Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2011., 23:36   #81
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
slažem se.
i Ammaniti je ponovo drugačiji...ali jednako zabavan.

Cinična luda priča i obilje crnog humora!


nisam je jos stigla, ali mm je citao i u par navrata se smijao do suza cijeli krevet se tresao.
a jos ima ruznu naviku da mi mora ispricati sto ga je nasmijalo pa sam zaronila glavom u jastuke da ne cujem najbolje da mi unaprijed upropasti uzitak ammanitija


inace meni je sve od njega
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 20:31   #82
Quote:
bonaem kaže: Pogledaj post
Ja sam sve Ammanitijeve knjige uzela u knjižnici(Split),inače je izdavač "Profil",pa ih u njihovim knjižarama sigurno ima,a vjerujem da će se naći i na puno drugih mjesta,ako ih želiš kupiti.
AGM je izdavač knjiga Blato, Ja se ne bojim, Pokupit ću te i odvesti,
PROFIL je izdavač Kako bog zapovijeda i Nek zabava počne
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 20:54   #83
meni je Ammaniti stvarno zakon, pročitala sam Blato, Pokupit ću te i odvesti, Kako Bog zapovijeda, Ja se ne bojim...ma sve, al eto, ova zadnja Nek zabava počne, hmmm... je, kuži se njegov stil i sve, ima par trenutaka u kojima je teško ispustiti knjigu, ali malo mi je too much fantazije u tome svemu. nisam oduševljena kao s prethodnim knjigama.
rebeccaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 00:54   #84
Prvi puta sam na ovoj temi, niccolo ammaniti mi je definitivno najdrazi pisac,prva knjiga koju sam procitao bila je ja se ne bojim. Bio sam odusevljen. Nakon toga procito sam blato i ne mogu rijecima opisati savrsen spoj ironije i cinizma ovog genijalca. Iskreno mislio sam da je to vrh njegova stvaralasta dok nisam procitao remek djelo, apsoultno savrsensto pokupit cu te i odvesti. Knjigu sam doslovno procitao u jednom danu, i nakon toga jos 3 puta. Genijalno. Sljedece odlicna kako Bog zapovijeda i jednako dobra Neka zabava pocne. Stil je ostao isti makar se na trenutke u zadnjoj knjizi pogubio u nekim dijelovima, ali zato kraj... jednostavno savrsen. Zadnja knjiga Ja i ti je tek dosla kod nas pa ne zelim kvarit dozivljaj jer vjerujem da ju vecina jos nije procitala ali Ammaniti je ponovno u svome najboljem izdanju. Nadam se jos velikom broju knjiga ovog genijalca.
tininho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 21:15   #85
Quote:
tininho kaže: Pogledaj post
Zadnja knjiga Ja i ti je tek dosla kod nas pa ne zelim kvarit dozivljaj jer vjerujem da ju vecina jos nije procitala ali Ammaniti je ponovno u svome najboljem izdanju.
Kad je to izadano i pod kojom izdavačkom kućom, nisam na to još naletila?


Kako je dobro baljezgat svašta po forumu. Birala sam knjigu za kupiti i baš mi je došla želja opet malo Ammanitija čitati, a nikako se nisam mogla sjetiti šta sam već pročitala, a šta ne
Super mi je šta sam naletila opet na ovaj topic i našla podsjentik
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 22:10   #86
Quote:
rebeccaaa kaže: Pogledaj post
meni je Ammaniti stvarno zakon, pročitala sam Blato, Pokupit ću te i odvesti, Kako Bog zapovijeda, Ja se ne bojim...ma sve, al eto, ova zadnja Nek zabava počne, hmmm... je, kuži se njegov stil i sve, ima par trenutaka u kojima je teško ispustiti knjigu, ali malo mi je too much fantazije u tome svemu. nisam oduševljena kao s prethodnim knjigama.
Potpisujem. Danas sam dovršila Nek zabava počne. Tipičan Ammaniti, ali nije me oduševila kao ostale.
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 22:19   #87
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Kad je to izadano i pod kojom izdavačkom kućom, nisam na to još naletila?

2011., beogradsko izdanje
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 02:42   #88
tako je, ja sam narucio preko neta sa:
http://www.superknjizara.hr/index.ph...tor&idautor=49
mislim da kod nas jos nema
tininho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 23:24   #89
I meni je Ammaniti sjajan, a evo upravo sam se setila scene sa magarcem i katapultom iz Dolazim po tebe i vodim te sa sobom Bila sam u busu kad sam to čitala i bilo mi je jako teško da se suzdržim od ovako nečega >>
beogradjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 12:06   #90
Upravo završila Zabavu

Ammaniti uvijek britko, u svom stilu. Likove neke i mrziš, i sviđaju ti se i žao ti ih je istovremeno.
Iako, ništa mi ne može nadmašit Io non ho paura. Film je loš u usproredbi s romanom. Roman je genijalan.
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 23:26   #91
Quote:
beogradjanka kaže: Pogledaj post
I meni je Ammaniti sjajan, a evo upravo sam se setila scene sa magarcem i katapultom iz Dolazim po tebe i vodim te sa sobom Bila sam u busu kad sam to čitala i bilo mi je jako teško da se suzdržim od ovako nečega >>
I ja sam se baš na tu scenu smijala više nego ikada zbog nekog teksta, genijalno

Inače, pročitala sam nekoliko njegovih knjiga. "Ja se ne bojim" mi je nekako najdraža, čak ne toliko zbog radnje i stila (koji su isto super), nego najviše zbog diiiivnih opisa talijanskog pejzaža, ljeta i djetinje spontanosti i bezbrižnosti - pogotovo u početku knjige. Poželila sam se vratiti u djetinjstvo i zajedno s njima juriti biciklom dok me ljetno sunce prži

Sljedeća je na redu " Kako Bog zapovijeda", nadam se da me neće razočarati.
nekodrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 12:01   #92
Divan i prije svega, po meni, jako duhovit pisac! Sve sam pročitala od njega što je prevedeno na HR (Blato dvaput). Netko je gore napomenuo da je nama na Mediteranu bliži zbog opisa života i navika, ja bih dodala da nam je blizak i u opisivanju socijale koja se lako može preslikati i u naše krajeve (varanje socijalne službe i slično u knjizi Kako bog zapovijeda).
Iskreno su me nasmijale i to su knjige koje pamtiš!
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.