Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2010., 10:14   #1501
Quote:
baju kaže: Pogledaj post
Bog cure!

Ide li netko sutra na pregled kod Zlopaše?
Meni je to prvi put da idem na pregled u bolnicu (30.tjedan) pa me zanima može li muž sa mnom unutra (kao kod privatnika) i kaDA je najbolje doći.

Hvala na odgovorima!
Ajoj draga, ne znam baš da muž može s tobom unutra, tamo ti to ide ko na traci, prije buš vani neg unutra. Ali ti može praviti društvo jer se dosta dugo čeka. Ja sam uvijek išla oko 8, zadnji put došla u pola devet i da moram opet ići, išla bi tak jer možda dođeš na red do pola 12 kad imaju pauzu, jer je onda opet rupa s čekanjem.
Cetripenula is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 11:12   #1502
Quote:
CE3PENULA kaže: Pogledaj post
Ajoj draga, ne znam baš da muž može s tobom unutra, tamo ti to ide ko na traci, prije buš vani neg unutra. Ali ti može praviti društvo jer se dosta dugo čeka. Ja sam uvijek išla oko 8, zadnji put došla u pola devet i da moram opet ići, išla bi tak jer možda dođeš na red do pola 12 kad imaju pauzu, jer je onda opet rupa s čekanjem.
OMG pa jesi ti kad vidila da muž ide s nekim unutra? ne bih se htjela zblamirati,ali mi je ful bitno da idemo oboje jer smo tako navikli od prvog pregleda....
I, koliko sam shvatila petkom nema UZV...pa šta onda pregledava? samo vidi jesam li otvorena, posluša srce bebino i to je to? Na užas mnogih, ja sam do sad svaki put išla na UZV kod privatnika i to nam je bio susret s bebom...a ovako?? jel on uopće može vidjet bez UZV kako beba napreduje i tako to?
baju is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 11:31   #1503
Quote:
baju kaže: Pogledaj post
OMG pa jesi ti kad vidila da muž ide s nekim unutra? ne bih se htjela zblamirati,ali mi je ful bitno da idemo oboje jer smo tako navikli od prvog pregleda....
I, koliko sam shvatila petkom nema UZV...pa šta onda pregledava? samo vidi jesam li otvorena, posluša srce bebino i to je to? Na užas mnogih, ja sam do sad svaki put išla na UZV kod privatnika i to nam je bio susret s bebom...a ovako?? jel on uopće može vidjet bez UZV kako beba napreduje i tako to?
U trudničkoj ambulanti se ne radi uzv, to se radi u glavnoj zgradi. Sad bum ti ukratko opisala kak to izgleda u trudničkoj. Dođeš, predaš papire na šalter, nakon toga te sestre zovu na vaganje, mjerenje tlaka i moraš popiškiti onu trakicu. Kad to obaviš opet čekaš da te zovu. Onda uđeš u kabinu, skineš se, tamo opet čekaš da te zovu. U ordinaciji te doktor pregleda vaginalno, sestra mjeri bebine otkucaje srca. To ti sve skupa ne traje duže od 5 minuta. Ako te doktor pošalje na uzv onda ideš u glavnu zgradu u podrum naručiti se na šalter. I to ti je to, nema puno posla, samo puno čekanja i muž ti zaista unutra nije potreban i čist sumljam da bi ga i pustili. Kad ideš na uzv isto nema puno priče s doktorom, on pogleda kaj ima, ti nažalost ni ne vidiš ekran s bebačem, zapiše ti mjere u njih uzv karton i opet si vani za 5 minuta. Zvuči ovak malo sirovo, ali tamo jako puno žena dolazi na pregled, pa nemoj to previše uzimati k srcu, jednostavno tako mora biti
Cetripenula is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 11:52   #1504
Quote:
CE3PENULA kaže: Pogledaj post
U trudničkoj ambulanti se ne radi uzv, to se radi u glavnoj zgradi. Sad bum ti ukratko opisala kak to izgleda u trudničkoj. Dođeš, predaš papire na šalter, nakon toga te sestre zovu na vaganje, mjerenje tlaka i moraš popiškiti onu trakicu. Kad to obaviš opet čekaš da te zovu. Onda uđeš u kabinu, skineš se, tamo opet čekaš da te zovu. U ordinaciji te doktor pregleda vaginalno, sestra mjeri bebine otkucaje srca. To ti sve skupa ne traje duže od 5 minuta. Ako te doktor pošalje na uzv onda ideš u glavnu zgradu u podrum naručiti se na šalter. I to ti je to, nema puno posla, samo puno čekanja i muž ti zaista unutra nije potreban i čist sumljam da bi ga i pustili. Kad ideš na uzv isto nema puno priče s doktorom, on pogleda kaj ima, ti nažalost ni ne vidiš ekran s bebačem, zapiše ti mjere u njih uzv karton i opet si vani za 5 minuta. Zvuči ovak malo sirovo, ali tamo jako puno žena dolazi na pregled, pa nemoj to previše uzimati k srcu, jednostavno tako mora biti
a kmeee uzimanje k srcu mi je glavni problem od kad sam trudna! ufffff....
pa jel stigneš uopće popričat s doktorom...pogotovo za porod i to....ti ćeš tamo roditi? ako imaš detalje nekakve,možemo i na pp
baju is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 11:59   #1505
Quote:
baju kaže: Pogledaj post
a kmeee uzimanje k srcu mi je glavni problem od kad sam trudna! ufffff....
pa jel stigneš uopće popričat s doktorom...pogotovo za porod i to....ti ćeš tamo roditi? ako imaš detalje nekakve,možemo i na pp
ja ti idem kod Zlopaše privatno , super je doktor...i možeš ga pitati sve što te muči...u trudničkoj će ti staviti samo onaj aparatić za otkucaje , a za uzv će te on naručiti neki drugi dan...bar je tako bilo u mojoj prvoj trudnoći..


