Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2015., 17:03   #1
EDM

Electronic Dance Music ili ovih dana popularno EDM je kao što i sama riječ govori elektronička dance glazba, naravno problem nastaje u određivanju žanrova kako ih je danas mnogo.

EDM može naravno biti svaka elektronička glazba počevši od housea do nekih pop stvarčica, trance, eurodance itd. Uglavnom svaki techno se može svrstati generalno kao EDM žanr ali to nije točno. Ipak smo u 2015oj i da se raspoznati konkretno što je EDM žanr.

EDM glazba se po meni sve više i više odvaja što vrijeme odmiče i mislim da je jasno tko je EDM izvođač (a tko spada u drugi žanr) i na takve ćemo ciljati u ovoj temi.

Ukratko ako je netko još zbunjen sa žanrovima, neki od slavnijih EDM izvođaća bi bili
Hardwell, Dyro,Sick Individuals



Jedan od meni dražih izvođača a i pjesama Danicov edit Andrewa Rayela inače trance izvođača ali Danic je EDM izvođač tako da ovo spada u ovu temu jer ovo nije trance

Brutalna star za početak

Andrew Rayel - Dark Warrior (Dannic Radio Edit)

Drop je pred kraj pjesme i jako je energetičan, savršen za aktivnosti

Eto, toliko nadam se da je ovo dosta za uvod moderatoru i da ima netko tko sluša ovaj žanr glazbe
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 05:34   #2
Goldfish & Blink - Here We Go Again

PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 17:07   #3
Dannic & Sick Individuals - Blueprint
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 19:24   #4
Klasik
Hardwell feat. Amba Shepherd - Apollo

Akustična verzija klasika, predivno

Hardwell feat. Amba Shepherd - Apollo (Acoustic Version)
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 19:29   #5
Te gluposti trešte po teretanama.
Berivoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 19:37   #6
R3HAB & KSHMR - Karate
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 19:39   #7
Jebeno mišićavko, vidiš da niko ne sluša tu tvoju Koloniju.
Berivoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 22:00   #8
Slusam ja
Slabo ce se kod nas naci ljudi koji stvarno slusaju elektroniku, uglavnom se to svede na slusanje komercijalnih sranja po cajkaškima klubovima
SepI is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 11:14   #9
Slusam i ja i pratim najvise electro scenu .Nedavno sam biio na par koncerta na jednom festivalu .
Nisam opterecen smijerovima i slusam sve, od indi-techno-electro . Meni su sve tendencije drage i bas me to privlaci elektro sceni .


Round Table Knights

Dachshund - Jokari

Cesare vs Disorder & Quenum "Just For Fun",
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 13:09   #10
Znači imamo topike za house, deep house, house komercijalu, EDM,

Znadem razliku između tehno, house, trance.

Tehno je sirovi dum-dum, house je melodiozna, popističan, soulast, trance je onako meni je to sve kao moderni derivat Donna Summer I feel love

A sada me zanima budući da imamo topik house komercijala zašto onda imamo topik EDM? Koje su to pjesme koje ne spadaju na topik house komercijala, a tu spadaju neke koje imaju više trance utjecaja ili što?
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 12:02   #11
Moderni derivat Donna Summer . Slatko sam se nasmijao .
Ne znam ali kod mene sve to spada pod EDM .
Sjecam se velikana koji su zapoceli sa elctro prije nego je kompjuter zauzeo maha . Prvi labeli kao Mo'Wax ili DJ Shadow .
Za mene je to bila undergraund glazba . James Lavelle je lokalizator tri hip hopa .
Steta sta je zavrsijo lose i sta je Mo'Wax nestao sa scene .

Ovo ja nazivam EDM
Na ovom albumu nalazimo ucesce Thom Yorke, Richard Ashcroft , Mike D , krema nad kremom .

