Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2015., 14:13   #1001
powerg me nasmrt preplašio.
evo što sam na brzaka istražio:
ono što je powerg uploadao o razvrgnuću suvlasničke zajednice geometrijskom diobom je nešto nevezano za naš predmet i naoko ne vezano za taj dio gdje je radilište.

onda sam išao čačkati:
ispred naših lamela se nalaze 4 (četiri) čestice i svaka površine cca 1200m2. izdužene su smjer z-i.
površinom je moguće svašta izgraditi i nagrditi vidik svim lamelama.
u ovom trenutku nisam pogledao vlasničku strukturu čestica i ne stojim iza gornjih tvrdnji, ali je ostavljam kao mogućnost ako je neki celing, vmd ili neki sličan vlasnik.
ne znam da li ikoga interesira i da uploadam, da neke anđe, mare, nuše i slične me ne bi popljuvale.
ipak, za sada su ove dvije slike (došlo je do promjene nadležnosti sudova, promjene u zemljišnim knjigama su nastale, mi nismo zapruđe nego jakuševac, pa tu sad ima svašta.
evo:
Jethro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 14:30   #1002
to je neka muljaža bila tko zna na tko se što upisao. Zato se nadam da će zagreb razvrgnut suvlasništvo isto kao i na predhodnim zemljištima. Ja sam pitao rekli su da se ispred lamela neće ništa gradit jer to kao zaštićeno područije a i preblizu je mostu!
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 14:52   #1003
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
to je neka muljaža bila tko zna na tko se što upisao. Zato se nadam da će zagreb razvrgnut suvlasništvo isto kao i na predhodnim zemljištima. Ja sam pitao rekli su da se ispred lamela neće ništa gradit jer to kao zaštićeno područije a i preblizu je mostu!
da, i ja isto mislim. istina, 4 čestice postoje, s-j su cca 12m, a i-z cca 100m.
pogledat ću tko je vlasnik. ako je zagreb, tip sa borovima će morati ići. iskreno, ne smeta mi sada, al hoću parkić i vrisku djece, što je i prirodno.

nego, što je sa onim zemljištem zapadno od lamele a? prema rotoru.. ogromno je, baš si mislim da bi tamo mogla niknuti kakva turbopovoljna xxxl lesnina ili sl.
Jethro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 15:04   #1004
Quote:
@janie - prebacivanje utičnica 4k kn?????????? troškovnik 1250 kn????
mislim da treba na drugu adresu se obratiti.
vidio sam na nekoliko stanova "obustava radova" i redom napisane stavke. pločice nisu uračunate za "nepostavljanje"?
ne znam samo kako bi računali kada bih im napomenuo da ne želim da mi stave pločice u kup i kuh. da li kao "skidanje i odvoz"? poklonio bih im pločice koje bi mi htjeli staviti, samo da mi ih ne stave, jer onda moram plaćati skidanje i odvoz, ravnanje podloge i nove - dostavu.
ne želim bide, poklonim im ga, neka ne buše pločice. pa neće mi valjda nebušenje naplatiti?
mislim da takve stvari idu samo izjavom, isto kao i nepostalvjanje pločica.
Tako je, 4100kn= izrada troskovnika i nove uticnice za tv + telefon na desnom zidu dnevnog boravka umjesto na lijevom-ukupno 5 komada (u toj cijeni je i troskovnik od 1250kn) s tim da u mom stanu jos nije postavljena glazura pa se moglo provuci to ispod nje, ali oni su zaracunali kao da za svaku zicu treba posebno stemati zid i provlaciti kanalice.
Meni nepostavljanje plocica nije naplaceno, ali vidis da drugima je pa sam zato to napisala.
I da, navodno, ako odustanete morate platiti izradu troskovnika od 1250 kn iako to nigdje ne pise tim rijecima (na troskovniku pise kako ponuda vrijedi 3 dana od primitka i ako se ne uplate novci da se nakon tog roka ponistava).
janiej0nes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 15:34   #1005
Ovo sad su već prave susjedske kavice...:klap::klap::klap:
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 16:06   #1006
Quote:
Jethro kaže: Pogledaj post
da, i ja isto mislim. istina, 4 čestice postoje, s-j su cca 12m, a i-z cca 100m.


pogledat ću tko je vlasnik. ako je zagreb, tip sa borovima će morati ići. iskreno, ne smeta mi sada, al hoću parkić i vrisku djece, što je i prirodno.





nego, što je sa onim zemljištem zapadno od lamele a? prema rotoru.. ogromno je, baš si mislim da bi tamo mogla niknuti kakva turbopovoljna xxxl lesnina ili sl.

