Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2007., 15:30   #21
Quote:
tryer kaže:
Aditivi i sredstva za čišćenje sustava za ubrizgavanje nisu ista stvar. Pravilnom upotrebom sredstva za čišćenje slučajevi kao što je bio tvoj rješavaju se 100%. Predpostavljam da ih nisi ultrazvukom čistio sam i vjerojatno čišćenje platio oko 500,00 kn. Ultrazvukom si očistio samo injektore, a sredstvom za čišćenje bi očistio rezervar od vode i taloga, pumpu goriva, regulator pritiska, injektore, usisne ventile, Lambda sondu, i katalizator. Ne pišem napamet, ovaj način uspješno primjenjujem već godinama, a o broju spašenih već skoro mrtvih sondi i katalizatora da ni ne govorim.
Ultrazvučno čišćenje se mora primjeniti samo kod totalno začepljenih injektora, kada bi sredstvo za čišćenje jedva prolazilo kroz njega, pa bi postupak trajao jako dugo. Evo jedan primjer: Toyota RAV4, Ultrazvučno čićenje bilo bi oko 1800,00 kn jer treba skidati granu, a to je na njoj komplicirano, a sredstvom za čišćenje 210,00 kn (3 doze) i 100,00 kn benzin Trajalo je mjesec dana. Naravno vozilo je bilo u normalnoj eksploataciji cijelo vrijeme, samo je paljeno na benzin, vožnja pogradu na plin, a otvorena cesta benzin.
Koristim firstlook senzor(http://www.picotech.com/auto/engine_...cs_sensor.html) mjerim protok pojedinog injektora i donosim odluku o načinu čišćenja.

Samo naravno nisam napomenuo da sam motor "kemijski očistio" 5 mjeseci prije toga ( 450kn ). Na dovod goriva u motor mi je spojio neki spremnik u kojem je smjesa "nečega" i motor radi 20min. I tako 3 puta. Eko test se duplo poboljšao ali nije baš pomoglo kod brizgaljka. Auto je postupno sve lošije išao dok nisam brizgaljke sredio.
fulcrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 06:31   #22
Quote:
fulcrum kaže:
Samo naravno nisam napomenuo da sam motor "kemijski očistio" 5 mjeseci prije toga ( 450kn ). Na dovod goriva u motor mi je spojio neki spremnik u kojem je smjesa "nečega" i motor radi 20min. I tako 3 puta. Eko test se duplo poboljšao ali nije baš pomoglo kod brizgaljka. Auto je postupno sve lošije išao dok nisam brizgaljke sredio.
Prije jedno 5 godina došla je kod mene ekipa na prezentaciju uređaja za takvo čišćenje motora. "Oprali" su jedan Ford Orion dizel (od mog kuma) i od tog "pranja" do dan danas auto pali uz posebne procedure, neuspio pokušaj. Drugi auto bio je Fiat Tipo 1,6 benzinac (od mušterije) i nikakvih promjena nije bilo, niti na bolje niti na lošije.
Eksperimentom sam došao do načina čišćenja sustava za ubrizgavanje koje sam opisao. Koristim TEC2000 i rezultati su stvarno OK.
tryer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 14:26   #23
PRVO HVALA SVIMA NA ODGOVORIMA I SAVJETIMA

problem rješen nakon par sati provedenih u servisu
- prvo su provjerili svu struju od bobine do svećice (sve ok)
- zatim su na red došla crijeva ()jedno oštećeno) ali stavljanjem novog isto sranje
- onda vađenje i provjera injektora (nisam dao da ih čiste, jer su radli dobro tj podjednako), iako sam bio siguran nakon svega napisanog da nije stvar u njima (svi ok)
- zatim opet proovjera svakog jebenog crijeva (svi ok)
-čišćenje usisa i klapne nekim sprejem

