Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2010., 20:53   #41
ništa posebno, očekivao sam više sudeći po komentarima s tv-a itd... autor me nije baš uvjerio u priču zašto bog dopušta da ljudi pate. i lik boga kao debele crnkinje koja peče palačinke je iritantan. i to jako. i čini mi se da bog u knjizi poziva na anarhiju. ugl. početak i kraj dobri, filozofiranje u sredini dosadno i iritantno s par lijepih misli. najbolji dio knjige su poruke na početku svakog poglavlja (koje autor zapravo uzima od drugih pisaca).
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 09:39   #42
Quote:
RutherFord7 kaže: Pogledaj post
ništa posebno, očekivao sam više sudeći po komentarima s tv-a itd....
Vidiš, ja baš suprotno. Knjiga se reklamira kao američki bestseller - vjerujem da za stvaranje suvremenog bestsellera moraš napraviti hrpetinu kompromisa i ubaciti što više klišeja jer to je, najčešće, ono što privlači mase.

Ili mi netko može navesti jedan revolucionaran, ili bar drugačiji, suvremeni bestseller?

Knjigu preporučam onima koji se pale na new age, duhovnost promatraju samo kroz odnos s bogom i onima kojima je Alkemičar vrh suvremene kniževnosti.
__________________
sapiosexuality - a behavior of becoming attracted to or aroused by intelligence and its use
LillyOctober is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 15:09   #43
htjela bih kupiti tu knjigu.
uglavnom znam da se nedavno prodavala na kioscima za 40 kn.
uglavnom jel netko zna gdje je još ( na kojem kiosku) ima za kupiti na području zg-a i okolice prije nego kaj je odem kupiti u knjižaru. pretpostavljem da je tam skuplja. aj javite di je ima za kupiti. hvala!
zgode3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 02:31   #44
Quote:
LillyOctober kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja baš suprotno. Knjiga se reklamira kao američki bestseller - vjerujem da za stvaranje suvremenog bestsellera moraš napraviti hrpetinu kompromisa i ubaciti što više klišeja jer to je, najčešće, ono što privlači mase.

Ili mi netko može navesti jedan revolucionaran, ili bar drugačiji, suvremeni bestseller?

Knjigu preporučam onima koji se pale na new age, duhovnost promatraju samo kroz odnos s bogom i onima kojima je Alkemičar vrh suvremene kniževnosti.
a meni je alkemičar bio potpuno drukčiji od ovoga. manje nametljiv i manje iritantan. a sarayu iz 'kolibe' mi je bila .
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 09:22   #45
Quote:
hipersenzibilna kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je netko pročitao ovu knjigu i kakav je dojam ostavila na vas?
Ovakvim postovima ne smijes zapocinjati topic.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 09:48   #46
Knjiga me se nije uopće dojmila,preisforsirano, i već viđeno štivo.
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 09:49   #47
dosadna. Nisam došla do kraja, a inače volim čitati. Odgojena sam religiozno, al ovo nema veze s vezom. Ukratko - dosadna.

svi životopisi svih svetaca su zanimljiviji
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 13:26   #48
Quote:
čokolino kaže: Pogledaj post
dosadna. Nisam došla do kraja, a inače volim čitati. Odgojena sam religiozno, al ovo nema veze s vezom. Ukratko - dosadna.

svi životopisi svih svetaca su zanimljiviji
Moram priznati da se slažem, meni je frendica tu knjigu kupila za rođendan, koji je bilo iu 3 mj i ja knjigu još nisam dovršila, a inace nemam običaj ostaviti knjigu ne dovršenu pa kako god ali ovo, uff nikako da se natjeram, nakon svake trsanice govorila sam si sad će biti bolje, sad će se sigurno nešto zanimljivo dogoditi, a kad ono nikako... šteta jer baš sam se bila veselila čitanju te knjige
rani_mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 12:34   #49
Quote:
zgode3 kaže: Pogledaj post
uglavnom znam da se nedavno prodavala na kioscima za 40 kn.

Previše za ovako loše djelo. Čak je i Coelho zanimljiviji i originalniji

Posudila sam knjigu čisto iz znatiželje, ne očekujući baš previše, ali odluka je bila da budem otvorena prema svakoj interpretaciji i svakom mišljenju.
I što sam dobila?
Uvijek jedno te isto prežvakano verglanje o božjoj ljubavi, o patnji (i o tome kako je, na kraju, isplativo patiti), jeftinu new-age "filozofiju" i plitkost da je duhovnost čovjeka moguća jedino kroz priznavanje boga.

Jedini mali plus jest bog u ženskom obliku
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 15:24   #50
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post

Previše za ovako loše djelo. Čak je i Coelho zanimljiviji i originalniji

Posudila sam knjigu čisto iz znatiželje, ne očekujući baš previše, ali odluka je bila da budem otvorena prema svakoj interpretaciji i svakom mišljenju.
I što sam dobila?
Uvijek jedno te isto prežvakano verglanje o božjoj ljubavi, o patnji (i o tome kako je, na kraju, isplativo patiti), jeftinu new-age "filozofiju" i plitkost da je duhovnost čovjeka moguća jedino kroz priznavanje boga.

