Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2007., 12:21   #1
Parni čistač

Zainteresirao me je ovaj parni čistač pa me zanima da li ga netko koristi i , ako da, kako ste zadovoljni s njim?
Možda imate preporuke i za kakav drugi parni čistač jer si baš to želim kupiti.

Hvala!
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 09:49   #2
Quote:
zunzara kaže: Pogledaj post
Zainteresirao me je ovaj parni čistač pa me zanima da li ga netko koristi i , ako da, kako ste zadovoljni s njim?
Možda imate preporuke i za kakav drugi parni čistač jer si baš to želim kupiti.

Hvala!
ili nitko nije kupio ili...

i mene zanima...pogotovo kakv je prema parketima

mislim da je idealan za smanjenje korištenja kemijskih sredstava.........

ajmo opet pitati....jel netko koristi ovaj h2o čistač na paru???
mamaika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 12:24   #3
Exclamation

Bilo tko?!?!

Ima netko doma i koristi?!?!
3MalaAnđela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 14:21   #4
Quote:
3MalaAnđela kaže: Pogledaj post
Bilo tko?!?!

Ima netko doma i koristi?!?!
meni se to ne sviđa, jer ... danas tih krpica koje se stavlja na donji dio aparata ima ... a za 5 godina?!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 14:45   #5
Ne brinem zbog toga, to je ista stvar kao i kod usisavača.
Još mi nijedan nije potrajao pet godina, pa nisam brinula oko zamjenskih vrećica.
A ove navlake je i vrlo lako sašiti od mikro krpe. Ove jednokratne su itak bezveze.

Ali mene stvarno zanima jel to ČISTI?!
Hrpa ljudi koje znam imaju neke parne čistače; skupi, jeftini, dobri, loši, ostavljaju morkro, neki suše, svašta nešto, ali nitko nema baš ovaj!
3MalaAnđela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 23:42   #6
Imam ja neki talijanski. Stoji na tavanu već 13 godina. Sjećam se samo da tako smoči sve što dotakneš, da moraš još par sati sve sušiti običnom krpom i provjetravati.
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 19:58   #7
H20 Mop Ultra- čistač na paru

prijateljica se zagrijala za kupnju čistača na paru koje reklamira TOP SHOP.
zanima nas dal je neko od vas kupio i kakva su mu iskustva pri upotrebi....
koje su joj mane.....šta najbolje čisti....na što treba paziti....????
rečeno joj da je to sve super osim za pranje laminata....
__________________
znatiželja ubila mačku :)
znatizeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 11:00   #8
Quote:
znatizeljka kaže: Pogledaj post
prijateljica se zagrijala za kupnju čistača na paru koje reklamira TOP SHOP.
zanima nas dal je neko od vas kupio i kakva su mu iskustva pri upotrebi....
koje su joj mane.....šta najbolje čisti....na što treba paziti....????
rečeno joj da je to sve super osim za pranje laminata....
I ja sam baš zagrijana za čistač pogotovo radi tepiha...
Javite se sa iskustvima
andjela1502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 12:24   #9
I ja razmišljam o ovom parnom čistaču. Najviše mi se dopada što može poslužiti i kao ručni čistač na paru (uz kupnju onih dodatnih dijelova, dođu 129 kn).

Ono zbog čega se još kolebam uzeti ili ne je manji pritisak od ovog Monstera 1200, koji ima pritisak pare od približno 4 bara. E sad, kad bi mi netko objasnio je li bitno manja efikasnost čišćenja između 3 i 4 bara. Oni tamo nemaju pojma - studentarija na linijama, koja ne zna više od onoga što piše na 'letku'.

EDIT: Zaboravila sam reći (kao što su oni zaboravili napisati ) da ovom čistaču treba svako toliko mijenjati filter za vodu. Ako se odlučim za ovaj čistač, pitam se hoće li u dogledno vrijeme biti ovih filtera za baaviti.
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 15.09.2009. at 12:32.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 11:44   #10
Ma to vam je sve sranje. Kupila moja zena prosle godine i do sad 2 put
upotrebila, i kad ona kaze da je to za u pm... vjerujte.
Sad ponovo cisti s onima "micro-vlaknenim" krpama.
Ima ih raznih boja i to ne znam valjda za svaku sobu druga boja.
A da ima i neke "Swiffer", ne znam za sta joj je to.

E da zaboravih imamo laminat za pod a ne tepihe.
johnnyazra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 19:48   #11
Haj, johnny! Daj pitaj ženu što točno ne funkcionira s ovim parnim čistačem. Evo, ja se baš spremam sutra iskeširati tisućicu za ovaj H2O Mop Ultra, pa da me njezino iskustvo spasi bijede .
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 20:14   #12
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Haj, johnny! Daj pitaj ženu što točno ne funkcionira s ovim parnim čistačem. Evo, ja se baš spremam sutra iskeširati tisućicu za ovaj H2O Mop Ultra, pa da me njezino iskustvo spasi bijede .
Ukratko, problem je u plastičnoj posudi /Monster parni strojček/, koja ne zadržava dovoljno dugo toplinu, da bi pritisak pare bio ujednačen. Ja se već neko vrijeme trudim pronaći nešto slično sa inox posudom, ali baš i ne uspjevam
Zepter ima nešto slično, ali košta do van pameti

off topic: A nakon iskustva sa vakum vrećama ... Top shop never again!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 09:33   #13
@elegant, ručni čistači na paru s posudom od nehrđajućeg čelika su Monster SC 50 i Monster SC 60, talijanske firme Euroflex. Imaš ih u Primorskoj 3 (ovaj SC 60 će stići za jedno mjesec dana). I cijena ovoga SC 50 je 799,00 kn, a SC 60 za nekih dvjesto tristo kuna više.

