Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: sviđaju li ti se pjegice?
da 176 51.76%
ne 164 48.24%
Glasovatelji: 340. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2015., 14:19   #3941
Koka, možeš li prepisati sastojke sapuna?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 17:08   #3942
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Koka, pa gdje si ti to nama, u Kanadi? Jesi tamo oduvijek ili u zadnje vrijeme. Ja sam skontala da si u Zg.
Eto me ko Mujo u Kanadi zadnjih godinu dana
Zagreb za sada samo u srcu


Quote:
antun tun kaže: Pogledaj post
https://www.biobio.hr/tinktura-sladic-proizvod-22767/

Koka, na ovako nešto sam mislila. Dodatak prehrani.
Stavljaju ga ispod seruma, krema itd. Što misliš o tome?
Sladic se najcesce otapa u glicerinu/vodi ili alkoholu, nisam sigurna da je to neko veselje za kozu. Ali znas kako je, svatko gleda iz iskustva sa svojom kozom, mozda bi tebi bilo sasvim ok, probaj pa nam javi. U svakom slucaju sladic izbjeljuje
Mogla bi ga koristiti kao masku, pomijesati sa nekom lakoupijajucom kremom ili gelom aloa vere (ako te ne iritira) namazati u debljem sloju pa isprati. Ne pada mi na pamet neka druga opcija. U kreme ga nemoj stavljati jer je ljepljiv, a ubaciti ga kao serum ispod neke kreme pa moglo bi se desiti da te napadnu pcele ili tako neke bube koje vole slatko (ne salim se).

Kad sam ga htjela potrositi, onda sam si radila jako koncentriranu masku i koza mi je i dalje bila slatka nakon nekoliko obilnih umivanja.
Koliko se sjecam nije ga preporucljivo piti oralno u nekoj vecoj kolicini (tako ne izbjeljuje) jer moze dovesti do ozbiljnih zdravstvenih problema.

Zadnje uređivanje top-secret-koka : 07.05.2015. at 17:27.
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 17:26   #3943
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
Koka, možeš li prepisati sastojke sapuna?

Elly prepisat cu sastojke, ovako laicki cini mi se jako jednostavne recepture, no ne razumijem se bas u sapune.

The original formula, 100% natural, extra moisturizing, enriched with vitamin A.
Thousands of years ago, Cleopatra immersed herself in goat milk to maintain her legendary soft skin. Dream brings this ancient formula to life.

Sodium tallowate
Sodium cocoate
Coconut oil
Glycerin
100% fresh goat milk
Sodium gluconate
Sodium chloride
Casein
Vitamin A
Tetrasodium EDTA
Sodium lactate


Jes da povijest kaze da Kleopatra nije bila lijepa vec pametna, al eto.... za dobar marketing to nije bitno
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 10:52   #3944
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post

U kreme ga nemoj stavljati jer je ljepljiv, a ubaciti ga kao serum ispod neke kreme pa moglo bi se desiti da te napadnu pcele ili tako neke bube koje vole slatko (ne salim se).
probat ću tinkturu, to je u alkoholu pa se nadam da nije jako ljepljivo.
Ali nakon što mi se koža smiri.
Probala sam neki korejski serum sa 2% arbutina, i u 2 navrata dobila kontaktni dermatitis (to sad mi sama dijagnosticirala ). Zanimljivo, tek mi nakon 7,8 dana počne reagirati koža... A ima super sastav, puževu sluz,aloe veru, arbutin, azelaičnu. Valjda sam na arbutin odreagirala
antun tun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 16:09   #3945
Pouzdrav cure, da li se neostrata krema moze koristiti po ljeti naravno uz zastitni faktor
tia-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 16:49   #3946
Antun Tun probaj pa nam javi rezultate. Mozda ce ti ta tinktura biti

Alergijom si mogla reagirati na svasta, ne mora to biti neki aktivan sastojak, moze biti emulgator ili nesto na sto uopce ne obracas paznju dok citas sastav.

