Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: Pazite li da su proizvodi testirani na zivotinjama?
Da, iskljucivo se drzim bijele liste... 101 20.53%
Da, ali ponekad ipak uzmem ponesto i sa crne... 150 30.49%
Ne, ali voljela bi u buducnosti voditi vise racuna o tome... 162 32.93%
Ne i nije me briga... 79 16.06%
Glasovatelji: 492. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2015., 23:05   #2901
Quote:
dorcas kaže: Pogledaj post
Gliss Kur je na sivoj do crnoj listi, ovisi čije podatke gledaš.

Balea, She, Eveline ne testiraju, makar sam pročitala ovdje da su neki Baleini dezići na sivoj listi.

Što se tiče high end kozmetike, mislim da svi testiraju.
Ako sam u krivu, slobodno me ispravite.

Nivea i Vichy testiraju, Maybelline je na sivoj do crnoj listi.

Za Wellu i Manhattan ne znam.
Pa evo, našla sam upravo na ovoj temi, kad sam tražila preko Googlea, i izbacilo mi je str. 36 (jest doduše malo starija), ali tamo je pisala forumašica Patientia za koju mi se činilo da zna o čemu priča.

Između ostalog, piše:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=7...&postcount=704
Quote:
Gliss Kur je Henkel (njihov kozmeticki dio se zove Schwarzkopf&Henkel).
Prestali su testirati na zivotinjama negdje 2003.

Evo za Niveu:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=7...&postcount=706








Zna li netko što je s Avene proizvodima?
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 15:48   #2902
ne znam da li se spominjala vec, ali evo jos jedne kozmetice marke koja ne testira na zivotinjama - Alva kozmetika
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 18:18   #2903
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Zna li netko što je s Avene proizvodima?
Prodaju u Kini gdje je zakonom obavezno testiranje na životinjama. :/
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 01:39   #2904
Dobro, thnx.

A ovo ostalo, Nivea, Gliss kur itd.?
Jer evo, na tim postovima ranije je pisalo da su oni free, a sada po novome ispada da nisu. Što je onda na stvari?
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 09:26   #2905
Nisu CF nažalost, sve su možda nekoć imali priču da ne testiraju, ali ne nalaze se nikako na bijelim listama. Neki na sivim (nisu potvrdili status) ili na crnim (zna se da im matične kuće testiraju sastojke ili proizvod, bez ili sa zakonskom regulativom u određenim zemljama).

Ako trebaš preporuku za neki proizvod konkretno, rado ti preporučim nešto sa bijelih lista.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 10:45   #2906
Recimo Gliss Kur leave in? http://www.coopathome.ch/supermarket...66-SUPERMKT/en

Neke kreme za sunčanje, slično Aveneu/Vichyju/LaRochePosayu?

I ekvivalent http://www.nivea.hr/Proizvodi/NIVEA-krema ovome?
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 11:30   #2907
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
Prodaju u Kini gdje je zakonom obavezno testiranje na životinjama. :/


Kako je zakonom obavezno testiranje na životinjama? Isuse,to je strašno,jadne te životinjice
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 23:35   #2908
Quote:
aaatina kaže: Pogledaj post
Kako je zakonom obavezno testiranje na životinjama? Isuse,to je strašno,jadne te životinjice
Eto tako, oni su to zakonski izregulirali da se sva kozmetika koja se prodaje u Kini testira kao zbog sigurnosti, bez iznimaka. Iako postoje alternativne metode testiranja i cijeli svijet polako počinje primjenjivati iste, uz CF standarde jer je testiranje zastarjelo, nepotrebno i okrutno, oni i dalje guraju svoje. Iako nije regulirano da se kozmetika proizvedena u Kini testira, posebice ako se ne prodaje tamo (tipa Wet n Wild kozmetika).

Meadow: ne znam za išta slično u teksturi ili sprej-verziji, ali ja koristim ovo kao leave-in tretman već mjesecima i oduševljena sam s njime. Paul Mitchell bio mogao imati neki sprej leave in proizvod, nisam probala no njihovi su mi proizvodi inače genijalni. Ili nešto od ovog, ne znam gdje se kod nas može nabaviti, vjerojatno u profi salonima. I da, sve je skuplje od Gliss Kura, ali eto kad je unikatan proizvod.

