Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2017., 15:38   #161
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
Jerbo Saucha je usmeno kazao tajnici da MORA isplatiti lovu.
Sustav isplate dnevnica tako ne funkcionira.

1. Kad ideš na put uzimaš putni nalog.
- za njega ti se isplaćuje određena akontacija (njome plaćaš hotel, cestarinu, trajket....).
- Potpisuješ priznanicu o preuzimanju keša na blagajni. (odjel računovodstva-blagjna).

2. kad se vratiš sa puta moraš POPUNITI i POTPISATI putni nalog.
- uz njega prilažeš i sve račune o troškovima (hotel, cestarina, trajekt.... )
- Potpisuješ priznanicu o vraćanju viška novca ili o isplati razlike od već isplaćene akontacije. (opet računovodstvo-blagajna).


Tako da Saucha u ovome nije mogao sudjelovati sam, nema šanse.
Jer ako ništa drugo djelatnice na blagajni su vidjele svaki taj nalog, svaki povrat naloga sa priloženim troškovima, a tu su i priznanice kojima se potpisuje preuzimanje keša.

Njegova osobna tajnica nema niti smije imati keš kod sebe (ona je samo tajnica), ti poslovi se obavljaju u odjelu računovodstva-financija pri uredu Vlade za opće poslove. A tamo moraju biti i sve priznanice kojima je netko osobno svojom rukom potpisao preuzimanje keša za svaki nalog ponaosob.

Znači djelatnice na blagajni ZNAJU (moraju imati i pisani trag) TKO JE PREDAVAO NALOGE i tko je peuzimao keš.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:42   #162
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Je. Ali, dok su mu oni skinuli imunitet on je već mogao pobjeći.Kao i Sanader.
Imunitet ne ukida MIP, oni samo predlažu. O tome mora glasati Sabor.
A to što je Saucha imao imunitet ne znači da ga se mora pustiti preko granične kontrole. Tak da, s imunitetom ili bez, on može zbrisati eventualno poskrivečki, u prtljažniku nekog automobila..
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:42   #163
Quote:
casio kaže: Pogledaj post

Tako da Saucha u ovome nije mogao sudjelovati sam, nema šanse.
Jer ako ništa drugo djelatnice na blagajni su vidjele svaki taj nalog, svaki povrat naloga sa priloženim troškovima, a tu su i priznanice kojima se potpisuje preuzimanje keša.

Njegova osobna tajnica nema niti smije imati keš kod sebe (ona je samo tajnica), ti poslovi se obavljaju u odjelu računovodstva-financija pri uredu Vlade za opće poslove.
Trebao bi propjevati sam ili trebalo bi ga (na sudu) znati natjerati na to , vraga ce ekipa oko njega sama izaci i reci da su znali ili pomagali.

(kod nas recimo policija daju deal ili se smanji necija kazna ako su spremni suradjivati i kazu tko je sve ukljucen u sustavnu korupciju, kradju i sl). ima nacina....tijekom istrage isto, ako su dovoljno spretni mogu ga natjerati/poticati da prizna i govori o tome tko sve je ukljucen i da li je ukljucen.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:42   #164
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Sustav isplate dnevnica tako ne funkcionira.

1. Kad ideš na put uzimaš putni nalog.
- za njega ti se isplaćuje određena akontacija (njome plaćaš hotel, cestarinu, trajket....).
- Potpisuješ priznanicu o preuzimanju keša na blagajni. (odjel računovodstva-blagjna).

2. kad se vratiš sa puta moraš POPUNITI i POTPISATI putni nalog.
- uz njega prilažeš i sve račune o troškovima (hotel, cestarina, trajekt.... )
- Potpisuješ priznanicu o vraćanju viška novca ili o isplati razlike od već isplaćene akontacije. (opet računovodstvo-blagajna).


Tako da Saucha u ovome nije mogao sudjelovati sam, nema šanse.
Jer ako ništa drugo djelatnice na blagajni su vidjele svaki taj nalog, svaki povrat naloga sa priloženim troškovima, a tu su i priznanice kojima se potpisuje preuzimanje keša.

