Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2011., 18:49   #41
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
.................................................. ...............

Nadam se da se krvnici i dan-danas bude u znoju i svaku noć vide lica svojih žrtvi. I želim njima i njihovim potomcima u nekoliko sljedećih generacija da na bilo koji način dožive samo ono kaj su prouzročili žrtvama - ni manje ni više od toga.
Djeca jednostavno nisu kriva.
Ne zaboravi to!
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 22:16   #42
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
nisu ali sudeci po pisanjima po forumima jos su gore zadojena mrznjom nego njihovi ocevi
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Nek pate kad prestanu bit djeca, kad odrastu i kad se u njima se aktivira velikosrpski crv kojim će početi opet razmišljati Vukovaru kao glavnom gradu a o Dalju 1991. kao o briljatno izvojevanoj vojnoj pobjedi bez i jedne mrlje.
Decki,

oni su se nama (unucima) svetili zbog nekakvih brija iz doba Ustasa.
Necemo valjda biti kao oni?

Djeca koja briju brije takvih roditelja, ako dodu s istom brijom opet ce dobit po njonji.
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 09:28   #43
Quote:
OPET LILLY kaže: Pogledaj post
Tko ne živi među Daljcima,Borovcima i Belobrdcima ne može ni sanjati koliko su puni mržnje i prkosa,provociraju i busaju se svojim SRPSTVOM.
Skoro svaki vikend pred mojom kućom prođu njihovi svatovi sa SRPSKOM ZASTAVOM.
1.8. na obilježavanju obljetnice stradavanja u Dalju nije bilo SRBA,nijedan komšija ne zapali svijeću u spomen poginulima(i srpskim civilima)u Vukovaru.
Da će biti još problema ,bit će ,samo je potanje vremena.
Još jedan razlog za NE zaboraviti.
Nakon uhićenja Hadžića Pačetinci na TV ga ili hvale, ili mislie da nije kriv, mislim da je samo jedan rekao "ako je griješio neka odgovara".

Svi mi ostali možemo naklapat, ali oni koji žive u tom trokutu (kao Lilly) jedini znaju kako je svaki dan, bez kamera, bez delegacija u posjetama. S druge strane, osobno mislim da je na njima i veća odgovornost da se u tom kraju (čitaj: prenošenjem na djecu) zločini komšija ne zaboraev. Ne da uče djecu mržnji, nego istini, to će s obzirom na učinjeno od strane komšija biti skroz dovoljno. Naravno, država je tu da odradi ostali dio, međutim kako je krenulo s knjigama povijesti u školama, sumnjam.

Inače, je li neka naša udruga (braniteljska, zarobljenika, civila, roditelja, ne znam, svejedno) podnijela koju kaznenu prijavu za zločine u trokutu A-D-E? Kako općenito stoje kaznene prijave na tu temu, podnesene od bilo koga (možda i pojedinca, ili DORH-a)? Uopće me strah pitati da li ima i jedan postupak?!
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 11:27   #44
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Mali podsjetnik za one koji su zaboravili ili eventualno nisu znali:

""-Ljudi moji! Znate li vi uopće kako su se naši momci borili u Dalju? Cjelokupna posada pored vodovoda je izginula braneći ga. Nitko nije pobjegao niti se predao. Policijsku postaju četnici nisu mogli zauzeti sve dok im vojska nije upomoć poslala tenk koji je granatom razorio zgradu i pobio svih 17 branitelja. Jedan od opkoljenih gardista je punih 90 minuta pružao oružani otpor. Tukli su ga bombama i tromblonima, teškim mitraljezom...sve dok ga nisu ubili. Drugi se, kada je ispucao svu municiju, predao. Išao je visoko uzdignutih ruku, a oni su ga rafalima masakrirali.Truplo na jednu,noge na drugu stranu. Pa onda ruke. Sve do smrti. Cijele obitelji civila su pobijene. Istina o Dalju će se tek čuti.""
Samo jedan ispravak samo je jedan preživio na vodovodu Slavko V.....a iz Valpova.. neznam ali imam osječaj da neki prepričavaju priče koje im je netko pričao Evo jedan podatak možda vama nepoznat Sve je počelo još 31.07 oko 22 sata kada je naša patrola dovezla trojicu četnika koji su otvorili vatru na njih oni su naravno doveženi ubijeni i to dvojica balavaca ni 18 godina i jedan stariji..puno bi se o događajima tu noč dalo pričat i zašto nam nije dozvoljeno minirat kanal ..itd...
__________________
Nije sve crno......,samo su ti zavezane oči-kaže đelat!

