Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2015., 09:33   #5041
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Kaj da ti velim! Počnite ispočetka. Odradite ono što ste trebali odmah dok još nije, kako kažeš, imala zube. Wrong! Imala ih je samo su bili manji i igličasti, a sada umjesto mliječnih upotrebljav "prave" zube. Dakle, kad nešto zagrize ili pokuša zagristi, uvalite joj u zube igračku. Ima igračaka koje je teško rastrgati (crni kong, primjerice). Dakako, najprije je morate za tu igračku zainteresirati da joj bude privlačnija od vaših prstiju ili terijeričina repa, a to seradi kroz igur. Uz pohvale i nagrade za poželjno ponašanje, to jest ako postupi onako kako od nje očekujete. Ako ne, nema nagrade, a ono ždo grize ili želi zagristi treba joj oduzeti ili je spriječiti u griženju.

Primjerice, grize ruku. Povučeš ruku (ako možeš ), okreneš joj leđa, prekrižiš ruke na prsima, a šake sakriješ pod pazuho. U prijevodu: ne poznajem te, ne vidim te, neću se s tobom igrati dok si takva. Bez riječi, bez galame. Terijerkin rep, skupa s psom, odvedeš u drugu sobu.

Hvala ti na odgovoru
Počela sam ju dresirat sa krekerima (suhom hranom) i čak posluša
m4j415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 10:12   #5042
Quote:
m4j415 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru
Počela sam ju dresirat sa krekerima (suhom hranom) i čak posluša
Bilo bi dobro da za nagradice daješ nešto što ne jede svakodnovno, za bolju motivaciju.
Ja mom npr sušim teleće jetrice u pećnici i prilikom treninga znam da će sve poslušati i napraviti za tu poslasticu. Nakon nekog vremena i usvojenog znanja izbacujem poslasticu i zamjenjujem maženjem, igrom nakon dobro obavljenog treninga.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 10:27   #5043
Ako neko ima neki savjet, blagosiljam!
Moj mali zli maslačak, koji je od kad je došao sve nužde obavljao na pelene/prostirke, sad ih je počeo uništavat.
Ima igračaka, ima prijateljicu, šeće se, ono sve ok, ali mali zli govnjar uništava pelene.
Ne svaku, ali barem jednu na dan razori.
Napomena: zaljepila sam ih selotejpom na pod.
Ima dva komada na raspolaganju.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 11:40   #5044
Makni pelene; ne sviđaju mu se.

Znam da su francuzi u pitanju kod tebe al ne znam koliko su stari niti koliko često ih se izvodi van; al, misliš da su pelene neophodne?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 12:01   #5045
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Makni pelene; ne sviđaju mu se.

Znam da su francuzi u pitanju kod tebe al ne znam koliko su stari niti koliko često ih se izvodi van; al, misliš da su pelene neophodne?
Cura je OK, ona ima godinu i osam mjeseci, sjećam se da joj je do 9 mjeseca znalo pobjeći u stanu. Mislila sam da ću poludit.
A mali dripac je skoro dva mjeseca s nama i od prije tjedan dana, cca, počeo kidat pelenu. Sad će imat 5 mjeseci.
Vikendom ih ja vodim van svakih 3 sata i to je ok i vidim da može trpit, ali preko tjedna znaju bit sami i onda mi je pelena super, pogotovo što su ga to naučili u uzgajivačnici. Očito.
I mali zlikavac grize sve šta stigne. Što recimo cura nikad nije radila, pičku ona je bila mali anđelak, ako ih uspoređujem.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 12:22   #5046
A kaj nije s tim pelenama tok : kaj ih duže imaš to oni duže to koriste/zlorabe?

Kolko dugo su sami prek tjedna? Ono, radno vrijeme ili?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 12:39   #5047
Srećom/nesrećom mi je momak trenutačno bez posla, pa ih on hendla preko tjedna. Ali igraju se po stanu, pa loču vodu, pa onda mali piša, iako sve manje, ali piša.
I kad on ode, primjerice vozit mene na posao onda se zna desit da mali poždere pelenu.
Ili ako on ode negdje na par sati.
Kažem ti, bila sam super hepi kako mali percipira pelenu.
Ako će se to nastavi, ukinut ću ih kad nismo doma jer nema smisla. Iako uvijek mrkne samo jednu, drugu ne.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 12:50   #5048
Pa ideana situacija ako ti je momak doma. Baci tu pelenu; psa neka izvodi van na pišanje svakih dva sata i dobro. Da, bude još koja nezgodica al šta sad...obrisat ćeš laminat/tepih/parket...šta već imate i dobro. Nikome se stan još nije usmrdio od malo pišake; a francuz po gabaritima i nije njemačka doga
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 13:22   #5049
A da. Šmrc. Mile pelene.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 13:49   #5050
Ajme, ova moja mijenja zubiće i toliko slini da si smoči sve ležajeve... sad sam joj sašila dva za mijenjanje.

Jesu li vaši balavili u toj fazi?

Čitala sam da je normalno, ali sirota - kad se probudi budu joj i šapice cijele mokre, ako leži na njima, a brada i obraz na strani na kojoj je spavala - isuse, kao da je ležala u lokvici...

