apartment/

nebi bas stavila na forum stanovanje, jer mi se vise radi o dusevnom utjecaju ovakog zivota na covjeka i unutarnjem miru.
prije tjedan dana sam malo zapela za tu temu i iako je pomalo zastrasujuca, mislim da cu krenit vise u tom smjeru nego u suprotnom. ljudi jednostavno previse kupuju- bacaju- kupuju. mrzim ic u kupovinu, pogotovo robu kad moram kupit :/
ovaj tip ima 10ak majica i par rifli i fino mu je. izbacio je internet iz stana, izbacio sve sto mu ne treba i sto ga ometa i uziva u miru i cistoci, radi ono sto voli, fokusira se na stvari koje ga cine sretnim, a ne na stvari koje ga svaki dan ometaju.
to je ko citanje vijesti svaki dan- citas ih i sikiras se, mislis si u koje smecetu od svijeta mi zivimo, opet neki ratovi, neka sranja i samo upijas negativu iz svega toga. onda gledas tv- neke glupe reality showove, neke reklame koje ti govore sta da mislis, sta da kupis, kako da se ponasas..
ljudi nisu slobodni, svi smo ovisni o netu, mobitelima, statusnim simbolima, misljenju drugih, modi i kojecemu. sve nam to brani da se zapravo opustimo i uzivamo u zivotu. ne treba nam puno da budemo sretni, pogovoto nam ne treba kolekcija kristalnih tanjura u vitrini da brisemo prasinu s nje svaki tjedan ili 50 pari cipela u svim bojama za sve prigode. :/
sta kazete? jel ovo izmisljotina bogatih ljudi kojima je dosadno u zivotu ili bi svijet bio bolje mjesto kad bi svi bili minimalisticniji?
inace su mi minimalisticki stanovi bili jezivi zbog silne praznine, al sta strah od praznine govori o nama? najbolje sto se nema puno sta cistit
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 19:35   #2
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
inace su mi minimalisticki stanovi bili jezivi zbog silne praznine, al sta strah od praznine govori o nama? ema puno stanajb

super tema.
citala sam da joachim löw,(njemacki trener) pirpada tom nekom pokretu gdje ljudi imaju samo nekih deset odjevnih predmeta.

u jednu ruku soping te cini totalnim ovisnikom o sranjima, kupujes gluposti koje ti ne trebaju sto te samo distraktira od pravih stvari u zivotu.
iako ljudi koji imaju sve i svasta, svojevrsni messiji, su mi isto simpaticni. kada ljudi posjeduju stvari, to znaci da ih cijene i u neku ruku su zahvalni. tipa ljudi koji imaju puno slika svoje familije.
cudan je osjecaj kad dodes kod nekoga u stan, a ta osoba nema nista.
kao da nema osobnost. pricu.



ali da mislim da ljudi prestanu ici u shopping etc. puno bi se vise okrenuli jedni drugima.
sto mi se isto svida kod te ideje minimalizma je sto si u svakom momentu spreman otici na put. ne treba ti dugo za spakirati se. ne vezu te stvari.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 20:54   #3
Minimalizam je genijalan. Kad bi bio sam svoj gazda, a ne podstanar, derao bi po minimalizmu. Ima manje za čistiti, izgleda urednije, ima više manevarskog prostora, pristupačnije, lakše je spakirati se.
Moja stara je čista suprotnost, kao da ima ciganske krvi u sebi. Nekoliko puta sam se razbio kao budala nastojeći proći kroz hodnik- ej, hodnik! Svaki 5-10 cm se nalazi neka statua, slika, ormarić, tabure itd. Po meni takvi ljudi su smušeni i vrlo su zbunjeni u životu, ne znaju što doista žele. Minimalizam je čisti fokus na ono bitno, straightforward.
Walkman is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 22:47   #4
Neurednost, pretrpanost i kič ne volim ali ovi prazni stanovi, ovaj minimalizam je hladan, prazan i negostoljubiv do bola...
Gdje su slike na zidovima, gdje su boje, gdje je sadržaj, gdje je intima, gdje je tvoj osobni pečat na svemu tome.. stanovi bez karaktera, zidovi bez sadržaja, police bez knjiga, užas jedan.. užas...!
Tolika hladnoća i praznina izvire da se ježim od toga. U takvim stanovima ne bih želio provesti ni sekundu. Baš sada radimo kuću i planove gdje staviti slike, police, neke fine originalne i prepoznatljive detalje, kako obojati zidove, podesiti svjetlo, kako ju učiniti našim mjestom.. našim lijepim toplim domom u kojem se navečer sjedne na kauč, pokrije dekom, pije topli čaj, i uživa u razgovoru, zajebanciji i nježnosti...
Biti rob stvari je glupo, no ovo je apsolutno druga krajnost... moderni ljudi koji se ne vežu za prostor, mogu živjeti bilo gdje, po podrumima, kontejnerima, ja volim imati svoje mjesto, svoj stan, prostor u kojeg se uvjek rado vraćam i za kojeg me vežu lijepe uspomene.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 01:05   #5
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
stanovi bez karaktera, zidovi bez sadržaja, police bez knjiga, užas jedan.. užas...!
Načitani stanari sa karakterom..