Zadnje uređivanje rezon@tor : 02.09.2011. at 13:54.
Sterop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 23:48   #45
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Inače, je li neka naša udruga (braniteljska, zarobljenika, civila, roditelja, ne znam, svejedno) podnijela koju kaznenu prijavu za zločine u trokutu A-D-E? Kako općenito stoje kaznene prijave na tu temu, podnesene od bilo koga (možda i pojedinca, ili DORH-a)? Uopće me strah pitati da li ima i jedan postupak?!
More izjava uzeto od strane policije i dr.odvjetništva,što civila zarobljenih što hrv vojnika i policajaca koji su preživjeli zatočeništvo.
I opet ono isto,nitko neda da njihova svjedočenja dođu u javnost i da svi ćujemo istinu,o procesuiranju također nema smisla razglabati.
Država i pravosuđe ne rade svoj posao.ISTINA NIKOGA NE ZANIMA
Preko puta moje kuće SRBI su smaknuli 1.8. bračni par (srbe).Policija je obišla SVEstanare ulice i ispitala o ubojstvima ,međutim normalno nitko ništa nezna,a da su ih Hrvati smaknuli
svako malo bi nam NABIJALI NA NOS HRVATSKI ZLOČIN
__________________
LILLY106
OPET LILLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 18:04   #46
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Još jedan razlog za NE zaboraviti.
Nakon uhićenja Hadžića Pačetinci na TV ga ili hvale, ili mislie da nije kriv, mislim da je samo jedan rekao "ako je griješio neka odgovara".

Svi mi ostali možemo naklapat, ali oni koji žive u tom trokutu (kao Lilly) jedini znaju kako je svaki dan, bez kamera, bez delegacija u posjetama. S druge strane, osobno mislim da je na njima i veća odgovornost da se u tom kraju (čitaj: prenošenjem na djecu) zločini komšija ne zaboraev. Ne da uče djecu mržnji, nego istini, to će s obzirom na učinjeno od strane komšija biti skroz dovoljno. Naravno, država je tu da odradi ostali dio, međutim kako je krenulo s knjigama povijesti u školama, sumnjam.

