Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2007., 14:40   #41
http://nakitsnova.com/forum/index.php?board=23.0
matza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 22:20   #42
Igre za jednogodišnjake

Helou, helou!

Ajde curke koje imate klince stare kao principessa ili su vam klinci stariji pa imate vise iskustva, kaj se sve moze igrati s jednogodisnjim djetetom?
Paznja traje cca minutu. Igracke ju ne zanimaju duze od trideset sekundi. Ja sam neinventivna mama, ispucala sam sve unutarnje resurse, tek sad vidim kak sam stara postala s godinama
OK, voli se natjeravati po stanu, provlaciti kroz noge, valjati po krevetu, igrati skrivaca, rasturati mi lonce, razvlaciti ves koji je izvadila iz ladica po stanu, tragati mi strucnu literaturu, lizati TV, penjati se na sofu da vidi kaj ima iza , gurati stolce po stanu :hercinfarkt:, kopirati (da dobro ste procitali ), pricati na telefon,udarati DSL jer blinka, lizati misa, rasturati kompjuter, lupati po liniji, bacati stvari u wc, vaditi stvari iz smeca, skidati stvari s polica, narocito one koje ju mogu pri padu dobro udariti, maziti se prekonekoliko puta dnevno, cupati mi kosu, gristi me za nogu, hraniti me (mi se simultano hranimo ), dodavati mi ves iz vesmasine da ga vjesam....

Iznad svega voli kad se igramo s njom, ali mislim da bih mogla bolje. Ajde dajte ideja. Nekaj kreativno. OK, listanje slikovnica, naganjanje po stanu, slaganje kockica (i rusenje), dodavanje lopte i balona, neke djecje brojalice, caganje i takoto... to smo apsolvirali. A kaj dalje?

Upomoc!

Hvala!
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 22:25   #43
isusek, dora.
tvoja mala je kico.
ja sam ti.

ili je samo kasno... i bolje da odem spat

nemrem ti pomoc, al zeljno ocekujem odgovore
eh da - imamo neke mega bloks kocke (legosice, samo velike) koje je pred neki dan naucio slagat, pa ja drzim jednu da mu se ne sklize, a on sarafi pa vadi drugu. to je jedno 5 minuta paznje.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 22:59   #44
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
... dodavati mi ves iz vesmasine da ga vjesam....
ovo me sjetilo na moju šogoricu koja ima isto živahnu curicu (sada već 5 god). sve je radila što ne smije, a zanimali su je kućanski poslovi pa ju je uključila u to. upravo ovo što pišeš, dodavala joj je veš, zajedno su slagale stol, prale suđe, čistile. naravno nije baš malenoj davala kemikalije i sve te gadosti, ali uživale su, učile, a sve to kroz igru. bilo je i drugih igri, naravno,ali o tome bi morala ona pisati.
možda sam pomogla, možda ne.
u svakom slučaju veliki
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 23:15   #45
Da, skuzila sam da su joj zabavni kucanski poslovi, kad vadim sudje iz perilice dodaje mi ga da ga slazem, naravno da skacem da ne razbije nekaj i ne poreze se, ali, kad rezimiram, izuzetno je spretno dijete. Voli i kad saugam, uzme cetku za sauganje namjestaja i zavjesa pa me imitira. I vidjela je da brisem pod pa sad kad se dohvati krpe za sudje, pocne brisat pod. I stol brise nakon sto pojedemo. I sve kaj izvuce vraca natrag, ne bas tocno, ali sve pospremi.
Ali malo mi je to weird. Mene nisu tjerali da radim kucanske poslove doma i nisam ni ja to namjeravala od nje traziti, a sad....
Ma, bitno da nju zabavlja. Vidjet cemo koliko ce joj bit zanimljivi s 13 godina
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 23:48   #46
meni je starija imala zavidnu moc koncentracije. sa godinu dana je znala sjediti i po sat vremena i slagati kockice jednu na drugu, pa rusiti, pa prebacivati iz jedne rukice u drugu. ili otvarati i zatvarati moj novcanik (povadim novce iz njega), vaditi kartice raznorazne, papirice, prevrtati, okretati..