Slike na zidovima, knjige na policama i tuđi citati u potpisu (vidi svoj), obično nemaju sadržajne veze sa mišljenjem i karakterom osobe koja ih je tamo stavila
NotSure is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 04:52   #6
Meni je najdraži neki balans između minimalizma i zatrpanosti nepotrebnim. Zanimljiva mi je izjava Marka Zuckerberga da je namjerno kupio više istih sivih majci, jer tako ne gubi vrijeme i živce na izbor.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 08:49   #7
to je luksuz! (ovo na linku)

pogledajte hermite (hermit) - pojedinci koji zive van civilizacije sa ili nikakvim ili minimalnim kontaktom sa civilizacijom

u jednom "intervjuu" sa jednim mislim u kanadi ili americi nebitno za poantu su cak napali covjeka da kaj on misli kak se to ponasa .. da nista ne pridonosi zajednici u kojoj zivi?!?!

lik je mrtvo hladno odgovorio ali bogami nista ni ne uzimam/trazim.

strasna mi je prica o jednoj ruskoj obitelji koja je otisla prije valjda 100 godin au sumu i prezivjeli su dobro i imali djece .. pa malo zima odnjela par glava ali bilo ih je jos dosta dok ih nisu otkrili prije kojeg desetljeca i zarazili ih sve sa upalom pluca .. eh .. mislim da je ostala jedna zena koja zivi tam sa nekim veteranom rata bez noge .. naravno svako ima svoju kolibicu .. a zive nesto kao sibir uvijeti ..

tk da ovo je freaking luksuz no svaka promjena na bolje i postovanje iskonskog i onoga sto jesi a ne sto neki psihopati uvjeravaju sebe pa onda i sve oko sebe (masnova histericna shizofrenija iz moje perspektiva i drustva u kojem osobno zivim) ... spavaj mi sapvaj .. nja nina nana
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 12:45   #8
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Gdje su slike na zidovima, gdje su boje, gdje je sadržaj, gdje je intima, gdje je tvoj osobni pečat na svemu tome.. stanovi bez karaktera, zidovi bez sadržaja, police bez knjiga, užas jedan.. užas...!
Tolika hladnoća i praznina izvire da se ježim od toga. U takvim stanovima ne bih želio provesti ni sekundu.
ma dobro, to sto vidis su neki kataloski stanovi, oni su uvijek bez karaktera. mos ti imat sve u stliu, sve u boji, al da nista od toga nije tvoj stil i da ne postoji ni jedan predmet koji tebi ista znaci. al opet, ljudi lako zatrpaju stanove i kuce. i znam kak je sranje kad stalno hodas i zapinjes za neke stvari kad moras odmicat 5 stvari da bi otvorio prozor itd. :/
al npr. mislim da mozes imat minimalisticki stan u kojem je svaki predmet tvoj omiljeni i najljepsi sa tvojom najdrazom bojom. npr. ko ti brani da ti kupis zuti ili roza kauc ako volis bas tu boju i uz to ofarbas zidove u zeleno to isto moze bit minimalizam, samo po tvom ukusu. ako ces bit radikalan minimalist, onda ces rec da treba minimalizirat i boje i sve, al ja volim boje, mene bijela ubija u pojam, iako mislim da bi u spavacoj sobi bila totalno opustajuca. i, osim toga, ako si minimalist mozes ti imat po zidovima slike od familije, ali ces mozda okacit samo jednu lijepu sliku koja ti npr. puno vise znaci nego 50 drugih. kuzis..jer u sumi 50 slika, mozda neces primjetit ni jednu nesto posebno, a ako imas samo 1 koja se istice (ili ajd 2,3), onda je to mozda ipak bolje mislim da smisao minimalizma nije samo totalno nevezanje za materijalno, da ako danas sutra odes nekud, da ti apsolutno nista ne fali (iako, predmeti ti vecinom i nece falit, nego ljudi), nego odredjivanje prioriteta u zivotu. ako nisam ljubitelj goblena, zasto da ih drzim u nekoj ladici, jer mi ih je baba dala ili neko? ako nisam ljubitelj tehnologije, zasto da imam 2 kompa, jebacke zvucnike i kolekciju igrica koju cuvam od djetinjstva..i tako. nego cu npr. okacit na zid sliku, jer volim slikat, ostavit sve cvijece, jer volim cvijece a izbacit neku bezveze vazu sto sam jednom dobila za rodjendan ili toster ili pola casa i tanjura makar sklonit u podrum, jer koristim samo 5 itd. niko nikog ni ne tjera da bude ono apsolutno 100% sto minimalniji, jer onda bi zivio ko skitnica, nebi imo kucu, jer sta ce ti. al bilokako naginjanje u tom smjeru, mislim da bi bilo korisno dosta ljudi da si malo srede zivot i misli i kaos koji ih okruzuje.
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 16:07   #9
Quote:
NotSure kaže: Pogledaj post
Načitani stanari sa karakterom..