Ma tam ispod getroa se vec nes radi bar du bageri bili. Sigurno ce se nesto gradit, na onom dijelu ima dosta prostora. Samo mi je glupo da samo rastu trgovacki centri i livade pretvaraju u betonare.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 16:07   #1007
Quote:
janiej0nes kaže: Pogledaj post
Zanimljivo,
I ja jucer dobila troskovnik. Za isto prebacivanje struje na drugi zid mi je zaracunato preko 2500kn- cijena po uticnici od 450-600kn. Tko je sad tu lud?
S tim da mi nepostavljnje plocica u kupaoni nije zaracunato uopce.
Uglavnom, prebacivanje uticnica za tv (uticnica, antena, tel) na drugi zid 4100kn.
Hm, da, ja sam htio razvesti to troje na dva zida, a onda odustao. Upozorili su me da će razvod na betonski zit biti jako skup, pa sam odustao i tražio da mi spuste samo na jedan zid dnevne sobe (a taj je knauf zid), pa je moguće da ti je u tome razlika u cijeni. Znači knauf zid ( 3x uticnica za struju [3x207kn], antena[240kn] i tel[240kn]) sve zajedno 1101kn+PDV.
Za nepostavljanje pločica u kupaoni ti ništa nisu zaračunali, jer ćeš sama kasnije postavljati pločice. To su i mene pitali za zidne pločice u kuhinji, a kada sam rekao da kasnije nećemo gore stavljati pločice, već da će to biti "normalan" zid, onda su mi rekli da će biti trošak "gletanja" zida, tako da je to najvjerojatnije to.
viper11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 16:10   #1008
Ne kuzim zasto mjenjate plocice u kuhinji i toliko skupo placate a na kraju ce vam se sam vidit pol kvadrata kad stavite kuhinju. Sad imate one ukrasne ploce koje se mogu stavit preko plocica u kuhinji ako vam se ne svidjaju. Naravno da ce naplatit sve te izmjene i odustajanja jer usporavaju radove.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 16:12   #1009
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Mislim da zaba i pbz daju najbolje uvjete i da ce najvise odobrit kredita. Ipak su najjace banke. Ne znam za splitsku i otp ali hpb i erste su koma sto se tice odobrenja uz hipoteku na stan znaju trazit i jos suduznika na punu ratu ako je poslodavac rizican po njihovim kriterijima.
Ja u ERSTE dobio bolje uvijete nego u ZABA-i. Istina, žena mi sudužnik, ali procedura je bila jednostavna i brza. Imate direktoricu poslovnice na Horvaćanskoj (na PM mogu dati podatke), toplo preporučam. Otiđite do nje i porazgovarajte, ništa vas ne košta da osobno pitate uvjete.
viper11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 16:16   #1010
Sve je to individualno. Ali meni su bolji uvjeti su u pbzu jer imas vece mogucnosti odabira. EURIBOR, NRS i kuna. (dok erste ima samo euribor). Tamo primam placu i poslovni racun firme je u istoj banci pa nemam dodatnih troskova oko papirologije koje bi imao kod erste ili bilo koje druge banke. Iako su u erste bili najupuceniji u posov model. Cuo sam od drugih da su rigorozni oko odobravanja kredita traze dodatna osiguranja, sudužnika i slicno. A i meni su rekli da je postoji mogućnost da će me tražit sudužnika.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 16:44   #1011
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Sve je to individualno. Ali meni su bolji uvjeti su u pbzu jer imas vece mogucnosti odabira. EURIBOR, NRS i kuna. (dok erste ima samo euribor). Tamo primam placu i poslovni racun firme je u istoj banci pa nemam dodatnih troskova oko papirologije koje bi imao kod erste ili bilo koje druge banke. Iako su u erste bili najupuceniji u posov model. Cuo sam od drugih da su rigorozni oko odobravanja kredita traze dodatna osiguranja, sudužnika i slicno. A i meni su rekli da je postoji mogućnost da će me tražit sudužnika.
Slažem se da je individualno. I da ako si tolik vezan, osobno i firmom...
Evo, ja konkretno trežio ponudu od ZABA i ERSTE, usporedio, izvagao i čak na kraju premijestio plaću u ERSTe... :-)
Gle, kreda mi je na 30g(15+15), pa sam dobro izvagao :-)
viper11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 17:08   #1012
Quote:
viper11 kaže: Pogledaj post
Hm, da, ja sam htio razvesti to troje na dva zida, a onda odustao. Upozorili su me da će razvod na betonski zit biti jako skup, pa sam odustao i tražio da mi spuste samo na jedan zid dnevne sobe (a taj je knauf zid), pa je moguće da ti je u tome razlika u cijeni. Znači knauf zid ( 3x uticnica za struju [3x207kn], antena[240kn] i tel[240kn]) sve zajedno 1101kn+PDV.
Za nepostavljanje pločica u kupaoni ti ništa nisu zaračunali, jer ćeš sama kasnije postavljati pločice. To su i mene pitali za zidne pločice u kuhinji, a kada sam rekao da kasnije nećemo gore stavljati pločice, već da će to biti "normalan" zid, onda su mi rekli da će biti trošak "gletanja" zida, tako da je to najvjerojatnije to.
I kod mene se radi o knauf zidu, a htjela sam zadrzati i postojece na betonskom zidu (ali to ne smije biti trosak jer su tamo i predvidjene da budu).
Ok, za plocice je jasno onda zasto placas ono nesto malo.
janiej0nes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 17:48   #1013
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Sve je to individualno. Ali meni su bolji uvjeti su u pbzu jer imas vece mogucnosti odabira. EURIBOR, NRS i kuna....
Jesi siguran da postoji kredit po POS programu u kunama? Meni prvi glas..
NapuniMeStank0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 20:52   #1014
Kad sam bio u banci za kreditnu sposobnost onda su mi ponudili. To se vjerovatno odnosi na prvi kredit banke. Al onda ti oni iz eura konventiraju u kune pa toliko vracas. Drugi kredit prema apnu u eurima Pretpostavljam
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 21:40   #1015
Quote:
Andja57 kaže: Pogledaj post
1. Bilo je potrebno kreirati nick, jer više nisam mogla čitati nebuloze pojedinaca...