ali zato mladja... zvrk zivi. ma sta jedna minuta koncentracije, ma jedna minuta bi bila super. nije imala mira. i onda je odkrila igracku na kojoj je morala ili pritisnuti dugme, ili okrenuti dugme, ili prebaciti dugme sa jedne strane na drugu a pri tom bi se otvarale klapne sa zivotinjama. i to onako zivotinja izleti.
i to je znalo zabaviti duze, dok sve skuzi sta treba urditi da se klapna otvori, pa kad se otvori to sve pozatvara pa opet ponovo. preporucila bi ti igracku tog tipa.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 23:59   #47
Imam nekaj slicno doma, interesiralo ju je kad je dobila (za rockas), hmmmm... 7 minuta? Stisnes pa svira, pa zvoni, pa iskacu looptice i zivotinje, pa svijetli. Ja sam se igrala oko 2 sata, MM je dobil slom zivaca od buke, ali ko ga... jel
Nju vise zanima moj lonac za juhu od ijedne igracke koja valjda postoji. A sto tek voli plasticne zdjele za miksat kolace. Njih raznasa po cijeloj kuci. I cipele nam vadi iz ormarica i raznasa okolo, jaoooj!

Nisam dobro napisala, vidim. Morat cu pojasniti. Ne bih isprobavala igracke. Ionako se samo spoticemo o ove koje ne gleda i ozbiljno se bavim mislju da ih proslijedim u karitas neki.
Ja bih se kreativnije igrala s njom, a inventivna sam nula.


Kaj ste se igrali ili se jos uvijek igrate sa svojim jednogodisnjacima, kaj ih veseli?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 00:36   #48
igrala?
a ne mogu se sjetiti, ubij me. osim da lezim na podu i da se po meni pentra,...ah da finger farbe...super ideja. prostri najveci papir sto imas na pod, prstice u farbu i meljaj i ostavljaj otiske..to smo radili. onda smo isli u igraonice pa ucili pjesmice pa to kod kuce ponavljali, a to su razlicite igrice. stavis dijete u krilo pa gu gu, ta ta, pa pljesni, pa ustini, pa okreni, pa prevrni

a da, pa dekica na pod, pa ona sjedne na dekicu, pa vuci kroz stan i pjevaj cu cu cu die eisenbahn...

joj evo mi se place. hocu svoje bebe maleeeeeee nazad
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 08:09   #49
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
Voli i kad saugam, uzme cetku za sauganje namjestaja i zavjesa pa me imitira. I vidjela je da brisem pod pa sad kad se dohvati krpe za sudje, pocne brisat pod. I stol brise nakon sto pojedemo. I sve kaj izvuce vraca natrag, ne bas tocno, ali sve pospremi. A sto tek voli plasticne zdjele za miksat kolace. Njih raznasa po cijeloj kuci. I cipele nam vadi iz ormarica i raznasa okolo
principessa i Roko mogu ruku pod ruku, mali covjek voli pospremati, usisavati, valjda kopira nas lude roditelje. I što me iznenadilo, hoće pospremit igračke za sobom, kažeš mu, spremi kocke, on spremi, (doduše to bude u skladu s njegovim godinama ali svejedno), maramice za nos baca u smeće (doduše pola magneta s frižidera je bacio nepovratno u smeće), sprema stvari. Jučer tražim sprej za cipele, ubila se tražeći, mali frajer ga spremio na policu među knjige (čovjek odlučio da je tamo bolje mjesto). Igračke 0 bodova, zaigra se on 5 minuta, ali to je to. Jedino obožava svoj brm (mali autić na guranje nogama) i vrišti ako prije posjedanja u autosjedalicu ne vozi malo veliki auto sam (sjedi meni u krilu i vrti volanom, pali žmigavce, dotiče mjenjač ) to mu je trenutno najdraže.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 08:28   #50
Moja Zuflja je josh mala, pa se samo glupiramo pred njom...al mogu ti napisati kaj sam se ja igrala s klincima koje sam chuvala.

Hm.....kad se sjetim, neke igre su bile onak - da nas roditelji videeeeeeeee

Najbolje igra ikad za nas je bila upaliti muziku na onim djechjim igrahckama (bilo ih je raznih) i plesati po krevetu, pa kad stane, srushiti se kao da smo mrtvi umorni....na kraju bi i bili i ne bi nam se dalo ni dich!

Ili napraviti kuchicu/tunel od deka.....klinci su se u njoj igrali satima! I ja

A najzabavnije nam je bilo napraviti po sobi male prepeke.....pobacat jastuchice......malu stolicu.....2, 3 kruga kao hula hop (pokazala im kako da bi to trebalo prijechi).....pa sam ja josh izradila ulaznice (za malo veche klince) kao za neke cirkuske akrobacije!
Najsmjeshnije je kad oni pokushaju pronachi neki drugi nachin za prijechi!

A nesh malo kreativno za veche bebe smo izradjivali male shushkalice.....ubacili rizu, tjesteninu, pahuljice u jogurt bochice (raznih dimenzija) ukrasili ih, i shushkali sa njima uz muziku i plesali!