.....nakon svega toga auto je radio malo bolje ali opet kilavo, onda je dečko u servisu isključivao injektor po injektor (uvijek je bilo isto-nije bilo promjena) da bih se sjetio kada ću krenuti doma da probamo odvojiti akumulator (klemu) ra reset ECU-a (nisam siguran netko je to ovdje spomenuo) nakon toga auto se "preporodio"...kao da ništa nije nikada bilo...ma radi kao radilica

nisam siguran tko je o odvajanju akumulatora pisao ali OD SRCA MU HVALA !
__________________
nema kruha bez motike okopavam narkotike...
AXE COUNTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 20:41   #24
Jedno pitanje: Imam VW Polo 1.4, 2001/02 g. Plin sam ugradio u 5/06 u Autotimu. Danas sam bio u servisu i cistio dizne. Sve je bilo OK i auto sad radi dobro. Ono što me muči je izjava majstora koji je rekao da Polo ima plastične dizne koje se ne mogu čistiti (meni ih je danas uspio očistiti) nego kad se zaštopaju da se mijenjaju. Je li to istina?
bozo75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 23:11   #25
iskreno nemam pojma kod mene...tj sada je bratov je iz 99; a koliko znami injektori se mogu cistiti (od prljavštine ) ali injektror može i crknuti i tada se mjenja
__________________
nema kruha bez motike okopavam narkotike...
AXE COUNTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 16:24   #26
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
a kaj to?
najbolji auto? najzgodniji komadi? nadam se da je tako.

navodno je STP injector cleaner najbolji. kod mene je donijelo znatnu razliku na bolje, ali...
istovremeno sam natočio i novi benzin pa još uvijek neznam koliko je do benzina a koliko do aditiva.
ako ti je benza starija od 2 tjedna, i zbog nje hoće trokirati i slabo raditi na leru.

moj benzin je već 2 mjeseca u rezervaru i tek sam pola tanka potrošio,pa još nema ni cukanja ni gašenja na leru ni nikakvih problema.
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 16:52   #27
je.
i u susjedovom autu je isti benzin 5 mjeseci i ništa ne cuka.
ali, on ne vozi na plin.

ako se kod tebe još nije pojavio taj problem, hoće.
svi auti koji voze na plin i imaju benzinsko ubrizgavanje bi trebali imati taj problem i od toga se je teško zaštititi.
važnije je da vozač zna da to nije kvar i da se događa većini.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 19:12   #28
zamijena injektora

Nama u firmi na novom Peugeot partneru (07/06) je na 20000 otišao injektor zamijenili su ga novim cca 2000 Kn. Super.
TRIQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 11:26   #29
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
je.
i u susjedovom autu je isti benzin 5 mjeseci i ništa ne cuka.
ali, on ne vozi na plin.

ako se kod tebe još nije pojavio taj problem, hoće.
svi auti koji voze na plin i imaju benzinsko ubrizgavanje bi trebali imati taj problem i od toga se je teško zaštititi.
važnije je da vozač zna da to nije kvar i da se događa većini.



Dobro,daj mi objasni kaj se odgađa ako benzin stoji duže u rezervaru.Koja se to kremijska reakcija stvara dok stoji da izgubi svoja svojstva da auto mora cukati???
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 10:51   #30
Quote:
octavius kaže: Pogledaj post
Dobro,daj mi objasni kaj se odgađa ako benzin stoji duže u rezervaru.Koja se to kremijska reakcija stvara dok stoji da izgubi svoja svojstva da auto mora cukati???
nije stvar do benzina nego do injektora.

kad motor počne raditi na plin, benzin koji se nalazi u injektorima polako isparava zbog vrućine motora. benzin je prljav i ostavlja talog na injektorima a rupice kroz koje benzin šprica u motor ne raspršuju gorivo na dobar način jer se djelomično začepe. tada motor trokira u radu na leru, neravnomjerno radi i ne prma gas kako treba.

