Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2010., 10:20   #441
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Prvo, uvijek imas mogucnost izbora, drugo, naravno da imas pravo na temeljit i kvalitetan pregled.
Samo, mm na primjer uopce nije primjetio sve sto je nasa pedica napravila na prvom pregledu. Zenska je uzasno brza i fontanelicu joj je popipala mazeci ju po glavi. Ja sam skuzila jer sam geldala ali mm me pitao kaj joj nijje trebala popipati glavu.
Odi kod drugog pedijatra da vidis razliku, ako ti se vise svidi preseli se obavezno.
Vazno je da vjerujes pedijatru.
E da, oni ti ne daju nikakav papir da ti nosis nego ti u ordinaciji potpises za hzzo.
Pa ja se uopće ne mogu sjetiti jer mm nešto potpisao,ma dijete mi uopće nije pregledala,a kamoli došla do fontanele
Samo ako smo već potpisali papir za hzzo,onda mi je kasno zar ne???
adrenalin34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 10:21   #442
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Prvo, uvijek imas mogucnost izbora, drugo, naravno da imas pravo na temeljit i kvalitetan pregled.
Samo, mm na primjer uopce nije primjetio sve sto je nasa pedica napravila na prvom pregledu. Zenska je uzasno brza i fontanelicu joj je popipala mazeci ju po glavi. Ja sam skuzila jer sam geldala ali mm me pitao kaj joj nijje trebala popipati glavu.
Odi kod drugog pedijatra da vidis razliku, ako ti se vise svidi preseli se obavezno.
Vazno je da vjerujes pedijatru.
E da, oni ti ne daju nikakav papir da ti nosis nego ti u ordinaciji potpises za hzzo.
menii se po ovom kratkom opisu čini da imamo isti pedicu, božanstvena je s djecom i predobra zaista


Nehajska, dr. Dijana Puževski
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 10:29   #443
Sad sam pitala muža,on je već potpisao,kakav je postupak kod te odjave??
adrenalin34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 10:48   #444
Quote:
tarapearl kaže: Pogledaj post
menii se po ovom kratkom opisu čini da imamo isti pedicu, božanstvena je s djecom i predobra zaista


Nehajska, dr. Dijana Puževski:top :
Nije ona ali dobro da znam ako ce mi ikad zatrebati nova pedica. Sekulovic Uzelac je nasa, na Malesnici.
Ali jako sma zadovoljna. Zadnje sto me odusevilo je njeno slaganje s time da cjepivo odgodimo do godinu i pol.
Ne da nije radila probleme nego se i slozila da je to najpametnije.
Quote:
adrenalin34 kaže: Pogledaj post
Pa ja se uopće ne mogu sjetiti jer mm nešto potpisao,ma dijete mi uopće nije pregledala,a kamoli došla do fontanele
Samo ako smo već potpisali papir za hzzo,onda mi je kasno zar ne???
Nije kasno, samo mislim da ces trebati cekati da prvo dodje u hzzo. Ili odi odmah po to prije nego posalju.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:19   #445
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Nije ona ali dobro da znam ako ce mi ikad zatrebati nova pedica. Sekulovic Uzelac je nasa, na Malesnici.
Ali jako sma zadovoljna. Zadnje sto me odusevilo je njeno slaganje s time da cjepivo odgodimo do godinu i pol.
Ne da nije radila probleme nego se i slozila da je to najpametnije.


Nije kasno, samo mislim da ces trebati cekati da prvo dodje u hzzo. Ili odi odmah po to prije nego posalju.
hvala summer
zvala sam i otkazala,rekli su mi da dođem po karton i to je to
adrenalin34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 13:38   #446
Quote:
tarapearl kaže: Pogledaj post
menii se po ovom kratkom opisu čini da imamo isti pedicu, božanstvena je s djecom i predobra zaista


Nehajska, dr. Dijana Puževski
ja sam neizmjerno sretna da smo kod nje
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 12:26   #447
promijena pedijatra

evo, pitala na HZZO o promijeni pedijatra, ipak cu cekat do godine dana, jer mi je ovo malcice komplicirano:


Poštovana,



povodom Vašeg upita u vezi promjene doktora medicine, odnosno pedijatra unutar roka od godine dana od provedenog izbora, odgovaramo sljedeće.

