Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2006., 08:20   #21
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Bitno je tebi koji još manje znaš da pokažeš da znaš više od mene.
Zapravo, nigdje nisam tvrdio da znam išta o poreznim sustavima. Kad već pitaš, o hrvatskom znam samo osnove osnova (koje bi svaki građanin Lijepe Naše trebao znati), a o američkom nemam pojma. No, ne razbacujem se floskulama.
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 08:29   #22
Quote:
Minsc kaže:
Zapravo, nigdje nisam tvrdio da znam išta o poreznim sustavima. Kad već pitaš, o hrvatskom znam samo osnove osnova (koje bi svaki građanin Lijepe Naše trebao znati), a o američkom nemam pojma. No, ne razbacujem se floskulama.

Blago tebi, mora da čvrsto spavaš, zbog nedostatka floskula
a ne kao neki zbog tuđe šutnje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 08:40   #23
Quote:
Nepoznati kaže:
Razlog je njegova pedofilija i mađioničarski trikovi, kao i banalnost njegovih poruka.

Podsjeća me na neku drugu religiju!!!
splicanka4zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 12:13   #24
.
kad bi Isus ponovo doša na zemju kako bi ga mi prepoznali , koje bi to karakteristike treba imati da se ne zajebemo pa ga opet ne pribijemo na križ, dali bi treba izgledati poput njega ,govoriti poput njega ,činiti čuda poput njega?
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 13:47   #25
Quote:
shakti9 kaže:
.
kad bi Isus ponovo doša na zemju kako bi ga mi prepoznali , koje bi to karakteristike treba imati da se ne zajebemo pa ga opet ne pribijemo na križ, dali bi treba izgledati poput njega ,govoriti poput njega ,činiti čuda poput njega?
Pa, sigurno ne bi trebao praviti Vibuthi prah od sušene konjske balege, poput sai babana

Jedini siguran dokaz dolaska Isusa bi (za mene) bio, da ljudi istog trena prestanu lupetanjima o čudima, da u trenu zaustavi ratove, glad, da nam svima u trenu podari ZDRAV RAZUM.
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 15:02   #26
wrong...

isus nista nece napraviti u nasim glavama protivno nase volje...
ak se zelimo tuči, on će poštivati našu slobodnu volju...

po mom, nije sporan Sai Baba, nego vjerovanje u taj princip. Princip koji predstavlja potragu za čudima, a ne vjerovanje,... lako vjerovati kada vidiš čudo...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 00:49   #27
Quote:
normall kaže:
Pa, sigurno ne bi trebao praviti Vibuthi prah od sušene konjske balege, poput sai babana

Jedini siguran dokaz dolaska Isusa bi (za mene) bio, da ljudi istog trena prestanu lupetanjima o čudima, da u trenu zaustavi ratove, glad, da nam svima u trenu podari ZDRAV RAZUM.
do tada vlada njegov tatica kojemu su to provjerene metode vladanja (barem po bibliji) a zdrav razum (razlikovanje dobra i zla) dar je zmije (barem po bibliji).kad već horus više ne liječi oko pljuvačkom ili dionizijus ne pretvara vodu u vino ili dijana,izis i ostale majke ne rone suze u hramovima (danas muzejima) mora to jadni isus i isplakana mu majka.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 17:48   #28
Quote:
Minsc kaže:
Aha, naročito kada su popraćene...ahem, maženjem penisa vjernih sljedbenika.

Inače - pričam ti priču. Zašto svi ti likovi koji tvrde da su Božji ili ne znam čiji sveznajući i svemoćni izaslanici na Zemlji ne reknu nešto korisno što bi zbilja doprinijelo popravljanju naše Zemlje, npr. tehničke karakteristike uporabljivog fuzijskog reaktora, način proizvodnje sigurnih nanostrojeva za razlaganje otpada, itd.
pa.. ovaj konkretno zna dovoljne nebuloze (tipa krivu udaljenost zelje od sunca isl) izbacit u govorima da posilnima bude neugodno pa se kod prevoda na engleski (za skolovaniju publiku po prilici) zestoko znaju ispravljat, navodno ima za nac i tamilske originale i neispravljane prevode sa zaista svakakvim izvalama.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 17:54   #29
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
A tebe to penisiranje osobno naročito zabrinjava

