Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2008., 20:14   #1
Nuspojave kod cijepljenja

Danas sam cijepio psa protiv bjeasnoće, a veterinar mu je odmah dao i cjepivo protiv zaraznih bolesti. Očekivao sam određenu reakciju na cjepivo, prije svega potuljenost i neraspoloženje, ali pesek je evo takav preko svake mjere i to traje već cijeli dan. Uopće nema volje ni za što.
S obzirom na to da ga prošle godine nisam dao cijepiti istovremeno nego u razmaku od mjesec dana (kao što bih i ove godine, ali mi veterinar uopće nije rekao što radi nego sam tek na računu vidio da cijepljen i protiv zaraznih bolesti), volio bih čuti mišljenja vlasnika koji su bili u istoj situaciji. Jel to normalno ili su u ambulanti nešto zbrljali?
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 20:19   #2
Koliko ja znam prvo se daje za zarazne bolesti a onda nakon mjesec dana najmanje za bjesnoću, mislim ja sam svog tako cjepila, a sad stvarno ne znam...
leptirica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 20:28   #3
moj vet uvijek cijepi u razmaku od najmanje 3 tjedna
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 20:35   #4
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
moj vet uvijek cijepi u razmaku od najmanje 3 tjedna
Također! I moj mi to svaki put prilikom cijepljenja napomene, uz argument da se to ne radi i ne smije zbog mogućih nuspojava.
Savjetujem ti da nazoveš svog veterinara te mu objasniš situaciju (zašto on istovremeno cijepi kada drugi veterinari to strogo zabranjuju), te mu opiši kako se pas ponaša. Ili otiđi po drugo mišljenje. Meni u ambulanti rade veterinar i veterinarka u različitim smjenama, pa mi je to bar jednostavno
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 20:48   #5
Mislim da se praksa razdvajanja cijepiva primjenjuje zato sto imunoloski sustav tijela ne treba opterecivati time da mora u isto vrijeme imati dva imunoloska odgovora, odnosno proizvodnje antitijela.

Da tvom psu njie mozda nesto drugo, sto se poklopilo sa cijepljenjem?
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 20:58   #6
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
Da tvom psu njie mozda nesto drugo, sto se poklopilo sa cijepljenjem?
Mislim da nije, nema temperaturu. Sad sam ustanovio da ga na jednom mjestu, na dnu leđa pa prema trbuhu, jako boli na dodir. Toliko da je spreman ugristi. Izgleda je krivo uboden, više prema trbuhu i to je očito jako bolno.
U pizdu materinu, nemrem vjerovati. Naime, pesek ima i dva mala lipoma, i dok sam ja razgovarao s gazdom-veterinarom o tome, njegova praktikantica, asistentica, studentica, što li je već, ga je pikala dok nismo obraćali previše pažnje. Izgleda da je nešto zasrala i da je to uzrok cijele priče.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 23:20   #7
Ma ja sam toliko frustriran veterinarskim uslugama u Hr da mi nekad dođe da pucam. Tak da sam si kupio vise tisuca stranica knjiga o veterini, i sad idem pripremljen kod veterinara, ne dam se vise zezat.

da sve dobro prođe.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 23:39   #8
Moj njemački ovčar, sada je star 7 i pol godina, od prvog cjepljenja protiv bjesnoće, dobiva još i to neko cjepivo protiv tih nekih zaraznih bolesti (parvoviroza, leptospiroza.... šta ja znam šta već sve ne). Znači, uvijek dobije dvije injekcije i to obje odmah. Prva je protiv bjesnoće i ta je obavezna, a druga, vet.je rekao nije obavezna (znam puno ljudi čiji psi nisu nikad dobili to cjepivo), ali ako hoćemo da ga zaštitimo protiv te bolesti da onda dobije i to. I normalno da mu to dajemo svake godine, pa kako ga ne bismo zaštitili, hvala Bogu da ima nešto da se može bar od nečega zaštititi. Tako da mi svake godine uz injekciju protiv bjesnoće, koja je otprilike 120,00 kn uključivši i one tabletice protiv parazita, platimo još i kojih 100,00 kn za to drugo cjepivo. To je sve uredno u knjižici, naljepnice su unutra, sve registrirano i nikad nisam primijetila bilo kakve nuspojave, promjenu ponašanja ili neku reakciju na bilo koje od tih cjepiva. Napominjem još jednom, oba cjepiva dobije odjednom, znači dvije injekcije i to ne zato jer mi to tako hoćemo nego zato jer vet.tako kaže.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 23:46   #9
meni ove cene nikako nisu jasne. tabletica protiv parazita + vakcina protiv besnila + cip u srbiji je 2 evra
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 00:52   #10
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Danas sam cijepio psa protiv bjeasnoće, a veterinar mu je odmah dao i cjepivo protiv zaraznih bolesti. Očekivao sam određenu reakciju na cjepivo, prije svega potuljenost i neraspoloženje, ali pesek je evo takav preko svake mjere i to traje već cijeli dan. Uopće nema volje ni za što.
I ja sam čula da se ova cjepiva ne daju zajedno. Pa ja moju pasicu zimi cijepim protiv bjesnoće, a ljeti protiv zaraznih bolesti.

