Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2006., 05:17   #61
Quote:
Moloch kaže:
Stvarno nije nikakva mudrost ako zadovoljavas uvjete. Mozes predati zahtjev vec nakon tri godine u USA. Odnosno, tri mjeseca prije nego ce biti navrsene tri godine...to vrijedi za sve koji su ozenjeni za americke drzavljane.
ja sam taj
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 05:24   #62
Quote:
AFRODITA69 kaže:
nazalost ovo zadnje vec traze naveliko.narocito ako radis u zdravstvu.i u ny.
sramota ali jebiga,sta cemo.ja ne kanim uciti spanjolski...kuzim nekaj malko da se sa pacijentom sporazumijem ali i tako nisam u tom fieldu pa mi se jebe.a i kineski su me trazili u jednoj firmi i naravno zaposlili kineskinju.
Sramota?
Zasto sramota?
Sramota je da je u USA sluzbeni samo engleski jezik, kao da samo Englezi tu emigriraju.
Inace, kako je za neke druge, neevropske zemlje s Hrvatskim pasosem?
Npr, Kanada, Japan, Meksiko?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 05:27   #63
Kad Meksikanci nauce HRVATSKI, onda cu i ja nauciti Spanjolski.

Ja mislim da je fer.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 05:29   #64
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Kad Meksikanci nauce HRVATSKI, onda cu i ja nauciti Spanjolski.

Ja mislim da je fer.
Je, jer ima 10 milijuna Hrvata u USA
Koliko Hrvata zivi u USA, a koliko Latinoamerikanaca?
Spanjolski se govori u cijeloj Juznoj i Centralnoj Americi, koja granici s USA, koliko je to milijuna ljudi, a hrvatski se govori samo u Hrvatskoj.
A kineski govori 2 milijarde Kineza.

Slusaj, koga boli briga hoces ti uciti spanjolski, ili neces, ima ih koji hoce i ONI ce imati prednost pri zaposljavanju, a ne ti.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 05:34   #65
Quote:
maca papucarica kaže:
ja sam zakletvu dala 15 min nakon kaj sam polozila ispit. zar se to promijenilo??? ili mozda ovisi o INS office???
Ovisi u kojem countiju je US CIS-ov ured. Naime, county court delegira to polaganje zakletve i primanje u drzavljanstvo (nakon sto US CIS da svoj clearance). Ak u tvom countiju to tak ide, onda se zakletva i primanje u drzavljanstvo obavi tijekom istog dana (kao sto je to kod tebe i bio slucaj).

Mozes, naravno, sam(a) traziti da sudjelujes u ceremoniji (i ako imas mogucnost polaganja istog dana), te polagati zakletvu i biti primljena u drzavljanstvo naknadno. Ne znam samo zakaj bi cekal, no, moguce je - tak su bar bili meni rekli.

Slazem se sa Moloch-em (istina, meni je trebalo jos par godina, nad tih 3), kaj se putovanja tice. Ne znam koliko putujete po Istocnoj Aziji, no mene su svaki put pitali sto je to "Croatia", na ovaj ili onaj nacin ili koji je country code (imao sam hrvatsku putovnicu sa tvrdim koricama) ... Japanci i Koreanci pregledavaju po komputeru da mi stvarno ne treba dodatna ulazna viza, Kinezi su zezali pri zamjeni nofca (gotovo svaki puta), itd itd... Jednom prilikom su u Kini (uvijek idem u Bank of China - sto je njihova najveca komercijalna banka), u jednoj poslovnici zamjenili Croatia sa Costa Rica, koja im je bila na crnoj listi za zamjenu dollara. Pa sam moro cekat dok im nije stigo manager, da verificira da Costa Rica != Croatia...

Eto, pa sad... Sve to se rijesilo jednim potezom kad je stigla US putovnica.

Sto se jezika tice - u Njemackoj je sluzbeni njemacki, no nisu samo Njemci tam. Imigiraju tam i Turci... Po toj logici ...
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 05:48   #66
Quote:
talia kaže:
Je, jer ima 10 milijuna Hrvata u USA
Koliko Hrvata zivi u USA, a koliko Latinoamerikanaca?
Spanjolski se govori u cijeloj Juznoj i Centralnoj Americi, koja granici s USA, koliko je to milijuna ljudi, a hrvatski se govori samo u Hrvatskoj.
A kineski govori 2 milijarde Kineza.

