Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2008., 11:43   #21
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Dijeca ne znaju lagati!
Pametan dječak. Ali, opet, boldano ti nije točno.
Moj mali nećak već mjesecima ima iznenadnu amneziju. Čim nešto sruši, slomi, ili strga( a to je jako često), i kad ga tata pita: "Ma jesi ti ovo napravio?!!" mali redovno odgovara:"Ne sjećam se".
Ili ima ekstremno kratkoročno pamćenje, ili je ono gore ipak netočno.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 11:49   #22
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Alkoholičar ne može biti pravi vjernik?
Teško. Jako teško da je ovo moguće.

Nego, ne hvataj me za detalje, nisam željela nužno povezati misu s vjerovanjem(i tu se slažemo), i kad se priča o onakvom oportunizmu koje je povezno s politikom i vlašću, tu uopće nema govora o stvarnom preobraćenju, instant ili bilo kakvom drukčijem.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 11:49   #23
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Dijeca ne znaju lagati!
Tocno, djeca samo prenose ono sto cuju...
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 11:51   #24
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Pametan dječak. Ali, opet, boldano ti nije točno.
Moj mali nećak već mjesecima ima iznenadnu amneziju. Čim nešto sruši, slomi, ili strga( a to je jako često), i kad ga tata pita: "Ma jesi ti ovo napravio?!!" mali redovno odgovara:"Ne sjećam se".
Ili ima ekstremno kratkoročno pamćenje, ili je ono gore ipak netočno.
Samoobrana u djecijem stadijumu zna biti zabavna i tog sam svjestan. Onaj djecak je trezveno bez ikakve kusnje odgovorio istinito, to se zove sloboda govora!
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 11:53   #25
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Tocno, djeca samo prenose ono sto cuju...
I to je istina, znaci nelazu! Lako je s djecom, a sta poraditi sa odraslim, omudrjelim?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 11:54   #26
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Teško. Jako teško da je ovo moguće.

Nego, ne hvataj me za detalje, nisam željela nužno povezati misu s vjerovanjem(i tu se slažemo), i kad se priča o onakvom oportunizmu koje je povezno s politikom i vlašću, tu uopće nema govora o stvarnom preobraćenju, instant ili bilo kakvom drukčijem.
Ali je svakodnevna pojava i uredno se knjiži
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 11:55   #27
Prvenstveno ne vjerujem da se uopće pravog "nevjernika" može preobratiti u vjernika, jer su to ljudi koji ionako svijet gledaju otvorenim očima, važan im je zdrav razum i dokazi, koji su spremni i sposobni preuzeti odgovornost za svoje postupke i posljedice istih, umjesto da sve objašnjavaju "voljom božjom" i "čudesnim putevima božjim" i koji ionako nisu skloni da im itko naređuje što trebaju misliti...

Preobratiti se može eventualno neke labave agnostike koji ionako nisu "ni vamo ni tamo", a naginju lakšim rješenjima tipa "tako se mora (tako je zapisano i sl.) i točka".

Ne mogu uopće zamisliti ništa što bi me navelo čak i samo na prihvaćanje mogućnosti, a kamoli da prihvatim da postoji neki "the big pupeteer" koji odozgo svima nama vuče neke nevidljive konce.

A svaki pokušaj da me se i pokuša preobratiti bih shvatila kao vrhunski bezobrazluk i osobnu uvredu. Jer onaj tko nije u stanju poštovati tuđe pravo na vlastite stavove, taj ne poštuje ni ljude općenito, i nije vrijedan pažnje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 11:56   #28
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Teško. Jako teško da je ovo moguće.
Onda ni pušači ne mogu biti dobri vjernici?
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 11:57   #29
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Onaj djecak je trezveno bez ikakve kusnje odgovorio istinito, to se zove sloboda govora!
Moja djeca vjeruju u dedicu sa bijelom bradom. Sto mislis bi li ih ti mogao obratiti da nevjeruju?
btw. ja bi
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:02   #30
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
I to je istina, znaci nelazu! Lako je s djecom, a sta poraditi sa odraslim, omudrjelim?
Da, lako je s djecom, jadnici prihvate zdravo za gotovo sve što im odrasli serviraju. Pa je, prema tome, jadno i nepošteno ispirati mozak djeci koja samo upijaju bez razumijevanja.