Inače, je li neka naša udruga (braniteljska, zarobljenika, civila, roditelja, ne znam, svejedno) podnijela koju kaznenu prijavu za zločine u trokutu A-D-E? Kako općenito stoje kaznene prijave na tu temu, podnesene od bilo koga (možda i pojedinca, ili DORH-a)? Uopće me strah pitati da li ima i jedan postupak?!
Evo još par informacija u svezi bojevih djelovanja u Dalju. Ovdje nitko nije spomenuo napad JNA iz pravca Bogojeva. napad se dogodio 25. srpnja 1991. kada su pripadnici JNA iz raketnih lansera noću oko 2:45 sati zasuli odomorisšte osječkog vodovoda u dalju. Tada su u navedenom objektu bili smješteni pripadnici 1. br ZNG iz zagreba, točnije momci iz 2. bataljuna Rakitje. zapovjednik te skupine bio je Božo Kožul. U tom podmuklom napadu srbočetničke sarmije poginulo je šest tigrova, a 16 ih je ranjeno. Poznata je izjava ppukovnika JNA koji nakon tog napada izjvaljuje otprilike ovo: "ovo je samo opomena, u sledećem pokušaju bit ćemo još žešći". ovih dana je na tom mjestu otkrivena spomen-ploča poginulim Tigrovima. Eto toliko, čisto da se ne zaboravi.
hum5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 19:33   #47
Quote:
TinkiVinki kaže: Pogledaj post
Umesto sto bez osnova vredjas a za sto bi trebao da popijes karton bolje bi ti bilo da se pozabavis glupostima koje pises.
1.Neznam sta je u ovim tvojim citiranim komentarima ono sto si ti napisao sta su tvoje reci a sta je ono sto prenosis iz tog magazina,ali svejedno prvo boldano je zesca glupost i tvoja blamaza jer pucanj iz tenka na legitiman cilj u toku borbe nazivas pokoljem.
2.Iz drugog boldanog se jasno vidi da je komandant Taso trazio od Kovcalije komandira policijske stanice da se predaju a iz istog tog boldanog dela malo dalje vidi se sledece da nakon toga Taso poziva zamenika Kovcalije da ubije Kovcaliju i da se predaju da ne ginu bez veze iz cega se nedvosmisleno moze zakljuciti sledece da je Kovcalija odbijo da se preda odnosno naredijo da nema predaje i da ce se boriti.Prema tome odgovornost za ono sto se kasnije desilo i pucanje tenka u policijsku stanicu ne lezi na JNA vec na komandiru policijske stanice Kovcaliji koji je svojim suludim odlukama prouzrokovao sve sto se kasnije desilo a vrhunac je to sto je one koje je gurnuo u smrt ostavio na cedilu a svoje dupe izvukao iz guzve.
da vidim da neke stvari nisu jasne ...činjenica i isitna je da je taj iz tenka..pozvao na predaju..ili netko drugi od tertorijalaca ..ali iz megafona se derao...medjutim budući da sam osobno direktan sudionik....pod materijalnom i krivičnom odgovornošću tvrdim da je bio i dodatak ..toj predaji..koji je glasio.."Ivo predaj se..nećemo te mučiti odmah ćemo ubiti tebe i tvoje.."...da li bi se ti predao..mogu pred komisijom za ratne zločine pokazati...put probijanja..poginuli Ligenza Dario(iz Ivanić Grada)..bio je još živ..ranjen,,teško..kada mi je jedna od teritorijalaca..stavio bombu....kašikaru..u prednji lijevi džep.i rekao.. aj sada preživi.....napominjem da je iz megafona ..vikao..Ivo rpredaj se nećemo te mučiti...odmah ćemo uniti tebe i tvoje...tko je vikao...da li iz tenka ili netko od teritorijalaca..ne mogu tvrditi..ali činjenica je da se nismo predali...i krenuli u proboj..

