Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2010., 14:01   #1
FRNK-R-A - Franck d.d.

Ne da mi se tražit topik od frnk,tko zna gdje je,nek modovi prebace post,ukoliko ih smeta....
Evo,Toma,da ti odgovorim:

FRNK je jedna od fundamentalno najjačih dionica na burzi.Ne znam koji bi fundament prije naveo a da nije bombastičan pri cijeni od 730 kn.

P/E = 7,36
P/B = 0,34 (vauuuuu!)
P/S= 0,46 (vauuuuu!)
Koef. zadužeosti = 0,24 (vauuuuuu!)
Koef. tekuće likvidnosti = 4,61 (vauuuuu!)
Obrtni kapital po dionici = 1420 kn (vauuuuuuuuuu! - duplo više od cijene)
P/CF = 1,04 (vaaaaaaaaauuuuuuuu!)
NCAVPS = 1.164 kn - cijena = 730 = 62,7% (vaaaaaauuuuuuuuuuu!)

Ne vjerujem da ovakva dionica postoji na bilo kojoj burzi,no barem imamo tu okolnost da možemo vrijedne stvari kupovat jeftino na urušenom tržištul.

Dijele i dividendicu,nije bogznašto,a od oka rekao bi da se drže sistema adrsa,veliki kapital na lageru dakle mogu uletit u bilo kakvu investiciju ak oće.Što se tiče artikla,tj kave,o tome ne treba trošit riječi,pije se i pit će se,a nameti nikad neće bit takvi kao na adrs koji će s vremenom sve više stiskati zbog eu i njihovih propisa o duhanskim proizvodima.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 14:11   #2
Sve mi je to jasno. Proučio sam ju temeljito i dobro se opskrbio. Ulaz mi je na 77x.
Jedina kvaka je Ivero.

Mislio sam jesi li radio TA za Frnk?

Kako sad nadrukati da ode gore?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 14:23   #3
Sad sam tek pročita TA.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 16:00   #4
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post

Kako sad nadrukati da ode gore?
Nisam je uzeo da bi je sutra prodao.Za trejdanje bi radije gledao neku debilnu dionicu koja je likvidna, a tehnički za kupnju.Osim toga,situacija sa grobexom nije takva da bih sad ulazio u bilo koju likvidnu dionicu, bez obzira na trenutnu cijenu.FRNK je u mojoj bazi podataka TOP 5 po fundamentima,i kad tad će to sjesti na svoje.To ne znači da neće već sutra bit na 700 ili malo niže,ovisi tko se rješava na 730 i kolika mu je frka za doći do keša.Poanta je da ga mogu ostaviti godinu,dvje nek gnoji,bez straha da će sa firmom nešto krenuti po zlu.Nije da sam preupućen u interne odnose same firme,al kolko pratim ZSE ne sjećam se da je ikad sa franckom bilo neko sranje.


P.S. Obzirom na prezime direktora,valja vjerovat u firmu,mislim čovjek bi morao bit pravi hrvatski domoljub.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 16:05   #5
Drukeri na poslovnom se jako žale na loš tretman dionice od strane Ivera.
Meni su osnovni podaci koje si ti iznio još na cijeni 830 bili zanimljivi.
Mislio, super ponuda - koja bi budala prodavala ispod 800?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 16:16   #6
U kom smislu loš tretman ? (ne čitam poslovni,oni su ko 24 sata,gloria i arena pa sve zajedno)
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 18:43   #7
Nemoj tako. Tamo je i naš plavokosi (ili sjedokosi) Gal.

Nadam se da opet ne griješim i da ovo zadovoljava pravila foruma:
na jednom mjestu koje je gore od RTL-a i 24 časa ima mjesto rasprave o ovoj dionici, na zadnjim stranicama se dosta govori o negativnom utjecaju Ivera jer navodno oni rade na štetu malih dioničara.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 20:33   #8
Ok,otišo sam u kokošarnik pročitati što se priča o FRNK.

1.Fondovi nisu u Francku,to je razlog za ne kupiti dionicu !!!?????

Nemam pojma zašto nisu u FRNK,npr. u VIRO jesu,a situacija je vrlo slična,dva d.o.o.-a imaju većinski paket,dakle i tu su teoretski fondovi izloženi muljaži.Tko zna zašto nema fondova,možda čovjek jednostavno nema potrebu tražiti njihovu podršku na burzi,niti mu je napeto doći do kapitala ko Tedeschi koji im je uvalio dionicu po 900 kn,a sad je oni,jadničci,pumpaju ne bi li došli na nulu kroz 5 godina (LOL).
Zaključak:Ne vidim to kao problem,osim u kontekstu tankog bida.

2.Netransparentno poslovanje:

Firma uredno izdaje FI,a što se točno misli pod transparentnošću,na burzi gdje imamo dvje transparentne firme,nemam pojma.

