Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2015., 09:37   #5361
Quote:
lepijander kaže: Pogledaj post
Ja sam rodila u Petrovoj prije 7,5 godina i meni su sve vratili. Evo mi cijele trudničke dokumentacije u ladici. Baš jučer sam uspoređivala težinu po tjednima s ovom trudnoćom. Možda su nešto promijenili poslije mog poroda.
sjecam se da su meni prije 4 godine, kad sam digla frku oko toga, rekli da im je to "nova praksa".
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 09:54   #5362
Meni su u Petrovoj uredno vratili sve moje papire.

Kad su mi vratili fasciklu u istoj je bilo samo otpusno pismo, nalazi od kg i rh, slike uzv te trudnička knjižica (dobro da sam pogledala). Na odlasku sam pitala sestru gdje su moji privatni nalazi jer mi isti trebaju, uredno mi ih je vratila. Zadržala je samo papire iz TA jer ti nalazi moraju ostat njima (navodno ostaju svi papiri iz Petrove).

Uglavnom, nikakvih problema s vraćanjem privatnih nalaza nisam imala. Iz bolnice sam izašla početkom 1. mjeseca.
mah mah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 14:40   #5363
Quote:
mari1605 kaže: Pogledaj post
Zna li netko jel u Petrovu treba na porod ponjeti ono zeleno odijelo za mma-a tj. pratnju?
Mi smo imali kupljeno ali su mm-u ponudili njihovo dok im nismo rekli da imamo svoje. Valjda je netko ustao na desnu nogu U svakom slucaju bolje imati svoje. 30ak kn. Ima preko puta Petrove u onom Rozom stepu. Tamo jos pitaju dal radate u Petrovoj ili Merkuru, jer navodno za Merkur trebaju i hlace
zupershiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 11:30   #5364
Moram pohvaliti osoblje u Petrovoj, u radjaoni! Od dolazaka u TA su mi svi doktori bili super, prenijela sam, pa sam ih dosta upoznala jer sam dolazila svaki drugi, pa svaki dan. Nije mi na porodu bio nijedan od tih doktora, vec sasvim druge dvije ekipe , promijenile su se dvije smjene dok sam ja rodila :-D
Ono sto me iznenadilo, a razlikuje se od ostalih rodilista je cinjenica da doktori poklanjaju toliko paznje svakoj rodilji, ne poradja samo babica kao sto sam do sad uvijek cula, svi su pazljivi, od dolaska u radjaoni do odlaska na babinjace, pitaju stoput kako ste, jel vam sto treba, dodju kad ih pozoves i sl. Meni su na izgonu bili babica i 2 doktora, dok za ostala rodilista cujem i da nekad nema ni babice kad krene izgon, a kamoli doktora. tokom najzrscih trudova rekla sam mm da se osjecam kao da sam u privatbom rodilistu, postivali su sve moje zelje. I da napomenem, nisam imala vezu.
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 14:34   #5365
Quote:
Black Molly kaže: Pogledaj post
Moram pohvaliti osoblje u Petrovoj, u radjaoni! Od dolazaka u TA su mi svi doktori bili super, prenijela sam, pa sam ih dosta upoznala jer sam dolazila svaki drugi, pa svaki dan. Nije mi na porodu bio nijedan od tih doktora, vec sasvim druge dvije ekipe , promijenile su se dvije smjene dok sam ja rodila :-D
Ono sto me iznenadilo, a razlikuje se od ostalih rodilista je cinjenica da doktori poklanjaju toliko paznje svakoj rodilji, ne poradja samo babica kao sto sam do sad uvijek cula, svi su pazljivi, od dolaska u radjaoni do odlaska na babinjace, pitaju stoput kako ste, jel vam sto treba, dodju kad ih pozoves i sl. Meni su na izgonu bili babica i 2 doktora, dok za ostala rodilista cujem i da nekad nema ni babice kad krene izgon, a kamoli doktora. tokom najzrscih trudova rekla sam mm da se osjecam kao da sam u privatbom rodilistu, postivali su sve moje zelje. I da napomenem, nisam imala vezu.
To ti se posrećilo. Mene je porodila babica dobro da je i ona stigla doć. I super da se čuje i pozitivno iskustvo, iako ni moje nije negativno ali je bas kontra tvojeg. A mozda su se svi skupa odlučili promijeniti nakon Rodine akcije...
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 14:48   #5366
Ja sam rodila prije rodine akcije i imam isto iskustvo kao i black molly. Isto 2 smjene prosle dok sam rodila, samo kod izgona mi nisu bile 2 babice i 2 doktora nego po jedan. Na babinjacama osoblje isto krasno, ali puno bolji su mi bili dole u radjaoni.
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 14:52   #5367
ja sam rodila 4 godine prije rodine akcije i bili su mi divni u radjaoni i na pt1.
na babinjacama je bilo malo manje divno, ali dobro, necu cjepidlaciti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 08:22   #5368
Ja imam puno bolja iskustva s Vinogradskom, ali eto zbog specifične situacije ležala sam na pt2 i rodila u Petrovoj. Kazem moja iskustva nisu losa, ali ne bi ih toliko hvalila. S obzirom na 9 mjeseci provedenih tamo cula sam i vidjela svasta. Na babinjacama mi je bilo ko u drugoj bolnici, oni ko da su u nekom drugom svijetu ( a u biti i jesu). Taman kad sam ja bila dolazio je Unicef tako da su sestre bile lude od terora glavne sestre i sve to su prebacivale na nas, Ja sam bila 10 dana pa je bilo ko u vojsci, budjenje u 5 i zatezanje kreveta. I slične gluposti. A vikend pred božić onda tulum...sestre ni za lijek... i tak :-)
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 08:31   #5369
a vidis, ja imam totalno jeziva iskustva sa sv.duha tako da u usporedbi s njima, volim petrovu hvaliti do neba i nazad.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 14:19   #5370
Meni je bilo okej. Ne mogu reći da su skakali oko mene, al nisu me ni ignorirali. Naravno, većinu vremena sam bila sama s partnerom, pogledali su me svakih pola sata, a kasnije možda češće. Na porodu su bili i doktor i babica. Za drip me nitko nije pitao, samo su me prištekali, a ja neuka nisam ni skužila da je to to, nego sam mislila da me to preventivno pripremaju da me skopčaju na nešto u slučaju komplikacija.
Uglavnom su bili korektni.

