Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2014., 09:53   #1
Što je bolje kupiti: zlatne poluge ili zlatne kovanice?

Razmišljam kupiti zlato za oko 7000-8000 eura jer mislim da bi sad moglo biti dobro vrijeme, ali još nisam odlučio kako tu lovu rasporediti. U veće ili manje poluge ili u zlatnike? Znam da su veće poluge jeftinije po gramu, ali što ako ću jednom trebati nešto novca, pa mi se neće isplatiti prodavati cijelu polugu? A opet ne da mi se nepotrebno plaćati više novca nego što treba.

Nekako razmišljam da bi možda bilo dobro kupiti zlatnike, jer je njih možda jednostavnije utopiti na crno, ali su oni dosta skuplji po kgramu.

Uglavnom, tu lovu planiram utopiti u idućih par dana, pa se moram hitno odlučiti.
gok is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 20:48   #2
Quote:
gok kaže: Pogledaj post
Razmišljam kupiti zlato za oko 7000-8000 eura jer mislim da bi sad moglo biti dobro vrijeme, ali još nisam odlučio kako tu lovu rasporediti. U veće ili manje poluge ili u zlatnike? Znam da su veće poluge jeftinije po gramu, ali što ako ću jednom trebati nešto novca, pa mi se neće isplatiti prodavati cijelu polugu? A opet ne da mi se nepotrebno plaćati više novca nego što treba.

Nekako razmišljam da bi možda bilo dobro kupiti zlatnike, jer je njih možda jednostavnije utopiti na crno, ali su oni dosta skuplji po kgramu.

Uglavnom, tu lovu planiram utopiti u idućih par dana, pa se moram hitno odlučiti.

Jednostavno uzmi 25 poluga po 10g i bez brige si ako moraš prodavati na malo
zlatni depozit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 23:49   #3
ja si isto planiram za kojih par godina kupit neku polugu zlata, nekak mi se čini isplativo, nego pitanje je di to kupiti? Ne vjerujem da to zlatarnice imaju.
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 15:04   #4
Quote:
zlatni depozit kaže: Pogledaj post
Jednostavno uzmi 25 poluga po 10g i bez brige si ako moraš prodavati na malo
Razmišljao sam kupiti više manjih, ali si mislim ako ću prodavat, ne mislim se time baviti na crno, nego ću odnijeti i prodati službenim kanalima. A razlika u cijeni je prilično velika, šest-sedam posto.
gok is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 15:07   #5
Quote:
gok kaže: Pogledaj post
Razmišljam kupiti zlato za oko 7000-8000 eura jer mislim da bi sad moglo biti dobro vrijeme, ali još nisam odlučio kako tu lovu rasporediti. U veće ili manje poluge ili u zlatnike? Znam da su veće poluge jeftinije po gramu, ali što ako ću jednom trebati nešto novca, pa mi se neće isplatiti prodavati cijelu polugu? A opet ne da mi se nepotrebno plaćati više novca nego što treba.

Nekako razmišljam da bi možda bilo dobro kupiti zlatnike, jer je njih možda jednostavnije utopiti na crno, ali su oni dosta skuplji po kgramu.

Uglavnom, tu lovu planiram utopiti u idućih par dana, pa se moram hitno odlučiti.
Imaš jedan dobar tekst o tome na što trebaš obratiti pozornost ako si neodlučan. http://plemenit.com/sto-kupiti/
swoboda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 15:50   #6
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
ja si isto planiram za kojih par godina kupit neku polugu zlata, nekak mi se čini isplativo, nego pitanje je di to kupiti? Ne vjerujem da to zlatarnice imaju.
Ja sam kupio kod Plemenit.com.

U zlatarnama nemoj kupovat čak i ako ih imaju, jer je jako skupo. Zlatarna Celje nabija cijene zlatnih poluga užasno. Izgleda da im to nije važan biznis, jer očito lijepo zarađuju na nakitu.