a upravo su me tvoji postovi nagnali na to.

2 Da si tako moćan i sposoban, uspio bi kupiti stan koji želiš i ne bi preko foruma iskaljivao takve bljuvotine.


3 Ovo je izraz tvog neodgoja, nekulture, predrasuda, maloumne bahatosti. To je tek mali primjer, a iz ostalih postova bi se također dalo puno toga iščitati.

...

.
1. logika ti nije jača strana. pročitaj još jednom što si napisala. doduše, pismeno, ali neprobavljivo i nejasno. no, vidno tebe prže neki drugi problemi koje sam nehotice dotakao. koga svrbi, taj se češe.

2. jel znaš naslovnicu albuma pink Floyd - dark side of the moon? ulazi jedna zraka u prizmu, ispada snop drugačijih. očito si neka socijalna metaklasa nesparljiva I sa kakvom socijalnom ravninom kada (očito) sama I jedina reagiraš I samo na sebi jasan način doživljavaš neke stvari agresivnima. dušo, imaš neki problem sa sobom koji postanjem na ovom forumu postaje javan (ali netransparentan) & ovom forumu neprimjeren.
stoga molim administratora da djeluje, osim ako ti nisi admin :-)

3. neviđen nesmisao za humor. mislim da ti treba priručnik za šale.

nego, još me I za pismenost potežeš. ako si imala/lo/o prilike biti I na jednom sastanku gdje sudjeluju nestručnjaci, ti su prvi koji su najglasniji I stavljaju pravopis/pismenost u prvi plan. vrlo karakteristično za vječite apsolvente. ovo bih napisao manjim fontom jer smatram nebitnim, no eto...
Jethro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 21:57   #1016
Provozao malo biciklo do lokacije klara.. Moram priznat da mi se ne svida bas okolinu,ima puno ovih stracara oko zgrada i sve je nekak zgurano nece bit mjesta za nikakav park nit ista. Cak mi se vise svida lokacija u zaprudu usprkos pogledu na brdo smeca o intenzivnom mirisu!
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 22:10   #1017
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
Provozao malo biciklo do lokacije klara.. Moram priznat da mi se ne svida bas okolinu,ima puno ovih stracara oko zgrada i sve je nekak zgurano nece bit mjesta za nikakav park nit ista. Cak mi se vise svida lokacija u zaprudu usprkos pogledu na brdo smeca o intenzivnom mirisu!
obe stvari si upravu...
to sa klarom je u izgradnji. puno nekih montažnih I poslovnih prostora, no bude to sa vremenom. samo je pitanje ima li se vremena čekati. sigurno si se nadisao prašine. bude to kada se naseli 330 stanova. park je nezaobilazan! to nije u opciji da ga ne naprave.