Dečko nije imao svoje zaštitno odijelo pa je dobio njihovo, no radije ponesite svoje jer mi se čini da je to bila isključivo dobra volja osoblja. Čula sam ih kako tračaju i "ne znaju što učiniti" jer je istovremeno bio još jedan tata bez tog odijela i odlučili su ih oboje pustiti.
Rekli su da smijem piti minimalno vode, a dečko je imao cijelo vrijeme mob kod sebe i nitko mu ništa nije prigovorio.
Za tečaj nas nitko ništa nije ni pitao.

Zadnje uređivanje hooly : 29.01.2015. at 14:25.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 14:32   #5371
Nego, imam pitanje. Već sam napisala da moje otpusno pismo nije bilo gotovo na dan izlaska iz bolnice, ali dobila sam knjižicu cijepljenja za bebu i papir s osnovnim podacima o novorođenčetu.
Tamo su osnovni podaci, probiri i dijagnoza. Pod "dijagnoza" na crti piše "novorođenče", a ispod crte piše 5 nečitljivih riječi!
Ja sam to tek sad primjetila! Nitko mi nije spominjao da beba imam nekakvu dijagnozu pa se nadam da piše nešto bezveze.
Jel vi znate što oni tu napišu? Imate li kakvu črčkariju na tom mjestu? Ako dobro vidim pročitati piše nešto ovako: "Status _______ ________ ne po___ ."
Crtice su za nečitko napisane riječi/slova.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 19:12   #5372
Pa u biti dobije se otpusno za majku i otpusno za dijete. Ja sam dobila sve skupa postom. Pise tipa kako je tekao porod ukratko, rođeno muško dijete, nesto kratko o epiziotomiji, i tijek boravka na odjelu. Ono tipa rana ok i slicno.
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 17:28   #5373
Pozdrav svima, zanima me da li ima tko info o tati na porodu, posto je sezona gripe trenutno, a ja bi mogla svaki cas u radjaonu. Cula sam da ne pustaju kad je gripa pa zato pitam.
gabi_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 14:56   #5374
Pozdrav mame i buduće mame,
zna li netko kakav je raspored liječnika u TA? Srijedom kažu i dalje Blajić, a ostalim danima? Koliko vrijedi uputnica za TA?
vivikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 21:22   #5375
Quote:
vivikov kaže: Pogledaj post
Pozdrav mame i buduće mame,
zna li netko kakav je raspored liječnika u TA? Srijedom kažu i dalje Blajić, a ostalim danima? Koliko vrijedi uputnica za TA?
Petkom bi trebao biti Zlopasa, ali ga nije bilo u zadnje vrijeme. onda uskoci netko drugi.
Uputnica je sad jedna, mislim da se zove D1 i sluzi za sve preglede, uzv i porod (jedino ne za naruceni carski, komplikacije i neke druge zahvate)
kizoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 08:39   #5376
Znate li možda br tel za TA u petrovoj gdje se može saznati raspored liječnika.
Također da li dr Kalafatić isto radi u TA?
U kojem tjednu ste krenuli u TA petrova?
__________________
Mali princ je napokon stigao 2010:))))
A stigla je i princeza 2015:))))
najmanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 14:46   #5377
Quote:
najmanja kaže: Pogledaj post
Znate li možda br tel za TA u petrovoj gdje se može saznati raspored liječnika.
Također da li dr Kalafatić isto radi u TA?
U kojem tjednu ste krenuli u TA petrova?
Na službenim stranicama Petrove piše raspored TA:

