Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2005., 22:55   #161
Quote:
rambi kaže:
Na povijesnim izvorima - za zidovsku povijest na Arapskom poluotoku u vrijeme Muhameda, dostupni su nam samo islamski izvori pa rekonstrukcija nije uvijek moguca (da sad ne idem u objasnjavanje metodologije povijesnih znanosti, predlazem knjigu istog naslova autorice Mirjane Gross na hrvatskom jeziku; dostupna u svakoj vecoj knjizari u npr. Zagrebu).
Zahvaljujem se na preporuci, potruditi ću se da dodjem do izdanja
navedenog autora-ice!

Prvi tas

Ako na vagi na jednom tasu imamo odredjenu masu, a na drugom tasu iste vage nemamo ništa, da li to znači da je masa na prvom tasu pretegla na osnovu sumnjivih okolnosti, pa shodno tome možemo sumnjati u objektivno postojanje mase na prvom tasu.

Quote:
rambi kaže:
Khm... nije bas da mi je najjasnije sto si htio reci.
Nadam se da sam ovaj put bio jasaniji.
__________________
Kako malo znam , samo ja znam !!!!
firduzdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 09:51   #162
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 20:00   #163
Quote:
rambi kaže:
A tko kaze da ja nisam citala Saida?

Inace, danas se pripremam za Yom Kippur pa nemam vremena za odgovor, ali, za ostale forumase, da se malo zagriju za raspravu dok cekaju moj odgovor:



I jos nesto:

Slucaj za Freuda?



A tebi jedna stvar na razmisljanje: zasto mislis da farmaceut bolje popravlja zube od stomatologa?

Naime, primijetila sam da ljevicari jako vole citati analize Noama Chomskog o situaciji na Bliskom istoku - isti je lingvist.

Neki uzimaju Saida kao autoritet za historiografiju Bliskog istoka - Said je profesor engleske knjizevnosti.

Muslimani vole citati povijest Izraela od Israela Shahaka koji je kemicar.

Antisemiti rado citiraju Garaudyjeve ideje o povijesti Izraela koji je filozof...

Tebi je loš dan... ili je samo ...južina...

Shahak vam smeta, Garaudy vam smeta. Svi koji vas razotkrivaju, su "ludi" "pokvareni" "prolupali" ili, ako nisu vaše pasmine, "antisemiti". Jadno, rambi, jadno. Dno cionističke propagande.


Što? Crko vam motor na propagandnoj 'mašineriji'?
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 20:03   #164
Quote:
rambi kaže:
Na povijesnim izvorima - za zidovsku povijest na Arapskom poluotoku u vrijeme Muhameda, dostupni su nam samo islamski izvori pa rekonstrukcija nije uvijek moguca (da sad ne idem u objasnjavanje metodologije povijesnih znanosti, predlazem knjigu istog naslova autorice Mirjane Gross na hrvatskom jeziku; dostupna u svakoj vecoj knjizari u npr. Zagrebu).

Khm... nije bas da mi je najjasnije sto si htio reci.

Gross...

To prezime mi govori da je ona "sigurno" "objektivna".
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 22:35   #165
Quote:
firduzdu kaže:
Nadam se da sam ovaj put bio jasaniji.
Nisi.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2005., 17:58   #166
Quote:
According to the Prison Service, prisoner representatives apologized for the incident, saying it was a Hamas-affiliated minority that carried out the act.
Prema zatvorskoj sluzbi (grani policije koja je zaduzena za zatvore), pretstavnici zatvorenika su se ispricali za incident i izjavili da je manjina vezana uz hamas obavila desekraciju.

Cekaj malo, nisu li hamasovci fudnamentalisti? Ne bi njima kuran trebao biti vise svet nego, recimo, marksistickim PFLPovcima? Ovo je skroz surrealisticno, zatvorenici, muslimani, teroristi, su se ispricali izraelskim policajcima, zidovima, za desekraciju kurana, i optuzili islamske fundementalsite. Jesu moj k* to vjernici. Ne vjeruju u nista osim u nasilje. Vlastitu svetu knjigu bacaju u WC i izokrecu vlastitu vjeru kako bi imali izgovor za ubijanje. Rambi je vec postala primjer...