Zadnje uređivanje hijeroglif : 08.07.2014. at 16:09.
hijeroglif is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 15:12   #7
Evo, da se pohvalim, naručio sam danas dvije zlatne poluge od po 100 grama i dvije od po jedne unce. Ova korekcija mi je baš dobro sjela.
gok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 11:41   #8
Quote:
gok kaže: Pogledaj post
Evo, da se pohvalim, naručio sam danas dvije zlatne poluge od po 100 grama i dvije od po jedne unce. Ova korekcija mi je baš dobro sjela.
Od koga si naručio?
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 16:17   #9
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Od koga si naručio?
Upravo sam danas preuzeo naručeno. Kupio sam preko www.plemenit.com.

Vrlo sam zadovoljan. Dobio sam certifikat i od kovnice (u paketu) i od prodavača.

Uglavnom, kad budem imao love, mislim da ću još kod njih kupovat.
gok is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 16:31   #10
Cek. Kupio si od Hr firme? 25% pdv platio?
katra46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 20:07   #11
Quote:
katra46 kaže: Pogledaj post
Cek. Kupio si od Hr firme? 25% pdv platio?

Na investicijsko zlato se ne plaća PDV.

Plaća se na srebro.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 17:29   #12
Nisu loši. Vidim da im je 50g poluga identična cijena kao u moro.si; 1 kg je čak i oko 70€ povoljniji.

Jedino ne znam što ne stave automatski izračun cijena u tablicu na web stranici, da ne moraju čitatelji pješke množiti, kad već srču podatke o spot cijenama live.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 06:19   #13
Ne cekaju ti oni ni tri godine, sta ce njima zlato.
depozit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 03:54   #14
Ako već uzimate komade od jedne troy unce, ja bi uvijek prije išao na zlatnik tipa philharmoniker iako ga platite par eura više nego polugu. Tzv. "premium" mu s godinama samo raste i gotovo sigurno ćete u budućnosti za njega dobiti znatno više (više od tih par eura početne razlike cijene poluga/zlatnik) nego za polugu iste čistoće i težine, osim ako ga baš ne prodate prvom tipu kojeg nije briga za numezmatičku vrijednost i gleda samo težinu i postotak čistog zlata jer ga misli otopit i izlit u nešto drugo...
deboto po bota is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 18:25   #15
Thumbs up male zlatne poluge

Ja kupujem male apoene (5g) ,lbma certificirano zlato 999,9,kod njemačke firme, imaju brzu dostavu,a i besplatnu pohranu tko ne želi plaćati dostavu za svaku narudžbu. Ako ne želite trošiti svoje novce na zlato,možete besplatno biti affiliate i zarađivati od preporuka .

http://www.karatbars.com/?s=adamhr
aaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 20:44   #16
Hvala na reklami.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 21:04   #17
najbolje je kupit one od 12,5kg...iz filmova
zspani18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 21:42   #18
Ne nasjedajte na price o stedji u zlatu ili businessu sa zlatom. Zlato je u konstantnome padu vise od 36 mjeseci zaredom. Mjesec po mjesec vrijednost mu je sve manja sami poete vidjeti na grafu zlata.
ivanamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 07:55   #19
Čudno...ja sam mislio da je cijena zlata u zadnjih 15 godina narasla...
Ja uvijek kupujem dukate (male i velike) ili poznate zlatnike od jedne unce (wiener, maple, eagle, krugerand).
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 09:41   #20
1990. unca 373 usd
1995. unca 378 usd
2000. unca 276 usd
2005. unca 515 usd
2007. unca 780 usd
2009 unca preko 944 usd
2011. unca 1800 USD
2013. pad na 1200 usd unca
danas unca 1185 usd
__________________
Forex analiticar je strucnjak koji ce znati sutra sto misli da je predvidio jucer,a nije se ostvarilo danas.
Propali trejderi zavrsavaju kao analiticari.
ivanamar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.