Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2015., 20:06   #141
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
. Jedini problem predstavlja mi ovo jezično afektiranje u Novostima. Da bi čovjek pisao na srpskom jeziku, nije dovoljno samo promijeniti nekoliko leksema i refleks jata.
Istina.
Ok, provokacija, skužili smo, sada bi bilo ipak dosta
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2022., 06:52   #142
Umro Igor Mandić
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2022., 10:48   #143
Vrhunski čovjek. Jedan od rijetkih dosljednjih ljudi koji su bili svoji od početka do samoga kraja. Baš mi je žal ali ok je godine doživjel i do kraja je bio jak u glavi. Lijepa smrt. Teško bu se takvog lika nadmojestilo. Nemoguće čak. Ostao je cinik do kraja.
__________________
This is the way!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2022., 14:44   #144
Jedan protudržavni element manje.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2022., 16:48   #145
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Jedan protudržavni element manje.
Zaboravljaš da je ovo država svih građana, ne samo glupana.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2022., 16:57   #146
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Jedan protudržavni element manje.
Vid budale!
__________________
This is the way!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2022., 17:10   #147
Quote:
Joshua kaže: Pogledaj post
Vid budale!
Jel dotični kao nije bio Jugoslavenski orijentiran i nije proveo zadnjih 30 godina u pljuvačini ove države i naroda?
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2022., 17:24   #148
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Jel dotični kao nije bio Jugoslavenski orijentiran i nije proveo zadnjih 30 godina u pljuvačini ove države i naroda?
Nije. On je uvijek pljuvao o svemu na jednak način. Samo bez uvrede prosil bi, budala može reći za njega tako nekaj. Odlaskom njega Domovina je izgubila puno više nego kaj bi jedan priglup nacionalist mogao shvatiti , a kamoli da mu ja to pokušam objasniti.
__________________
This is the way!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2022., 17:35   #149
Quote:
Joshua kaže: Pogledaj post
Nije. On je uvijek pljuvao o svemu na jednak način. Samo bez uvrede prosil bi, budala može reći za njega tako nekaj. Odlaskom njega Domovina je izgubila puno više nego kaj bi jedan priglup nacionalist mogao shvatiti , a kamoli da mu ja to pokušam objasniti.
Ne, nije po svemu pljuvao jednako, iz njegovih tekstova očito je da glorificira SFRJ i da degradira RH i Hrvate i njihovu borbu za samostalnost, te usput relativizira srpsku krivnju za rat dok hrvatsku debelo preuveličava.
Mislim lik je bio intimus sa jednim Dobricom Ćosićem, šta se tu ima dalje raspravljati.
Problem tebe i sličnih je što nemate intelektualni kapacitet da shvatite širi kontekst djelovanja likova poput Mandića.
I usput tolika žuč i pljuvačina koja je bila prisutna kod dotičnog je pokazatelj određenih f dijagnoza, jako je to daleko od neke konstruktivne intelektualne kritike.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2022., 17:40   #150
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Ne, nije po svemu pljuvao jednako, iz njegovih tekstova očito je da glorificira SFRJ i da degradira RH i Hrvate i njihovu borbu za samostalnost, te usput relativizira srpsku krivnju za rat dok hrvatsku debelo preuveličava.
Mislim lik je bio intimus sa jednim Dobricom Ćosićem, šta se tu ima dalje raspravljati.
Problem tebe i sličnih je što nemate intelektualni kapacitet da shvatite širi kontekst djelovanja likova poput Mandića.
I usput tolika žuč i pljuvačina koja je bila prisutna kod dotičnog je pokazatelj određenih f dijagnoza, jako je to daleko od neke konstruktivne intelektualne kritike.
Ok.
__________________
This is the way!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2022., 21:12   #151
Mandić...

Oduvijek sam se divio rendgenskoj prodornosti ovog čovjeka. Svaki njegov istup, sve što sam pročitao od njega, bilo je na ovaj ili onaj način okrepljujuće. Lišen smrdljivog utega političke korektnosti, anarhičan i nihilističan, odan samo sebi, izvan kloake malograđanske skrušene smjernosti, rijetko je tko toliko dobro vladao svojim izričajem u bilo kojem obliku, rijetko se tko s toliko stila uspio nametnuti i ponuditi, a da se ne proda. Vrijeđati ga nije imalo smisla, jer je samog sebe umio izvrijeđati s više stila i humora od ikog. Slojevit karakter, nevičan akademskoj baruštini i imperativima ukusa koje si te spodobe samonameću: bio sam apsolutno fasciniran da voli (i) astrologiju, kina, mačke, pušenje, alkohol... a jučer, kao posthumni dragulj u kruni, u tom doksu na trećem, i da kavane i espresso smatra seljačkim kultom, a kavu odvratnim i precijenjenim napitkom. Kakvo osvježenje! Bio je, sve u svemu, autor i čovjek od formata; doviknuo bih mu sad da počiva u miru, ali sâm je izjavio jednom prigodom da je spreman na susret s ništavilom.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2022., 22:04   #152
Quote:
FassGoHard kaže: Pogledaj post
Mandić...