Kreme sa SPF-om: Green People (Terra Organica shop), ja koristim Kiss My Face i Alba Botanica sa www.iherb.com

A Nivea kreme su meni takva kemija da ne znam što bi mogla usporediti ili savjetovati, jer im je u sastavu prvenstveno parafin (mineralno ulje) i jaki parfem/miris, ostalo nije vrijedno spomena. Ne hejtam, samo velim kako su često CF brendovi naturala orijentirani, više organski. Ja bih ti savjetovala da isprobaš radije neke bogate kreme sa karite/shea maslacem i kokosovim uljem, nešto na foru maslaca za tijelo (imaš u dm-u velik izbor). Po teksturi mi je do sad ovo bio najsličnije Nivei klasičnoj, miris je orašast i jako ugodan, ovisi ako voliš/ne voliš. A i fino njeguje kožu i za 20ak kuna je fkt super stvarčica.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 12:09   #2909
Ne znam točno na kakve kreme za sunčanje misliš pa ću ti dati dva prijedloga

Za svaki dan:

Green People Day Solution hidratantna dnevna krema SPF 15, oko 140kn - imala sam ju i ostala mi je u sjećanju kao najdraža krema ikada! Dakle, nikakvi prištići mi nisu izbili, ugodna, lagana, brzo se upije, nije me zamastila i dugo mi je trajala. Nema onaj neki masnjikavi sloj kao drogerijske kreme, ne znam kako bih točno opisala ono što želim reći. Onak, upije se odma, al opet imaš dojam da si nešto stavio na lice

Minus mi je bio malo čudnjikav miris (ako si jako osjetljiva na miris, smetat će ti). Ako imaš suhu kožu, morat ćeš staviti nešto prije nje. Ja imam jako masnu T-zonu (o čelu da ne pričam) pa mi je bila super. I da, ostavlja blagi bijeli trag, ali nije strašan.

Da imam para, ziher bi ju ponovno kupila.

Za sport, sunčanje, plivanje...:

Badger Company, Sport Sunscreen Cream, Broad Spectrum SPF 35, Unscented – možeš ju naći na iherbu, cijena je oko 15$. Ja sam tu kremu koristila četiri dana pod velikim fizičkim opterećenjem i minimalnim pristupom vodi za umivanje i tuširanje i nije mi ništa izbilo iako sam se znojila ko nikad
Stvarno će zaštititi od sunca. Potrebno je jako malo kreme za cijelo lice i trajat će jako dugo. Ostaje na faci i poslije ronjenja

Minus: jaaaako je gusta pa ju je malo teže razmazati i ostavlja jako vidljivi bijeli trag. Nije veganska (ima pčelinji vosak) pa je ja više neću vjerojatno kupovati.
Shojo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 02:40   #2910
Mislila sam kreme za sunčanje as in: ideš na plažu i ležiš satima da dobiješ ekstra boju. Imam suhu kožu, da. I ne te s bijelim tragom, od toga se ne crni. SPF 15 je jako malo za mene, imam svijetlu put, treba mi nešto jače. Tipa 50+. Do sada sam koristila Avene, LRP, Vichy i bili su mi super.
Hvala ti za preporuke.


Acid, hvala ti za preporuke, ali moramo nešto imati na umu:
ja nisam neki kozmetika freak/zaljubljenik. Ne da mi se baš kopati po netu tražeći kreme. Više sam za: odem u neku trgovinu i kupim kremu (bilo što).

Problem s tom organskom kozmetikom i jest u tome što je nekako manje poznata. Evo ovo Green People, Terra organica shop.. ja nikad čula. Moram sad na Google da vidim Green People.

Tako sam tražila popis brendova koji ne testiraju na PETA-i, i od onih za koje sam čula, u pogledu makeupa, bili su jedino NARS, Urban Decay i Wet'n'wild.