Budite vi vjernici takve face, pa pokušajte "poraditi" sa odraslima koji znaju logički razmišljati, pa onda po tome mjerite svoje uspjehe.

Bojim se da bi vam išlo jako
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:03   #31
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Preobratiti se može eventualno neke labave agnostike koji ionako nisu "ni vamo ni tamo", a naginju lakšim rješenjima tipa "tako se mora (tako je zapisano i sl.) i točka".
Sa ovim se potpuno slazem
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:04   #32
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Budite vi vjernici takve face, pa pokušajte "poraditi" sa odraslima koji znaju logički razmišljati, pa onda po tome mjerite svoje uspjehe.

Bojim se da bi vam išlo jako
Danas je to teško jer nema robovlasničkog društva. Možda bi mogli uspjeti sa nekim osuđenikom na smrt?
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:05   #33
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Moja djeca vjeruju u dedicu sa bijelom bradom. Sto mislis bi li ih ti mogao obratiti da nevjeruju?
btw. ja bi
Of kors, pis of kejk!

Samo im objasniš da obećane poklone ne donosi dotični, nego tata i mama noću namještaju obećane nagrade koje donosi vjera u bjelobradog i puff! ode vjera!
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:07   #34
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Danas je to teško jer nema robovlasničkog društva. Možda bi mogli uspjeti sa nekim osuđenikom na smrt?
To sigurno, taj bi bar deklarativno prihvatio sve što bi ga moglo izvući iz gabule.

Ali koja korist od vjernika kojeg ne možeš upisati u statistiku?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:09   #35
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Da, lako je s djecom, jadnici prihvate zdravo za gotovo sve što im odrasli serviraju. Pa je, prema tome, jadno i nepošteno ispirati mozak djeci koja samo upijaju bez razumijevanja.

Budite vi vjernici takve face, pa pokušajte "poraditi" sa odraslima koji znaju logički razmišljati, pa onda po tome mjerite svoje uspjehe.

Bojim se da bi vam išlo jako
Uvazeni gospodin Zdravko Tomac je svjetao primjer pokajnika po stare dane. Nije sramota iskajavati grijehe, neg je sramota ne priznati da si imala grijesnu dusu.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:12   #36
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
To sigurno, taj bi bar deklarativno prihvatio sve što bi ga moglo izvući iz gabule.

Ali koja korist od vjernika kojeg ne možeš upisati u statistiku?
Možda ga uguraju u neki višegodišnji prosjek?
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:14   #37
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Moja djeca vjeruju u dedicu sa bijelom bradom. Sto mislis bi li ih ti mogao obratiti da nevjeruju?
btw. ja bi
Tvoja odluka, tvoja odgovornost.
Moja djeca vjeruju u svetog Nikolu!
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:18   #38
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Tvoja odluka, tvoja odgovornost.
Moja djeca vjeruju u svetog Nikolu!
Dajem ti samo primjer koliko vjera moze ici daleko .
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:21   #39
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Vjernik je svaka osoba koja stuje Bozije zakone. Kratko i jasno receno.
Bozje zakone? Ima više Bogova.
FtW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:22   #40
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Dajem ti samo primjer koliko vjera moze ici daleko .
Velika krivnja ljudi
nisu grijesi koje čine –
napast je velika, ali moć je malena.

Veliki grijeh ljudi je
da se obraćenje može učiniti
u svakom času, a ne čini se.
Rabi Bunam

Zato imamo pouku iz svetog Evandjelja.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.