Slike na zidovima, knjige na policama i tuđi citati u potpisu (vidi svoj), obično nemaju sadržajne veze sa mišljenjem i karakterom osobe koja ih je tamo stavila
Bolje imati nekakav potpis i pečat nego nikakav...
A najgore od svega jest ne imati svoje argumente a degradirati tuđe..
Sve na nama i oko nas odražava način na koji razmišljamo i percipiramo svijet oko sebe. Mjesto gdje imaš svoj mir i provodiš naugodniji dio svog vremena konstantno odražavati tako pustim i praznim, čemu.. gdje je smisao toga.. Možda je ekstrem smisao, drugi su materijslisti a eto baš ja nisam.. ali jesi jer i ta odjeća na tebi odraz je tebe, nosiš ju svakodnevno i kupio si ju zato što ti se sviđa i obavlja funkciju s kojom si zadovoljan.. možeš i bez nje ali ugodnije je snjom zar ne...?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 16:14   #10
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
ma dobro, to sto vidis su neki kataloski stanovi, oni su uvijek bez karaktera. mos ti imat sve u stliu, sve u boji, al da nista od toga nije tvoj stil i da ne postoji ni jedan predmet koji tebi ista znaci. al opet, ljudi lako zatrpaju stanove i kuce. i znam kak je sranje kad stalno hodas i zapinjes za neke stvari kad moras odmicat 5 stvari da bi otvorio prozor itd. :/
al npr. mislim da mozes imat minimalisticki stan u kojem je svaki predmet tvoj omiljeni i najljepsi sa tvojom najdrazom bojom. npr. ko ti brani da ti kupis zuti ili roza kauc ako volis bas tu boju i uz to ofarbas zidove u zeleno to isto moze bit minimalizam, samo po tvom ukusu. ako ces bit radikalan minimalist, onda ces rec da treba minimalizirat i boje i sve, al ja volim boje, mene bijela ubija u pojam, iako mislim da bi u spavacoj sobi bila totalno opustajuca. i, osim toga, ako si minimalist mozes ti imat po zidovima slike od familije, ali ces mozda okacit samo jednu lijepu sliku koja ti npr. puno vise znaci nego 50 drugih. kuzis..jer u sumi 50 slika, mozda neces primjetit ni jednu nesto posebno, a ako imas samo 1 koja se istice (ili ajd 2,3), onda je to mozda ipak bolje mislim da smisao minimalizma nije samo totalno nevezanje za materijalno, da ako danas sutra odes nekud, da ti apsolutno nista ne fali (iako, predmeti ti vecinom i nece falit, nego ljudi), nego odredjivanje prioriteta u zivotu. ako nisam ljubitelj goblena, zasto da ih drzim u nekoj ladici, jer mi ih je baba dala ili neko? ako nisam ljubitelj tehnologije, zasto da imam 2 kompa, jebacke zvucnike i kolekciju igrica koju cuvam od djetinjstva..i tako. nego cu npr. okacit na zid sliku, jer volim slikat, ostavit sve cvijece, jer volim cvijece a izbacit neku bezveze vazu sto sam jednom dobila za rodjendan ili toster ili pola casa i tanjura makar sklonit u podrum, jer koristim samo 5 itd. niko nikog ni ne tjera da bude ono apsolutno 100% sto minimalniji, jer onda bi zivio ko skitnica, nebi imo kucu, jer sta ce ti. al bilokako naginjanje u tom smjeru, mislim da bi bilo korisno dosta ljudi da si malo srede zivot i misli i kaos koji ih okruzuje.
Lijepo opisano...
Moram se složiti s tobom. Minimalizam danas jest potreban jer smo u cijeloj hrpi stvari kojima se okružujemo jednostavno izgubili kompas. Ljudi su se izgubili iz značaja, a njihovo mjesto zauzelo je sve ono što ljudske karakteristike ne posjeduje. No stan kao mjesto ugodnog života mora odisati tobom, ne kroz hrpu stvari koliko kroz orginalnost, koncentriranost na detalje, na pozitivno, privlačno, opuštajuće, ugodno..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 17:29   #11
molim te nemoj ovo shvatii osobno .. veicna tako govori ali eto tvoj je pos zadnji pa sam iskoristio neke navode da iznesem neke .. po meni bitne odlike mentaliteta .. usudio bi se reci cak problema .. dakle problem mentaliteta .. slijedi objasnjenje;

