Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2006., 22:33   #41
Quote:
sun tzu kaže:
...jako teške riječi za bilo koga...
...budite oprezni molio bih, pero je močnije od mača...
...isus jest njegov sin, ali samo to...
...on je ljubav dobivao od njega i samo njega, a ispoljavao kroz sebe...
...onaj koji je-u jednom čovjeku (individui) može ispunjavati na samo jedan način, te ako je ta osoba i sam vrag biti će dobar prema drugima...dok...onaj koji je-u puno ljudi se ispunjava na puno načina, te on može biti sve samo ne dobar, koliko mi to god sebi lagali da je suprotno...

Jesi ti sigurno katolik, tvoja me uvjerenja podsjećaju na jednu vjeru nastalu puuuno godina iza Krista.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 22:38   #42
primjetio sam da se svi razbacivaju citatima iz biblije kao da su je sami pisali a ne POZNAJU OSNOVE KRŠČANSTVA!
ZUMZUM is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 08:42   #43
Quote:
Putnik kaže:
Dodatak 17:21 23:14 nema u starim manuskriptima.

Codex Vaticanus = Katolička Biblija
ima u nekim Biblijama iza dodatak tih stihova a u nekima nema, nije niti bitno u ovom trenutku, pitanje je zasto su izbaceni stihovi sa svojih mjesta?
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 08:45   #44
ja tvrdim da one navedne recenice nisu izasle iz usta apostola nase crkve, ti navodis svoje rijeci i nemas dokaza da je to uopce netko rekao stoga se ne mozes niti raspravljati. Jer isto tako mozes reci vidio sam papu u birtiji a nigdje dokaza, slike ili necega.... zbog ovakvih gluposti nastaju lazi i tracevi o ljudima koji nisu slicno napravili niti rekli. Rasprava zavrsena, jer se nema smisla raspravljati sa covjekom iza kojeg samo stoje rijeci.
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 09:52   #45
Quote:
ZUMZUM kaže:
primjetio sam da se svi razbacivaju citatima iz biblije kao da su je sami pisali a ne POZNAJU OSNOVE KRŠČANSTVA!

Evo, ja se neću razbacivati sa citatima.
Prešla sam topik, pa me nuka da kažem: kult Marije je nastao iz kulta obožavanja Majke Prirode. Koga više zanima neka istražuje, kao što sam i ja radila. A jadni mi ljudi, uvijek nam treba neka viša "sila" da se možemo moliti. A ne vidimo Istinu. Da najprije treba shvatiti da je Bog Apsolutna svijest. Što je Prirodna inteligencija? Što nam Isus omogućio? Jesmo li o tome ikad razmišljali?

A što biste rekli na to da svaki koji primi Isusa i biva posinjen Duhom Svetim, dobiva i instrumente tog zvanja i statusa božjeg djeteta?

Isus je jako lijepo objasnio što se može kad se živi u Njegovom Imenu. U Kristu smo novo stvorenje. Što nam to znači? Zašto ne koristimo Izvor, nego se okrećemo zamišljenim i oživljenim entitetskim pomagalima. Kada je Isus u nama, postajemo kao on. To i jeste svrha kršćanstva, da narastemo do visine Kristova rasta. A to nosi sa sobom i događanja, promjene.

On reče: JA sam Put, Istina i Život! JA!
JA sam Svjetlo svijeta! JA!

Pravi kršćanin je onaj koji se pokristovio. Što mislite, zašto je bijesna rulja navalila da pogube Isusa?
marija-rei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 11:08   #46
Quote:
sun tzu kaže:
...oštro oko može prepoznati različite izvore tekstova napisane u knjizi postanka...
...ošrih očiju je sve manje i manje, a antikrista je sve više i više, to su antikristi o kojima se govori...
...ni antikrist nezna da je antikrist...
...da li si ti antikrist???...
biblija je skup knjiga (lat. biblia grčki biblia - skup knjiga). radi se o skupu tekstova pisanih na pergameni od raznih autora i prepisivanih tijekom stoljeća. u 4.st.n.er je došlo do izbacivanja nekih tekstova iz biblije. izbačeni su tekstovi koji su na drugačiji način govorili o bogu i božanskom od onoga to su zastupali neki biskupi u 4.st. i koji su pretili da se smanji utjecaj crkve kao religije.
walpurga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 11:10   #47
Quote:
ZUMZUM kaže:
primjetio sam da se svi razbacivaju citatima iz biblije kao da su je sami pisali a ne POZNAJU OSNOVE KRŠČANSTVA!
a poznaju li ga svećenici, propovjednici?
walpurga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 12:39   #48
Quote:
sun tzu kaže:
...jako teške riječi za bilo koga...
...budite oprezni molio bih, pero je močnije od mača...
...isus jest njegov sin, ali samo to...
...on je ljubav dobivao od njega i samo njega, a ispoljavao kroz sebe...
...onaj koji je-u jednom čovjeku (individui) može ispunjavati na samo jedan način, te ako je ta osoba i sam vrag biti će dobar prema drugima...dok...onaj koji je-u puno ljudi se ispunjava na puno načina, te on može biti sve samo ne dobar, koliko mi to god sebi lagali da je suprotno...