Ibn Tajmija je jedan od najvecih islamskih autoriteta, i to najekstremnijih skola. I on kaze, crno na bijelo, da su jedini harmovi meka, medina i wadz, i naglasava da niti jeruzalem niti hebron niti bilo sto drugo nije harm.

Izmisljaju i seru i pisaju po vlastitim svetim knjigama da bi imali izgovor za ubijanje zena i djece po pizzerijama.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 20:53   #167
O vjerodostojnosti Zidovskih arheologa dovoljno govori afera sa bacanjem nekakvih kamenih ploca i sredozemnom moru , koje bi naravno oni trebali za koju godinu ponovo da otkriju i njima potkrijepa njihove "hiljadugodisnje zavjete".

Davanje zavjeta " hvatanjem pod stegno " je vec prica za sebe.

Naravno da su se vrlo "ovjektivni" Zidovsko-Americki mediji potrudili da se ova blasfemija sto prije skloni od ociju javnosti ali ipak je neko ...

I sad kad naka PumpaPumpa bude izvukla neku kamenu plocu koja je navodno nadjena ispod Mesdjidul-Aksa ja bi trebalo da povjerujem u tu "suhu" istinu .


Nije nego!
Dardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 21:44   #168
Quote:
Dardan kaže:
I sad kad naka PumpaPumpa bude izvukla neku kamenu plocu koja je navodno nadjena ispod Mesdjidul-Aksa ja bi trebalo da povjerujem u tu "suhu" istinu.
http://www.har-habayt.org/

http://www.har-habayt.org/cpdatm.html

http://www.jcpa.org/jl/vp483.htm

http://www.lttn.org/00-06-22-email.html

http://www.chretiens-et-juifs.org/ar...oir%5B%5D=3640

http://www.momentmag.com/archive/june02/feat2.html

http://www.miac.com/bait/CPDATMletter.html
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 21:54   #169
Quote:
Dardan kaže:

I sad kad naka PumpaPumpa bude izvukla neku kamenu plocu koja je navodno nadjena ispod Mesdjidul-Aksa ja bi trebalo da povjerujem u tu "suhu" istinu .
a, mi smo se pretrgli od brige u što ti vjeruješ, a u što ne...moš' mislit'

možeš se doć' molit u al-aqsu i to samo ako se fino ponašaš.
duvdevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 00:35   #170
Quote:
bn Tajmija je jedan od najvecih islamskih autoriteta, i to najekstremnijih skola. I on kaze, crno na bijelo, da su jedini harmovi meka, medina i wadz, i naglasava da niti jeruzalem niti hebron niti bilo sto drugo nije harm.

Izmisljaju i seru i pisaju po vlastitim svetim knjigama da bi imali izgovor za ubijanje zena i djece po pizzerijama.
Ovo sto si napisao su netacne informacije.Knjiga iz koje si 'isjekao' tu stavku o Ibn Tajmiji , uopste nije djelo ibn Tajmije (vec jednog od orjentalista , ne mogu se sjetiti imena ali nacicu ga vec).Kako to vec biva po principu 'što se babi htilo, to se babi snilo'.

Uglavnom Ibn Tajmija uopste nije najveci islamski autoritet, cak sto vise bio je podlozan zestokoj kritici i u svoje vrijeme i u ovdasnje vrijeme, iako ga danasnja 'selefijka' skola uzima kao veolikog ucenjaka(posto je sam osnivac danasnje 'selefijske' skole - vehabizma crpi neke ideje od Tajmije...posebice u akaidskim temema u kojima je sam Tajmija naginjao antropomorfizmu...sto je bio razlog zestoke kritike klasicne sunitske pozicije po ovom pitanju...takodje Tajmija je kritikovan i po pitanju fikha - prava .

