Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2006., 03:49   #161
Quote:
Inguan kaže:
Ok ja jos nista od susreta a nemogu voliti nekoga tko je daleko iako mozda mogu napisati bolju knjigu sam necu naci ljude toike da mi povjeruju ,incace odgajan kao katolik a sad sam zivim (bez vjer ili s vjerom isto mi je )
Pa imaš pravo, no ipak postoji Bog i to ne samo jedan postoji mnogo božanstava.
Ta božanstva se međusobno nadmeću i onaj naj jači sjedne ne prijestolje. Taj koji sjedne na prijestolje ima pravo da na zemlju pošalje svoga sine. Tako da imamo kroz povijest mnogr inkarnacije glavnih bogova. Recimo Si Baba je jedan od sinova božijih isto kao što je bio Isus...
Propeti Pony is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 14:40   #162
[QUOTE=angelina1][QUOTE=Nemruth Dagi]


Quote:
nije tako kako ti to govoriš...nije se sad netko sjetio nešto napisati i ajmo na štampanje Biblije

Da bi se nešto širilo a ne samo misionarenjem mora imati temelj a taj temelj je za kršćanstvo Biblija zato je ona stotinama godina pročišćavana i pisana, dograđivana i frizirana da bi se konačno ustobličila kao zakon vjere.
Tek poslije 1444 godine je štampana
Quote:
i sama znaš koliko su ljudi tašti, i na kraju krajeva netolerantni prema drugima,pogotovo ako ti drugi imaju mogućnost da budu "iznad" ostalih
Taština nije prevaziđena niti u vašim krugovima. Eto ti moj topik o Pinochetu i onome jadniku koji je bio 10 godina privezan za aparat a usudio se "ubiti". Tašto crkva barata sa tuđom mukom bilo da se radi o muci tisuća ubijenih od strane Pinocheta bilo da se radi o svjesnoj odluci čovjeka.
Crkva je iznad i tumači Boga kojeg nije upoznala.



Quote:
pogledaj malo nakon koliko godina Isusove smrti nastaju pojedina djela, od koga i kako su završili ti ljudi koji su Govorili za Njega
Teško je biti tumač onoga što si sam stvorio a da se ne bojiš da će ti netko drugi uči na tvoje tržište. A to se događa...i krvavo se plaća (Reformacija-new age i sad Milingov pokret za Ženidbu).


Quote:
eto prije tjedan dana sam to pitanje na jednoj promociji postavila fra smiljanu, i odgovorio mi je da se bilo kakva objava mora provjeriti prvo duhovniku,pa po potrebi objave na sve više i više institucije
i oduvijek je tako

da se Isus sam spusti na zemlju prvo bi ga provjeravali da nije sam a onda bi ga osudili i razapeli javno jer nije dovoljno isusni po vašem tumačenju.

Quote:
ne ide to tako ko sad neki "umotvorci" koji pišu 5-6 svezaka knjiga od 500 strana kako im se Bog objavljuje i osnivaju svoju neku zajednicu...a u svemu tome...bolesti koliko voliš

Bog nije ništa odredio i završio priču na Zemlji, milijuni svjedoka koji slobodno žive svaki dan svojim životima svjedoči da Bog;

STALNO GOVORI I DA NIKAD NIJE PRESTAO
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.