Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2008., 13:00   #101
Visoka.... hm.... 157
marina_14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 13:46   #102
Razvijaju se i drugi samo je kod nekih bolno a kod nekih ne ,,,,a ima i onih koji cute i trpe....jer ih je sramota rec da se nesto dodgadja sa njima....recimo mene je 16-18 znao bolit grudni kosh....za popizdit i sve je nestalo za nekih godinu
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 14:28   #103
ej marina, a u kakvom ti je stanju kicma?
mozda imas neko iskrivljenje. meni su u tvojim godinama ustanovili skoliozu, i ja sam od toga znala imat (i jos imam, u nekom nepravilnom polozaju se javi) probadanja u podrucju srca, sta nije bilo srce nego zivci zbog krive kraljeznice...
i ja sam se plasila da nije nesto sa srcem, al srce drugcije boli..
odi stvarno u doktora ako te to brine, nemas se cega bojat
Marcelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 17:22   #104
ma ne brini, 90% je kontrakcija kako ti je wolf rekao, meni se isto prije par godina događalo, ali opet ne toliko često da bi otišla doktoru, pričekam da pusti udišem malo pliće i sve ok, kako došlo tako i otišlo, vidi, procijeni koliko ti se često to dogodi, pa ak je često kod liječnika
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 00:31   #105
Quote:
Marcelina kaže: Pogledaj post
ej marina, a u kakvom ti je stanju kicma?
mozda imas neko iskrivljenje. meni su u tvojim godinama ustanovili skoliozu, i ja sam od toga znala imat (i jos imam, u nekom nepravilnom polozaju se javi) probadanja u podrucju srca, sta nije bilo srce nego zivci zbog krive kraljeznice...
i ja sam se plasila da nije nesto sa srcem, al srce drugcije boli..
odi stvarno u doktora ako te to brine, nemas se cega bojat

Pa meni se isto dogada kad se okrenem nekak cudno prema iza i tak neke spike.. al nekad me pocne onak bezze

Oke.. i kaj ti je bilo sad na kraju.. neka operacija.. namjestanje ili kaj?!

E da... btw.......... znam da stvaaarno mozda zvucim hipohondarski ali..... jednom sam isto pitala nekog , ne sjećam se kog i reko mi je da je mozda stvar u leđima, i onim diskovima.. prvi razlog su ti zivci, a drugo kaj dok udisem zrak do kraja nesto mi škljocne u plucima (Hvala Bogu ne boli, ali je odvratan osjećaj)... i da.. jako sam mala.. mislim visoka sam 157.. i jako malo rastem u zadnje vrijeme, a sve se vise debljam.. cak mislim da sam najmanja u razredu bila.. to sve isto moze biti povezano sa leđima.... ali da je.. sta bi mi radili.. ja nebi htjela da mi oni nes namjestaju pa da me boli

I znam ja da sad meni svi govore da idem doktoru, znam da trebam ic, i svaki dan mislim, al sta cu............

Pls nek mi neko kaze nes bilo sta sam komentirajte, da pretpostavim kaje hehe

Zadnje uređivanje marina_14 : 12.07.2008. at 01:10. Reason: .
marina_14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 00:23   #106
No.. jel čito neko taj post iznad ?!
__________________
Kak sam fensi.. Iksde xD
marina_14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 01:15   #107
Jes bila doctoru???
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 01:29   #108
nisam.. ko zna kad cu ic
__________________
Kak sam fensi.. Iksde xD
marina_14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 02:54   #109
nije ti nista 100% .....al idi cisto da ti u glavi bude lakse
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 11:39   #110
Quote:
marina_14 kaže: Pogledaj post
nisam.. ko zna kad cu ic
nećeš ići dr, a nas ispituješ o svojoj kralježnici, pa kak da mi znamo jel ti imaš problema s leđima?
i ne, dr ti neće namještati leđa, tak da se ne moraš bojati, tak da odi već jednom, nije niš strašno, a niti bolno, najgori dio je čekanje na red
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 12:37   #111
A zbog čega "tko zna kad ću ići"? U čemu je problem? Zašto ne bi otišla i saznala iz prve ruke od osobe koja bi trebala biti najkompetentnija odgovoriti. Možda nije ništa, a možda i je.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 14:02   #112
ma nije joj nista raste razvija se btw ima 14 godina ......idi doctoru da bi ti bila smirenija ....
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 19:38   #113
Quote:
diya kaže: Pogledaj post
Dakle, probadajuća iznenadna bol na desnoj i lijevoj strani tijela u području srca kao da vas netko probode nožem, kada hoću udahnuti bol je još intenzivnija i prestane sve nakon otprilike dvadesetak sekundi..

Da li netko zna o čemu je riječ?

To imam i ja, kao da me uvati grc u lijevoj strani i na sredini prsnog kosa, imam osjecaj kao da se srce grci.... i traje par sekundi...... moze li to bit od stresa? il ipak doktor je najbolje rjesenje...... Svi mi govore da srce nemoze bolit kao misic, jer kad zaboli onda je kraj......[/QUOTE]



Sve ovo imam i ja. Odjednom, iz cista mira zgrci se u predjelu srca, to prati i ostra bol traje par sekundi i prestane a poslje toga boli malo na dodir.
Jako me plasi ovo.

Je li zna neko o cemu se radi ???