Znaci Ibn Tajmijah nije nikakav 'autoritet' , posebice to nije onima koji se nalaze na klasicnoj sunitskoj ili sitskoj poziciji.

Drugo , Ibn Tajmija nije nikada negirao to da se Isra ->Poslanikovo nocno putovanje jednim dijelom desilo u Jerusalemu.Naprotiv Ibn Tajmija samo ustanovljava da pojam 'mesdzid' ima sire znacenje ...tacnije teritorij Svete zemlje, ali da hrama (gradjevine) u Poslanikovo vrijeme nije bilo.Posto je Tajmija zivio u vremenu kada se na podrucju masdzida u Kudsu (Jerusalemu) nalazile vjerske gradjevine, on je smatrao novotarijom to da se se ove gradjevine (a ne lokacija sama, znaci ne samo podrucje Kudsa) smatraju mjestom hodocasca.(Ibn Tajmija ovo argumentuje time da na toj svetoj lokaciji, u Kudsu nije bilo nikakvih gradjevina ne samo za vremena Poslanika, vec i za vremena prvih kalifa...odnosno da je na tom podrucju bio otvoren prostor, iako je jedan od Kalifa, Omer ra zapoceo gradnju dzamije koja je kasnije pretrpjela promjene jer je bila sagradjena mahom od drveta)...Nigdje Ibn Tajmije nije rekao da se Isra (Nocno putovanje) nije desilo jednim dijelom u Kudsu....To su VASE izmisljotine.

Na dalje Ibn Tajmija nigdje nije rekao da je treca 'Sveta lokacija' Wajj (dolina u Taifu), vec je samo naveo to da neki pravnici (kao sto je Shafija) smatraju da je ova dolina sveta, medjutim naveo je i to da se ostali ucenjaci ne slazu sa tim.....

Na kraju Ibn Tajmija, posto ne identificira GRADJEVINE na podrucju Kudsa kao mesdzide, ne prihvata to da su novonastale dzamije na tom podrucju na istom nivou kao ostale svije LOKACIJE I GRADJEVINE :Mekka (sa Kabom) i Medina (sa Poslanikovom Dzamijom)...Doduse Ibn Tajmija navodi da postoje ucenjaci koji cak ni Poslanikovu Dzamiju u Medini ne smatraju 'Svetim mjestom', sa druge strane lokaciju Kudsa, iliti Al Aksa, Ibn Tajmija smatra Svetom , ali ne smatra da su gradjevine-dzamije (sagradjene iza zivota Poslanika) isto tako svete.....

