Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2011., 10:07   #2481
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
i čistaćice iz rađaone (Štefica il Dragica) koja me ukrala iz rađaone i spasila katetera
Štefica
prekrasna žena puna topline....
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 10:49   #2482
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
imaš čini mi se 8 predavanja po dva sata, svaki termin po dva predavača, obilazak rađaone i vježbe disanja....Ovaj u domu zadravlja traje dva dana po dva sata, čini mi se

radovi bi trebali biti gotovi oko Uskrsa, al nisam sigurna hoće li biti rooming in..Neki kažu da hoće a neki da neće
bit će rooming-ina
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 11:38   #2483
znaci, nakon uskrsa (osim ako i s petrovom nece biti ista prica kao i sa zajcevom i njihovim otvaranjem novog odjela ) je i u petrovoj rooming in? full rooming in, kao u zajcevoj i na sd??
super. znaci, preostaje mi jedino vinogradska..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 11:46   #2484
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
znaci, nakon uskrsa (osim ako i s petrovom nece biti ista prica kao i sa zajcevom i njihovim otvaranjem novog odjela ) je i u petrovoj rooming in? full rooming in, kao u zajcevoj i na sd??
super. znaci, preostaje mi jedino vinogradska..
Joj i ja bih trebala roditi krajem 8. mjeseca u Petrovoj i ne želim rooming in! Želim se ta 3-4 dana u bolnici koliko toliko odmoriti i barem minimalno oporaviti i naspavati.
Moja sestra je rodila prije 3 godine u Zajčevoj i imali su rooming in, ali su mogli zamoliti sestre da odnesu/odvezu bebe kad su se mame htjele odmoriti ili spavati. Nadam se da će tako nešto biti moguće i u Petrovoj.
__________________
Robica za curice
Klara0908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 11:55   #2485
ma ja imam fraze od tog rooming in-a. kad mi je prije 2 i pol godine frendica na zajcevoj rodila na carski, nakon manje od 24 sata su joj uvaljali bebu i nisu je htjeli odnijeti kad ih je zamolila a i na forumu se nadje prica da znaju bit tak bahati i reci da se mamice moraju sad brinuti za svoju djecu..
plus sto sam ja dodatno isprepadana da necu znati tak malo cudo primiti, da cu sva bit u grcu i soku.. oduvijek imam panican strah od bebaca starih par mjeseci.. da sam te prve dane (a i tko zna u kakvom cu ja stanju i bolovima biti) primorana od 0 do 24 bdjeti nad bebom, pa mislim da bih nakon rodilista direktno mogla produziti za vrapce ili jankomir
yebiga. ja si ne zelim rooming in (bar ne u uvijetima kakvi su u nasim bolnicama!!) i slobodno sad mozete drvljem i kamenjem na mene
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:47   #2486
Ja sam prvo dijete rodila u Petrovoj 2008 i hvala Bogu nije bilo roominga. Donosili su nam djecu svaka 3 sata na sat vremena, ako se dobro sjećam. Između ponoći i 6 ujutro smo bile slobodne. Meni je često i tih sat vremena što je dijete bilo sa mnom bilo previše. Užasno me je boljela prva 3 dana rana od epiziotomije tako da se sama o sebi nisam mogla brinuti, a kamoli o djetetu. Povrh toga moja mala je od prvog dana jako puno plakala za razliku od druge djece tako da su sestre nekad i ranije dolazile po nju.
__________________
Robica za curice
Klara0908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:54   #2487
nisam za rooming in u nasim uvjetima (pricam o susretljivosti i educiranosti sestara), iako nacelno ideju podrzavam. ali, ja sam bez beda trazila sestru da ga uzme nakon sto je plakao sat vremena, a ja mu nisam fizicki mogla pomoc..
imala sam carski, bila luda od nespavanja prije poroda i uzela bi ga, nahranila, smirila i onda mi ga donjela nakon sto sam odspavala sat ili malo vise.