Pretpostavljam da do bolnosti na dodir dolazi zbog toga jer na mjestu cijepljenja zna doći do otekline kojoj treba nekoliko sati da splasne. Tako i moja pasica nakon cijepljenja protiv zaraznih bolesti redovno zacvili kada ju netko dodirne po tom mjestu. I bol traje nekoliko sati do pola dana (barem kod nje). Tada pobjegne pod kauč i sirota stoji, jer ju boli ako pokuša leći, a bježi od mene, jer misli da sam ja izvor toga zla (budući da sam je dodirnula po bolnome mjestu)
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 00:54   #11
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
da sve dobro prođe.
Izgleda da i bude. Živnuo je donekle, jede, hoće van, doduše još uvijek mi ne da ga pipkam po toj bolnoj strani, ali izgleda da je ipak popustilo. Hvala ti.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 01:13   #12
ako je pas primio pre neki dan vakcinu protiv besnila a sasvim se normalno ponasao od tada jel to moze znaciti da nesto nije u redu?
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 18:13   #13
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Izgleda da i bude. Živnuo je donekle, jede, hoće van, doduše još uvijek mi ne da ga pipkam po toj bolnoj strani, ali izgleda da je ipak popustilo. Hvala ti.

Ajde neka!
Nemas mi zasto hvaliti, znam ja koliko je to brige kad je ljubimac bolestan.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 20:09   #14
Čitam što se dogodilo i ne vjerujem , tj. voljela bih da ne vjerujem samo što su takve stvari kod nas normalne. Nevjerovatno je da jedan veterinar to napravi kad svaki vlasnik psa pa sad i ti, zna da je svako cijepljenje opterećenje za imunitet psa, za svako se pas treba pripremiti i posebno tretirati poslije, a ovaj je primio dva odjednom, katastrofa.
Moguće je da je pas tako reagirao i na Prazinon koji se psima daje za čišćenje od parazita uz cijepivo protiv bjesnoće.
Bulldozi obično jako burno reagiraju na isti, čak do mjere da b i mogli uginuti, a događalo se i kod dogoa jake nuspojave kakve si ti opisao kod tvog psa pa i kod drugih pasmina.
Mi inače ne damo da nam se psima daje taj preparat kod cijepljenja jer pse uvijek 3 dana prije istog čistimo Drontalom i nije potrebno , a kako sam rekla, zna biti ovakvih reakcija pa toplo preporučam da se kaže veterinaru da je pas čišćen ( znači i da bude) i preskoči ta injekcija.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 20:49   #15
Moj uvijek dobije oba dva cijepiva zajedno, i nikad nikakvih problema.

Ovo po prvi put cujem da moze biti problema zbog toga, raspitat cu se malo kod svoje veterinarke sljedeci puta kada budem u prolazu.
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 12:23   #16
Istovremena vakcinacija

zanima me da li pas moze primiti 2 vakcine istovremeno,vakcinu protiv leptospiroze i parvoviroze zajedno??? pocetak je godine vrijeme je za cijepljene, ne znam kojim redoslijedom pesonja treba primiti koju vakcinu, da li da ga prvo vodim da primi vakcinu protiv bjesnila pa da napravimo pauzu pa da nakon pauze primi istovremeno 2 vakcine?? Poznajuci svog veta, on bi vjerovatno sve tri vakcine dao istovremeno a ja nisam sigurna da je to bas ispravno pa ako tko ima savjet,pisite,dobro ce mi doci!!!
__________________
" If you talk to the animals, they will talk with you and you will know each other. If you do not talk to them you will not know them, and what you do not know you will fear. What one fear one destroys. "
***woolf*** is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 12:30   #17
izmedu svakog cijepljenja se mora cekat najmanje 15 dana, tako da ne - nemozes odjednom.
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 12:41   #18
Može se dati istovremeno bez problema.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 13:56   #19
da li se moze dati istovremeno ili se mora cekati 15 dana?
__________________
" If you talk to the animals, they will talk with you and you will know each other. If you do not talk to them you will not know them, and what you do not know you will fear. What one fear one destroys. "
***woolf*** is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 13:58   #20
Može se dati istovremeno.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.