Da napomenem da , iako 'tvoj' autor izverce rijeci Ibn Tajmije, velika vecina sunitskih ucenjaka nije na stajalistu Ibn Tajmije(oni se pozivaju na hadis u kojem se veli da, parafraziram putovanje(obilazak) na tri mjesta : Kabu(Mekku), Poslanikovu dzamiju(Medinu), i Al Aksu (Kuds-Jerusalem) je vrijedno hiljadu puta vise od putovanja na ostala mjesta, jerbo su ta tri mjesta (lokacije)Svete.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 01:02   #171
Charles D. Matthew -> ime orjentaliste odakle je Umpa preuzeo 'stranicu' , a koji je sasvim krivo razumio(namjerno ili nenamjerno?) Ibn Tajmijin govor.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 10:20   #172
Quote:
Adura kaže:
Ovo sto si napisao su netacne informacije.Knjiga iz koje si 'isjekao' tu stavku o Ibn Tajmiji , uopste nije djelo ibn Tajmije (vec jednog od orjentalista , ne mogu se sjetiti imena ali nacicu ga vec).Kako to vec biva po principu 'što se babi htilo, to se babi snilo'.
Pa prema tvom opisu bas ne zvuci da je izvukao iz konteksta ili izokrenuo...
Quote:
Adura kaže:
Uglavnom Ibn Tajmija uopste nije najveci islamski autoritet, cak sto vise bio je podlozan zestokoj kritici i u svoje vrijeme i u ovdasnje vrijeme, iako ga danasnja 'selefijka' skola uzima kao veolikog ucenjaka(posto je sam osnivac danasnje 'selefijske' skole - vehabizma crpi neke ideje od Tajmije...posebice u akaidskim temema u kojima je sam Tajmija naginjao antropomorfizmu...sto je bio razlog zestoke kritike klasicne sunitske pozicije po ovom pitanju...takodje Tajmija je kritikovan i po pitanju fikha - prava .
Nisam rekao da je najveci, nego jedan od najvecih. A kad smo kod toga, ja sam citao na ovom forumu da su samo selafije pravi muslimani (tj, oni sebe zovu samo muslimanima, bez imena skole) a ostali... ahm... zglajzani muslimani (pa ih selafije zovu po imenima skola). A ako je jedan od zacetnika (ne direktan, nego je skola nastala na nekim njegovim principima) danas dominantne i najbrze rastuce skole u islamu, definitivno je jedan od najvecih autoriteta.
Quote:
Adura kaže:
Znaci Ibn Tajmijah nije nikakav 'autoritet' , posebice to nije onima koji se nalaze na klasicnoj sunitskoj ili sitskoj poziciji.
Kao sto ratzinger nije nikakav autoritet onima koji se nalaze na klasicnoj pravoslavnoj ili protestantskoj poziciji... Ali je jedan od najvecih krscanskih autoriteta.
Quote:
Adura kaže:
Drugo , Ibn Tajmija nije nikada negirao to da se Isra ->Poslanikovo nocno putovanje jednim dijelom desilo u Jerusalemu.Naprotiv Ibn Tajmija samo ustanovljava da pojam 'mesdzid' ima sire znacenje ...tacnije teritorij Svete zemlje, ali da hrama (gradjevine) u Poslanikovo vrijeme nije bilo.Posto je Tajmija zivio u vremenu kada se na podrucju masdzida u Kudsu (Jerusalemu) nalazile vjerske gradjevine, on je smatrao novotarijom to da se se ove gradjevine (a ne lokacija sama, znaci ne samo podrucje Kudsa) smatraju mjestom hodocasca.(Ibn Tajmija ovo argumentuje time da na toj svetoj lokaciji, u Kudsu nije bilo nikakvih gradjevina ne samo za vremena Poslanika, vec i za vremena prvih kalifa...odnosno da je na tom podrucju bio otvoren prostor, iako je jedan od Kalifa, Omer ra zapoceo gradnju dzamije koja je kasnije pretrpjela promjene jer je bila sagradjena mahom od drveta)...Nigdje Ibn Tajmije nije rekao da se Isra (Nocno putovanje) nije desilo jednim dijelom u Kudsu....To su VASE izmisljotine.
Sad ti objasni kako je to razlicito od onog sto je rambi tvrdila na pocetku threada "Subhana allathina asra bi-‘abdihi laylatan"? Rambi je, izgleda, samo iznjela tajmijino misljenje...
Quote:
Adura kaže:
Na dalje Ibn Tajmija nigdje nije rekao da je treca 'Sveta lokacija' Wajj (dolina u Taifu), vec je samo naveo to da neki pravnici (kao sto je Shafija) smatraju da je ova dolina sveta, medjutim naveo je i to da se ostali ucenjaci ne slazu sa tim.....
To nije bitno za ovu raspravu. Ocigledno, kako nije naveo ni za jeruzalem ni za hebron, nema "nekih pravnika" koji ih smatraju svetim, tj, nije bilo u vrijeme ibn tajmije, a to nije istina i nemoguce da to ibn tajmija nije znao. Mislim da ti je logika kriva.
Quote:
Adura kaže:
Na kraju Ibn Tajmija, posto ne identificira GRADJEVINE na podrucju Kudsa kao mesdzide, ne prihvata to da su novonastale dzamije na tom podrucju na istom nivou kao ostale svije LOKACIJE I GRADJEVINE :Mekka (sa Kabom) i Medina (sa Poslanikovom Dzamijom)...Doduse Ibn Tajmija navodi da postoje ucenjaci koji cak ni Poslanikovu Dzamiju u Medini ne smatraju 'Svetim mjestom', sa druge strane lokaciju Kudsa, iliti Al Aksa, Ibn Tajmija smatra Svetom , ali ne smatra da su gradjevine-dzamije (sagradjene iza zivota Poslanika) isto tako svete.....
Pa kako onda trece sveto mjesto?
Quote:
Adura kaže:
Da napomenem da , iako 'tvoj' autor izverce rijeci Ibn Tajmije, velika vecina sunitskih ucenjaka nije na stajalistu Ibn Tajmije(oni se pozivaju na hadis u kojem se veli da, parafraziram putovanje(obilazak) na tri mjesta : Kabu(Mekku), Poslanikovu dzamiju(Medinu), i Al Aksu (Kuds-Jerusalem) je vrijedno hiljadu puta vise od putovanja na ostala mjesta, jerbo su ta tri mjesta (lokacije)Svete.
Molim te, citiraj taj hadis. Kladim se da ne spominje Iliju (iskvareno od Aelia Capitolina), Salim, ili Jeruzalem (Al Kuds znaci samo sveti, i jeruzalem je dobio to ime tek u srednjem vijeku, za vrijeme kalifata se zvao Ilija), i ne moze se identificirati sa jeruzalemom.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 10:55   #173
Zamolio bih moderatore da dio ovog topica , koji se bavi Al Aksom, a to je onaj koji krece sa skniranim isjeckom koji je umpa postavio, zatim moje reagovanje (u vezi Ibn Tajmije i al Akse), zatim umpino reagovanje na taj moj post, prabace na temu "Subhana allathina asra bi-‘abdihi laylatan..." koju je postavila Rambi.
link na temu je:
https://www.forum.hr/showthread.php?threadid=54070