cer3penula ti je sve dobro objasnila...prije si vani nego unutra... i pripremi se na čekanje...sestre su neke koma...


sinoć sam bila na pregledu kod Zloapaše pa sam mu pričala kak su sestre odvratne , kak sve zajbavaju za kile , kak su jako neljubazne pa me pitao zašto mu to prije nisam ispričala i da sam trebala to odmah prijaviti...rekao je da će sestrama skrenut pozornost i da će slijedeći put u trudničkoj baš obratit pozornost naponašanje sestara...
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 12:03   #1506
Quote:
machkala kaže: Pogledaj post
ja ti idem kod Zlopaše privatno , super je doktor...i možeš ga pitati sve što te muči...u trudničkoj će ti staviti samo onaj aparatić za otkucaje , a za uzv će te on naručiti neki drugi dan...bar je tako bilo u mojoj prvoj trudnoći..


cer3penula ti je sve dobro objasnila...prije si vani nego unutra... i pripremi se na čekanje...sestre su neke koma...


sinoć sam bila na pregledu kod Zloapaše pa sam mu pričala kak su sestre odvratne , kak sve zajbavaju za kile , kak su jako neljubazne pa me pitao zašto mu to prije nisam ispričala i da sam trebala to odmah prijaviti...rekao je da će sestrama skrenut pozornost i da će slijedeći put u trudničkoj baš obratit pozornost naponašanje sestara...
a sad mi je već kasno da idem kod njega privatno kad se termin bliži...a idem sutra pa šta bude...joooj, samo nek mi kile spomenu!! oko mene sve neke twiggice, a ja se tješim da 11 kg na 30 tjedana i nije tako tragično...
baju is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 12:07   #1507
Quote:
baju kaže: Pogledaj post
a sad mi je već kasno da idem kod njega privatno kad se termin bliži...a idem sutra pa šta bude...joooj, samo nek mi kile spomenu!! oko mene sve neke twiggice, a ja se tješim da 11 kg na 30 tjedana i nije tako tragično...
bez brige, samo preokreni s očima i reci im da to nije njihova briga...