smeće? I to si u pravu. jednom sam u prolazio dugavama pa su ljudi imali prekrivene noseve. pitah što to smrdi, vele oni pale smeće na jakuševcu.
krasno.
ima tome 4 godine.
ipak, mislim da dolazi neko novo doba. ja bih trebao biti drugi kat iznad garaže pa me nije strah, jer svi auti mahom imaju katalizatore, a uskoro će I električni.
pos u španskom je prije 15 godina izgledao bogu iza nogu. danas je tu...
Jethro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 22:20   #1018
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
Provozao malo biciklo do lokacije klara.. Moram priznat da mi se ne svida bas okolinu,ima puno ovih stracara oko zgrada i sve je nekak zgurano nece bit mjesta za nikakav park nit ista. Cak mi se vise svida lokacija u zaprudu usprkos pogledu na brdo smeca o intenzivnom mirisu!
A da. Mene taj dio mučio kada su me zvali za odabir stana... Rekli mi poznanici koji su odrasli u Utrinama odmah preko ulaza u vojarnu da nisu imali mirisnih problema, pa sam im povjerovao. A mislim, zračne linije, Dugave su na kilometar od "brdašca", Utrine na 1,5km, a ove zgrade na 1,9km, pa se nadam da neće biti takvih problema. Jel' ima netko da živi u blizini Sarajevske ulice, pa da podijeli "konkretnija" iskustva?

Ti si uzeo stan na jednoj od lokacija?
viper11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 22:34   #1019
Quote:
viper11 kaže: Pogledaj post
A da. Mene taj dio mučio kada su me zvali za odabir stana... Rekli mi poznanici koji su odrasli u Utrinama odmah preko ulaza u vojarnu da nisu imali mirisnih problema, pa sam im povjerovao. A mislim, zračne linije, Dugave su na kilometar od "brdašca", Utrine na 1,5km, a ove zgrade na 1,9km, pa se nadam da neće biti takvih problema. Jel' ima netko da živi u blizini Sarajevske ulice, pa da podijeli "konkretnija" iskustva?

Ti si uzeo stan na jednoj od lokacija?
To kompostana smrdi, poslije kiše. Cijeli život sam u Utrinama pa kada smrdi, smrdi svima u N. Zagrebu! Mene ne zabrinjava smrad, valjda ce do 2018 zatvoriti to smetlište i sanirati ga do kraja! Sajmišna cesta je jako prometna, kamioni od Čistoće prolaze svako malo! No, ne možeš novce i ovce...
skt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 23:09   #1020
Quote:
viper11 kaže: Pogledaj post
A da. Mene taj dio mučio kada su me zvali za odabir stana... Rekli mi poznanici koji su odrasli u Utrinama odmah preko ulaza u vojarnu da nisu imali mirisnih problema, pa sam im povjerovao. A mislim, zračne linije, Dugave su na kilometar od "brdašca", Utrine na 1,5km, a ove zgrade na 1,9km, pa se nadam da neće biti takvih problema. Jel' ima netko da živi u blizini Sarajevske ulice, pa da podijeli "konkretnija" iskustva?

Ti si uzeo stan na jednoj od lokacija?
Nisam jos nista uzeo, jos uvijek razmatram opcije. Ja sam vec skoro 20 godina u N. Zagrebu,prvo u Travnom i sada u Dugavama. Smrad nije konstantan ali je dosta cest, pogotovo ljeti. Meni kolega s posla zivi na sarajevskoj i on tvrdi da njemu ne smrdi nista vise nego meni sto ne drzi vodu, sto si blize vise smrdi sam sto ljudi ne zele priznat da su dali 80 tisuca eura za smrad. Stanovi na sarajevskoj su ti oko 1000€/kv. Slucajnost?
Kazem, ja sam se naviko na taj smrad ali kada zasmrdi bjezis u kucu i sve zatvaras jer je stvarno grdo. Plan je da se to rijesi ali tko zna kad.
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.