Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2010., 10:39   #1
Alfa 159 1.9 JTD 2009. - iskustva s tim autom

prodaju se u Auto Hrvatska, 139900KN..

mane, kvarovi, odrzavanje?

hvala..
ambasada is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 10:51   #2
Koja kilometraža, oprema?

Cijena mi je preniska za godinu dana staru 159-ku


Inače, nekima je taj motor od 150KS preslab, ali ugl za normalnu vožnju sasvim dovoljan, nema potrebe za 2.4
__________________
Tulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 10:58   #3
pretpostavljam da je riječ o motoru sa 120 ks?
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 11:02   #4
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da je riječ o motoru sa 120 ks?
Hm, http://www.autohrvatska.hr/hr/ford/r...il.aspx?id=565

150 ks, 1,5 godinu stara.. Nova je 235 tkn, ova bi išla za 135 kn, treba provjerit da nije lupana..
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 11:12   #5
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Hm, http://www.autohrvatska.hr/hr/ford/r...il.aspx?id=565

150 ks, 1,5 godinu stara.. Nova je 235 tkn, ova bi išla za 135 kn, treba provjerit da nije lupana..
Baš taj 1.9 dizlo sa 150ks je bio 215-220tis kn pred godinu dana

auto ide sasvim fino, nemam većih prigovora
Vampir Svetozar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 11:21   #6
To je jednostavno pre jeftino .... nešto ne štima. Ili je bez PDV-a ili ....
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 11:24   #7
Dodatni opis vozila: 1.VLASNIK
SERVISNA KNJIŽICA
VOZILO U SUSTAVU PDV-a
TVORNIČKA GARANCIJA DO 03/2011

To pise
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 11:36   #8
Quote:
ambasada kaže: Pogledaj post
prodaju se u Auto Hrvatska, 139900KN..

mane, kvarovi, odrzavanje?

hvala..
Taj ti je autu u Karlovcu, na Ilovcu, vidio sam ga uživo. Imaju jako dobre aute u ponudi...
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 12:10   #9
Aha, znači u pitanju je rabljeni sa 150 ks.

Pa, što se motora tiče, snage ima sasvim dovoljno. Ja sam bio malo skeptičan, s obzirom na performanse na papiru i odnos masa/konjaža, ali motor je zaista više nego dovoljno potentan. Na otvorenoj cesti je užitak voziti i preticati, autocestu odrađuje kao prava limuzina srednje klase. U gradu je jedino troma pri startu, al nismo djeca, je li, nema potrebe za škripanjem guma.

Što se potrošnje tiče, po gradu je prosjek nekih 9 litara, uglavnom pri kratkim relacijama sa učestalim stani-kreni. Na otvorenoj cesti nisam baš pazio na to. Jedino sam primjetio da nježnijom vožnjom potrošnja znatno opada. Na autocesti pri 160 kmh troši nekih 8 litara, prema BC-u. Naravno, varira ovisno o nagibu ceste i stiskanju pedale, ali mislim da je to to.

Što se nedostataka tiče, to su relativno skučena stražnja klupa, uzak otvor prtljažnika i katastrofalni automatski brisači (ali to srećom nije u seriji kod tog za kojeg se ti zanimaš). E i auto je dosta nizak (niži od 156-ice) pa treba pažljivo kod penjanja na rubnike.

Ostalo sve je
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 12:16   #10
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Hm, http://www.autohrvatska.hr/hr/ford/r...il.aspx?id=565

150 ks, 1,5 godinu stara.. Nova je 235 tkn, ova bi išla za 135 kn, treba provjerit da nije lupana..
mene jebe kaj je u linku Ford?!?
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
To je jednostavno pre jeftino .... nešto ne štima. Ili je bez PDV-a ili ....
vruće, vruće...
Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
Dodatni opis vozila: 1.VLASNIK
SERVISNA KNJIŽICA
VOZILO U SUSTAVU PDV-a
TVORNIČKA GARANCIJA DO 03/2011

To pise
i eto...+23% još gore.
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 12:32   #11
i plus 5 posto prijepis jednako 180680 kn, sto vise nije jeftino. Za tu lovu kupis novu mazdu 6 iz ducana ili slicno.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 12:41   #12
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
mene jebe kaj je u linku Ford?!?