just another brainwashed shower.
Helder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 12:41   #49
Quote:
sun tzu kaže:
...molio bih za nepristranu raspravu, inače će ovaj moj topic ostati zagađen kao što sve biva iz "dobrih namjera"...
...a ja nevolim hodati po zagađenim mjestima...

hodaš, i te kako, u svom ja. sasvim je dovoljno zagađeno potisnutim nagonima, osjećajima i mislima.
Helder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 12:44   #50
Quote:
marija-rei kaže:
Pravi kršćanin je onaj koji se pokristovio. Što mislite, zašto je bijesna rulja navalila da pogube Isusa?

bez brige, mnogi koji mu se danas mole, kleče pred križevima, kipovima i nabacuju se relikvijama kao fetišisti i sami bi bili među ruljom koja ga je nabila na križ.
Helder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 23:08   #51
Quote:
šuš kaže:
S koje teme? Prvo Djevica Marije nije božanska osoba! njoj se utječemo i molimo je za zagovor kod njenog sina, ali ona nije božanstvo i zato se pri ulazu u crkvu uvijek naklonimo svetohraništu u kojem je za nas katolike pohranjen živi Isus, pa tek onda kleknemo pred kipove svetaca i Djevice (ako to imamo običaj raditi). Dalje, o izbacivanju i mjenjanju Biblije nema smisla govoriti jer to je svima već jasno. Bibliju je pisao čovjek (bolje rečeno ljudi). Ona je najprevođenija knjiga na svijetu. Čak i slobodniji prijevod mogao bi izmjeniti smisao neke rečenice. Ujedno, nitko od nas Bibliju ne poznaje toliko dobro da bi o njoj mogao razglabati, a posebno koristiti navode. Za to nam svima fali još puno, puno škole (ako je među nama neko kome je Sveto pismo postdiplomski, neka oprosti).
...zabranjeno Isusovo evanđelje kaže;
"...ne gradite mi zgrade i hramove,
pođite na goru, tamo čete me naći,
dignite kamen i tamo čete me naći..."

...klanjanje kipićima je čisto idolopoklonstvo...

...Biblija je pisana za neznalice,
bio sam je počeo čitat i vidjeo da nema potrebe da je čitam,
JA JESAM BIBLIJA...

...vjeruj te mi tko ne uskrsne za života, nipošto neće i kad umre...
...zašto???; -zato jer sam ja več odavno mrtav, i smrt mi neće promijeniti ništa...ustvari-ja sam vječito živ-bio sam, jesam, i bit ću...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 23:16   #52
Quote:
šuš kaže:
Jesi ti sigurno katolik, tvoja me uvjerenja podsjećaju na jednu vjeru nastalu puuuno godina iza Krista.

...JA JESAM kršten...
...al šta znači biti dobar katolik, ja to neznam, svi koji se smatraju katolicima danas ne zadovoljavaju nepisane uvjete katolika, dali je katolik onaj koji to želi biti ili ONAJ KOJI JE...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 23:21   #53
Quote:
ZUMZUM kaže:
primjetio sam da se svi razbacivaju citatima iz biblije kao da su je sami pisali a ne POZNAJU OSNOVE KRŠČANSTVA!
...oprostite ako se to odnosilo na mene, ali nisam htjeo-ali sve i da jesam nebih znao kako-citirati, nego samo skrenuti pozornost na male sitnice koje znače sve...
...zato sam apriori stavio prvu Božju zapovjed, jer je ona alfa i omega svega i svačega...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 23:29   #54
Quote:
Helder kaže:
just another brainwashed shower.
...neka bude onako kako JEST...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 23:31   #55
Quote:
forestsilvy kaže:
ja tvrdim da one navedne recenice nisu izasle iz usta apostola nase crkve, ti navodis svoje rijeci i nemas dokaza da je to uopce netko rekao stoga se ne mozes niti raspravljati. Jer isto tako mozes reci vidio sam papu u birtiji a nigdje dokaza, slike ili necega.... zbog ovakvih gluposti nastaju lazi i tracevi o ljudima koji nisu slicno napravili niti rekli. Rasprava zavrsena, jer se nema smisla raspravljati sa covjekom iza kojeg samo stoje rijeci.