To mi se sve čini nekako prekomplicirano... traži, kopaj, a upitno je i ima li igdje išta kupiti a da nije online. Htjela bih probati nešto naći, ali ne znam hoće li to biti uspješno. :/

I organske stvari, jesu li uopće dovoljno jake? Možda zvuči blesavo, ali nekako imam dojam da je to sve nekako previše lagano i nekako sam sumnjičava može li "odraditi posao kako treba". Tipa krema za lice na organskoj bazi, ima li ona dovoljnu snagu da odradi posao? Losion za tijelo, zubna pasta, to je sve ono, više-manje slično.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 07:26   #2911
Beiersdorf does not conduct tests on animals for cosmetic products. We believe that the development of cosmetic products must avoid the utilization of animal tests. This policy not only meets the wishes of many consumers, but also reflects the progress of scientific research and the corresponding legal requirements.

For 20 years, Beiersdorf has been successfully developing 'in vitro' alternatives to tests on animals.
This work has been conducted in part with manufacturer associations and expert bodies. Beiersdorf is one of the world's leading, best known and accepted research companies in this area.

We are very active in the European Cosmetic Toiletry and Perfumery Association (COLIPA), including SCAAT (the Association's Steering Committee on Alternatives to Animal Testing) and its special project teams; in the European Centre for the Validation of Alternative Methods (ECVAM); and also at OECD level. We are also an active member of IVTIP (the In Vitro Testing Industrial Platform) and ESTIV (the European Society of Toxicology In Vitro), and in 2006 we also joined the EPAA (European Partnership for Alternative Approaches to Animal Testing), a joint organisation of the European Commission and industry.

Our purpose is the greatest possible safety of our consumers and compatibility of our cosmetic products by careful selection of the relevant ingredients. 'In vitro' methods, i.e. tests performed in test tubes rather than on animals, are very important in this context. After obtaining acceptable in vitro results, we test the compatibility and effect of developmental and final products 'in vivo' on human volunteers.

http://www.nivea.co.uk/about-us/beie...mal-testing-uk
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 07:30   #2912
znači po tome da ni labello ni eucerin se ne testira na životinjama

inače meni osobno je CD jedna od najboljih marki proizvoda kaj koristim
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 22:36   #2913
evo službeno priopćenje dm-a o vlastitim markama:

http://www.dm-drogeriemarkt.hr/hr_ho...votinjama.html
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 14:00   #2914
Što je s Fa? Jesu oni CF? Ne mogu nigdje naći tu informaciju.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 15:51   #2915
Fa ti je Henkel..
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 22:42   #2916
Quote:
lusy kaže: Pogledaj post
evo službeno priopćenje dm-a o vlastitim markama:

http://www.dm-drogeriemarkt.hr/hr_ho...votinjama.html
Lijepo su naglasili da nijedan FINALNI proizvod nije testiran. Mislim da se time pokrivaju sa sastojcima
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 13:42   #2917
Zanima me da li znate ovi Kalli šamponi iz Kozma da li testiraju na životinjama ? To je kao neka naša firma. Interesira me i Subrina, nešto sam čitala kao navodno da ne, zna li netko više ?
Možete mi preporučiti neki šampon protiv peruti koji je ok, a nije testiran ?
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 00:52   #2918
Quote:
Mariposas kaže: Pogledaj post
Možete mi preporučiti neki šampon protiv peruti koji je ok, a nije testiran ?
http://www.atlantic.hr/hr/nasi-proiz...-njega/asebon/
ovaj šampon je mene riješio groznog slučaja prhuti prije godinu i pol, više joj ni traga nema
__________________
I'm going slightly mad
axlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 13:13   #2919
Quote:
axlica kaže: Pogledaj post
http://www.atlantic.hr/hr/nasi-proiz...-njega/asebon/
ovaj šampon je mene riješio groznog slučaja prhuti prije godinu i pol, više joj ni traga nema
Super, hvala ti
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 18:56   #2920
Da li je Yves Rocher CF?
gangea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.