Njegova osobna tajnica nema niti smije imati keš kod sebe (ona je samo tajnica), ti poslovi se obavljaju u odjelu računovodstva-financija pri uredu Vlade za opće poslove.
Dokaz više da nije moguće da je samo jedna osoba u pitanju i da nitko drugi nije ništa znao. Trebao je dobiti bar još jednog kolegu u zatvoru da mogu igrat šah!:klap:

Ali hrabri skojevac rado će se žrtvovati za partiju i svu krivicu preuzati na sebe!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:44   #165
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Jasno, pa tko je kad iz politike netko dugoročno robijao zbog bilo kakvog kriminala...
pa naš "ćaća". više od tri godine s kraćim prijelaznim razdobljima ekstradicije, prekida, pripuštanja i ostalih smicalica. a to je već ozbiljan staž.

samo što je to bilo, pravno gledano, pritvaranje zbog "istraživanja" pa se ne doživljava kao pravomoćno robijanje. al dođe na isto
atutto_gas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:45   #166
Quote:
atutto_gas kaže: Pogledaj post
pa naš "ćaća". više od tri godine s kraćim prijelaznim razdobljima ekstradicije, prekida, pripuštanja i ostalih smicalica. a to je već ozbiljan staž.

samo što je to bilo, pravno gledano, pritvaranje zbog "istraživanja" pa se ne doživljava kao pravomoćno robijanje. al dođe na isto
Sada bi ti netko ovdje na forumu rekao da zbog neplaćanja odvoza smeća nemreš završiti u zatvoru!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:46   #167
Quote:
atutto_gas kaže: Pogledaj post
pa naš "ćaća". više od tri godine s kraćim prijelaznim razdobljima ekstradicije, prekida, pripuštanja i ostalih smicalica. a to je već ozbiljan staž.

samo što je to bilo, pravno gledano, pritvaranje zbog "istraživanja" pa se ne doživljava kao pravomoćno robijanje. al dođe na isto
Čini mi se da mu se odbije od kazne taj dio koji je proveo u pritvoru.
Tomo1972 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:47   #168
Quote:
MimiM kaže: Pogledaj post
Trebao bi propjevati sam ili trebalo bi ga (na sudu) znati natjerati na to , vraga ce ekipa oko njega sama izaci i reci da su znali ili pomagali.
Ključ je u rukama djelatnica računovodstva-blagajne.
One znaju tko je preuzimao keš i moraju za svaki isplaćeni keš imati potpisane priznanice. Vjerujem da su te koke dale iskaz (jer su prve u doticaju sa isplatom keša) i one će biti ključ istrage.

Znači ponavljam na blagajni kad preuzimaš keš po obračunu putnog naloga moraš se potpisati na priznanicu da preuzimaš.
Ovdje je riješ o hrpetini naloga a ne o dva-tri.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:48   #169
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Imunitet ne ukida MIP, oni samo predlažu. O tome mora glasati Sabor.
A to što je Saucha imao imunitet ne znači da ga se mora pustiti preko granične kontrole. Tak da, s imunitetom ili bez, on može zbrisati eventualno poskrivečki, u prtljažniku nekog automobila..
Da. To samo još produljuje postupak i čovjek ima više vremena za bijeg. Sanader je za vrijeme sjednice MIP-a (ili Sabora) bez ikakvih problema prešao granicu.
Tomo1972 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:49   #170
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ključ je u rukama djelatnica računovodstva-blagajne.
One znaju tko je preuzimao keš i moraju za svaki isplaćeni keš imati potpisane priznanice. Vjerujem da su te koke dale iskaz (jer su prve u doticaju sa isplatom keša) i one će biti ključ istrage.
Negdje sam pročitao da su ga one (ili ona) odale i da je zato uhićen. Mislim da je to na Jutarnjem pisalo.
Tomo1972 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:52   #171
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Da. To samo još produljuje postupak i čovjek ima više vremena za bijeg. Sanader je za vrijeme sjednice MIP-a (ili Sabora) bez ikakvih problema prešao granicu.
Pa vjerojatno su iz toga nešto naučili... uostalom, na svim portalima piše da je već uhićen, pa ćemo vidjeti kako će se dalje razvijati situacija...
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:53   #172
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
2. kad se vratiš sa puta moraš POPUNITI i POTPISATI putni nalog.
- uz njega prilažeš i sve račune o troškovima (hotel, cestarina, trajekt.... )
- Potpisuješ priznanicu o vraćanju viška novca ili o isplati razlike od već isplaćene akontacije. (opet računovodstvo-blagajna).