Zadnje uređivanje rezon@tor : 02.09.2011. at 13:55.
kaktus_031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 19:41   #48
Quote:
Sterop kaže: Pogledaj post
Evo da se nadodam pri preskakanju preko ograde ispao mi je pištolj zatim dolazimo do jednog izlaska iz kuče gdje je trebalo pretrčat cestu međutim sa ljeve strane je bio jedan čedo kurćalija i ja smo imali snajpere on je rekao da mu je oštečen dok je sa njime odizao vrata što su bila zaključana prije ulaska u ono famozno dvorište gdje je pucanu u četnike a pucao je z.....o jer je on jedini imao automacku pušku moj pajdo je imao RPG koji je bio izbušen i ostao je u dvorištu .pucao sam ja i onda smo prešli cestu i pored ciganskog naselja na groblje u kukuruze gdje smo jeli mlade kukuruze ..počeo je vjetar i smračilo se i onda smo krenili preko jednog kanala gdje je bio most..nedaleko od nas je bilo neprijateljsko gnjezdo ali ih očigledno zabavljalo nešto drugo..zatim prolazimo pored famoznih tenkova iz kojih trešti glazba .gdje je ludi cvenič htio bacit bombu u tenk pa smo ga jedva sprečili jer bi nas ubrzo pohvatali dolazimo u aljmaš gornje kuče ,neka baka je bila tamo i pitamo je jel ima vojske ona kaže samo ranjenih na nogometnom igralištu tu smo koliko se sječam popili skuhane rakije ,zatim nemožemo nači čamac i jedan nam daje iz kuče odlazimo preko na jednu tegljenicu koja je ustvari ruska i tu počima zavrzlama ratni brodovi patroliraju a mi veslamo i prevozimo preostale civile pištolj prislonjen ruskom kapetanu na glavu da zove u osjek da po nas dođe tegljenica uskoro dolazi remorker i kači tegljenici i tako stižemo u Osijek ja odlazim sa jednim ranjenim iz Đakova u bolnicu dalje je sve priča ..moji inicijali R.D..
ha ha ha -....lega pa ti si meni spasio život..kada si skokao..onog čejena...pored naslaganih drva..jos mi duguješ..onaj opasač iz korejskog...rata.......šaljem ti pp..da viidm jel si to ti...
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Još jedan razlog za NE zaboraviti.
Nakon uhićenja Hadžića Pačetinci na TV ga ili hvale, ili mislie da nije kriv, mislim da je samo jedan rekao "ako je griješio neka odgovara".
ne mogu ti reći da li je podnijetoi...ali ja sam bio u pliciji i dao svoje službeno izvješće...mislim da je i Ivo isto tako bio na razgovoru i dao izvješće..čak i prije mene..ostale ne bih spominjao jer ne znam...da li su ih zvali..
..ali preko udruge..zarobljenika...logora..dobar sam..tj.kućni prijatelj s predsjednikom..pitat ću ga pa ti mogu reći..

Quote:
kaktus_031 kaže: Pogledaj post
ha ha ha -....lega pa ti si meni spasio život..kada si skokao..onog čejena...pored naslaganih drva..jos mi duguješ..onaj opasač iz korejskog...rata.......šaljem ti pp..da viidm jel si to ti...
..je sada sam tek vidio da si mi posao..pp..da..znamo se i ti si taj..
...cvele.. je ostao bez noge mislim na maslenici....neki dan sam sreo..neke od stare ekipe...ajde da se nađemo..reci kada i gdje...sunce mu jebem pa od 91...se nismo vidjeli..
kasniije smo otišli za Bosnu ista ta ekipa.,..bilo je svakako.. ali smo nastojali...izravnati račune...i mogu ti reci da nismo.. ostajali dužni..patili su nas s topništvom..ali pješaštvo im je .."kleklo"..svaki puta ...

Quote:
Sterop kaže: Pogledaj post
Samo jedan ispravak samo je jedan preživio na vodovodu Slavko V.....a iz Valpova.. neznam ali imam osječaj da neki prepričavaju priče koje im je netko pričao Evo jedan podatak možda vama nepoznat Sve je počelo još 31.07 oko 22 sata kada je naša patrola dovezla trojicu četnika koji su otvorili vatru na njih oni su naravno doveženi ubijeni i to dvojica balavaca ni 18 godina i jedan stariji..puno bi se o događajima tu noč dalo pričat i zašto nam nije dozvoljeno minirat kanal ..itd...
čuj..tu noć na 01.08...je ubijen njihov jedan ..četnik..jer sam tada bio u patroli....tamo prema Dunavu..a htio sam ostati i na Vodovodu ali falilo je ljudi u stanici..tako da sam s Ivom u onom mercedsu otišao natrag u stanicu...na Vodovodu je poginuo Cesarec Dragan..(ako se jos dobro sjećam)..cijela ta ekipa s Vodovoda je zaginula..da li je tko prezivio ne znam..
..(čuo sam se i s Kupinom...on je bio na položaju na Marinovcima njima su izvršili klasičan pjesadijski frontalni napad..naši su se drzali dok su imali streljiva..)Jovo Korovljević..mislim da je iz B.Brda..da je bio vozač..autobusa..nisam siguran za taj podatak..ali da se zvao Jovo to je sigurno..prezime Korovljević..ako se sjećam..imao je od naoružanja ..špagin..ostao je u stanici kada je pala...