Slusaj, koga boli briga hoces ti uciti spanjolski, ili neces, ima ih koji hoce i ONI ce imati prednost pri zaposljavanju, a ne ti.

o gana este
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 07:11   #67
Quote:
piper kaže:

Sto se jezika tice - u Njemackoj je sluzbeni njemacki, no nisu samo Njemci tam. Imigiraju tam i Turci... Po toj logici ...
A, ne, po toj logici bi sluzbeni jezik trebao biti Comanche ili Sioux...
USA je zemlja imigranata, zasto su Englezi vazniji od ostalih?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 07:27   #68
Logika ti ocito nije jaca strana....
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 07:33   #69
Hm, a nije niti povijest...
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 07:35   #70
Christopher Columbus (October 30, 1451? – 20 May 1506) was an explorer and trader, who crossed the Atlantic Ocean and reached the Americas on October 12, 1492 under the flag of Castile. History places great significance on his landing in America in 1492, with the entire period of the history of the Americas before this date usually known as Pre-Columbian, and the anniversary of this event, Columbus Day, being celebrated in many parts of America. Although there is evidence of Pre-Columbian trans-Atlantic Ocean European contact, Columbus is commonly credited as the first European to see the Americas because of the profound impact his contact wrought on history. His voyage marked the beginning of European exploration and colonization of the Americas.

It is generally assumed he was Genoese. However there is no solid evidence of this and historians claim he could have been born in other places, from the Crown of Aragón to the Kingdoms of Galicia or Portugal, or in the Greek island of Chios, among others. His birthname is also unknown; see the section on Columbus' national origin for a discussion of his origin and names.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 07:41   #71
Ne ozbiljno, ne mozes usporedjivati Njemacku, sa USA, Kanadom i Australijom.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 07:53   #72
America gdje je "sletio" Columbus nije USA. Srednja Amerika i Caribbean Islands

Nebi htio da to izgleda kao napad na tebe, no u USA zapravo engleski _nije_ sluzbeni jezik. Sluzbeni je u nekih 20tak saveznih drzava, dok je u nekima iskljucivost engleskog zabranjena vlasititim ustavom.

Jedan od zakonskih prijedloga iz 1996. koji je zelio reci da "English would be designated the official language of the U.S. government – indeed, the only language that federal employees and officials, including members of Congress, would be permitted to use for most government business." - nije prosao.

Prosle godine pojavio se "English Language Unity Act of 2005." koji se jos uvijek kuha.

Da zivis u USA i izlazis na izbore, uvijerila bi se u to da napr. sve informacije o kandidatima (za razne funkcije na nivou federacije, ne samo predsjednicki) se publiciraju na 28 razlicitih jezika, kao i listice koje "ispunjavas" - mozes odabrati jezik koji zelis. Social Security informacije se publiciraju na 18 jezika.

Na Hawaiima je sluzbeni napr. i Native Hawaiian, dok se u Lousiani koristi francuski na lokalnom i drzavnom nivou (niti jedan nije propisan kao obavezni).

Vlada, to smo ovdje mi, ako zelimo da nam jezik u saveznoj drzavi bude mongloski, bit ce... (necu za to glasovati, no mozda bi netko htio lobirati).

Ako se provozas LA-jem, radio i lokalne TV stanice su u vecini na spanjolskom jeziku.