...i tako probode ga kopljem...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 23:34   #56
Quote:
Helder kaže:
hodaš, i te kako, u svom ja. sasvim je dovoljno zagađeno potisnutim nagonima, osjećajima i mislima.
...ja nemam svoje JA, ja sam njegovo JA, on je rekao da je on ONAJ KOJI JEST, a JA SAM ONAJ KOJI JESAM, znači ja sam ON...
...a misli, nagoni i osjećji moraju biti zaboravljeni u ovome svijetu, jer će nas kočiti u prelasku na onaj svijet...
...al kao što rekoh, ako to napravimo na ovom svijetu, več smo jednom nogom na onom svijetu, i prelaz neće biti tragičan, nego oslobađajući, jer neće više biti patnje ustezanja, nago savršeni blagodat...
...ali-ako za to vrijeme niste sa njim, odnosno sa sobom, lutanje če biti vječno...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 23:53   #57
Quote:
marija-rei kaže:
Evo, ja se neću razbacivati sa citatima.
Prešla sam topik, pa me nuka da kažem: kult Marije je nastao iz kulta obožavanja Majke Prirode. Koga više zanima neka istražuje, kao što sam i ja radila. A jadni mi ljudi, uvijek nam treba neka viša "sila" da se možemo moliti. A ne vidimo Istinu. Da najprije treba shvatiti da je Bog Apsolutna svijest. Što je Prirodna inteligencija? Što nam Isus omogućio? Jesmo li o tome ikad razmišljali?

A što biste rekli na to da svaki koji primi Isusa i biva posinjen Duhom Svetim, dobiva i instrumente tog zvanja i statusa božjeg djeteta?

Isus je jako lijepo objasnio što se može kad se živi u Njegovom Imenu. U Kristu smo novo stvorenje. Što nam to znači? Zašto ne koristimo Izvor, nego se okrećemo zamišljenim i oživljenim entitetskim pomagalima. Kada je Isus u nama, postajemo kao on. To i jeste svrha kršćanstva, da narastemo do visine Kristova rasta. A to nosi sa sobom i događanja, promjene.

On reče: JA sam Put, Istina i Život! JA!
JA sam Svjetlo svijeta! JA!

Pravi kršćanin je onaj koji se pokristovio. Što mislite, zašto je bijesna rulja navalila da pogube Isusa?
...jako lijepe riječi govoriš, kroz tekstove treba roniti, duboko...
...inače ostaju tek pusta fraza...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 23:56   #58
Quote:
walpurga kaže:
biblija je skup knjiga (lat. biblia grčki biblia - skup knjiga). radi se o skupu tekstova pisanih na pergameni od raznih autora i prepisivanih tijekom stoljeća. u 4.st.n.er je došlo do izbacivanja nekih tekstova iz biblije. izbačeni su tekstovi koji su na drugačiji način govorili o bogu i božanskom od onoga to su zastupali neki biskupi u 4.st. i koji su pretili da se smanji utjecaj crkve kao religije.

...što je rečeno sada je potvrđeno...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 00:49   #59
Quote:
sun tzu kaže:
...ja nemam svoje JA, ja sam njegovo JA, on je rekao da je on ONAJ KOJI JEST, a JA SAM ONAJ KOJI JESAM, znači ja sam ON...
...a misli, nagoni i osjećji moraju biti zaboravljeni u ovome svijetu, jer će nas kočiti u prelasku na onaj svijet...
...al kao što rekoh, ako to napravimo na ovom svijetu, več smo jednom nogom na onom svijetu, i prelaz neće biti tragičan, nego oslobađajući, jer neće više biti patnje ustezanja, nago savršeni blagodat...
...ali-ako za to vrijeme niste sa njim, odnosno sa sobom, lutanje če biti vječno...
prijatelju moj, razbacuješ se nekim tobožnjim mudrostima, a sam govoriš protivno Riječi Božjoj odnosno Bibliji...

ti si ONAJ KOJI JEST??? ti si KRIST?

ne, prijatelju, drugo je biti u Kristu, a drugo je biti sam Krist...

ovo što govoriš podsjeća me na jednog evanđelistu koji govori da smo svi mi mali bogovi...što je bogohulje

pa mislim što je ovo:

Quote:
...Biblija je pisana za neznalice,
bio sam je počeo čitat i vidjeo da nema potrebe da je čitam,
JA JESAM BIBLIJA...

...vjeruj te mi tko ne uskrsne za života, nipošto neće i kad umre...
...zašto???; -zato jer sam ja več odavno mrtav, i smrt mi neće promijeniti ništa...ustvari-ja sam vječito živ-bio sam, jesam, i bit ću...
24:23 "Ako vam tada tko rekne: 'Gle, evo Krista!' ili: 'Eno ga!' - ne povjerujte!
24:24 Ustat će, doista, lažni kristi i lažni proroci i iznijeti znamenja velika i čudesa da, bude li moguće, zavedu i izabrane."
24:25 "Eto, prorekao sam vam."
24:26 "Reknu li vam dakle: 'Evo, u pustinji je!', ne izlazite; 'Evo ga u ložnicama!', ne vjerujte.
24:27 Jer kao što munja izlazi od istoka i bljesne do zapada, tako će biti i s dolaskom Sina Čovječjega."

možda se pak ovo odnosi na tebe, ha? ili možda si preveć zabrijao na zahebanciju, i treba ti biti jao...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 01:25   #60
...dosla sam malo vidjeti sta ce biti napisano u ovoj temi...kao neka kvazi katolicka rasprava...
svasta ovdje ima smjesanoga , rekla bih prije SINKRETIZAM, nikakvo katolicanstvo...
tema pogresno naslovljena...
kao da mi sluti na oformljivanje neke nove religijske zajednice...
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.