Meni se ovaj Mop Ultra dopao jer je 2 u 1, pa mogu prati i pod i pločice. Pretpostavljam da baš zbog toga ima veći kapacitet (a i zbog 1500 W ) može nešto duže zadržati paru. Ili se varam?

Elegant, pa što nisu na reklami rekli da je pritisak pare ujednačen za cijelo vrijeme rada čistača? I daj, molim te, reci je li upola efikasan koliko to prikazuju tamo na reklami.



A da su ovi iz Top shopa handrasti, jesu. Da nije žene koja radi u njihovom dućanu u Radničkoj, ne bih uopće doznala hrpu informacija, a jedna od njih je da Monstera uopće nema na skladištu i da se ne zna kada će doći. No, unatoč tome, ovi na linijama uredno primaju narudžbe i govore da ćete dobiti robu naduže pet dana od dana uplate.



I da! Zašto se gotovo svi ovi proizvodi (od raznih proizvođača) zovu Monster? Kao i hrpa drugih proizvoda posve druge namjene? Izgleda da je danas in zvati se Monster
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 09:42   #14
Mi smo ga gledali, ali smo se odlučili ne kupiti jer nisu imali rezervnih krpa.
Što se tiče ručnog čistača na paru (malog, izgleda kao monster), kupila sam ga preko Neckermannovog kataloga za 99 kn i bio je odličan, ali mi se nakon nekog vremena zaštopao vjerojatno od kamenca. Nikako ga ne uspijevam odštopati. Možda je trebalo lijevati samo destiliranu vodu, ali nigdje u uputama nije pisalo.
Prije sam imala 100 gradi i to je bilo savršenstvo bez mane.
Još sam vidjela i karcherov čistač na paru, ali košta 2000 kn i kusur, pa mi je to puno preskupo
lijepa.cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 10:05   #15
Lijepa curo , ja sam svoj dento tuš odštopala tako da sam u DM-u kupila one tabletice za otapanje kamenca u aparatićima za kavu. Postupila prema uputi (a prema savjetu majstora iz servisa za dento tuševe) i stvar opet besprijekorno funkcionira. Probaj i ti. Ako je samo kamenc u pitanju, mislim da bi trebalo pomoći.

A što se tiče rezervnih krpa, razmišljala sam da ih sama sašijem. Naravno, ako je to izvedivo. Morat ću otići u dućan pogledati kako te krpe izgledaju.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 12:54   #16
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
@elegant, ručni čistači na paru s posudom od nehrđajućeg čelika su Monster SC 50 i Monster SC 60, talijanske firme Euroflex. Imaš ih u Primorskoj 3 (ovaj SC 60 će stići za jedno mjesec dana). I cijena ovoga SC 50 je 799,00 kn, a SC 60 za nekih dvjesto tristo kuna više.


Meni se ovaj Mop Ultra dopao jer je 2 u 1, pa mogu prati i pod i pločice. Pretpostavljam da baš zbog toga ima veći kapacitet (a i zbog 1500 W ) može nešto duže zadržati paru. Ili se varam?

Elegant, pa što nisu na reklami rekli da je pritisak pare ujednačen za cijelo vrijeme rada čistača? I daj, molim te, reci je li upola efikasan koliko to prikazuju tamo na reklami.

čitala sam na nekim stranim forumima postove ljudi koji ga imaju ... generalno su razočarani, pa ti misli


thnx na onfo za Primorsku ... čim se malo openezim, pogledat ću ta čuda tehnike
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 16:11   #17
Ja sam se isto zagrijala za ideju da si kupim neki čistač na paru. Gledali smo na slovenskoj tv - onaj kojeg su reklamirali ima razne nastavke pa se s njime mogu i prozori prati. Ne znam kakva je ponuda kod nas, nisam još gledala. Jedino što sam proučila su Neckermann i Quelle, koji imaju više različitih modela pa sam opet na čudu.

Dakle, i meni je svaka informacija od onih iskusnih imatelja dotične napravice svakako dobrodošla
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 17:15   #18
Ja sam također htjela kupiti neki čistač pa sam gledala po drugim forumima,naišla sam na dosta negativnih komentara,tipa, teški su ,nespretni ,brzo se prazne spremnici za vodu i ono najvažnije, nisu ucinkoviti.
E sad, oni koji su kupili za neke sitne novce,najmanje se žale,kažu opere plocice i pecnicu ali nitko sa nijednim parnim čistačem nije uspio ,bar po komentarima na koje sam naišla,skinuti mrlju sa tepiha ili tapeciranog namještaja i rekli su da se podovi i tepisi prvo trebaju usisati i oprati i onda se tek koristi parni čistač kako bi ih malo osvježio,u suprotnom prljavštinu gruda i razvlaći.
Izgubila sam volju za kupiti parni čistač ali ne i nadu da će netko naići na neki jednostavan,dobar a ne preskup i preporučiti ga.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 21:05   #19
Koja glupost!! Još bih i prihvatila to da trebam najprije usisati, ali da i perem prije parnog čistača

Nekako mi se čini da ništa od kupnje
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 10:18   #20
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Lijepa curo , ja sam svoj dento tuš odštopala tako da sam u DM-u kupila one tabletice za otapanje kamenca u aparatićima za kavu. Postupila prema uputi (a prema savjetu majstora iz servisa za dento tuševe) i stvar opet besprijekorno funkcionira. Probaj i ti. Ako je samo kamenc u pitanju, mislim da bi trebalo pomoći.

A što se tiče rezervnih krpa, razmišljala sam da ih sama sašijem. Naravno, ako je to izvedivo. Morat ću otići u dućan pogledati kako te krpe izgledaju.
Baš ti hvala, pokušat ću.
lijepa.cura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.