Dok nisam skužila što je - mislila sam da se prasica zapišala u krevetu...
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 14:28   #5051
Quote:
Sopor kaže: Pogledaj post
Jesu li vaši balavili u toj fazi?
Moj uopće nije balavio u toj fazi. Ja nisam ni primjetila kad su mu trajni zubi počeli rasti, samo je jedan dan imao obje postave zuba u ustima
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 15:04   #5052
Mi smo od cure zube nalazili po stanu ili u zdjelici s vodom.
Ovaj zlikavac opće nije imo zube (većinu) prije mjesec dana, sad mu izrastaju i ima ih puno više, ali ne nalazim ih po stanu.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 15:20   #5053
Quote:
smicko kaže: Pogledaj post
Mi smo od cure zube nalazili po stanu ili u zdjelici s vodom.
Ovaj zlikavac opće nije imo zube (većinu) prije mjesec dana, sad mu izrastaju i ima ih puno više, ali ne nalazim ih po stanu.
Ja sam možda dva-tri našla, dosta mu ih nije ni ispalo pa smo morali vaditi u dva navrata. Korijen mliječnih očnjaka je bio ogroman, to samo nije ni mislilo ispasti.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 10:33   #5054
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Linex kapsule, ne tablete, namijenjene su sjeđivanju problema sa stolicom (proljevom), a ne povraćanjem. Nije zapravo jasno čime točno hraniš psa. Ako mu daješ sve nabrojeno, nikakvo čudo da povraća. Ako može, napiši koliko obroka jede, što mu daješ i koliko.
On jede 3 obroka na dan, po 25g. Dakle ukupno 75g. Normalno ne dajem mu svaki dan sve nabrojano. Jedan dan doručkuje npr.svoje brikete s malo jogurta, za ručak rižu i za večeru brikete. U meduobrocima dobije npr.malo jabuke ili kruške. niti rižu niti jogurt ne dobiva svaki dan, samo ponekad, većinu jede svoje brikete, dok voće dobiva svaki dan po malo!
kraljical is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 11:06   #5055
Quote:
kraljical kaže: Pogledaj post
On jede 3 obroka na dan, po 25g. Dakle ukupno 75g. Normalno ne dajem mu svaki dan sve nabrojano. Jedan dan doručkuje npr.svoje brikete s malo jogurta, za ručak rižu i za večeru brikete. U meduobrocima dobije npr.malo jabuke ili kruške. niti rižu niti jogurt ne dobiva svaki dan, samo ponekad, većinu jede svoje brikete, dok voće dobiva svaki dan po malo!
Daješ li mu voće oduvijek? Ili jogurt? Ili je to počelo odnedavno?

Neime, riža teško da je uzrok mekanoj stolici, dapače, sluzava riža preporučuje se u slučaju proljeva. Ovo ostalo dvoje može, ali i ne mora biti uzrok. Moja Sitko, a već je odrasla i ima normalno tvrdu stolicu, kad se preždere voća - vlastitim snagama, ne dajem joj ja (), redovito ima ili mekšu stolicu ili čak i proljev. Na jogurt slično reagira, možda je to intolerancija, pa joj ga više nikako ne dajem.

Probaj eliminirati jedno po jedno iz dnevne prehrane pa vidi promjene. Od voća bih se ja za sada zadržala na jabukama.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 11:52   #5056
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Daješ li mu voće oduvijek? Ili jogurt? Ili je to počelo odnedavno?

Neime, riža teško da je uzrok mekanoj stolici, dapače, sluzava riža preporučuje se u slučaju proljeva. Ovo ostalo dvoje može, ali i ne mora biti uzrok. Moja Sitko, a već je odrasla i ima normalno tvrdu stolicu, kad se preždere voća - vlastitim snagama, ne dajem joj ja (), redovito ima ili mekšu stolicu ili čak i proljev. Na jogurt slično reagira, možda je to intolerancija, pa joj ga više nikako ne dajem.

Probaj eliminirati jedno po jedno iz dnevne prehrane pa vidi promjene. Od voća bih se ja za sada zadržala na jabukama.
Ok, baš ti hvala na savjetu! A što se tiče ovog davanja voća i jogurta, to smo počeli odnedavno, pa je vjerojatno to uzrok... dobro kažeš!
kraljical is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 13:52   #5057
Je i zubiće nalazim, ali ova slina je koma... nakon svakog drijemanja ili spavanja nalazim na mokre fleke po jastucima, koje probijaju do poda... tako da stalno sušim i mijenjam jastuke. A i faca joj je stalno mokra.
Nisam čula prije za to slinavljenje, ali šta se može - ipak su to još - balavci...
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 18:25   #5058
Dajte mi molim vas recite kako kod vas prolazi češljanje peseka??? Moj to mrzi, cvili kao lud dok ga češljam... Imate li i vi takva iskustva i ako da, kako to nekako što bezbolnije napraviti (ako je to uopće moguće???)? Hvala!
kraljical is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 19:18   #5059
Quote:
kraljical kaže: Pogledaj post
Dajte mi molim vas recite kako kod vas prolazi češljanje peseka??? Moj to mrzi, cvili kao lud dok ga češljam... Imate li i vi takva iskustva i ako da, kako to nekako što bezbolnije napraviti (ako je to uopće moguće???)? Hvala!
Kakvog psa imaš?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 19:20   #5060
Quote:
kraljical kaže: Pogledaj post
Dajte mi molim vas recite kako kod vas prolazi češljanje peseka??? Moj to mrzi, cvili kao lud dok ga češljam... Imate li i vi takva iskustva i ako da, kako to nekako što bezbolnije napraviti (ako je to uopće moguće???)? Hvala!
Moj na početku nije volio. Promijenili četku (ona prijašnja je bila baš gruba), nagradim poslasticama svako malo zato jer izdrži u položaju u koji sam ga dovela. Ako se ustane, opet ga s poslaticom navedem da se vrati u taj isti položaj i nakon četkanja ga puno, puno nagradim. Četkamo se u prinicpu svaki dan. Tu i tamo koji dan preskočimo. Ne mogu reći niti da sad u potpunosti uživa u četkanju i da ima sto postotno stpljenje, ali bez problema odradimo to.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.