vruće, vruće...


i eto...+23% još gore.
Misliš da tu ide još 23% gore?
Npr. ovaj ford http://www.autohrvatska.hr/hr/ford/r...il.aspx?id=402, novi 145 tkn, ovaj bi s pdv-om došao 122 tkn, znači 2,5 godine star samo 23 tkn niže od cijene novog??
Ovaj privatno 5 tk eura traži manje za sličan auto..
http://www.njuskalo.hr/auti/ford-foc...-oglas-1688389
Da li to štima, očito ne..
Ili nisu na svim autima istaknuli cijenu s pdv-om..
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 12:47   #13
Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
i plus 5 posto prijepis jednako 180680 kn, sto vise nije jeftino. Za tu lovu kupis novu mazdu 6 iz ducana ili slicno.
ma da , na vozila u sustavu PDV-a se placa 5% prijepis , to je nesto novo
signum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 12:53   #14
Moja greska, bez tog kosta 171000 kn.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 13:02   #15
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
mene jebe kaj je u linku Ford?!?
Nema te to kaj jebat, Autohrvatska u Karlovcu ima zajedno salon Fiata i Forda, svaki dan prolazim pokraj salona. Imaju još jednu tamno sivu Alfu, a cijena ide još i dolje..
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 13:08   #16
vidim da se tu svašta nagađa pa reko da malo pomognem...
ja sam u 4 mj ove godine kod njih u karlovcu, kupio 159 1.9jtdm za 135 000kn..znači cijena koja stoji je ta, pdv je u njoj...autohrvatska od nedavno je i službeni uvoznik fiata, alfe i lancie, a ta vozila su uvoz iz italije, direkt od proizvođača..tako je bar meni objašnjeno..moja je bila službeno vozilo nekom djelatniku u alfi...
moja je 2008 i kupljena je sa 22tkm a sada imam 31tkm i samo me jedna stvar malo zezala..a to je kontroler na prednjem ventilatoru koji je obrađen pod garancijom...znači, kad bih ja upalio klimu on ponekad nebi taj čas uključio ventilator i to je odmah evidentirano kao kvar i išao mi je u safe mode, iz kojeg bi i izašao čim se auto ugasi pa nakon 10 min upali...
sve u svemu ja sam prezadovoljan autom i nisam ni trunke zažalio...
ono što je mene privuklo to je cijena, koja je gotovo 100tkn ispod nove i garancija koja u mom slučaju vrijedi do 7/2011 i bez koje taj auto sigurno nebih kupio...
za njih sam saznao slučajno jer sam na stranicama autohrvatske tražio 1-2 god. starog focusa ili mondea i nisam znao da se bave i fiat koncernom...inače to vrijedi samo za karlovac autohrvatska, tamo imaju ovlašteni servis za alfu...
colgate is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 13:27   #17
Quote:
colgate kaže: Pogledaj post
vidim da se tu svašta nagađa pa reko da malo pomognem...
ja sam u 4 mj ove godine kod njih u karlovcu, kupio 159 1.9jtdm za 135 000kn..znači cijena koja stoji je ta, pdv je u njoj...autohrvatska od nedavno je i službeni uvoznik fiata, alfe i lancie, a ta vozila su uvoz iz italije, direkt od proizvođača..tako je bar meni objašnjeno..moja je bila službeno vozilo nekom djelatniku u alfi...
moja je 2008 i kupljena je sa 22tkm a sada imam 31tkm i samo me jedna stvar malo zezala..a to je kontroler na prednjem ventilatoru koji je obrađen pod garancijom...znači, kad bih ja upalio klimu on ponekad nebi taj čas uključio ventilator i to je odmah evidentirano kao kvar i išao mi je u safe mode, iz kojeg bi i izašao čim se auto ugasi pa nakon 10 min upali...
sve u svemu ja sam prezadovoljan autom i nisam ni trunke zažalio...
ono što je mene privuklo to je cijena, koja je gotovo 100tkn ispod nove i garancija koja u mom slučaju vrijedi do 7/2011 i bez koje taj auto sigurno nebih kupio...
za njih sam saznao slučajno jer sam na stranicama autohrvatske tražio 1-2 god. starog focusa ili mondea i nisam znao da se bave i fiat koncernom...inače to vrijedi samo za karlovac autohrvatska, tamo imaju ovlašteni servis za alfu...
Hm znači iz uvoza, ako ta vozila nisu bila karambolirana onda je to odlična prilika za sve one koji mogu preći preko toga da je netko sjedio 1,5 godinu prije u tom autu jer 100 tkn više u đepu nikoga neće žuljati a auto je jako dobar.. Znači umjesto nekog boljeg novog pola tdi, može se uzeti 1,5 godinu stara 159 jtdm
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 13:51   #18
Evo da se i ja javim ...