Sukladno članku 3. Pravilnika o načinu ostvarivanja prava na slobodan izbor doktora medicine i doktora stomatologije primarne zdravstvene zaštite ("Narodne novine" broj 41/07. i 4/10. - nastavno: Pravilnik).osigurana osoba bira izabranog doktora medicine i stomatologije za razdoblje od najmanje godinu dana, u pravilu, prema mjestu prebivališta, odnosno boravka u najbližoj ugovornoj zdravstvenoj ustanovi ili ordinaciji ugovornog zdravstvenog radnika privatne prakse.

Iznimno, prema odredbi članka 8. Pravilnika osigurana osoba ima pravo promjene izabranog doktora i unutar roka od godine dana:

1. ako osigurana osoba promijeni mjesto prebivališta, odnosno boravka,

2. ako osigurana osoba namjerava izbivati iz mjesta prebivališta, odnosno boravka duže od 3 mjeseca,

3. ako izabrani doktor prestane raditi, promijeni sjedište ordinacije ili prestane biti ugovorni doktor Zavoda,

4. ako izabrani doktor ima u skrbi veći broj osiguranih osoba od maksimalno mogućeg broja propisanog općim aktom Zavoda po pojedinom timu primarne zdravstvene zaštite,

5. ako između osigurane osobe i izabranog doktora postoji poremećaj međusobnih odnosa koji onemogućuju daljnje liječenje.

Ukoliko postoji koji od navedenih razloga izbor je moguće izvršiti i ranije od isteka godine dana od prethodnog izbora.

Ako se promjena vrši iz razloga poremećaja međusobnih odnosa koji onemogućuju daljnje liječenje o osnovanosti razloga za promjenu odlučuje posebno povjerenstvo koje imenuje rukovoditelj područnog ureda Zavoda nadležnog prema mjestu prebivališta, odnosno boravka osigurane osobe.

Osigurana osoba koja vrši promjenu izabranog doktora izbor novog doktora može provesti u ordinaciji doktora kojeg želi izabrati ispunjavanjem podataka na tiskanici - Izjava o izboru/promjeni izabranog doktora.

Prema članku 6. stavku 1. navedenog Pravilnika, postupak ovjere podataka iz Izjave provodi služba područnog ureda Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje (nastavno: Zavod) nadležna prema sjedištu ordinacije novoizabranog doktora koji je tiskanicu Izjave s Vašim podacima dostavio.

Osigurana osoba Izjavu o izboru odnosno promjeni izabranog doktora, radi ovjere u područnom uredu Zavoda može predati u urudžbenom zapisniku nadležnog područnog ureda ili poslati poštom.

Nakon provedenog postupka ovjere podataka o izboru, odnosno promjene izabranog doktora služba područnog ureda Zavoda jedan primjerak ovjerene tiskanice Izjave dostavlja izabranom doktoru, a jedan primjerak Izjave dotadašnjem izabranom doktoru, odnosno zdravstvenoj ustanovi za izabranog doktora njezinog radnika.

Osigurana osoba koja je izvršila izbor doktora ostvaruje zdravstvenu zaštitu pri novoizabranom doktoru od datuma ovjere podataka iz Izjave, a najkasnije u roku od 10 dana od dana potpisivanja Izjave.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 21:25   #448
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
Ako se promjena vrši iz razloga poremećaja međusobnih odnosa koji onemogućuju daljnje liječenje o osnovanosti razloga za promjenu odlučuje posebno povjerenstvo koje imenuje rukovoditelj područnog ureda Zavoda nadležnog prema mjestu prebivališta, odnosno boravka osigurane osobe.
tako je...na to sam mislila kad sam rekla da se mora imati jako dobar razlog za promjenu unutar godine dana...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 21:29   #449
Pa zasto bi mijenjao doktora ako nemas dobar razlog?