samo su graktale kako mi je dijete gladno, a da nijedna nije posvetila 3 minute mom dojenju. mlijeko je doslo kasnije, on je bio gladan, unervozio bi se, nisu mi pokazale kako da mu pomognem da primi cicu i tako bi nastao jedan zacarani nervozni krug mene i bebice..fala bogu nakon par dana i to se uhodalo, a posebno kad smo doma dosli. i nije bilo nikakvih problema sa dojenjem cim nije sestara bilo na vidiku
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:59   #2488
Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
nisam za rooming in u nasim uvjetima (pricam o susretljivosti i educiranosti sestara), iako nacelno ideju podrzavam. ali, ja sam bez beda trazila sestru da ga uzme nakon sto je plakao sat vremena, a ja mu nisam fizicki mogla pomoc..
imala sam carski, bila luda od nespavanja prije poroda i uzela bi ga, nahranila, smirila i onda mi ga donjela nakon sto sam odspavala sat ili malo vise.

samo su graktale kako mi je dijete gladno, a da nijedna nije posvetila 3 minute mom dojenju. mlijeko je doslo kasnije, on je bio gladan, unervozio bi se, nisu mi pokazale kako da mu pomognem da primi cicu i tako bi nastao jedan zacarani nervozni krug mene i bebice..fala bogu nakon par dana i to se uhodalo, a posebno kad smo doma dosli. i nije bilo nikakvih problema sa dojenjem cim nije sestara bilo na vidiku

slažem se i zato još jednom zahvaljujem jednoj predivnoj sestri Mandici koja se baš potrudila oko mog dojenja i ne samo meni neg bilo kojoj mami koja je uopće pokazala zanimanje.
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 14:00   #2489
Termin mi je 15.6. Čekajte jel to znači da u bolnicu onda moram uzeti i sve za njegu djeteta (za kupanje, kremu,....) i nadohranu ak neću odmah imati mlijeka?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 14:08   #2490
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Termin mi je 15.6. Čekajte jel to znači da u bolnicu onda moram uzeti i sve za njegu djeteta (za kupanje, kremu,....) i nadohranu ak neću odmah imati mlijeka?
za nadohranu sigurno ne jer oni tamo imaju svoj AD, ali za odjecu i pelene za bebu, ne znam, to ti je najbolje nazvati bolnicu kad ti se priblizi termin pa ce ti oni reci. tad ce renovacija bit gotova.
off: imas isti termin kao sto sam imala ja, rodila sam 16.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 14:32   #2491
Quote:
blossom_girl kaže: Pogledaj post
u 7mj dođem tamo.
jel zna netko dal tata mora imati tečaj obavljen u petrovoj da bi prisustvovao rođenju ili ne?
i ja idem u 7.mj, al nisam još sigurna dal ću tamo
ne znam kak da odlučim kud da idem...

Quote:
just z kaže: Pogledaj post
mora, i tečaj je 400 kn. ali moje prijateljice muž je oba puta bio bez tečaja jer su imali štelu.
znaci ne vrijedi tečaj-bilo koji, već samo njihov?
ja mislila obavimo tečaj negdje-besplatno, i onda tata smije doć.
pa nisu u redu

Quote:
simba kaže: Pogledaj post
imaš čini mi se 8 predavanja po dva sata, svaki termin po dva predavača, obilazak rađaone i vježbe disanja....Ovaj u domu zadravlja traje dva dana po dva sata, čini mi se
a za mame nije obavezan baš njihov tečaj?
ugl. ako se mm i ja odlucimo za taj njihov tecaj.. platimo 400 kn za tatu, a ja s njim idem besplatno, ili moramo platiti 800 kn?

e sad, da li je negdje objavljen raspored tih tečajeva u Petrovoj?
hvala
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 14:48   #2492
Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post
a za mame nije obavezan baš njihov tečaj?
ugl. ako se mm i ja odlucimo za taj njihov tecaj.. platimo 400 kn za tatu, a ja s njim idem besplatno, ili moramo platiti 800 kn?

e sad, da li je negdje objavljen raspored tih tečajeva u Petrovoj?
hvala
Tečaj nije obavezan ako ne želiš da otac bude na porodu. 400 kn vrijedi za oboje
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 14:50   #2493
Želim da bude.
znaci moramo im platiti..jer ovaj obicni tecaj iz dz ne vrijedi.
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 14:59   #2494
Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post
znaci ne vrijedi tečaj-bilo koji, već samo njihov?
ja mislila obavimo tečaj negdje-besplatno, i onda tata smije doć.
pa nisu u redu
e sad, da li je negdje objavljen raspored tih tečajeva u Petrovoj?
hvala
To nije pravedno ni za rodilje koje nisu iz Zagreba i koje moraju doći roditi u Petrovu.