Zadnje uređivanje rezon@tor : 02.09.2011. at 13:57. Reason: spajanje poruka
kaktus_031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 20:23   #49
Quote:
hum5 kaže: Pogledaj post
Evo još par informacija u svezi bojevih djelovanja u Dalju. Ovdje nitko nije spomenuo napad JNA iz pravca Bogojeva. napad se dogodio 25. srpnja 1991. kada su pripadnici JNA iz raketnih lansera noću oko 2:45 sati zasuli odomorisšte osječkog vodovoda u dalju. Tada su u navedenom objektu bili smješteni pripadnici 1. br ZNG iz zagreba, točnije momci iz 2. bataljuna Rakitje. zapovjednik te skupine bio je Božo Kožul. U tom podmuklom napadu srbočetničke sarmije poginulo je šest tigrova, a 16 ih je ranjeno. Poznata je izjava ppukovnika JNA koji nakon tog napada izjvaljuje otprilike ovo: "ovo je samo opomena, u sledećem pokušaju bit ćemo još žešći". ovih dana je na tom mjestu otkrivena spomen-ploča poginulim Tigrovima. Eto toliko, čisto da se ne zaboravi.
da ti dečki su bili ..kod nas u bazi u Erdutu...imali su od naoružanj..ultimaxe..i Sarove..nisu se dugo kod nas zadržavali..ne znam tko im je bio zapovijednik..ali su bili od nas bolje naoružani i što je naveće iznenađenje..imali su sistem veze sa ZG-om..ako sam dobro skontao..to mi je jedan dio ..struke..tako da znam..mi nismo imali nista osim.."motorola" i tel.linije sa policijom u Osijeku..nas tadasnji zapovijednik..(da ga ne imenujem...) bio je balavac....postvljen po nekoj liniji ne znam kojoj..a imali smo ljude kjoji su bili rezervni oficiri u jna..tako da okko nase organizacije..dalo bi se pričati...tko? zašto ?..kako?...
mi smo dužili "tzv.Rumunjke"...nikada nismo s njima išli na upucavanje..i nikada na bojevo gađanje...pouzdno znam da su neke bile neispravne...isto kao i moj TT-ejac za kojim jos tragam.....imam svu dokumetaciju..od riješnje o radnom odnosu do potpisivanja ugovora s min.obrane..isto kao i sve iskaznice...
kaktus_031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 20:42   #50
Quote:
kaktus_031 kaže: Pogledaj post
da ti dečki su bili ..kod nas u bazi u Erdutu...imali su od naoružanj..ultimaxe..i Sarove..nisu se dugo kod nas zadržavali..ne znam tko im je bio zapovijednik..ali su bili od nas bolje naoružani i što je naveće iznenađenje..imali su sistem veze sa ZG-om..ako sam dobro skontao..to mi je jedan dio ..struke..tako da znam..mi nismo imali nista osim.."motorola" i tel.linije sa policijom u Osijeku..nas tadasnji zapovijednik..(da ga ne imenujem...) bio je balavac....postvljen po nekoj liniji ne znam kojoj..a imali smo ljude kjoji su bili rezervni oficiri u jna..tako da okko nase organizacije..dalo bi se pričati...tko? zašto ?..kako?...
mi smo dužili "tzv.Rumunjke"...nikada nismo s njima išli na upucavanje..i nikada na bojevo gađanje...pouzdno znam da su neke bile neispravne...isto kao i moj TT-ejac za kojim jos tragam.....imam svu dokumetaciju..od riješnje o radnom odnosu do potpisivanja ugovora s min.obrane..isto kao i sve iskaznice...
Vidim da si na jednom od prethodnih postova spomenuo Ljubu bajtu. Inače ga dobro poznajem. Upoznali smo se negdje kod Petrinje u srpnju 1991. tada je bio u Tigrovima. Znam da je prethodno bio u okolici Vukovara. Erdut, Aljamaš i dalj mi nikada nije spominjao. Prije je bio u policiji mislim u Dubrovniku. Ili je on možda bio u specijlanoj policiji tu u Osijeku. Zvao sam ga ovih dana, ali mi se nije javio. Ako se skoro nađem s njim budem ga pitao vezano za te događaje.
hum5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 20:48   #51
Quote:
hum5 kaže: Pogledaj post
Vidim da si na jednom od prethodnih postova spomenuo Ljubu bajtu. Inače ga dobro poznajem. Upoznali smo se negdje kod Petrinje u srpnju 1991. tada je bio u Tigrovima. Znam da je prethodno bio u okolici Vukovara. Erdut, Aljamaš i dalj mi nikada nije spominjao. Prije je bio u policiji mislim u Dubrovniku. Ili je on možda bio u specijlanoj policiji tu u Osijeku. Zvao sam ga ovih dana, ali mi se nije javio. Ako se skoro nađem s njim budem ga pitao vezano za te događaje.
da Ljubo je bio ...kod nas jedno vrijeme...ne mogu ti točno reći koliko.(ali nije bio u bitci za policijsku stanicu u Dalju)....kod nas..ako se sjeća...pitaj ga ..da li mu ne netko dao ..metak iz TT-ejca i rekao "zadnji čuvaj za sebe"..ne daj se živ u ruke...sjetit .će se ..imam....zajedničku sliku... kada smo bili u Erdutu u menzi...tada je bio..crn ..mršav...od nas je otišao na Banovinu..ne znam šta je kasnije bilo s njime..ali pozdravi ga..puno...mislim da sam ga vidio...na snimci sa TV-a..da je bio prisutan kada je poginuo Gordan Lederer..možda griješim...
kaktus_031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 20:55   #52
Sterop