Ali u praksi nikada nema nikakvog povjerenstva. Moja sestra je mijenjala doktora i samo je izjavu napisala, isto tako i kolegica i frendica.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 16:47   #450
zna li netko koliko koštaju pregledi u privatnoj ordinaciji dr. jovančevića???
m@rty is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 16:57   #451
Quote:
m@rty kaže: Pogledaj post
zna li netko koliko koštaju pregledi u privatnoj ordinaciji dr. jovančevića???
on radi (i) privatno?
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 17:43   #452
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
on radi (i) privatno?
da, izvan radnog vremena radi i prima privatno
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 12:49   #453
Quote:
m@rty kaže: Pogledaj post
zna li netko koliko koštaju pregledi u privatnoj ordinaciji dr. jovančevića???
nitko ne zna?????
m@rty is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 12:51   #454
Quote:
m@rty kaže: Pogledaj post
nitko ne zna?????
najbolje ih nazovi pa pitaj
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 19:55   #455
Quote:
tarapearl kaže: Pogledaj post
menii se po ovom kratkom opisu čini da imamo isti pedicu, božanstvena je s djecom i predobra zaista

Nehajska, dr. Dijana Puževski

ja sam isto za nju čula da je super, pa me zanima ima li još netko ovdje da ju preporučuje?
i jel znate jel prima nove pacijentiće?
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 19:57   #456
Quote:
m@rty kaže: Pogledaj post
zna li netko koliko koštaju pregledi u privatnoj ordinaciji dr. jovančevića???
koliko ja znam - 200kn
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 08:39   #457
Zvrksa, ja sam se jako raspitivala za pedijatra, i svi moji...
ona nam je bilameđu top tri.
odlučila sam za nju, a poslije imala priliku koristiti i preostalo dvoje i sigurna sam da sam napravila najbolji odabir!
poslije sam googlala i po drugim forumima i samo nailazila na oduševljenja i pohvale, samo jedna mama nije bila baš zadovoljna.
uglavnom prije dvije god kad je moja curica imala oko godinu znam da nije primala tj. uzimala bi samo roditelje koji već imaju djecu kod nje i bila je prebukirana pa je dugo stajao papir na vratima da moli sve starije od 7 g da prebace kartone kod obiteljskih liječnika,tj. opće prakse jer je prebukirana...
da li je sad tako , ne znam, najbolje da nazoveš ili odeš tamo pitati...
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 08:48   #458
pozdrav svima

ima li tko kakvih iskustava sa dr. Jurlina na Jarunu?
čula sam da je dr. super i u petak bi trebali ići na prvi pregled kod nje pa me zanimaju vaša iskustva
unaprijed hvala
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 13:30   #459
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
Zvrksa, ja sam se jako raspitivala za pedijatra, i svi moji...
ona nam je bilameđu top tri.
odlučila sam za nju, a poslije imala priliku koristiti i preostalo dvoje i sigurna sam da sam napravila najbolji odabir!
poslije sam googlala i po drugim forumima i samo nailazila na oduševljenja i pohvale, samo jedna mama nije bila baš zadovoljna.
uglavnom prije dvije god kad je moja curica imala oko godinu znam da nije primala tj. uzimala bi samo roditelje koji već imaju djecu kod nje i bila je prebukirana pa je dugo stajao papir na vratima da moli sve starije od 7 g da prebace kartone kod obiteljskih liječnika,tj. opće prakse jer je prebukirana...
da li je sad tako , ne znam, najbolje da nazoveš ili odeš tamo pitati...
Meni je dr.Puževski preporučila patronažna sestra koja mi je dolazila...
Toliko divno stvorenje dugo nisam vidjela.
Žena je puna strpljenja, izvrstan je dijagnostičar (što je kod pedijatara izuzetno bitno), dječica je obožavaju...
Nikada nisam zažalila što smo kod nje, a od početka nam je trebao vrhunski stručnjak jer mi je dijete rođeno ranije i svaka početna kriva dijagnoza odvela bi lječenje u krivom smjeru. A tu se ona pokazala kao izuzetan liječnik.
Toplo preporučujem od srca!
Jedina mana u cijeloj priči je gužva, puno pacijenata... Ali ja to riješim tako da ostavim knjižicu, pitam sestru koliko je kartona prije mene i procjenim, da li doći s djetetom kasnije, otići u park (ako nije jako bolesno) ili pričekati u čekaoni (koja ima i mali tobogan i igračke)...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 14:41   #460
Inače stvarno imam naviku čitati stare postove,ali od kad je stigla bebica vremena sve manje,pa vas molim da mi kažete koja je procedura kod odlaska pedijatru prvi puta??

I ako netko ima preporuku za pedijatra u Sigetu??
Da li primaju normalno nove pacijente?'
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.