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Lijepo opisano...
Moram se složiti s tobom.
vidis kako si ti ti a on on u ovom dijelu .. pojedinci .. a cemu onda ovo dalje ...

Quote:
Minimalizam danas jest potreban jer smo u cijeloj hrpi stvari kojima se okružujemo jednostavno izgubili kompas. Ljudi su se izgubili iz značaja, .
ljudi su se izgubili u masi .. zapravo se skrivaju u mnozini! iz aizlizanih fraza i ponavljanih kliseja koju su prosli drustveno prihvatljive testove pa se nabacivaju njima ko kvazi intelektualci ..

.. pa vrati se na pocetak .. nisi TI ljudi ... masovna shizofrenija je izbor .. jes da pokusavaju prati mozak n asve moguce nacine .. evo u komunikaciji je to vise nego ocito .. sjecam se ja toga jos iz osnovne skole tipa odgova na pitanja "IMAMO pa nabraja neke gradove rijelke drzave " .. a ono sve sirotinja .. nitko skoro nema ni za kruva ..

dobro jutro pojedinci .. ti si se izgubio .. ti poijedinac individua .. tebi se obracam .. neznam koliko vas je u tom tijelu/mozgu ali ja vidim jedno zivo bice .. covjeka ..i mos ti mene uvjeravat da si ti ovo i ono da ti "znas" sta drugi misle .. ali kako onda nemos meni procitati misli i neznas sto ja znam?

molim vas .. oprostite ako sam pretjerao .. ili bolje da kazem oprosi mi covjece pa se dogovorite zajedno za kolektivni oprost ..
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 01:17   #12
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
molim te nemoj ovo shvatii osobno .. veicna tako govori ali eto tvoj je pos zadnji pa sam iskoristio neke navode da iznesem neke .. po meni bitne odlike mentaliteta .. usudio bi se reci cak problema .. dakle problem mentaliteta .. slijedi objasnjenje;



vidis kako si ti ti a on on u ovom dijelu .. pojedinci .. a cemu onda ovo dalje ...



ljudi su se izgubili u masi .. zapravo se skrivaju u mnozini! iz aizlizanih fraza i ponavljanih kliseja koju su prosli drustveno prihvatljive testove pa se nabacivaju njima ko kvazi intelektualci ..