3. Kupio "Gloriu" i pokrao novce iz firme

Možda je nešto čoknuo,nemam pojma,ali se to ne vidi u FI od Francka,prihodi i rashodi stabilni,kapital se povećava,ukratko ne vidim urušavanje fundamenata čak i ako je bilo nekakvog pranja novca.

4. Dividenda mala obzirom na dobit

Tko hoće dividendušu ima HT ili još poneku nelikvidnjaču tipa CEBA-P-A.Ni ADRS ne daje dobru dividendu,pa nisam zbog toga čuo povike kako dionica ne valja.
______________________________________

Nijedan od spomenutih razloga mi nije previše uvjerljiv,a ne bi se iznenadio da oni koji lože priču,kako dionica ne valja,čekaju na bidu.Prema raspoloživim dokumentima,koje sam našao na netu,FRNK je silom zakona izašao na burzu 2003.,i meni nije poznato da je bilo ikakvih konkretih malverzacija od strane "A&co.",od tada.Nadalje,ono što sam pročitao čak upućuje da je prilikom privatizacije uprava htjela izaći u susret malim dioničarima na način da firma digne kredit od banke za otkup dionica,što meni djeluje pozitivno,ako se uzme u obzir mogućnost da su "Artuković&co" u startu pribavili kapital za postati većinski vlasnici.Za kraj, spomenut ću činjenicu da na burzi ima puno nestabilnijih firmi čijim se dionicama redovno trguje,pa nitko ne viče: "Ova je dionica smeće,bježim iz nje". Ne bi li bilo logičnije da dioničari Ingre strepe od bankrota i bježe glavom bez obzira,ili dioničari DKVS.S obje ove dionice se trguje,a posebice se trguje s Ingrom koja će IMO imati teške trenutke u nadolazećem vremenu.I sad bi ja kao mali dioničar trebao strepiti što će biti s Franckom.Ma hajte,molim vas.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini

Zadnje uređivanje glembaj : 30.09.2010. at 20:39.
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 23:50   #9
kolega Glembaj, slažem se. Argumenti koje spominju na forumu poslovnog su nejaki. Traže se razlozi zašto je cijena tu gdje je, a jedini je razlog neefikasno tržište iliti izrazito neefikasno tržište. Ali krtakoročnim špekulantima uvijek je potreban neki razlog zašto cijena se ne miče u roku od mjesec dana ili godine ili koliko god.

Pri NCAVPS od 0,66 u odnosu na PS obično su gubitaši kojima je iz nekog razloga krenulo loše sa poslovanjem ili ih očekuje nesigurna budućnost, ali koji još uvijek imaju stabilnu bilancu. Franck je sve samo ne gubitaš i poslovanje ide uzlaznom putanjom zadnjih nekoliko godina, a dionica je na NCAVPS/PS od Grahamovih 0,66.
cortexthrill is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 11:31   #10
Pozitivno izvješće (bar za mene).
http://www.zse.hr/userdocsimages/fin...otREV-N-HR.pdf

Mislim da smo još uvijek ispod Grahamove čarobne brojke.
Ipak, tržište pa ni trezor ne čine ništa da ugrabe ovaj bombon.
Zakon tržišta, manjak prometa na burzi, nezainteresiranost za fundamente, nezrelost naših ulagača i neozbiljnost fondova će nas još neko vrijeme držati na ovako smiješnim razinama.

Ne razumijem upravitelje fondova. Stvarno moraš biti budala i ulagati u neke Optime i građevinare koji konstantno padaju, a s druge strane pojedine dionice vršte: "Uzmi, zaradi!" Ponekad se pitam da li je stjecanje gubitka jedna od zadaća fondova.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 18:26   #11
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Pozitivno izvješće (bar za mene).
http://www.zse.hr/userdocsimages/fin...otREV-N-HR.pdf

Mislim da smo još uvijek ispod Grahamove čarobne brojke.
Budući sam krajem 9. mjeseca kupio FRNK,a to mi je trenutno jedini ticker uz HT za koji mogu kazati da ga imam u portfelju, moram sam sebi čestitati kako sam lijepo kupio,oću reć kupih dionicu sa jednim od 3 najbojla izvješća na berzi.