Jedini mali plus jest bog u ženskom obliku :top:
To je baš najveći minus...šalim se.

Ali potpisujem ostalo što je napisano...njuejđanje za mase
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 01:15   #51
moram priznati da sam malo razočarana svim ovim negativnim komentarima,ali poštujem svačije mišljenje.

mene se knjiga jako dojmila i namjeravam ju kupiti jer želim da mi jedna takva knjiga stoji na polici.

smatram se načitanom osobom i pročitala sam puno knjiga i ove i drugih tematika i mislim da bi trebalo malo dublje zaći u smisao knjige.

nije fora samo u tome da je Bog crnkinja. Autor nam pokušava na neki drugačiji način približiti taj odnos Boga i čovjeka i objasniti,ako se to uopće može, zašto se neke stvari,tj. nepravde uopće događaju.

meni je knjiga fenomenalna i preporučam ju svakome, bez obzira na vjersku ili bilo kakvu drugu opredjeljenost.

nešto kao katekizam za odrasle,bez Adama i Eve, objašnjenje laičkim jezikom,recimo to tako!

u svakom slučaju, pročitaj pa prosudi!

istina je,ipak, da podsjeća na "Razgovore s Bogom"!
zagum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 11:41   #52
Početak zanimljiv kao u dobrom krimiću, a onda dolaskom u kolibu kada bi trebalo postati najzanimljivije i vrhunac knjige, počinje mrcvarenje.
Unatoč čitanju u dobroj vjeri i uloženom trudu, uskoro borba postaje besmislena i preskačem taj dio.
Na kraju pročitano zadnjih desetak stranica radi epiloga.
bugi! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:16   #53
Čitala ju na engleskom,kao lektiru iz engleskog za ovo polugodište i moram reći da mi se i nije baš svidjela.
Sa svojih 16 godina i nije da znam baš puno o svemu i svačemu ali meni se ovo čini k'o tipično američko s**nje napisano za tipičnog Amerikanca poljuljane vjere u Boga.(bez uvede onima kojima se knjiga svidjela).
Pomalo 'isforsano' u izričaju,na kraju nekak nedorečeno, ali lako za pročitati.
Krenula sam čitati jer sam mislila da će stvarno biti 'mind fu*k' knjiga koja te stvarno natjera da preispitaš svoje mišljenje o postojanju Boga (nije da bi mene itko uvjerio da postoji,ali ipak...) i totalno sam se razočarala.
IMHO prerazvikana knjiga,a totalno bezveze.
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:43   #54
pročitala ju prošle godine,dugo sam se mučila s njom,tak-tak....dobro zamišljeno,ali na kraju totalno razvodnjeno,bezvezni zavšetak
marre30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:33   #55
Quote:
hipersenzibilna kaže: Pogledaj post
Ja je upravo sada čitam ali mi baš i ne ide...Pročitam jedan odlomak pa je ostavim,nemam pojma u čemu je kvaka,inače jako volim čitati.
na početku knjige piše ako ti je knjiga nezamisliva i nečitljiva,znači da nije pisana za tebe...bez ljutnje....
SarayaMissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:40   #56
Quote:
RutherFord7 kaže: Pogledaj post
ništa posebno, očekivao sam više sudeći po komentarima s tv-a itd... autor me nije baš uvjerio u priču zašto bog dopušta da ljudi pate. i lik boga kao debele crnkinje koja peče palačinke je iritantan. i to jako. i čini mi se da bog u knjizi poziva na anarhiju. ugl. početak i kraj dobri, filozofiranje u sredini dosadno i iritantno s par lijepih misli. najbolji dio knjige su poruke na početku svakog poglavlja (koje autor zapravo uzima od drugih pisaca).
lik boga kao debele crnkinje kako peče palačinke je zapravo malo dublji prikaz da su svi ljudi isti i da je bog zapravo " mi "....a cijela poanta knjige je zapravo ta...da moramo oprostiti onima koji su krivci za naše patnje jer time jačamo....u duhu....i postajemo "veči" od tog nekog tko nas je povrijedio....
SarayaMissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 11:45   #57
Pročitala sam knjigu i nije me se dojmila!
Darka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 17:45   #58
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ovakvim postovima ne smijes zapocinjati topic.
Znam da malo kasnim,ali možeš li mi objasniti zašto?Šta sam krivo napravila?
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 17:47   #59
Quote:
SarayaMissy kaže: Pogledaj post
na početku knjige piše ako ti je knjiga nezamisliva i nečitljiva,znači da nije pisana za tebe...bez ljutnje....
Pa očito
Zato me je zanimalo kako su drugi reagirali na nju,ako im se svidjelo,šta im se svidjelo...Nismo svi isti,niti nam se sviđaju iste stvari.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 16:38   #60
Reklamirana je kao knjiga koja bi čovjeka poljuljane vjere trebala vratit na pravi put.

Možda sam ja previše s.ranja u životu vidjela da bi jednoj knjizi to uspjelo.

Čitljiva mi je, dobra za ubit vrijeme i to je sve. Po meni nema neku umjetničku vrijednost, a duhovnu...Dobar pokušaj, ali će upalit samo kod ljudi koje je ionako lako uvjerit u bilo šta.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:55.