Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2006., 20:01   #1
Opus Dei - Da Vinci Code blog

http://www.davincicode-opusdei.com/

Svecenik, pripadnik Opus Deija je otvorio blog u kojem raspravlja o negativnoj slici organizacije Opus Dei u knjizi Da Vinci Code. Opus Dei je vjerojatno katolicka organizacija koja je najvise demonizirana, sto vjerojatno potice iz perioda spanjolskog gradjanskog rata u kojem je Opus Dei podrzavao Franca i time uzrokovao bijes republikanaca, a sto je jos vaznije, zapadnih intelektualaca koji su mahom podrzavali republikance. Svakako vrijedi otvorit blog.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 21:09   #2
Čitam cijelu večer, hvala.
__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.
Tobija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 15:07   #3
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Opus Dei je vjerojatno katolicka organizacija koja je najvise demonizirana, sto vjerojatno potice iz perioda spanjolskog gradjanskog rata u kojem je Opus Dei podrzavao Franca i time uzrokovao bijes republikanaca, a sto je jos vaznije, zapadnih intelektualaca koji su mahom podrzavali republikance. Svakako vrijedi otvorit blog.
Čudna su bića ti intelektualci! Jedan sitni detalj u toj priči jest da su "republikanci" bili legalna vlada, koji su osvojili vlast na demokratskim izborima. General F. Franco pokrenuo je protiv njih pobunu i građanski rat, a obilnu podršku dali su mu Musolini i Hitler, dok su zapadne demokracije oklijevale (i to kasnije skupo platile), iako je recimo u Francuskoj na vlasti bila lijeva vlada narodne fronte, koalicije slične onoj u Španjolskoj.

Jedan od glavnih programskih ciljeva Opus Deia jest boriti se protiv takvih antikršćanskih gnjusoba kao što je demokracija. Pa da sve bude lijepo uređeno kao u Svetoj Majci Rimskoj Crkvi, gdje se zna što rade kardinali, a što kmetovi!

Nema se od čega prati, sve je poznato.
__________________
Živjeli mi sto godina,

Fausto Ilirik
Fausto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 07:06   #4
kad vjera počinje gubit snagu, onda se crkva pobrine za noviju organizaciju da joj udahne dušu...


opus dei je očito osnovan po uzoru na masonske lože...gdje je bitnija tajnost i kontrola ...od navodno uzvišenih ciljeva...
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 11:34   #5
dobro...ovaj da vinci kod im nije sad bas ponovo trebao...jedva su se rijesili 'opasnih teorija' katara, templara, albigenza...cak su morali biti toliko radiklani da morali oplesti cijele bajke o 'vjesticama' da bi se rijesili ove 'hereze'...cija prica je daleko drugacija od oficijelne...

a, s druge strane...tko zna...mozda su samo zele privuci pozornost...u ovo novo doba..
.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 21:14   #6
što god opus dei značio sumnjam da jenešto tako negativno jer ga je sam Papa Ivan Pavao " kako bi se reklo priznao no danas mi frendica kaže da je to sve zatošto je vatikanu trebao novac i opus dei je bio glavni financijskli donator
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 23:38   #7
Quote:
ivana2009 kaže:
što god opus dei značio sumnjam da jenešto tako negativno jer ga je sam Papa Ivan Pavao " kako bi se reklo priznao no danas mi frendica kaže da je to sve zatošto je vatikanu trebao novac i opus dei je bio glavni financijskli donator
A to je pročitala u Da Vincijevom Kodu.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 23:51   #8
ma nemam pojma ali mislim da je glupost kodogađaji u dotičnoj kjnizi
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 08:26   #9
ma.. sto god radili ako sam dobro azumio clanovi su prilicno "revni" u molitvi, citanju Biblije, duhovnim vjezbma itd.. dakle u svakom slucaju aktivnije zive duhovnost od vecine krscana.. ako se ne varam trebaju se jedno tri sata dnevno molit? Bas me zanima kolko drugih krscana to radi? Tako da i ako im se nes moze zamjerit (a i to je relativno kao i svaka odluka, izbor i misljenje, uvije procjenjujemo sa svoje pozicije, stajalista, odgoja, uvjetovanja okolinom i trenutno prihvacenim vrijednostima) ipak vec samo i zbog t discipline i predanosti vjeri koja nije formalna kao kod vecine krscana rade korisnu stvar.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 10:08   #10
Samo kratak osvrt na jednu izjavu hrvatskog Opus Dei bossa, kak se ono zove? Jose Ramos? Ok, bio neki interview s njim, mislim da se pričalo o odricanju i žrtvi u svakodnevnom životu, pa je on dao primjer kako to žena, majka, supruga može činiti: tako da umjesto da ode frizeru, igra se s djetetom u parku. Sad, ja tu vidim skrivenu poruku: što žena ima misliti na sebe i ići frizeru (uređivati se, ići na posao, na kavu s frendicama..) kad je tu brak - muž-djeca. Zašto je capo prvo spomenuo žene, a ne recimo, muža koji umjesto da je na pivi s frendom, igra se s djetetom. Po tom primjeru ispada da žene po defaultu zanemaruju djecu jer sjede kod frizera. Nema žena što raditi kod frizera ako je član Opus Dei-a. Ili oni imaju Opus Dei frizere koji šišaju žene nakon Dnevnika kad djeca idu spavati
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 12:45   #11
Quote:
Bruna kaže:
Samo kratak osvrt na jednu izjavu hrvatskog Opus Dei bossa, kak se ono zove? Jose Ramos? Ok, bio neki interview s njim, mislim da se pričalo o odricanju i žrtvi u svakodnevnom životu, pa je on dao primjer kako to žena, majka, supruga može činiti: tako da umjesto da ode frizeru, igra se s djetetom u parku. Sad, ja tu vidim skrivenu poruku: što žena ima misliti na sebe i ići frizeru (uređivati se, ići na posao, na kavu s frendicama..) kad je tu brak - muž-djeca. Zašto je capo prvo spomenuo žene, a ne recimo, muža koji umjesto da je na pivi s frendom, igra se s djetetom. Po tom primjeru ispada da žene po defaultu zanemaruju djecu jer sjede kod frizera. Nema žena što raditi kod frizera ako je član Opus Dei-a. Ili oni imaju Opus Dei frizere koji šišaju žene nakon Dnevnika kad djeca idu spavati
A možda je to zato jer ti samo pokušavaš naći mane?

Da je dao taj primjer muža koji umjesto da bude na pivi sa frendom da se druži sa djecom, da li bi to značilo da muškarac mora misliti samo na ženu-brak dok ona može ići partijati?
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.