U Indiji je engleski jedan od sluzbenih jezika u citavoj federaciji, iz prakticnih razloga. Imaju jos preko 100njak zivucih jezika (ne racunajuci dialekte).
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 08:09   #73
Znam da je prvo pristao na Kubu.
To je i OK, da je tako, kako kazes, ja sam reagirala na Afroditin komentar, da je sramota da se trazi znanje spanjolskog i kineskog u USA
Mislim, zasto sramota?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 00:31   #74
Quote:
talia kaže:
Znam da je prvo pristao na Kubu.
To je i OK, da je tako, kako kazes, ja sam reagirala na Afroditin komentar, da je sramota da se trazi znanje spanjolskog i kineskog u USA
Mislim, zasto sramota?
Trosenje rijeci na ovo budalasto cudjenje stvarno nema smisla.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 03:14   #75
Quote:
CroatiaTomo kaže:
Trosenje rijeci na ovo budalasto cudjenje stvarno nema smisla.
Isto tako se ovdje u BC, pri zaposljavanju cesto trazi znanje kineskog, spanjolskog, hindi, japanskog i naravno, francuskog.
Jeli i to sramotno?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 03:36   #76
Quote:
talia kaže:
Sramota?
Zasto sramota?
Sramota je da je u USA sluzbeni samo engleski jezik, kao da samo Englezi tu emigriraju.
Inace, kako je za neke druge, neevropske zemlje s Hrvatskim pasosem?
Npr, Kanada, Japan, Meksiko?
za japan nemam pojma,ali canada i mex su ok.pa pasos je pasos...pa nedu samo odredeni narodi u mexico...ja sam bila sa cro pasosem,moja sestricna iz zagreba je bila sa istim...a za canadu mi je do sada trebala samo green karta..
kaj se tice engleskoga u usa...meni je sramota da ja kao hrvat ne mogu dobiti posel recimo samo zato sto ne govorim spanjolski usred manhattana...jebiga,po tome bi ovdje trebao biti glavni i ruski i talijanski kolko njih pak ima...a ipak nije.sramota je da djeca koja zive ovdje od rodenja ne govore engleski samo spanjolski i imaju privilegiju da uce na spanjolskom a tako isto rijesavaju testove...zasto sam onda ja morala uciti engleski,mogo mi je netko dati sve na cro.
u bilo kojoj zemlji evrope,svi govore jezik koji se tamo govori..narocito francuzi ne jebu strance i one koji ne govore francuski bas puno...po tvome u francuskoj bi se trebao pricati arapski jer ima puno arapa..ili u uk mozda da uvedu indijski???
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 04:43   #77
Za Japan nije potrebna posebna viza, za kraci turisticko-poslovni posjet, uz hrvatsku putovnicu. Sto se imigriranja u Japan tice - he, to je gotovo ne moguce (nije i ne moguce, ali je blizu). Japanski drzavljan mora imati japansko prezime, bio on "naturalizirani" ili povijesno-obiteljski pripada Japanu. Drugim rijecima - nuzno je preuzimanje japanskog prezimena, inace nema nista od drzavljanstva. Isto tako, nuzno je i znanje jezika, daleko zahtijevnije od ispita ovdje u USA

Pojam legalnog imigranta nije bas tamo najjasniji (nije isto sto i guest worker, temporary resident, etc...). O tome mi nitko od skvadre s kojom sam suradjivao nije znao nista reci.

Inace, ovdje bih prvi glasovao za prihavacanje engleskog kao sluzbenog jezika. To naravno nista nebi promjenilo pri zahtjevima za razne poslove, jer bi i dalje bilo ilegalnih i legalnih imigranata koji uopce ne govore engleski, a imaju novce za platit uslugu (zdrastvenu ili neku drugu).

Posao je posao, a znanje jezika kojim se klijent sluzi je nuzno za dobro poslovanje (inace, ode klijent na drugo mjesto).
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 15:59   #78
Quote:
talia kaže:
Isto tako se ovdje u BC, pri zaposljavanju cesto trazi znanje kineskog, spanjolskog, hindi, japanskog i naravno, francuskog.
Jeli i to sramotno?
Naravno da je, vecina mora lizati guzice manjini jer su ovi nesposobni nauciti jezik zemlje u kojoj zive.

Ne znam kako ti onda imas posao...mora da govoris sve te jezike.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 17:52   #79
Quote:
CroatiaTomo kaže:
Naravno da je, vecina mora lizati guzice manjini jer su ovi nesposobni nauciti jezik zemlje u kojoj zive.

Ne znam kako ti onda imas posao...mora da govoris sve te jezike.
Zasto si ti takav psiho u vezi toga?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 19:24   #80
ma nije psiho,ali nekaj kaj nije u redu-nije u redu i basta.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.