Bila sam kod kardiologa prije pola godine, sve je bilo u redu.
__________________
Blog is back :)
Plavooka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 23:08   #114
Kod mene je tako bilo par godina. Na kraju ispalo da je upala plućne maramice. Izliječila oblozima od zelenog kupusa i zelene gline naizmjenično plus homeopatija.

Nedavno sam otkrila i Novu Medicinu, oni imaju zanimljive teorije o bolu u predjelu srca....Googlaj malo, naći ćeš.
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 16:00   #115
Pozdrav svima, imam pitanje pa ako mi možete pomoći?
I ja sam imao slične simptome, još ih imam, radio sam pretrage no ispalo je da sve u redu. (nosio holter, radio ultrazvuk, ekg, ergometriju, obavio pretrage šitnjače, izvadio hormone šitinjače ....)

Dijagnosticirana je jedino sinus tahikardija, to se vidjelo na holteru i na ergometriji, no mene zanima treba li zbog sinus tahikardije piti neke lijekove koji to sprječavaju ili se to povuče samo od sebe.

Zanima me isto može li kralježnica tj. dio između lopatica izazvati ovu pojavu (sinus tahikardiju)?

Unaprijed hvala na odgovoru!
Leonardinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 19:14   #116
Cisto sumnjam da kraljeznica moze imati utjecaj na sinusnu tahikardju ali znam da se bolovi iz kraljeznice mogu reflektirati na podrucije srca, tako mi je objasnio kardiolog.
I da takva vrsta bola obicno dolazi zbog fizicke neaktivnosti ili degenerativnih promjena na vratnom dijelu kraljeznice.
__________________
Blog is back :)
Plavooka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 10:33   #117
Ovako, inace nemam nekih zdravstvenih problema, osim kad je onako tesko vrijeme kao npr jucer, malo sunce, malo kisa, onaj pritisak u zraku, tad me zna glava bolit a ponekad mi i tlak bude nizak. Takvim danima mi zna nekad doc kao potreba da jako duboko udahnem, ko da mi fali zraka, znate onaj osjecaj kao kad se prejedete pa vam fali zraka :-). E tako nekakav osjecaj, to traje par sati i prodje. E sinoc me 3-4 puta probolo na lijevoj strani, ali zanimljivo, kad bih se okrenula na bok me malo probolo, kad bih legla na ledja nista. Evo jutros me jednom malo probolo. Inace sam prije ca. 2 mjeseca vadila krv zbog neceg drugog i nalazi su bili u redu osim sto mi je kalij bio malo nizak. I sva sam se sinoc uspanicila ( inace sam panicar :-)) i onda sam se sjetila da sam prekjucer cistila kuhinju i dobro se preznojila jer je bilo uzasno vruce a zaboravila sam ugasit klimu. Jel moguce da je to od propuha ako inace nemam nikakvih problema?

Hvala unaprijed
IvkaL is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 12:02   #118
Da da to s kralježnicom mi je jasno, da ako je fizička neaktivnost da ona boli. No kada već prođe neki dio kada bolovi postanu jači, prvenstveno zbog krivog rasta, onda kralježnica ima taj utjecaj da može potaknuti ubrzan rad srca. No nakon vježbanja i razgibavanja to prođe.

No mene zanima koliko sinusna tahikardija može biti opasna i treba li za to uzimati lijekove, jer mene nisu dali ništa za to.
Leonardinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 20:48   #119
Quote:
IvkaL kaže: Pogledaj post
Ovako, inace nemam nekih zdravstvenih problema, osim kad je onako tesko vrijeme kao npr jucer, malo sunce, malo kisa, onaj pritisak u zraku, tad me zna glava bolit a ponekad mi i tlak bude nizak. Takvim danima mi zna nekad doc kao potreba da jako duboko udahnem, ko da mi fali zraka, znate onaj osjecaj kao kad se prejedete pa vam fali zraka :-). E tako nekakav osjecaj, to traje par sati i prodje. E sinoc me 3-4 puta probolo na lijevoj strani, ali zanimljivo, kad bih se okrenula na bok me malo probolo, kad bih legla na ledja nista. Evo jutros me jednom malo probolo. Inace sam prije ca. 2 mjeseca vadila krv zbog neceg drugog i nalazi su bili u redu osim sto mi je kalij bio malo nizak. I sva sam se sinoc uspanicila ( inace sam panicar :-)) i onda sam se sjetila da sam prekjucer cistila kuhinju i dobro se preznojila jer je bilo uzasno vruce a zaboravila sam ugasit klimu. Jel moguce da je to od propuha ako inace nemam nikakvih problema?

Hvala unaprijed

Moguće je od propuha, i ja sam to cula, npr vozaci bez klime u autu sa otvorena oba prozora ( frend se bas zalio na istu stvar a vozi taksi ).
Ali opet, zavisi i koliko smo osjetljivi na propuh, neko je a neko nije bas nimalo.
__________________
Blog is back :)
Plavooka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 20:50   #120
[QUOTE=

No mene zanima koliko sinusna tahikardija može biti opasna i treba li za to uzimati lijekove, jer mene nisu dali ništa za to.[/QUOTE]

Pa ako ti doktor nije dao nista za to nema sanse da bude nesto opasno. Znam curu kojoj su isto dijagnosticirali i samo je poslali kuci. Meni je to malo van pameti ali eto... valjda znaju sta rade.
__________________
Blog is back :)
Plavooka25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.