Posto se dio ove teme odnosi na tu temu , bilo bi preglednije da se isti prabaci na temu "Subhana allathina asra bi-‘abdihi laylatan..." , pa da tek onda da odgovorim na umpine prigovore u vezi mog komentara.(ako sada odgovorim na onoj temi rasprava ce izgubiti 'tok' )

Umpa, kad to moderatiri malo srede i povezu, i ako Bog da kad ja imadnem vise vremena, nastaviti cemu ovu 'temu' na temi "Subhana allathina asra bi-‘abdihi laylatan..."
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 23:04   #174
Bas sam mislio da od tebe zatrazim dopustenje gdje cu ic i kada cu ici i kako cu ici , ma sve je do detalja zapisano u pismenom zahtjevu koji ti saljem u dva primjeraka !
Dardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 23:07   #175
Quote:
Dardan kaže:
Bas sam mislio da od tebe zatrazim dopustenje gdje cu ic i kada cu ici i kako cu ici , ma sve je do detalja zapisano u pismenom zahtjevu koji ti saljem u dva primjeraka !
Mozes ti i badave doc, samo se prijavi: http://www.sar-el.org/
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 11:42   #176
rambi kaze :A tko kaze da ja nisam citala Saida?

ma nije problem procitati nego razumjeti ,
nijesi ti to ( a i jos puno toga ) razumjela
Dardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 14:17   #177
Quote:
Dardan kaže:
rambi kaze :A tko kaze da ja nisam citala Saida?

ma nije problem procitati nego razumjeti ,
nijesi ti to ( a i jos puno toga ) razumjela
Quote:
“ The history of the modern Arab world – with all its political failures , its human rights abuses , its stunning military incompetences , its decreasing production , the fact that alone of all modern peoples , we have receded in democratic and technological and scientific development – is disfigured by a whole series of out-moded and discredited ideas , of which the notion that the Jews never suffered and that the holocaust is an obfuscatory confection created by the Elders of Zion is one that is acquiring too much – far too much – currency;