Oduvijek sam se divio rendgenskoj prodornosti ovog čovjeka. Svaki njegov istup, sve što sam pročitao od njega, bilo je na ovaj ili onaj način okrepljujuće. Lišen smrdljivog utega političke korektnosti, anarhičan i nihilističan, odan samo sebi, izvan kloake malograđanske skrušene smjernosti, rijetko je tko toliko dobro vladao svojim izričajem u bilo kojem obliku, rijetko se tko s toliko stila uspio nametnuti i ponuditi, a da se ne proda. Vrijeđati ga nije imalo smisla, jer je samog sebe umio izvrijeđati s više stila i humora od ikog. Slojevit karakter, nevičan akademskoj baruštini i imperativima ukusa koje si te spodobe samonameću: bio sam apsolutno fasciniran da voli (i) astrologiju, kina, mačke, pušenje, alkohol... a jučer, kao posthumni dragulj u kruni, u tom doksu na trećem, i da kavane i espresso smatra seljačkim kultom, a kavu odvratnim i precijenjenim napitkom. Kakvo osvježenje! Bio je, sve u svemu, autor i čovjek od formata; doviknuo bih mu sad da počiva u miru, ali sâm je izjavio jednom prigodom da je spreman na susret s ništavilom.
Volio je i hamburgere iz Mcdonaldsa.
Uistinu specifična individua.
__________________
This is the way!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2022., 22:24   #153
Quote:
Joshua kaže: Pogledaj post
Volio je i hamburgere iz Mcdonaldsa.
Uistinu specifična individua.
Čitao sam mu Bračnu kuharicu. U svaki recept ide goveđa kocka.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2022., 22:29   #154
Quote:
FassGoHard kaže: Pogledaj post
Mandić...

Oduvijek sam se divio rendgenskoj prodornosti ovog čovjeka. Svaki njegov istup, sve što sam pročitao od njega, bilo je na ovaj ili onaj način okrepljujuće. Lišen smrdljivog utega političke korektnosti, anarhičan i nihilističan, odan samo sebi, izvan kloake malograđanske skrušene smjernosti, rijetko je tko toliko dobro vladao svojim izričajem u bilo kojem obliku, rijetko se tko s toliko stila uspio nametnuti i ponuditi, a da se ne proda. Vrijeđati ga nije imalo smisla, jer je samog sebe umio izvrijeđati s više stila i humora od ikog. Slojevit karakter, nevičan akademskoj baruštini i imperativima ukusa koje si te spodobe samonameću: bio sam apsolutno fasciniran da voli (i) astrologiju, kina, mačke, pušenje, alkohol... a jučer, kao posthumni dragulj u kruni, u tom doksu na trećem, i da kavane i espresso smatra seljačkim kultom, a kavu odvratnim i precijenjenim napitkom. Kakvo osvježenje! Bio je, sve u svemu, autor i čovjek od formata; doviknuo bih mu sad da počiva u miru, ali sâm je izjavio jednom prigodom da je spreman na susret s ništavilom.
Voli alkohol?!? Lik je bio teški alkoholičar.
Što objašnjava dosta toga.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2022., 10:04   #155
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Voli alkohol?!? Lik je bio teški alkoholičar.
Što objašnjava dosta toga.
https://www.youtube.com/watch?v=kOEERfZDru8
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2022., 16:30   #156
Ah, što reći?
Da sam teška budala kad popijem koju, i ja bih mrzio one koji znaju uživati u piću...
Ono - naroljam se i zblortam se ko svinja...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2022., 10:05   #157
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Zaboravljaš da je ovo država svih građana, ne samo glupana.
Slažem se
Pa i onih koji ne mogu podnijet istu, kao ni ostale, pa se obloču

A što reći
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2022., 15:44   #158
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Jedan protudržavni element manje.

To bi nešto značilo kad bi država bila neka trajna vrijednost.
S obzirom da je potrošna roba to nema nikakvog značenja!
__________________
Više ničem se ne čudim, najbolje je da poludim.
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2022., 13:36   #159
Quote:
Monro kaže: Pogledaj post
Slažem se
Pa i onih koji ne mogu podnijet istu, kao ni ostale, pa se obloču

A što reći
Forumaš judolino je zbilja retard. Tužno je što se takvim pojedincima uopće dopušta pisanje na forumu.
WeberI is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2022., 15:59   #160
Quote:
ramscrek kaže: Pogledaj post
To bi nešto značilo kad bi država bila neka trajna vrijednost.
S obzirom da je potrošna roba to nema nikakvog značenja!
Ima značenja ako zbog takvih dobiješ granatu u stan/kuću.
A mnogi su to 91. doživjeli, i zato ne podnose takve kao što je Mandić.
No nekako sumnjam da ćeš to uspjeti povezati.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.