BTW, po Grahamu je,ukoliko sam dobro kopi pejstao vrijednosti, dionica sad još povoljnija,samo što to ama baš ništa ne znači. Na berzi gdje npr. jedan HGSP skoči preko 5% (moguće da je direktor bio u brice pa sad sa kratkom frizurom može brže trčati na poslovne sastanke,i to je burza prepoznala,jelte) treba očekivati drasitčan pad FRNK,jer je ovak dobro FI jednostavno iritantno.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 18:55   #12
Mislim da će biti razočaranih što dionica nije skočila pa će ju se pokušati riješiti.
Kretanje ove žabokrečine će utjecati na cijenu.
Jači pad Smećexa imat će za posljedicu i pad FRNk-a, a ja si nešto mislim ako neke velike perjanice padnu puno niže prodati dio i kupiti padajuće noževe, prodati ih, vratiti se nazad (i onda probuditi jer se to može dogoditi samo u snovima).
Dokup je uvijek aktualan.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 18:59   #13
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
BTW, po Grahamu je,ukoliko sam dobro kopi pejstao vrijednosti, dionica sad još povoljnija,samo što to ama baš ništa ne znači.
Jest!
58,33% naspram 61,16% prema 2Q (a tek 3Q2009 od 82,18% s današnjom cijenom da ne spominjem (odnosno čak 95,48% s cijenom od 815 kn 3.11.2009.)
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:46   #14
I onda počnem ulaziti na 870kn vjerujući u fundamente.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 16:06   #15
a joj.

Još kad se neko javi da je danas ubo FRNK.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 16:13   #16
ubo ja na 67x

Eto, i to smo doživjeli - Franck na novom dnu, nižem od 3/2009 i 670kn - 660,05.
Stvarno svega na ZSE ima. Da čovjek ne povjeruje...

Što se educiranih investitora tiče, baš me zanima da li će u utorak biti promjena u TOP10. Ne bi me uopće čudilo da je danas stanoviti A.R. dokupio nešto. Osim nekih od nas, naravno.

Ako je svaka double dip recesija popraćena značajnim porastom prihoda i dobiti, kao što je npr. ova Franckova - u razdoblju 3/2009 - 11/2010 - da nam je još takvih recesija....

P.S. Kao što bi rekli neki na onom drugom forumu, FRNK je postao dežurna prćja nekih kvazitrejdera, koji nešto pokupuju, pa postaju nervozni jer ne raste, i onda se ispovraćaju po bidu ne bi li ulovili neku "brzorastuću", umjesto FRNK. Što se mene tiče, neka sad svi sve poprodaju, pokupit će im Antun Radić i neki drugi sve. Oni očito bolje razumiju kako investirati
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 16:27   #17
Inače, FRNK je sad - tehnički gledano - u jako zanimljivoj poziciji.
Ogromne bikovske divergencije prisutne su na tjednim i mjesečnim grafovima - dok je cijena napravila lower low, oscilatori su mahom napravili higher low - od RSI-ja, Slow stochastica pa nadalje.

Baš će biti zanimljivo vidjeti kako i kad će te tehničke predispozicije - izrađene u 20 (!) mjeseci - doći do izražaja.

U prilogu - FRNK mjesečni graf i RSI.

P.S. Tek sad primijetih - ovom zadnjom cijenom danas FRNK je udario i malo probio donji bollinger mjesečnog grafa što čak ni INGR nije napravila. Da ne povjeruješ...

__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 16:31   #18
Shefe, jedno pitanje za tebe (ako može).....kada je Radić počeo s kupovinom ili u najmanju ruku kad je ušao u TOP10?

Pitam jer sam istog A.R. vidio i na Dukatu gdje sam prije 9-10 mjeseci otvorio temu kad je dionica bila na 260 kn
https://www.forum.hr/showthread.php?t=524003
Dvojac Antun Radić- Pero Vlainić je zapravo na Dukatu bio jedini ozbiljan kupac na 200-250 kn, nakupovali se ljudi i dionica ove godine stoji više nego pristojno. Tamo isto ko i na Francku nije bilo fondova ove zadnje 2 godine. Pa ako je Radić sad krenuo sa ozbiljnijom kupnjom to bi za FRNK-R-A mogla bit lijepa stvar.
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 16:34   #19
Nisam ni sumnjao, sram vas bilo.
nisam se htio hvaliti da se ne pos... sam sebi u usta, ali mali dio sam prodao na 71x kako bi mogao trejdati s građevinarima.
S plusom od građevinara sutra idemo u lov.

Eto, tako je to kad radiš i propustiš zadnjih sat vremena.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 16:38   #20
hehe... ozbiljnije kupnje na ovoj razini teško da bi moglo biti (samo nagađam da su ona 2 veća naloga bila/su njegova. Da li ga je nagricnuo danas, vidjet ćemo u utorak (3 kom ili i onih 10).
Koliko sam gledao na mojedionice, Radić se pojavio 24.3.2009. s 1714 komada u TOP10. S obzirom da je 23.3. protrgovano 700 komada po 670 kn, pretpostavljam da je to on vjerojatno kupio od nekog tko nije bio u top10 i samim time došao na 1714 komada (za 23.3. MD nemaju podataka o dioničarima).
Kasnije je dokupio - 31.3. još 44 po 700 i to je bila njegova zadnja kupnja.
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.