PONEDELJAK: prof. dr. sc. Snježana Škrablin, dr. med.
mr. sc. Trpimir Goluža, dr.med.
UTORAK-Mislav Herman, dr.med.
prim. dr. sc. Vito Starčević, dr. med.
SRIJEDA-dr. sc. Jozo Blajić, dr. med.
Nenad Veček, dr. med.
ČETVRTAK-doc. dr. sc. Vesna Elveđi Gašparović, dr. med.
prof. dr. sc. Marina Ivanišević, dr.med.
PETAK-prim. dr. sc. Gordan Zlopaša, dr. med.
.
I mene zanima kad ste krenule u TA i da li ima od djevojaka neki svježi link šalabahtera što treba ponijeti u torbu za rodilište.
svrcolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 15:54   #5378
Ja sam u TA krenula sa 35+6, taj dan sam imala i UZV, posljednji u trudnoći. Hodala sam srijedom, iako nisam išla ciljano određenom doktoru nego na blef. Za sljedeći pregled naručili su me za 2 tjedna, zatim za tjedan dana, pa za tjedan dana pa na termin.
Nije tak strašna gužva. Kad sam došla kasnije (oko 11,12) bila sam i prije gotova, a jednom kad sam došla u 8 sam se bome načekala.

Pogledaj si baš na posebnoj temi što ponijeti sa sobom u rodilište, ima postova koji će ti koristiti. To je stvar osobne preferencije, osim što ti za Petrovu ne treba apsolutno ništa za bebu do izlaska iz rodilišta.
Ili pitaj konkretno što te zanima, ja sam malo lijena pisati popis. :-D
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 22:15   #5379
osobno idem na uzv kod prim Zlopaše cijelu trudnoću i ono što imam potrebu reći, radi svih drugih koje idu ili razmišljaju o tome jest - dao nam Bog još takvih liječnika! nikako nisam stručna osoba i, prema tome, ne mogu biti relevantna ocijenjivati stručnost, no prema dugogodišnjem iskustvu, kao laik u svojstvu pacijenta, usuđujem se reći da nisam nikad bila dovedena u situaciju da u stručnost ikoga u Petrovoj posumnjam. ali ono što sam danas doživjela kod primarijusa, kao da sam ja jedina pacijentica, sve mi je bilo neugodno, znam koliko ima posla na sve strane, ali on je strpljivo gledao moje twinse na uzv i potrudio se upaliti 3d da bi mi ih pokazao (što je izazvalo salvu suza kod mene, na vlastito iznenađenje!). pokazao se prije svega kao čovjek, iako muškarac, potpuno je razumio moje lude trudničke hormone, izazvao u meni osjećaj da nemam straha oko ničega vezano uz vođenje trudnoće, umirio me iako nisam postavljala pitanja, ma ono - kao da sam bila kod najskupljeg privatnika di se plaća valjda i boja kreveta za pregled. nitko mu ne bi zamjerio da je došao, pogledao, rekao sve ok, vidimo se tad i tad.... i dalje bih ga smatrala odličnim liječnikom....al ovo danas....kad bih znala kome poslati pohvalu, a da ista ima odjeka, odmah bih to učinila.
evo, imala sam potrebu ovo napisati jer se stječe dojam da mnogi pišu negativna iskustva, a to daje nerealnu sliku.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 00:14   #5380
Quote:
Twin kaže: Pogledaj post
osobno idem na uzv kod prim Zlopaše cijelu trudnoću i ono što imam potrebu reći, radi svih drugih koje idu ili razmišljaju o tome jest - dao nam Bog još takvih liječnika! nikako nisam stručna osoba i, prema tome, ne mogu biti relevantna ocijenjivati stručnost, no prema dugogodišnjem iskustvu, kao laik u svojstvu pacijenta, usuđujem se reći da nisam nikad bila dovedena u situaciju da u stručnost ikoga u Petrovoj posumnjam. ali ono što sam danas doživjela kod primarijusa, kao da sam ja jedina pacijentica, sve mi je bilo neugodno, znam koliko ima posla na sve strane, ali on je strpljivo gledao moje twinse na uzv i potrudio se upaliti 3d da bi mi ih pokazao (što je izazvalo salvu suza kod mene, na vlastito iznenađenje!). pokazao se prije svega kao čovjek, iako muškarac, potpuno je razumio moje lude trudničke hormone, izazvao u meni osjećaj da nemam straha oko ničega vezano uz vođenje trudnoće, umirio me iako nisam postavljala pitanja, ma ono - kao da sam bila kod najskupljeg privatnika di se plaća valjda i boja kreveta za pregled. nitko mu ne bi zamjerio da je došao, pogledao, rekao sve ok, vidimo se tad i tad.... i dalje bih ga smatrala odličnim liječnikom....al ovo danas....kad bih znala kome poslati pohvalu, a da ista ima odjeka, odmah bih to učinila.
evo, imala sam potrebu ovo napisati jer se stječe dojam da mnogi pišu negativna iskustva, a to daje nerealnu sliku.
meni je Zlopaša odličan...u prijašnje dvije trudnoće sam dolazila k njemu i uvijek je strpljiv, spreman objasniti, pravi profesionalac!!! Sigurna sam da ću i sada otići kod njega, jer njemu nekako najviše vjerujem. Iako mogu preporučiti i dr. Golužu koji me porodio za kojeg imam samo riječi pohvale.
svrcolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.