zadnji put sam ja bial u trudničkoj kod Gašparevićke jer je Zlopaša bio na godišnjem..curi prije mene je komentirala je li ona išta radi osim što ždere ..cura je dobila 8kg a u 34 je tjednu...


malo si one previše daju za pravo...


meni posebno ide na živce ona plava na ctg..kad se počen derat po hodniku da svi počnu budit djecu i da svima mora ctg biti uredan...koma...
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 12:10   #1508
Quote:
machkala kaže: Pogledaj post
bez brige, samo preokreni s očima i reci im da to nije njihova briga...

zadnji put sam ja bial u trudničkoj kod Gašparevićke jer je Zlopaša bio na godišnjem..curi prije mene je komentirala je li ona išta radi osim što ždere ..cura je dobila 8kg a u 34 je tjednu...


malo si one previše daju za pravo...


meni posebno ide na živce ona plava na ctg..kad se počen derat po hodniku da svi počnu budit djecu i da svima mora ctg biti uredan...koma...
MOLIM??????????????????????? bolje da muž bude sa mnom jer ću postat agresivna, već vidim!!!

ja jesam neiskusna,al šta znači da budim bebu?? da skačem po hodniku ili je dosta da beba čuje njeno vrištanje?? pa ovo mi zvuči too naci čak i za naše bolnice!
baju is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 12:27   #1509
Ta plava sestra voli biti glasna, joj kaj je meni prošli put svašta rekla, pa sam ju pitala dal hoće da joj sladoled kupim da bude bolje volje. Al nije ona neka čista zloba baš, samo ima malo drugačiji pristup Ništ nemoj paničariti, samo cool, za čas buš sve obavila, ne budeš stigla ni razmišljati tko je kakav. Joj kaj je meni dr. Blajić rekao zadnji put, da kak bum rodila tak debela, bla, bla, pa se mislim, a valjda i on mora nekaj prosrati i ostati živ, bitno mi je da mi se dijete rodi zdravo, a oni samo nek laju.
Cetripenula is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 12:30   #1510
Quote:
baju kaže: Pogledaj post
MOLIM??????????????????????? bolje da muž bude sa mnom jer ću postat agresivna, već vidim!!!

ja jesam neiskusna,al šta znači da budim bebu?? da skačem po hodniku ili je dosta da beba čuje njeno vrištanje?? pa ovo mi zvuči too naci čak i za naše bolnice!
Kad buš išla na ctg, onda će te prije poslati vjerovatno da se malo prošečeš da razbudiš bebača. A uvijek si možeš i tamo popiti čokoladu ili kavu iz aparata ili si ponesi nešto slatko za pojesti, bitno ti je zbog ctg-a da ti je bebač budan. Meni je ta plava sestra zadnji put treskala trbuh, a moj limač ništ, a mislim si, pa doručkovala sam u pola sedam ujutro, a bila na ctg-u u 12, pa gladno mi je dijete A bome sam i ja bila već gladna i žedna.
Cetripenula is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 12:35   #1511
Quote:
CE3PENULA kaže: Pogledaj post
Kad buš išla na ctg, onda će te prije poslati vjerovatno da se malo prošečeš da razbudiš bebača. A uvijek si možeš i tamo popiti čokoladu ili kavu iz aparata ili si ponesi nešto slatko za pojesti, bitno ti je zbog ctg-a da ti je bebač budan. Meni je ta plava sestra zadnji put treskala trbuh, a moj limač ništ, a mislim si, pa doručkovala sam u pola sedam ujutro, a bila na ctg-u u 12, pa gladno mi je dijete A bome sam i ja bila već gladna i žedna.
mislim da će se mala skamenit od te torture i da će se pravit da spava, hahah!!

a da se pojavim tamo sa čokoladicom pa da još više izvrijeđaju?? sorry, znam da pretjerujem, al već vidim da će sutra biti ludo i nezaboravno
baju is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 12:12   #1512
jel zna netko kad je sljedeći trudnički tečaj u petrovoj i na koji se broj prijavljuje?
naked is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 14:17   #1513
to i mene zanima. mislim da je netko bio stavio broj na ovom topiku, a tečaj je valjda od početka 9. mjeseca. idem prosurfati malo.

edit: evo, kopi-pejstam sa roda:

Klinika za ženske bolesti i porode

Petrova 13

10 000 ZAGREB

Tel. 01/4604-646

Informacije i predbilježbe u Centru za planiranje obitelji na telefon 01/4604-720. Cijena tečaja je 400 kn.