za pitanje o sastavu benzina trebamo stručnjaka.
ja samo znam da benzin jako lako isparava. nakon dužeg perioda isparavanja, normalno da nemože biti istog sastava kao i svježe prerađeni benzin. a što se pritom gubi, neznam.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 12:15   #31
Benzin se sastoji od različitih frakcija - lakših i težih (F1 gorivo čak do 10.000 komponenti, običan benzin cca 200). I sad ako on stoji iz njega prvo ispare najlakše frakcija a one teže ostaju u tekućem stanju. Problem je u tome što upravo te lakoisparljive frakcije osiguravaju ravnomjeran rad motora u svim režimima rada. Ako njih nema onda auto u određenim režimima rada (hladan, mali broj okretaja - veliko opterećenje itd) "cuka" jer je paljenje i izgaranje smjese nepravilno.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 12:46   #32
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Benzin se sastoji od različitih frakcija - lakših i težih (F1 gorivo čak do 10.000 komponenti, običan benzin cca 200). I sad ako on stoji iz njega prvo ispare najlakše frakcija a one teže ostaju u tekućem stanju. Problem je u tome što upravo te lakoisparljive frakcije osiguravaju ravnomjeran rad motora u svim režimima rada. Ako njih nema onda auto u određenim režimima rada (hladan, mali broj okretaja - veliko opterećenje itd) "cuka" jer je paljenje i izgaranje smjese nepravilno.
eto, kako rekoh.
trebali smo stručnjaka, i našli smo ga.
sva pitanja o hlapljivosti benzina ubuduće uputite na prazni CD koji se da presnimavati.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 16:48   #33
i koja je preporuka?svako malo uliti koju litru svježeg benzina?

a jel istina da pumpa od goriva mora biti potopljena bar u pola rezervara goriva da ne pregori?ili bolje ugraditi kakav prekidać da se isključi ručno dok se prebaci na plin???
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 01:37   #34
eto i mene, nisam mogao izdrzat da i ja ne dodam neku svoju pametnu,....benzin ne stari tak lako i ne treba doljevat friskog svako tolko, imam jednu toyotu koju zena skoro uopce ne vozi, a benzin je unutra po godinu dana, i nis mu ne fali, niti cuka, niti trese, vozi savršeno

problem ocito nastaje, kada se rijetko vozi na benzin, pa se na diznama natalozi govana, po meni, i koliko sam se ja informirao, trebalo bi svakodnevno, ili sto cesce 10-20 % prevaljenog puta odvozit na benzin, i ti bi se problemi velikim djelom izbjegli !
METAN RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 13:47   #35
Quote:
METAN RUNNER kaže: Pogledaj post
eto i mene, nisam mogao izdrzat da i ja ne dodam neku svoju pametnu,....benzin ne stari tak lako i ne treba doljevat friskog svako tolko, imam jednu toyotu koju zena skoro uopce ne vozi, a benzin je unutra po godinu dana, i nis mu ne fali, niti cuka, niti trese, vozi savršeno

problem ocito nastaje, kada se rijetko vozi na benzin, pa se na diznama natalozi govana, po meni, i koliko sam se ja informirao, trebalo bi svakodnevno, ili sto cesce 10-20 % prevaljenog puta odvozit na benzin, i ti bi se problemi velikim djelom izbjegli !
Složio bih se s tobom METAL RUNNER. Postoje aditivi namjenjeni prevencije blokiranja benzinskih dizni koji se dodaju u benzin te čiste (i štite) cjelokupan benzinski sistem od taloga i korozije. Pitanje je samo koji odabrati, prema iskustvima "s terena". Ima ih STP, LiquiMoly, Sonax. Netko je spominjao kao najbolji izvjesni TEX 2000 (ili tako nekako). Uz talog na njima, kod vožnje na plin, kada na benzinskim diznama ima taloga, one se s vremenom zapeku. A to onda traži skidanje i čišćenje (što baš nije jeftino).
Prijedlog: ajmo skupit iskustva i pokušati izabrati optimalni aditiv (najbolji efekti tj. prevencija uz razumnu cijenu).
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 18:35   #36
[Postoje aditivi namjenjeni prevencije blokiranja benzinskih dizni koji se dodaju u benzin te čiste (i štite) cjelokupan benzinski sistem od taloga i korozije. Pitanje je samo koji odabrati, prema iskustvima ..