da li znaš šta je kasnije bilo sa B.V...Bacom..
poslije Posavine...(G.Kolibe)....čuo sam da je otišao u "gromove"...tamo mu se zameo svaki trag..po inicijalima i nadimku znat ćeš na koga mislim...
kaktus_031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 21:07   #53
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
...""-Ljudi moji! Znate li vi uopće kako su se naši momci borili u Dalju? Cjelokupna posada pored vodovoda je izginula braneći ga. Nitko nije pobjegao niti se predao. Policijsku postaju četnici nisu mogli zauzeti sve dok im vojska nije upomoć poslala tenk koji je granatom razorio zgradu i pobio svih 17 branitelja. Jedan od opkoljenih gardista je punih 90 minuta pružao oružani otpor. Tukli su ga bombama i tromblonima, teškim mitraljezom...sve dok ga nisu ubili. Drugi se, kada je ispucao svu municiju, predao. Išao je visoko uzdignutih ruku, a oni su ga rafalima masakrirali.Truplo na jednu,noge na drugu stranu. Pa onda ruke. Sve do smrti. Cijele obitelji civila su pobijene. Istina o Dalju će se tek čuti.""...
stanicaje pala..negdje između 07 i pola 8...jedini mitraljezac tada s naše strane je bio Dizdar Ivan..moj prijatelj jos dok smo bili dečki... ja sam doveo u nasu postrojbu..tada smo bili na odmoru u škloli pored danasnje županije...popunjavli smo ljudstvo...
prije par mjeseci sam saznao da ima kćer..djevojka mu je bila iz Francuske...bio je dio ekipe iz društva..nadimak mu je bio Dika...bio je panker..ali jeben igrač...neka mu je laka hrvatska gruda...
mama mu se mislim zove Vjenceslava ..ili... Vincesija..tako nekako....sreo sam je jedne godine na grobu kod Dike..rekla je da će mi se javiti..da sazna pravu istinu...posjedujem..snimke sa patologije.. kada su donešeni svi naši poginuli deči iz Dalja....