Tečaj traje mjesec dana, dva ili tri puta tjedno po sat vremena (od 17.00 do 18.00 sati). Na kraju svih predavanja slijedi obilazak rađaonice. Teme predavanja:

Intrauterini razvoj ploda
Antenatalna skrb
Što nas očekuje pri dolasku u rodilište
Porođaj i porođajna doba
Porođajne operacije
Bezbolan porođaj
Zdravo novorođenče
Babinje
Njega novorođenčeta
Tehnike dojenja
Vježbe disanja i relaksacije
Važnost psihološkog pristupa prema trudnici, djetetu i roditeljima
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 14:32   #1514
Koliko ja znam 15.9. ima jedan
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 14:41   #1515
ovak, jedno iskustvo moje frendice, koja je jučer bila na indukciji i nakon 12 sati rodila curicu: ona je oduševljena osobljem, ekipa joj je bila super, babica ju je masirala, nije ju rezala, malo je popucala pa ima 4 šava. svi su bili ljubazni. uglavnom, sve za 5. sad je na odjelu babinjača, čeka bebicu da joj donesu.
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 14:42   #1516
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam 15.9. ima jedan
ajme, tako kasno...
a meni termin 11.9.
znači, ne moram se nadati da će mi muž moći biti na porodu

bum u ponedjeljak zvala i pitala..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 15:28   #1517
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
ovak, jedno iskustvo moje frendice, koja je jučer bila na indukciji i nakon 12 sati rodila curicu: ona je oduševljena osobljem, ekipa joj je bila super, babica ju je masirala, nije ju rezala, malo je popucala pa ima 4 šava. svi su bili ljubazni. uglavnom, sve za 5. sad je na odjelu babinjača, čeka bebicu da joj donesu.
na odjelu babinjača sigurno nije jer ga preuređuju....
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 15:36   #1518

onda sam ja krivo pokopčala. rekla je da je na babinjačama i da jedan dio preuređuju. ma, nema veze, to nije toliko niti bitno..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 15:43   #1519
možda se krivo izrazila, a možda je koja soba i gotova
nije važno...bitno da su uvjeti bolji!
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 21:18   #1520
Moje iskustvo iz Petrove.....
Primljena u bolnicu 04.08. na CEF. Trokrevetna soba, klima, tus, WC. Nije novo, ali OK. Osoblje isto OK. 09.08. nakon puknuca vodenjaka zavrsila u radaoni (dezurna doktorica dozvolila da i suprug prisustvuje porodu iako nismo pohadali tecaj). Za osoblje u radaoni imamo samo pohvale, posebno za glavnu sestru (ili je primalja). Ma svi su bili divni i oni dezurni u nocnoj smjeni i oni koji su dosli ujutro i dovrsili mi porod. Nazalost nisam bila dovoljno pribrana da upamtim imena tih lijecnika i primalja... Nakon poroda smjestena sam na privremeni odjel za babinjace. Peterokrevetna soba s tusem i WC, staklenim zidom i bez klime (bilo je poprilicno vruce), a osoblje kako tko. Ima divnih sestara, a i onih koje ne bi trebale raditi taj posao. Na kraju, sve u svemu, zadovoljna sam, ocekivala sam da ce biti puno losije. (I da, hrana je grozna, ali to je najmanje bitno)
__________________
tigar 09.08.2010. i zmaj 11.07.2012....
nangaparbat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.