.. pa vrati se na pocetak .. nisi TI ljudi ... masovna shizofrenija je izbor .. jes da pokusavaju prati mozak n asve moguce nacine .. evo u komunikaciji je to vise nego ocito .. sjecam se ja toga jos iz osnovne skole tipa odgova na pitanja "IMAMO pa nabraja neke gradove rijelke drzave " .. a ono sve sirotinja .. nitko skoro nema ni za kruva ..

dobro jutro pojedinci .. ti si se izgubio .. ti poijedinac individua .. tebi se obracam .. neznam koliko vas je u tom tijelu/mozgu ali ja vidim jedno zivo bice .. covjeka ..i mos ti mene uvjeravat da si ti ovo i ono da ti "znas" sta drugi misle .. ali kako onda nemos meni procitati misli i neznas sto ja znam?

molim vas .. oprostite ako sam pretjerao .. ili bolje da kazem oprosi mi covjece pa se dogovorite zajedno za kolektivni oprost ..
Ne razumjem te oprosti..
Iznosim svoj stav.. možda i pogrešan prihvaćam, ali ne kužim poantu?
Ako ćemo o temi pričati zašto bi stan trebao biti hladan, prazan, bez trunka emocije i pečata osobnosti vlasnika?
Ma svi smo se mi izgubili, a TI si možda iznimka? Na svakog manipulacija djeluje slično.. od šume ne vidimo drveće, pa ako i ti vidiš jedno stablo na lijevu stranu što vrijedi kada ti je šuma na desnoj..?
Protiv svijeta i trenda ne možeš... možeš imati svoj svemir i ništa više, biti neki svoj čudak, ekscentrik, dovoljno za tebe, nedovoljno za svijet oko tebe..
Ja sam zauzeo stav da je njabolje kupiti ulaznicu, sjesti u prvi red i kidati se od smijeha gledajući ovaj šou koji nam se svima na žalost dešava.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 09:02   #13
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ne razumjem te oprosti..
Iznosim svoj stav.. možda i pogrešan prihvaćam, ali ne kužim poantu?
evo rekao si dole .. kuzis kuzis samo ne zelis napustiti komfor kolektivne odgovornosti .. kao i "svi"

Quote:
Ma svi smo se mi izgubili, a TI si možda iznimka?
e tako vidis .. sad mi je lakse .. ali ja znam jos ljudi koji nisu ni JA a bogami nisu ni izgubljeni "VI"(SVI) .. pa sad ... zamjenica pocinje gubiti smisao .. odnosno tvrdnje-izjave-misljenja

Quote:
Na svakog manipulacija djeluje slično..
opet "ti" ili da kazem VI .. joj joj

Quote:
Ja sam zauzeo stav da je njabolje kupiti ulaznicu, sjesti u prvi red i kidati se od smijeha gledajući ovaj šou koji nam se svima na žalost dešava.
e tako vidis .. a nemogu bas "SVI" .. NEKI moraju i glumiti u toj predstavi . aktivno sudjelovati .. a da ne pricam o tehnicarima i logistici .. a teg redateljima scenaristima i koreografima aaaaaaaaastiiiii ga sta ih ima .. vid ekipe
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 11:12   #14
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
e tako vidis .. a nemogu bas "SVI" .. NEKI moraju i glumiti u toj predstavi . aktivno sudjelovati .. a da ne pricam o tehnicarima i logistici .. a teg redateljima scenaristima i koreografima aaaaaaaaastiiiii ga sta ih ima .. vid ekipe
Uh.. naporan si mi....
Protiv vjetrenjača se ne bori.. kolektivna odgovornost kažeš.. možda se i skrivam iza nje, zapravo da skrivam se kad malo bolje razmislim.. ali drugi put zahtjeva preveliku žrtvu.. za koga da se zrtvujem, tko to zaslužuje... kome sam ja uopće što dužan..državi, ljudima, prijateljima, sebi...? Da totalno sebično razmišljanje i koncentracija na svoju guzicu koja nas je dovela tu gdje jesmo.. ne znam, da rafali pucaju vani a ja sam dižem glavu iz rova ne pada mi na pamet...radije ću dezertirati.. imam znanje, zdravlje, pamet, novce snaći ću se negdje drugdje i povesti obitelj sa sobom...samo razmišljam....
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 11:23   #15
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Uh.. naporan si mi....
to mi nije drago cuti ali sve ostalo i vise nego drago

razumijem te i misljenja sam da je sve stvar izbora .. ja postujem i razumijem i tvoj izbor i stajaliste (mozda zvuci prepotentno ovo razumijem ali stvarno samu tim dubiozama stalno bez obzira na svoj izbor i "put" .. da en velim zrtvovanje kako navodis .. sto zapravo i je u vecini slucajeva, a ni autodestrukcija mi nije strana) ..