....[T]o support Roger Garaudy , the French writer convicted earlier this year on charges of holocaust denial , in the name of ‘ freedom of opinion ’ is a silly ruse that discredits us more than we already are discredited in the world’s eyes for our incompetence , our failure to fight a decent battle , our radical misunderstanding of history and the world we live in .Why don’t we fight harder for freedom of opinions in our own societies , a freedom , no one needs to be told , that scarcely exists ? ”[

E.Said , Israel-Palestine : a third way , in Le Monde Diplomatique, September , 1998


Ispricavam se zbog masinskog prevoda, ne da mi se prevodit rucno...
Quote:
povijest dana moderan Arapski svjetski dan – sa svi svoj politički agent neuspjeh , svoj čovječji pravo zlostavljati , svoj zapanjujući vojnički nekompetencija , svoj smanjenje proizvodnja , tvornica taj sam od svi moderan narod , moramo odstupiti in demokratski i tehnološki i znanstven razvoj – je ružan mimo nenačet niz od vanjska strana - način i gubitak ugleda ili poštovanja ideja , od što pojam taj Židovi nikada patni i da holokaust je potamniti konfekcija oformljen mimo Bazga od Zion je neki taj je zahtjevan odveć – daleko odveć – valuta ; [ TERA o podrška Roger Garaža , Francuski jezik pisac robijaš ranije ovaj godina na naboj od holokaust nijekanje , in ime od ‘ nezavisnost od mišljenje ’ je luckast lukavstvo taj gubitak ugleda ili poštovanja nas više od mi već jesu gubitak ugleda ili poštovanja in svjetski dan oči za naš nekompetencija , naš neuspjeh to borba prosinac boj , naš ukorijenjen nesporazum od povijest i svjetski dan mi živ don’t mi borba očeličiti za nezavisnost od mišljenje in naš posjedovati društvo , nezavisnost , nitko treba biti uložen je rekao , taj jedva biti? ” [
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2005., 21:19   #178
Kulturocid... n-ti nastavak...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 18:54   #179
Cool

Quote:
“ The history of the modern Arab world – with all its political failures , its human rights abuses , its stunning military incompetences , its decreasing production , the fact that alone of all modern peoples , we have receded in democratic and technological and scientific development – is disfigured by a whole series of out-moded and discredited ideas , of which the notion that the Jews never suffered and that the holocaust is an obfuscatory confection created by the Elders of Zion is one that is acquiring too much – far too much – currency;

....[T]o support Roger Garaudy , the French writer convicted earlier this year on charges of holocaust denial , in the name of ‘ freedom of opinion ’ is a silly ruse that discredits us more than we already are discredited in the world’s eyes for our incompetence , our failure to fight a decent battle , our radical misunderstanding of history and the world we live in .Why don’t we fight harder for freedom of opinions in our own societies , a freedom , no one needs to be told , that scarcely exists ? ”[

E.Said , Israel-Palestine : a third way , in Le Monde Diplomatique, September , 1998

Ovo citira UmpaUmpa.

I...?Što ti ovo znači?


Quote:
....[T]o support Roger Garaudy , the French writer convicted earlier this year on charges of holocaust denial , in the name of ‘ freedom of opinion

Je li to holo postao RELIGIJA? je li to SILOM ZAKONA želite ljudima nametnuti vašu POLITIČKU RELIGIJU?

Vi tražite belaja... a onda se žalite. Od kuda vama pravo nekome nešto... zabranjivati, i - SLOBODU MIŠLJENJA stavljati pod navodnike?

Quote:
denial
Ma vidi molim te... zanijekao je, porekao je... nešto** ? Što to?

Vaša će vas bahatost uništiti, to je vaš istinski neprijatelj, vaša sablast u avetinjskoj noći...


Quote:
The history of the modern Arab world – with all its political failures , its human rights abuses

A TKO to određuje što su human rights????

Možda bezbožni zli, ateistički umovi Kazara? Koji nikad ne upoznaše Jedinog Istinitog BOGA- JHVH !

Ovaj post ide na sijelo... kao očiti primjer cionističke bezobraštine i pokušaja nametanja jedne đavolske, lažne i izopačene POLITIČKE RELIGIJE!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.