Zadnje uređivanje rezon@tor : 02.09.2011. at 13:58. Reason: citat
kaktus_031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 18:19   #54
Quote:
kaktus_031 kaže: Pogledaj post
stanicaje pala..negdje između 07 i pola 8...jedini mitraljezac tada s naše strane je bio Dizdar Ivan..moj prijatelj jos dok smo bili dečki... ja sam doveo u nasu postrojbu..tada smo bili na odmoru u škloli pored danasnje županije...popunjavli smo ljudstvo...
prije par mjeseci sam saznao da ima kćer..djevojka mu je bila iz Francuske...bio je dio ekipe iz društva..nadimak mu je bio Dika...bio je panker..ali jeben igrač...neka mu je laka hrvatska gruda...
mama mu se mislim zove Vjenceslava ..ili... Vincesija..tako nekako....sreo sam je jedne godine na grobu kod Dike..rekla je da će mi se javiti..da sazna pravu istinu...posjedujem..snimke sa patologije.. kada su donešeni svi naši poginuli deči iz Dalja....
Dizdaru je pomočnik na mitraljezu bio eljuga poginuli su skupa..
Zapovjednik koji je pobjegao gliserom za Osijek tobože po pomoč bio je Max luburič došao iz kanade (balonja nesposoban kasnije sam ga vidio u bosni umalo došlo do krvoproliča jer sam mu jebao sve po spisku a šupak čin generala..)
Sad se nemogu sjetit ko je kome šta dao na brodu ja tebi bombu ili ti meni bombu ili metke za snajper..
godine prolaze...
__________________
Nije sve crno......,samo su ti zavezane oči-kaže đelat!
Sterop is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 09:56   #55
Quote:
Sterop kaže: Pogledaj post
Dizdaru je pomočnik na mitraljezu bio eljuga poginuli su skupa..
Zapovjednik koji je pobjegao gliserom za Osijek tobože po pomoč bio je Max luburič došao iz kanade (balonja nesposoban kasnije sam ga vidio u bosni umalo došlo do krvoproliča jer sam mu jebao sve po spisku a šupak čin generala..)
Sad se nemogu sjetit ko je kome šta dao na brodu ja tebi bombu ili ti meni bombu ili metke za snajper..
godine prolaze...
..Da točno..na obuci sam ja trebao Diki biti pommočnik...mada sam ja tada već bio van stanice..kao i ti.. ..(Cvenić-labrnja..usput šta je s njime....ti ja i Bac...)znaš da smo ležali ispred one kućice sa žutom fasadnom ciglom..štitila nas je samo ..živica.....
....Eljuga Stanislav..sahranjen na groblju Višnjevac(predgrađe Osijeka)..odem svake godine za 1.11..ili ako imam snage do Dalja za 1.08..zapalim svijece
na groblju u Višnjevac-cu...
i Grivca se sjetim i obiđem.. Grivi..Rade Griva..Ante Plazibat-Plaz...to su naši poginuli zrakoplovci...(inače bio sam padobranac oni su bili "klasa"prije tj.završili su kurs za padobrance mislim negdje..82-83..ja sam 83-84..sjećanje blijedi...vrijeme čini svoje.. zato i je bitno pisati ovakve stvari na netu..kad tad netko će pročitati)..
Ne ne znam šta je bilo s Luburićem..ne znam da li se sjećaš da smo mi neki dobili otkaze kada smo otišli u šumu isprobati..one rumunjke...tada je došlo do male pobune s ljudima jer nitko nije metka opalio iz tih pusaka..a dužili smo ih...
ako se jsećaš ..Bukić Jerka(mislim da mu je ćerkica tada bila par mjeseci..).....on je prvi poginuo...kada su s čemcem bem li ga išli za Osijek..ili se vraćali iz Osijeka..
kaktus_031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 00:46   #56
Mislim da o Dalju puno toga nije rečeno....i nepravedno je zaboravljen...treba spomenuti i mnoge koji su nestali u dunavu...
Pročitao sam knjigu 260 dana...jeza ...što više reći.... samo me zanima što se dogodilo toj obitelji, kako su poginuli otac autora knjige..H.G i mlađa sestra, te što je sa starijom sestrom Z.G. koja je bila zarobljena u Dalju i Srbiji?
Laki1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 01:20   #57
http://www.youtube.com/watch?v=aEUQJ...eature=related
2:50 min spominje se sukob u ulici i Ivo kovčalija kako se izvlačio preko groblja prema Aljmašu..
Laki1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 12:44   #58
Quote:
Laki1991 kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=aEUQJ...eature=related
2:50 min spominje se sukob u ulici i Ivo kovčalija kako se izvlačio preko groblja prema Aljmašu..
policija ima izvješća, da li je pravosuđe svoje odradilo..(mislim da nije) osobno znam dečka iz Tenje kojem je otac ubijen a ubica se šeta i dan danas.Kada sam ga pitao;
"brate ako nemaš snage da ga "odradiš", reci"
..reko je; ma pusti ..imamo djecu treba misliti na njih,a on neka živi 100g umirao a ne mogao umrijeti....šta reći ????
recimo jedan totalna rupa u zakonu o registraciji oržja:
-trofejno oružje iz rata( prijavi se kao trofejno-pronađeno,oteto uzeto od nastradalog nebitno u ovom momentu kako se do njega došlo ) se moze registrirati da li naši iz policije uopće provjeravaju(broj tko je dužio i kada je prijavljeno kao nestalo).. kako je tko dosao do "trofejnog" oružja konkretno radi se o pištolju tt i češkoj zbrojovci jednog od naših dečki koji su poginuli,jedan od četnika ladno je prijavio takav pištolj i regao ga kao trofejni..šta reći???
kaktus_031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 14:43   #59
Nijedan dio zemlje nije toliko nastradao kao Slavonije....abolicija..itd. čisto sranje...upravo to...šetaju i nikome ništa..još ima i provokacija po mjestima gdje su oni 100%..ne globaliziram ima i Srba koji su dobri ljudi i pošteni čak boljih od mojih velikih Hrvata ...Stvarno se pitam čemu ovakva država??? zašto su toliki izginuli?? afera na svakom koraku...i to tek nakon 20 godina...