ali samo sam zapeti filozof-amater i da naporan u definiranju izrecenog (cak i sebi) .. ono stila da nebi bilo zabune .. netocnih navoda da ne velim obmana i zabluda sto bi bilo pretjerano reci za ovaj razgovor po mojem misljenju

hvala ti puno na mogucnosti i komunikaciji na, po mom misljenju, kulturnom nivou uz zasluzeno postovanje

ako se i ne slazemo ili nemamo isto misljenje to ne znaci da se ne postujemo

biljezim se s stovanjem!

p.s. za svaki slucaj ja bum se i dalje zrtvoval za nedo bod da dezertiranje nebu moguce da bude bar mal bolje .. mozda .. ali to jemoj izbor .. sebicni .. glede ovog navoda
Quote:
radije ću dezertirati.. imam znanje, zdravlje, pamet, novce snaći ću se negdje drugdje i povesti obitelj sa sobom...samo razmišljam....
i nadam se da nikome nece trebati moja zrtva ili sta god to bilo .. i kako god to itko vidio .. neki vrag mi jednostavno neda mira
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 11:56   #16
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
super tema.
citala sam da joachim löw,(njemacki trener) pirpada tom nekom pokretu gdje ljudi imaju samo nekih deset odjevnih predmeta.
Nadam se da među te predmete spadaju i tange,
u suprotnom nisu pravi minimalisti.

[moram se malo našalit]
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 18:16   #17
Minimalizam kao način života me užasno privlači zadnjih par godina. U nekim malim malim koracima ga uvodim u život, zbilja se osjećam pretrpana stvarima koje mi ničemu ne služe, radim na smanjenju istih, samo teško se riješiti nekih navika.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 18:48   #18
nakon jednog 2prekida2 zivotnog ritma i "ponovnog" osvijestavanja .. kad sam otvorio ormar i vidio .. koliko imam toga sto mi netreba .. a nemam ni auto .. ni stan doduse ali u zadnih par godina uz pomoc obitelji i prijatelja sam sklepal malu kucicu i jos malo hrane ..

ima tu puno teskiih i nij eto lako .. ali za to pomanjkanje komfora i kaj bu mi se guza malo smrzla u nekim trenucima kad priroda zove .. tjesit ce me pomisao da ne parazitiram drugo ljudsko bic e.. da zato da meni bude lakse tamo negdje ne robija stotine njih i umiru maltene od gladi ..

vrijede li jeftinije .. bilo sto .. necije nesrece i patnje .. bar je to moj osobni princip .. ako gledam pozitivne ..

uvjetno negativne je prst u oko ovim lokalnim seljacinama kaj su u odjelima a do jucer gasili svijetla sjekirama i jo sbi da robijam za njih dok se oni svi guze u svom primitivnom pederluku ..

hvala ali NE hvala :
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 14:34   #19
Minimalizam ftw
Jedva čekam imati neki svoj prostor koji ću urediti minimalistički, uz par boja i niti jednim neuporabljivim predmetom

Nabijem ukrase, mašne, kič, nepotrebnosti bilo koje vrste, ne mogu to smisliti
Opterećuje mi mozak + što je netko već i napisao - teško i nemoguće je redovito čistiti natrpane prostore..
Ne može mi nitko reći da svaka 3 dana čisti prašinu sa svih figurica, knjižica, ukrasa, knjiga, ormarića i sl. što ima nabijeno po kući..
To each his own.. Osobno zagovaram minimalizam
__________________
To bring the pieces back together rediscover communication.
Elisea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 14:39   #20
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Bolje imati nekakav potpis i pečat nego nikakav...
I "nemam komentara" je komentar, zar ne?
Tipu s linka na početku priče je osobni pečat minimalizam, tebi je nešto drugo..
__________________
To bring the pieces back together rediscover communication.
Elisea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.