...

Znači djelatnice na blagajni ZNAJU (moraju imati i pisani trag) TKO JE PREDAVAO NALOGE i tko je peuzimao keš.
I što ako blagajnica ZNA da je predstojnik ureda premijera uzimao keš i nije predavao naloge? Ako zna je baš on dizao lovu i nikad nije predavao nikakvu papirologiju? Što onda blagajnica može napraviti?

Jedino može javiti njegovom šefu, što je AFAIK jedino premijer, da mu predstojnik ureda to radi. A jebiga, ovaj specifični premijer je svoje dane provodio u Taču, i čak i ako mu je neka blagajnica na to skrenula pažnju (za što ne možemo biti sigurni jel je ili nije), misliš da bi ovaj jebivjetar to ikad primijetio?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:55   #173
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ključ je u rukama djelatnica računovodstva-blagajne.
One znaju tko je preuzimao keš i moraju za svaki isplaćeni keš imati potpisane priznanice. Vjerujem da su te koke dale iskaz (jer su prve u doticaju sa isplatom keša) i one će biti ključ istrage.

Znači ponavljam na blagajni kad preuzimaš keš po obračunu putnog naloga moraš se potpisati na priznanicu da preuzimaš.
Ovdje je riješ o hrpetini naloga a ne o dva-tri.
Ja sam mislila i sire od samo ili jedino blagajnica koje su dobijale naloge, mislim da je tu lako u pitanju mreza ljudi.

Koliko i kako ce otkriti mrezu, ovisi o njima samima najvise, o ''prosecution'' team-u koji slucaj vode.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:59   #174
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitao da su ga one (ili ona) odale i da je zato uhićen. Mislim da je to na Jutarnjem pisalo.
One su ključ priče.
One jako dobro znaju tko je preuzimao keš na blagajni, i moraju imati potpisanu priznanice za svaku isplatu keša. U protivnom one odgovaraju.
Znači stvar je vrlo jednostavna.

Međutim u tom slučaju su i te djelatnice odgovorne jer priznanicu o preuzimanju keša im mora potpisati osobno osoba na koju glasi putni nalog.

Posebno što je to trajalo dugi niz godina.

Znam kad sam radio u državnoj upravi (godinama), ponekad bi se kolegice u računovodstvu smilovale pa bi mom kolegi dale da za nas obojicu preda putne naloge i isplatile mu novac (jer sam ja bio spriječen-bolestan.......), ali obavezno bi morao čim dođem na posao prvo otići u financije i supotpisati priznanicu, ili bi me to dočekalo kod slijedećeg obračuna putnog naloga..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 16:00   #175
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post


Ali hrabri skojevac rado će se žrtvovati za partiju i svu krivicu preuzati na sebe!
Dapace, data je obavijest u tim nekim novinama, da mu se sprema uhicenje i time dali vremena da se eventualno (medjusobno) svita dogovore oko iskaza.

.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 16:04   #176
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
I što ako blagajnica ZNA da je predstojnik ureda premijera uzimao keš i nije predavao naloge? Ako zna je baš on dizao lovu i nikad nije predavao nikakvu papirologiju? Što onda blagajnica može napraviti?
Blagajnica NE SMIJE dati keš na ruke bez potpisane priznanice o preuzimanju keša po obračunu putnog naloga ili po preuzimanju akontacije na putni nalog.
NE SMIJE jer time krši Zakon i gotovinskoj isplati.
Znači ona je znala i morala znati, i mora imati priznanicu.
U koliko je xy osoba odbila potpisati priznanicu ona mu nije smjela isplatiti keš i morala je o tome sastaviti službenu zabilješku, baš kao što je morala izvjestiti i šefa odjela za računovodtsven poslove a on dalje..