E da.....i puno pjesmica uz koreografije (sami ponekad smishljali), moze i samo sa shakama i prstima, tako da uz pjesmicu zapamte i pokrete - nevjerovatno brzo nauche!
A i pjesmica tako postane zabavnija!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 12:19   #51
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
igrala?
a ne mogu se sjetiti, ubij me. osim da lezim na podu i da se po meni pentra,...ah da finger farbe...super ideja. prostri najveci papir sto imas na pod, prstice u farbu i meljaj i ostavljaj otiske..to smo radili. onda smo isli u igraonice pa ucili pjesmice pa to kod kuce ponavljali, a to su razlicite igrice. stavis dijete u krilo pa gu gu, ta ta, pa pljesni, pa ustini, pa okreni, pa prevrni

a da, pa dekica na pod, pa ona sjedne na dekicu, pa vuci kroz stan i pjevaj cu cu cu die eisenbahn...

joj evo mi se place. hocu svoje bebe maleeeeeee nazad
Nemoj plakat dat cu ti ja svog Josipa pa se zabavljajte!!!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 13:55   #52
salji i to odmah. DHL-om
vracam ti ga kad ga pubertet zdrma. do tada cu lako..
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 08:02   #53
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
salji i to odmah. DHL-om
vracam ti ga kad ga pubertet zdrma. do tada cu lako..
O super!!! Saljem ti ga cim ga spakujem! Mozete me zvat kad se bude zenio!!!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 22:41   #54
imaš od profila knjigicu Igre mozgalice sa puno ideja
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 23:31   #55
Fingerfarbe smo vec isprobale, bilo je vise u usta nego na papir, srecom muz kupio neke jestive, a i prosetali smo po stanu tak da mi tepih ima lijepe crvene fleke
Die Eisenbahn zvuci super, to moram isprobat
Sator smo napravili, to joj se jako svidja
Suskalice radimo isto
Koreografija joj je ipak malo preteska za shvatit, premala je...
Do Hr knjiga mi je tesko doc.
Zahvaljujem svima puno puno i dizem temu
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 23:08   #56
Igre za djecu

Mame, tate, tete i svi vi ovdje.. molim za pomoc....

Trebam nekakve igrice za djecu 8-13 god?

Kaj vasi klinci vole? kak im ispunjavate vrijeme?

Helpajte mi pliiiiiiiiiiiiiiiz
Callysto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 09:19   #57
Ovisi na kakve igre mislish?

Kreativne, drushtvene, individualne, na otvornaom/zatvorenom, kompjutorske, edukativne....ili sve te?

Malo je teshko napravit neku selekciju igara kad je potrebno znati shto djetetu pashe, shto ga zanima (nekog autichi, nekog matematika, lutkice, bojanje/slikanje)......i u skladu sa tim mozesh lako izmislit, nabavit igru!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 10:17   #58
Meni je UNO uvijek bio zarazan. Imaš i jeftiniju, malo drukčiju (i vizualno veseliju) verziju za kupiti: Mau Mau.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 10:21   #59
Imam bratiće od 8 i 10 godina i najviše vole one Legiće, naravno koji su označeni za njihovu dob.Čak su i meni zanimljivi, a imaju sve od robota, autića, aviona, ma sve šta Legići nude.
Od društvenih su najpopularniji Monopoli, Čovječe ne ljuti se.
Klincima je zanimljivo, po mom iskustvu u darivanju, slagati puzzle koje daš izraditi po njihovoj slici.
Fora mi je dar koji je bratić dobio za ročkas-ciglica u kojoj se nalaze kosti dinosaura ili tak neke odumrle grdosije, pa dobiješ sav potreban arheološki pribor i uživaš u kopkanju i na kraju se od kostiju složiš dinosaura. Znam da se na posao bacilo nas desetak od 5-50 godina.A košta oko 50,00 kn.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 13:17   #60
Hvala na odgovorima... mogla sam i jucer opisat situaciju pa mi vjerojatno i vise pomogli...

Dakle, u organizaciji sam jednog djecjeg kampa, to je tematski kamp, odnosno jahaci. i s obzirom da ce mi raspon godina djece biti 8-18 god, trebam naci neku zanimaciju koja ce biti zanimljiva svima. ok, ovi malo veci od 13-14 nadalje...to je posebna prica...

Mene zanima za ove mladje. dakle igre su vani, na otvorenom prostoru, i to moze biti poprilicno velik, znaci nije ograniceno prostorno.
Moze biti nesto kreativno, i definitivno drustveno.
Callysto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.