DJ Shadow - Six Days
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 12:12   #12
Massive Attack , Portishead i mnogi drugi koji su po meni ne zaboravni .
https://www.youtube.com/watch?v=24CgqhCQ8q8

https://www.youtube.com/watch?v=K6JTjhWUUyI
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 18:56   #13
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Moderni derivat Donna Summer .
Što je smiješno? Je si li ti ikada čuo I feel love? Trance je nastao iz high energy whatever kako se zove ta glazba. Onaj trtrtrtrtrtrtr zvukom, to je onda trance još više nekako "ubrzao".

Nisam ni slušao ono što si stavio, ali već pretpostavljam da to spada pod IDM. Intelligent dance music

Inače novi glazbeni stil ( ako možda nije novi nemojte mi se smijati )

JUNGLE TERROR
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 19:37   #14
EDM - Electronic dance music, najčešće se veže uz plesnu, komercijalnu elektroničku glazbu i izraz je koji je nastao prilično kasno, razmatrajući povijest elektroničke glazbe, negdje u 2000-tim u USA. Ne obuhvaća sve moguće žanrove i podžanrove elektroničke glazbe, posebno ne one udaljene od klubske, plesne scene.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 20:21   #15
Party Rock Anthem - LMFAO
Ariana Grande-Break Free (Feat.Zedd)
Avicii -Wake Me Up
Britney Spears - I Wanna Go
Chris Brown - Don't Wake Me Up
Horvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 20:24   #16
@Gareton,ma slazem se ja sa tobom Jungle Terror mi je sjeo da ti ne mogu reci .Giorgo Moroder koji je autor najvecih hitova Donne Summer je prekursor elektronicne glazbe . Kolaborirao je sa najvecima i lista bi bila jako dugacka kada bi stavijo sav njegov rad .Iniciator je Dance Music Hall i pomisli koga mi tu pronalazimo ? Pronalazimo imena kao : Chic, Sylvester, Gloria Gaynor,Bee Gees,Donna Summer,Barry White

@Stronger slazem se . Medjutim ,imas pojedinih festivala koji su sve smijerove strpali pod jedan naziv . Naravno da je dance neki pod zenre i naravno da se radi o plesnoj glazbi house, eurodance, trance, techno, trap, dubstep garage.
Personalno idem po mome feelingu i slusam naspram moga trenutnoga stanja . Inace diram u sve .

John "Jellybean" Benitez -- The Mexican

Vezan sam uz skoro klasiku

lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 20:29   #17
Francois K - FK EP - Hypnodelic

Brooklyn Bounce-Progressive Attack

Brooklyn Bounce - Get Ready to Bounce

Zadnje uređivanje lazan : 04.05.2015. at 20:59.
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 23:09   #18
Secondcity - I Wanna Feel

Iako je ovo pjesma od prošle godine. Meni je ovo klasični house zvuk. Zapravo 90-te se sada vraćaju.

Zhu - Faded

pjesma je imala zapaženi uspjeh prošle godine


+

dvije friške ( sada se negdje prije pojavile na top listama )

Kygo - Stole The Show (Feat. Parson James)

Feder - Goodbye feat. Lyse

Ova Goodbye ima ultimativni beat Mogla bi biti veliki hit
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 00:24   #19
@gareton Koje ova /ovaj Zhu ? Ko se skriva iza ovoga ? Ne pratim liste i ne pratim uopste razne klasmane . Ja ti imam svoj radijo i ja ti slusam samo moj radijo . Prosli mjesec sam bio na jednom elektronu . Tamo sam susreo par interesantnih ljudi . Tak da pojma nemam ko ga si stavijo .

Ne znam je si li cuo za pojedina mijesta Fabric u Londonu ,Berlinu Berghain iWarehouse Project Manchester, gdje se pusatju avangardisti ? Projekat je vrlo dobar i imas jako dobre glazbe .
https://www.youtube.com/watch?v=jzWliqBzuL8

Vrsion - Vibration (Trevino 909 Remix) - The Nothing Special
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 00:33   #20


inb4 'Tiesto se prodao u komercijalu!11!'
Stvar svejedno smešira.
Blue Comet is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.