Ne treba isključiti mogućnost da je djelatnica na blagajni ili njen šef bio u cijeloj ovoj priči pa su po svakom nalogu uzimali određeni postotak i za sebe. Jer teško da bi djelatnica na blagajni djelila keš bez priznanice znajući da će ona prva sutra odgovarati za to.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 16:06   #177
Quote:
MimiM kaže: Pogledaj post
Dapace, data je obavijest u tim nekim novinama, da mu se sprema uhicenje i time dali vremena da se eventualno (medjusobno) svita dogovore oko iskaza.

.
Mimi, ti si svjesna da je nalaz državne revizije objavljen u 9. mjesecu, a da DORH ovu priču aktivno istražuje već 15 dana? I da to što je danas, odnosno jučer pisalo po novinama nikome tko je na bilo koji način uključen u priču nije nikakva novost, tim više što je Sabor jutros skinuo (po zahtjevu DORH-a, jel ) imunitet Sauchi?

Saucha već barem 2 dana zna da će ga danas hapsiti, čim mu Sabor skine imunitet. Stvarno misliš da je to pročitao u Jutarnjem? Zbilja postoje toliko naivni ljudi?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 16:07   #178
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Blagajnica NE SMIJE dati keš na ruke bez potpisane priznanice o preuzimanju keša po obračunu putnog naloga ili po preuzimanju akontacije na putni nalog.
NE SMIJE jer time krši Zakon i gotovinskoj isplati.
Znači ona je znala i morala znati, i mora imati priznanicu.
U koliko je xy osoba odbila potpisati priznanicu ona mu nije smjela isplatiti keš i morala je o tome sastaviti službenu zabilješku, baš kao što je morala izvjestiti i šefa odjela za računovodtsven poslove a on dalje..

Ne treba isključiti mogućnost da je djelatnica na blagajni ili njen šef bio u cijeloj ovoj priči pa su po svakom nalogu uzimali određeni postotak i za sebe. Jer teško da bi djelatnica na blagajni djelila keš bez priznanice znajući da će ona prva sutra odgovarati za to.
Tko je šef djelatnice na blagajni u Vladi RH?

(Ni najmanje te ne trolam, ako si slučajno pomislio, nego stvarno ne znam. A ne bi mi bilo sasvim nelogično da je to opet ili Saucha ili Milanović )


EDIT: znam da problemu pristupam iz perspektive osobe koja nikad nije radila ni u čemu sličnom državnoj upravi. Ali, jebiga, da sam ja uzela novce za službeni put i nikad ne vratila razliku ili predala papire, meni bi za vrat bila sjela moja direktna šefica. Da ona to nije napravila, njoj bi sjeo najveći šef, capo di tutti capi. No, jebiga, da *on* nije vratio višak, nemam pojma tko bi i bi li itko njemu sjeo za vrat Da, blagajnica bi znala da on potkrada firmu, možda bi ga koji put i opomenula, ali tko mu kaj može? Bojim se da je ovdje bio sličan slučaj. Iako, naravno, ne isključujem mogućnost da je Saucha dijelio novce s nekim. Sumnjam da je to bila teta na blagajni, though.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 16:09   #179
Quote:
MimiM kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila i sire od samo ili jedino blagajnica koje su dobijale naloge, mislim da je tu lako u pitanju mreza ljudi.

Koliko i kako ce otkriti mrezu, ovisi o njima samima najvise, o ''prosecution'' team-u koji slucaj vode.
Mene brine nešto drugo.
Ovdje je sada riječ o dnevnicama po putnim nalozima triju savjetnika u iznosu od oko 300.000 kn (nebitna cifra)

A koliko je onda tek isplaćenih dnevnca po nalozima tipa putni nalog Zagreb-Zadar, a lik cijeli dan spavao doma ili bio sa curom/ženom u toplicama ili sa društvom roštiljao u nekoj kleti, a Zadra ni vidio.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 16:09   #180
A doista se radi o kešu?
Nije bilo uplata na račun što se radi pod normalno. Zar se doista još radi : lova na ruke.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.