Bio sam tamo i provozao ovu Alfu:
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-rom...-oglas-1637335

Ono sto mogu reci je slijedece ... Auto iznutra ima tkaninu zute boje i nakon tih 28000 km malo mi izgleda preprljavo ... Znam da je tesko to odrzavati jer je svijetla boja, ali eto ....
U voznji se vidi da je to auto u hrpi, ne osjeti se da je razvaljen ... E sad, nisam tu bas dobro mjerilo jer nikad nisam probao provozati 159 koja ima barem 100000 pa da mogu usporediti ...
Oprema je ono ... slaba do srednja ... ovisi sto kome treba ... one osnovne stvari su tu ...
I sad ono sto me najvise smeta .... auto ima 3 ostecenja ... prvo je na prednjem braniku ... onako, skinut je lak i to ostecenje me najmanje brine jer je branik plasticni i nema straha od hrdanja .... na vozackim vratima ima malo ostecenje vjerojatno s parkinga .... najvece ostecenje je na prednjoj haubi ... ovaj sto tamo prodaje mi je rekao da je to od macke ma da se meni cini da bi to trebala biti neka macka od 100 i kusur kila ... bas je onako duboko zaderano ...

e sad ... dobra stvar u svemu je kad se pogodite za cijenu, oni sami uklanjaju sve nedostatke na autu o svom trosku ... tko moze prijeci preko toga da mu idu lakirati prakticki novu haubu i vrata, ovo je za njega super prilika ... meni to malo smeta ...
eustahije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 14:06   #19
Quote:
eustahije kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja javim ...

I sad ono sto me najvise smeta .... auto ima 3 ostecenja ... prvo je na prednjem braniku ... onako, skinut je lak i to ostecenje me najmanje brine jer je branik plasticni i nema straha od hrdanja .... na vozackim vratima ima malo ostecenje vjerojatno s parkinga .... najvece ostecenje je na prednjoj haubi ... ovaj sto tamo prodaje mi je rekao da je to od macke ma da se meni cini da bi to trebala biti neka macka od 100 i kusur kila ... bas je onako duboko zaderano ...

e sad ... dobra stvar u svemu je kad se pogodite za cijenu, oni sami uklanjaju sve nedostatke na autu o svom trosku ... tko moze prijeci preko toga da mu idu lakirati prakticki novu haubu i vrata, ovo je za njega super prilika ... meni to malo smeta ...
Jasno da smeta no neki će preći preko toga ako se ta cijena još sredi.. Naime branik i neko sitno oštećenje na vratima je zanemarivo(svakak ak kupiš novi će imat takvo oštećenje za godinu, dvije) no za haubu se treba dogovorit.. Ja bih prešao preko toga no rekao bih im neka zaokruže cijenu na 130 tisuća kn i to je to.. Ono najbitnije je da auto nije bio ozbiljno lupan a to se može utvrdit.. Ako je auto jače bio lupan onda se on naravno ne kupuje bez obzira na povoljnu cijenu no sve ostalo se da dogovorit..
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 14:16   #20
Treba obratiti paznju na letvu volana,garancija ce brzo proci za par mjeseci,a automobil ostaje vlasniku !
Jednostavno na kanalu malo skinuti manzetnu s letve i pogledati,ako kojim slucajem curi voda,ili je korodirala, traziti novu !
Isto tako dobro pogledati ovjes,tj. napraviti geometriju da se vide svi nagibi i prednji i zadnji !
Mali Daba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.