Pa nisu svi avatari pronalazači i izumitelji, nešto mora ostati i za likove tipa Billy Gates.
avatari nisu puno toga sto Baba jest i obatno. Tj ne ulazeci opce u istinitost teorije o avatarima ako se citaju karakteristike avatara itd vidi se da Baba ne moze proc kao ni napredni ygin kakvi su opisani u Puranama, a gdje tek avaar. Nego zbog nepoznavanja tradicije cak i u modernoj indiji, posebno medju zapadnjacima svaka prica se moze prodat. Iz istog razloga ga ne sljive tradicionalnije religije, yogini, sadhui itd. Jer ako neko kaze da je avatar jedan prosjecni vaishnava bilo koje vaishnavske sampradaye (avatari su pojave prvenstveno unutar vaishnavizma) ce ljepo uzet svoje spise koji govore o aatarima, oslonit se na predjau itd, usporedit i vidit da to nema veze niti s opisom karakteristika avatara niti s opisom i najavama buducih avatara. A kad recimo neki od tih avatara kaze da je on spomenut u nekom spisu buduci da dobro pozna sanskrit uzet ce taj spis, pogledat i vidit da tako neceg tu uopce nema, dok ce "njuejdjofci" jednostavno naivno uzet zdravo za gotvo sto god im se servira a da im fino zvuci.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 17:58   #30
Quote:
Minsc kaže:
Naravno, imaš dokaz da je pedofilija među katoličkim svećenstvom učestalija nego među drugim svećenstvom ili ostalim ljudima , jel'da?
U stvari po svemu sudeci je puno gore. Samo sto je pedofilija trenutno (i to od nedavno, prije toga je bila i kod nas standardna tema erotskih i ljubavnih djela.. ) madju zapadnjacima novi bauk dok je na istoku jos prilicno ignoriraju pa nit ne prave oko takvih ispada duovnjaka dovoljno buke da bi doslo do nas (a i kad prave nama jednostavo nisu te informacije tolko dostupne jer ni publici ni novinarima nisu nit bliske nit bitne kolko kod nas prevladavajuca relogija). Medjutim to ti je prilicno uobiajena stvar i kod hindusa, a posebno u budhistickim samostanima.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 18:01   #31
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Nije stvar prava već gentlemenskog začepljivanja ustiju koje bi kad progovore svašta rekle i napisale bestsellere.
Kad bu Sai isplatio 498088089475375309578375 miljarde rupija za začepljivanje ustiju vjerovati ću u vladavinu prava i krpanje odvoda tajni.


namaste
Ne mozes usporedjivat. Baba je daleko vise slizan s vlastima nego crkva, mozda nalik onom sto je nekad bila. Nema ga tko sutit i optuzit. A osim toga indija je debelo korumpirana zemlja u kojoj sve funkcionira "ispod tezge", ne moze se usporedjivat nisti sa zemljama poput hrvatske di se ka prica o nekoj korupciji, ali prema indiji mi smo bajka. Da je Baba u americi bio bi na sudu vjerujem.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 18:03   #32
Quote:
normall kaže:
Pa, sigurno ne bi trebao praviti Vibuthi prah od sušene konjske balege, poput sai babana

Jedini siguran dokaz dolaska Isusa bi (za mene) bio, da ljudi istog trena prestanu lupetanjima o čudima, da u trenu zaustavi ratove, glad, da nam svima u trenu podari ZDRAV RAZUM.
kravlja je balega.. i to e radi o "opcedostupnom" vibhutiu u vrecicama koji se sto djeli, sto kupuje, ne o materializiranom (tj bar kolko mi je poznato analize materiliziranog su govorile o drugacijem sastavu).

P.S. Isus je vec bio (i mnogi) pa ratovi nisu prestajali niti bilo koji aspekt ljudske gluposti i patnje.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 18:34   #33
Quote:
shakti9 kaže:
zašto ostale religije a poglavito krščanstvo napadaju učenje Sai Babe.
Niko ne voli konkurenciju.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 22:10   #34
Quote:
Beljki kaže:
pa.. ovaj konkretno zna dovoljne nebuloze (tipa krivu udaljenost zelje od sunca isl) izbacit u govorima da posilnima bude neugodno pa se kod prevoda na engleski (za skolovaniju publiku po prilici) zestoko znaju ispravljat, navodno ima za nac i tamilske originale i neispravljane prevode sa zaista svakakvim izvalama.
tj. nepristrani bi čitatelj mogao zaključiti da se radi o istom duhu istine koji je progovarao i kroz jahvu i njegove glasnogovornike dok su tucali ljude u zdrav mozak tisuću godina (da se izrazim malo kulturnije u ime onih čiji je mozak malo procurio ili uskuhao od ljubavi i istine sluga božjih) svojim bogomdanim istinama.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 12:44   #35
Quote:
Beljki kaže:
kravlja je balega..
Drek je drek, kako god ga uzmeš
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 08:33   #36
Quote:
normall kaže:
Drek je drek, kako god ga uzmeš
Da, drek ne djeluje na drek.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 02:39   #37
Sai Baba nema puno veze sa verodostojnim učenjima (pogotovo nema valjane veze). No, i da ima verujem da bi ga razne konfesije napadale.

Judaizam prizna samo sebe kao verodostojne, od Boga, Hrišćanstvo prizna da je učenje na koje se judaizam poziva takođe verodostojno, i naravno, samo sebe (mada ne sasvim jer je iscepkano na nekh,valjda, 2.000 sekti. Pa se ni oni koji imaju istorijskog osnova da su verodostojni (kao Katoličnastvo, Pravoslavlje...ne priznaju izmešu sebe kao posve verodostojni. Islam opet prizna verodostojnost Knjige (Biblije) i prizna i Hrišćanstvo, i naravno Islam... Verodostojna vedska učenja opet priznaju sve njih kao verodostojna učenja, od Boga data... Tako to što su ga neki potkačili nije samo do toga dal je verodostojan il nije - a nije.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.