voliio bih da se nastavi tema o Dalju...to mjesto se jednostavno ne smije prepustiti zaboravu...toliko logora u njemu ...ubijenih u Dunavu...
recim mi jeli istina da su novinara Penića zapalili na igralištu NK Radnički ??
Laki1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 12:55   #60
Quote:
Laki1991 kaže: Pogledaj post
Nijedan dio zemlje nije toliko nastradao kao Slavonije....abolicija..itd. čisto sranje...upravo to...šetaju i nikome ništa..još ima i provokacija po mjestima gdje su oni 100%..ne globaliziram ima i Srba koji su dobri ljudi i pošteni čak boljih od mojih velikih Hrvata ...Stvarno se pitam čemu ovakva država??? zašto su toliki izginuli?? afera na svakom koraku...i to tek nakon 20 godina...

voliio bih da se nastavi tema o Dalju...to mjesto se jednostavno ne smije prepustiti zaboravu...toliko logora u njemu ...ubijenih u Dunavu...
recim mi jeli istina da su novinara Penića zapalili na igralištu NK Radnički ??
za tog novinara ne znam,ali mozda bi ti predsjednik udruge zarobljenih mogao reci nesto o tome.Iz iste smo postrojbe(kućni prijatelji..ono braća po oružju) zajedno prošli,ja sam prošao ,on je kleko, ako želis preko pp-a se mozemo dogovoriti pa ti ON moze dati podrobnije info.
kaktus_031 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.