Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2004., 09:47   #61
Quote:
Mort kaže:
Inverter je vrsta kompresora koji radi na istosmjernu struju i koji nema naglih paljenja-gašena (radi čas jaće čas slabije ovisno o potrebi) te tako uštedi i do 30% el.struje. Ne gasi se kao obični kompresori tako da nema strujnih skokova prilikom učestalog paljenja niti padova temperature o 2 stupnja kao kod obićnih. Za ionizato jedino znam da on isijava negativne ione a šta oni rade nemam pojma.
Moj savjet: Panasonic! Sad ima 3 modela, najjeftiniji od oko 3950K je RW12 tkz. "kinez" jer se sklapa u Kini a ne kao "orginal" u Maleziji koji je inverterski tip i košta oko 7500K. Razlike između ta modela su u kvaliteti plastike koja i nije nešto manje kvalitetnija te u daljinskom. "Orginal ima više funkcija kao što su sat te daljinsko micanje krilaca lijevo-desno. I Malezijac je inverter.
Zasto onda kupiti Panasonic ako nema inverter, ima losiju plastiku i nema neke funkcije a kosta visokih 3950,00 HRK
Partfiš is offline  
Old 18.05.2004., 20:52   #62
Quote:
Partfiš kaže:
Zasto onda kupiti Panasonic ako nema inverter, ima losiju plastiku i nema neke funkcije a kosta visokih 3950,00 HRK
Ako swmatraš da je to visoka cijena pogledaj malo cjene LGa, Samsunga i ostalih škovaca.Za malu razliku u cijeni dobijaš vrhunski uređaj. Nedavno sam bio servisirao Panasonic montiran 1993g. koji nikad nije imao kvara, samo redovna čišćenja. Dok Samsung od 200 montiranih 40tak ih je došlo na popravak. Samsung inverter montiran prošle godine niti jedan jedini nije radio nakon 4-5 mjeseci. Svi su došli na popravak koji je trebalo čekati i do 2 mjeseca.
Pa sad razmisli jel' ti puno dati 3950k za vrhunski uređaj ili proći jeftinije i imati svako malo problema.
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Old 20.05.2004., 15:54   #63
Quote:
Mort kaže:
Ako swmatraš da je to visoka cijena pogledaj malo cjene LGa, Samsunga i ostalih škovaca.Za malu razliku u cijeni dobijaš vrhunski uređaj. Nedavno sam bio servisirao Panasonic montiran 1993g. koji nikad nije imao kvara, samo redovna čišćenja. Dok Samsung od 200 montiranih 40tak ih je došlo na popravak. Samsung inverter montiran prošle godine niti jedan jedini nije radio nakon 4-5 mjeseci. Svi su došli na popravak koji je trebalo čekati i do 2 mjeseca.
Pa sad razmisli jel' ti puno dati 3950k za vrhunski uređaj ili proći jeftinije i imati svako malo problema.
Samsung 3,5 kW = 2200,00 HRK
Panasonic ? kw = 3950,00 HRK

Razlika 1750, HRK tj. skuplji skoro 80% ili drugim rijecima mozes kupiti jos jednu klimu sa Hitachi kompresorom u Metrou... (no name..)

Stari moj, oprosti ali malo pretjerujes. Platiti nesto vise za kvalitetniji uredjaj je o.k. i podrzavam takav stav ali ovo znaci biti nepromisljen ili sto se tebe tice biti u najmanju ruku krajnje neobjektivan
Partfiš is offline  
Old 21.05.2004., 02:34   #64
Quote:
Partfiš kaže:
Samsung 3,5 kW = 2200,00 HRK
Panasonic ? kw = 3950,00 HRK

Razlika 1750, HRK tj. skuplji skoro 80% ili drugim rijecima mozes kupiti jos jednu klimu sa Hitachi kompresorom u Metrou... (no name..)

Stari moj, oprosti ali malo pretjerujes. Platiti nesto vise za kvalitetniji uredjaj je o.k. i podrzavam takav stav ali ovo znaci biti nepromisljen ili sto se tebe tice biti u najmanju ruku krajnje neobjektivan
Panasonic 3.5kw-hlađenje, 4,0kw grijanje.
Po ćemi to nepromišljen? ili neobjektivan? Pa razlika je ko između Fiće i Mercedesa.
Montiram i servisiram i Samsung, LG, Panasonic, Daikin, Fujitsu, Daewoo a radio sam i još neke druge klime. Nemam dio od prodane klime već samo cijenu montaže tako da mi je sasvim svejedno šta je mušterija kupila jer sve montiram jednako. Po mom iskustvu Panasonic se pokazala najbolja za tu cijenu. A ako imaš 12000k evo ti još bolja sa ubacivanjem kisika u prostoriju, ionskim osviježivačem, trostrukim dezodorirajučim filterima i posebnim filterima za čišćenje zraka.

http://macg.panasonic.com.my/sales/Puriteeo2.asp
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Old 21.05.2004., 06:44   #65
Klima?

Pozdrav
Slažem se potpuno što navodi Mort.
Panasonic i Toshiba šiba!
Već 15 tak godina samo ćisti filtere i provjeri plin.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 24.05.2004., 20:05   #66
Netko mi je rekao da je Midea klima s Toshibinim kompresorom i da je jednako dobra, samo narafski, znatno jeftinija...