Nedavno sam narucila Steam argan kremu, sastav prejednostavan, kremica sasvim ok, ali jedno oko mi reagira alergijom na tu kremu...pazi samo koza oko desnog oka


Tia koji je sastav Neostrate?
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 08:31   #3947
čitam zadnje 2 str o sapunima šta ste tu pisale i imam jedno pitanje

kako kiseline idu u sapun? mislim s kemijske točke gledišta, ako mislimo da su sapuni lužine koja je fora da recimo aha kiselina ostane djelotvorna u jednom sapunu?
moćna carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 09:02   #3948
Quote:
moćna carica kaže: Pogledaj post
čitam zadnje 2 str o sapunima šta ste tu pisale i imam jedno pitanje

kako kiseline idu u sapun? mislim s kemijske točke gledišta, ako mislimo da su sapuni lužine koja je fora da recimo aha kiselina ostane djelotvorna u jednom sapunu?
I mene to zanima.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 15:34   #3949
stigao mi je kojic sapun s ebaya, pa da utvrdim gradivo:

za početak da ga ostavim 20ak sekundi na faci ili je to previše? koristim aha kiseline već dugo
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 18:59   #3950
Quote:
nemam-iksicu kaže: Pogledaj post
stigao mi je kojic sapun s ebaya, pa da utvrdim gradivo:

za početak da ga ostavim 20ak sekundi na faci ili je to previše? koristim aha kiseline već dugo
Ne duže od 5 minuta. Pa ti vidi koliko možeš da te ne iritira. 20 sekundi nije ništa. A i taj sapun uopće nije tako jak. Samo je bitno da stalno izvodiš kružne pokrete po licu i da se dobije što gušća pjena na licu.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 10:21   #3951
da, držala sam ga pola minute, niš nisam osjetila.
Super, hvala!
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 08:15   #3952
Quote:
moćna carica kaže: Pogledaj post
čitam zadnje 2 str o sapunima šta ste tu pisale i imam jedno pitanje

kako kiseline idu u sapun? mislim s kemijske točke gledišta, ako mislimo da su sapuni lužine koja je fora da recimo aha kiselina ostane djelotvorna u jednom sapunu?
Moj kozji sapun nije luznat...zapravo je nekakav trpko-kiseli
Ne jedem sapune...slucajno sam probala kad sam se umivala
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 09:25   #3953
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
Moj kozji sapun nije luznat...zapravo je nekakav trpko-kiseli
Ne jedem sapune...slucajno sam probala kad sam se umivala
ma dobro


inače, ja baš i nemam puno iskustva sa sapunima, koji bi mi bio dobar za lice i tjeme (mislim tjeme probati prati sapunom)
moćna carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 11:02   #3954
Došao mi je Nubian Atrican crni sapun. Koristim ga tjedan dana i zadovoljna sam s njim. Daje lijepu gustu pjenu, što je koka rekla kao da se pereš sa hidratantnim mlijekom.
Jako je velik i u sebi ima zobene pahuljice, zbog kojih i radi jedan lagani piling na tijelu, pa poslije koža ostaje jako mekana i nježna. Ne isušuje kožu, nježan je i isprobala sam ga na licu, jedino je nepraktičan da ga direktno prislonim, nego pjenu stavljam preko ruku. Ima jako intezivan miris i to mi jedino ne paše. Podsjeća me na one mirise vanilije za auto. Ali to mogu podnijeti. Kako djeluje na flekice ne mogu reći jer sam sa kojičnim skroz očistila lice. Sve u svemu kod mene je prošao.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 09:14   #3955
Može neki provjereni link za kojic sapun ili ako netko ima za prodat jedan? Hvala
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 21:52   #3956
Quote:
patkica86 kaže: Pogledaj post
Može neki provjereni link za kojic sapun ili ako netko ima za prodat jedan? Hvala
http://www.ebay.com/itm/330789204373...%3AMEBIDX%3AIT
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 09:17   #3957
Hvala
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 12:07   #3958
ja svoje napadam kombinacijom anadalou naturals glikolna maska/ost c20 serum sa c vitaminom i ost 9 to 5 krema/nature republic ulje za fleke i borice/kojična spužva za eksfolijaciju kože a preko dana koristim kiss my face kremu za lice i vrat sa spf 30 i tonymoly bb kremu.

za sada su hiperpigmentacijske flekice svjetlije, ali mi svakako u zimskom periodu posvijetle, ali vidjećemo hoće li ova kombinacija biti dovoljna da spriječi pojavu novih ovog ljeta i eventualno postojeće posvijetli još. ako ne, probaću od jeseni nešto mijenjati.
smikom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 23:48   #3959
evo i ja sam počela koristiti kojic sapun već drugo veče za redom po 20 tak sekundi. Slikala sam lice pa ćemo vidjeti za neko vrijeme....
lilo230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 11:24   #3960
Evo neki dermici na dr.ozu kazu za hiper aha i bha piling.
Ali da ima i 2 steps neki piling.

Ja san provala samo paulin, sad mi je premastan, ne ce se vise upija, jel znate za jos koji piling s aha i bha?
__________________
Nije sve u rukama sudbine.
lorena-ny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.