Mi bi isto trebali ići na taj njihov tečaj i tako 8 puta se vozit 2h na tečaj i biti tamo 2h pa onda opet 2h nazad, nit imamo vremena za to nit uvjeta nit živaca. Ništa od tate na porodu.
mila26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 15:19   #2495
e, cure, koje ste obavile tecaj u petrovoj, bas me zivo zanima: dobijete li racun?
ne mislim na potvrdu da je tatica prisustvovao tecaju i da sad smije na porod, nego bas RACUN? ono, mbg (odn OIB) bolnice i tocan iznos uplacen u kunama??
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 16:06   #2496
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
e, cure, koje ste obavile tecaj u petrovoj, bas me zivo zanima: dobijete li racun?
ne mislim na potvrdu da je tatica prisustvovao tecaju i da sad smije na porod, nego bas RACUN? ono, mbg (odn OIB) bolnice i tocan iznos uplacen u kunama??
Mislim da sam dobila samo kopiju uplatnice (2008.)
__________________
Robica za curice
Klara0908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 16:10   #2497
Quote:
mila26 kaže: Pogledaj post
To nije pravedno ni za rodilje koje nisu iz Zagreba i koje moraju doći roditi u Petrovu.

Mi bi isto trebali ići na taj njihov tečaj i tako 8 puta se vozit 2h na tečaj i biti tamo 2h pa onda opet 2h nazad, nit imamo vremena za to nit uvjeta nit živaca. Ništa od tate na porodu.
Možda će ti muža pustiti na porod i bez potvrde o tečaju.
Mi smo obavili tečaj, ponijeli potvrdu na porod, ali je nikom nismo pokazali jer nas nitko nije ni pitao za nju. Ok, mi smo došli usred ljeta u ponoć, dežurna je bila specijalizantica pa je možda to bio razlog. U svakom slučaju preporučujem da prođete barem onaj tečaj u Domu zdravlja. Na pored ponesite tu potvrdu + obavezno ono zeleno zaštitno odijelo, pa ako prođe prođe.
__________________
Robica za curice
Klara0908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 16:12   #2498
ma dobro, uplatnica, racun - ista stvar bitno je da se dobije crno na bijelo da smo im nesto uplatili, jer bez toga, onak, k'o da mito nekome dajemo
bas me zanimalo jer sam citala neki dan na nekoj temi da cini mi se u rijeci ili osijeku ne daju nikakav racun (kod njih se ne placa tecaj nego bas prisustvo tate na porodu - dakle igraju na kartu sveopce zbunjenosti; 'ko ce se sjetit trazit racun u tom trenu ). ja bih to fakat prijavila udruzi za zastitu potrosaca. "lijepa nasa rvacka"
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 16:30   #2499
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
e, cure, koje ste obavile tecaj u petrovoj, bas me zivo zanima: dobijete li racun?
ne mislim na potvrdu da je tatica prisustvovao tecaju i da sad smije na porod, nego bas RACUN? ono, mbg (odn OIB) bolnice i tocan iznos uplacen u kunama??
Dobije se uplatnica iz paragon-bloka (od kbc Zagreb), piše Petrova 13, iznos 400 kn, imena mame i tate i svrha uplate - trudnički tečaj. A posebno se dobije potvrda za prisustvo porođaju.
Iako je dr Blajić na tečaju rekao - ako nemate potvrdu i niste obavili tečaj, kad dođete sa ženom i lijepo zamolite da vas puste, najvjerojatnije će vas pustiti.
S druge strane, ako imate sve papire a nemate sterilno odijelo - piši kući propalo.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 17:37   #2500
Quote:
mila26 kaže: Pogledaj post
To nije pravedno ni za rodilje koje nisu iz Zagreba i koje moraju doći roditi u Petrovu.
istina

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Dobije se uplatnica iz paragon-bloka (od kbc Zagreb),

S druge strane, ako imate sve papire a nemate sterilno odijelo - piši kući propalo.
uh, što vjerujem paragon bloku.

a sterilno odijelo nije u cijeni od 400 kn??? koji lopovi.
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.