da, i da bi ti aditivi djelovali, treba svaki dan, ili što češće odvozit koji kilometar na na benzin, tj. potrošit kojih 100 - 200 kn benzina mjesečno, jel ako auto samo pali na benzin, i nakon par sekundi prebacuje se na plin, ti aditivi nemaju kada djelovat i otapat govna sa injektora ( i to, tih par sekundi još dok dok je auto hladan, tj.pod čokom u nekakvim ˝nezdravim˝ uvjetima za rad motora

Auto je ipak u prvom redu napravljen da bi vozio na benzin, i zato dajte mu malo tog zadovoljstva, i vrtite ga, dajte mu gasa, potjerajte ga na 4000-5000 okretaja, to će mu pasati, da može normalno disati, i izbacat govna iz sebe van !

a šta se tiče aditiva, ja sam probao sa MOTUL-ovim injector cleanerom ( tak se nekak i zove ), i dalo je nekakve rezultate, makar jos nije savrseno
METAN RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 11:47   #37
Evo da ja nekaj pitam pošto se ne kužim na u detalje.

Bio sam prije par dana na servisu za plin. Mijenjao sam filter nakon 15k km.
Mehaničar me pita dali ima kakvih problema, ja kažem nikakvih.

Primjetio sam na zidu cjenik gdje je navedeno:

Servis plinske instalacije (izmjena filtra): xxx kn
Čišćenje isparivača: xxx kn

Promjenio je filter i spojio instalaciju na komp i sve je bilo OK.

Pitam ga dali bude čistio isparivač, a on odgovori da ukoliko nema problema s cukanjem i sličnim pizdarijama da nema potrebe.

Ima li redovito čišćenje isparivača veze s zaštopavanjem injektora?

Kada se čisti isparivač? Kada se primjete problemi ili u nekim intervalima?
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 12:02   #38
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
....
isparivač nema veze sa injektorima.
prljavština iz isparivača može eventualno zaprljati injektore plina. sa benzinskim injektorima to nema veze jer to što prođe kroz isparivač, neide kroz benzin injektore.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 12:58   #39
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
isparivač nema veze sa injektorima.
prljavština iz isparivača može eventualno zaprljati injektore plina. sa benzinskim injektorima to nema veze jer to što prođe kroz isparivač, neide kroz benzin injektore.
Točno, uz malu korekciju. Filter plina je na cijevi ispred plinskih injektora upravo iz razloga da se ne zaštopaju.
Čišćenje isparivača (i servis) radi se nakon cca 100.000 km, odnosno ako se primjete problemi u radu na plin nakon "respektabilne" kilometraže. "Klasični" isparivači su trebali servis na cca 60.000 km, iako su znali izdržati osjetno duže (npr. ja sam na 1. autu (karburator) preventivno mijenjao membrane na cca 90.000 km a da nije bilo problema u radu motora na plin ( nemiran rad i sl. zbog otvrdnjele glavne membrane).

Mislim da današnji isparivači za injection osiguravaju samo redukciju plina na potrebni (pred)tlak, a doziranje se ionako vrši preko plinskog CPU-a (a ne preko membrane isparivača).

Lepus daj reci i ti nešto. Ovo je tvoj fah.
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 13:09   #40
Quote:
Wesper kaže: Pogledaj post
Točno, uz malu korekciju. Filter plina je na cijevi ispred plinskih injektora upravo iz razloga da se ne zaštopaju.
...a kao što svi znamo, nijedan filter ne obavlja svoju funkciju u potpunosti.
uvijek prođe nešto smeća kroz njih. nekad više, nekad manje.
a i vlasnici ne mijenjaju filtere uvijek u pravom trenutku.

pa iz toga dolazi preporuka da se isparivači povremeno očiste od ulja, jer u njima ima i smeća.
po meni, bolje je da ulje ostane u isparivaču, gdje ga mogu očistiti nego da prođe do filtera ili injektora, gdje će i ostati.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.