E, sad koliko ima istine u tome?
Da je jednako dobra - jednoko bi i koštala, ne
S druge strane, često nerealno masno plaćamo ime, a mogli bi proći i bezbolnije po novčanik

Uglavnom, ima netko iskustva s njima?
klo-klo is offline  
Old 24.05.2004., 22:40   #67
Nije stvar samo u kompresoru iako je on jedan od najbitnijih djelova. Kompresor košta od 1000-1500k. (Kvalitetan).
Kvaliteta plastike, oblik turbine utiču puno u visini buke dok isparivač i filteri utiču na čistoću zraka i količinu prašine u ispuhu. U cjeni to igra veliku ulogu. Primjer: Tkz. Kineski Panasonic se od "orginala" razlikuje samo po tome što ima slabiju kvalitetu pjastike te što ima puno manje funkcija na daljinskom. A ralika u cijeni je oko 2000-2500k.
Manja cjena znaći da se u proizvodlji štedilo na kvaliteti materijala.
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Old 17.06.2004., 23:09   #68
Klima stoji. Napokon. Firma Frigel je obavila majstorski posao.
Ime joj je LG, al ja joj tepam "Bodul"

Bodul, hvala ti jos jednom.
__________________
Nu nje sad...
Tijaaa is offline  
Old 18.06.2004., 23:27   #69
Drago mi je da sam pomogao .
Mene LG sluzi vec par godina , grije i hladi . Do sad nije bilo problema , nadam se da ce tako i ostati .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Old 22.06.2004., 08:25   #70
Servis u Zadru

Da li postoji ovlasteni servis za Samsung klime u Zadru. Ili bar servis koji se kuzi posteno u klime a ne samo oprat filtere.
Preporuka s telefonom bi se cijenila
Juraj is offline  
Old 24.06.2004., 05:25   #71
Koliko znam nema a nema ni u Splitu. Servis ti treba napraviti onaj koji ti je i montirao, naravno bolje ne ako je to montirao neko od onih sezonskih montera- oni većinom nemaju ni znanje ni alat za kvalitetno to obaviti. Rađe se dobro raspitaj kod prijatelja pa vidi znajuli oni koga dobrog. Iako sumnjam za Zadar jer od Dubrovnika pa do Zadra ima jako malo dobrih meštara za servise i popravke, većinom se ekipa bazira na montaže - to je veća lova.
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Old 28.06.2004., 09:52   #72
Re: Servis u Zadru

Quote:
Juraj kaže:
Da li postoji ovlasteni servis za Samsung klime u Zadru. Ili bar servis koji se kuzi posteno u klime a ne samo oprat filtere.
Preporuka s telefonom bi se cijenila
Nama je montirala firma Frigel iz Zadra.
Momci su cak cak montirali i objasnili nam skako sto i tako. I narednih 5 god. dolaze servisirat klimu.

Dali imaju Samsung klime to neznam, ali vrijedi pitat.
Broj tel.: 305 386

__________________
Nu nje sad...
Tijaaa is offline  
Old 03.07.2004., 06:37   #73
panasonic ili toshiba, pomoć

Prvo da opisem prostor:
cca 35 m2, kuhinja + blagavaona + dnevni boravak, južna strana, zadnji kat pod kosom pločom, Split, prozori PVC, zimi dosta hladno , ljeti dosta vruće.
Gledao sam dva modela klime i ne znam koju izabrati:

1. Selak promet, Panasonic cs/cu-E15ckp5 (4.4/5.3), inverter, 5g garancije, 8700 sa montažom
2. MB Frigo, Toshiba RAS16 (UKV/UAV)-E (4.6/5.9), inverter, 2g garancije, 9700 sa montažom


Na što se odlučiti????
 
Old 04.07.2004., 03:30   #74
. Selak promet, Panasonic cs/cu-E15ckp5 (4.4/5.3), inverter, 5g garancije, 8700 sa montažom

Ovo za garanciju nije istina.
Nakon 2 god. oni ti ponude oćeš li produžiti garanciju za još 1 god. i onda ti naplate 250-300k a ako su dobri naprave ti mali servis tj. na licu mjesta rastave unutrašnju i očiste je. Tako garanciju možeš produživati i do 5 god.
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Old 21.07.2004., 13:13   #75
Question Klima - par pitanja

Dakle, kako mogu do klime brzo, jeftino i efikasno, po mogućnosti s plaćanjem na rate?
Meni treba samo hlađenje, dakle ne treba mi ona koja može i grijati i hladiti. Jesu li takve (ne)kvalitetnije, jeftinije, dostupnije? Imate li kakav broj koji mogu s povjerenjem nazvati i srediti da mi klima bude postavljena za par dana?
Durica is offline  
Old 21.07.2004., 13:17   #76
Prema postavljenim zahtjevima......

U K R A D I J U ........
Lee Champa is offline  
Old 21.07.2004., 13:19   #77
Ma daaaaaj, pa zahtjevi uopće nisu veliki
Nego ozbiljno ljudi, pomagajte, hitno mi treba klima
Durica is offline  
Old 21.07.2004., 13:58   #78
Mi smo prosle godine uzeli Haier klimu. Super smo zadovoljni, kupili i sveki takvu prije nekih mjesec dana.

Kupili smo preko firme MB Frigo, oni su nam je i postavili. Cekali nekih tjedan dana na montazu. Cijena i montaze i klime je bila 3 845 kn prosle godine u petom mjesecu. Buduci da nam je stan na juznoj strani, klima radi svaki dan i zadovoljni smo

www.mbfrigo.hr
Tijana is offline  
Old 21.07.2004., 14:06   #79
Hvala, super je ovaj link, baš si printam cjenik
Durica is offline  
Old 23.07.2004., 16:42   #80
E, a mene zanima ima li tko iskustva s onim pomičnim klima uređajima.
Mogu se dobiti za cca 1.500 kn , a u Metro katalogu sam vidjela čak za nekih 500-600.
To bi si uzela za ured jer ću krepati ovako, a ne mogu tamo ugrađivati split, a i preskupo mi je
sparkica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.