Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2015., 13:39   #101
Sad sam olabavila, ali kad je bilo najžešće i najpotrebnije, bila sam fiksirana majka, kako ti kažeš

Hmm, naravno da sam u mnogočemu griješila.
Ni takva predanost nije najnormalnija.
Ali onda sam mislila da je jedino tako ispravno, a sad bih malo pobjegla...
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 13:49   #102
..ne samo to nego ja vidim i svoje buduće,potencijalne greške....
a htjela bih da sam ko svoja mama, čvrsta i dosljedna...
jbg.nisam....bar ne kako bih htjela
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:06   #103
Ma, nije sve ni u toj dosljednosti.
U hodu se čovjek preispituje pa je onda i mijenjanje mišljenja prihvatljivo. Možda čak i ljudskije, toplije.
Ne mislim na ekstreme, čas ovako, čas onako, ali blago popuštanje, razumijevanje… Zar to nije važnije od dosljednosti?
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:24   #104
je.svakako.....hvala, eto mam sam bolje;*
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 16:05   #105
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Pa to ne znači da muža manje voliš.
Kada ti dijete naraste do te mjere da recimo realno i svjesno može ugroziti muža (hipotetski) bi li dobila poriv obraniti i muža u takvoj situaciji? Ok ovo je smiješno za zamišljati, ali čisto usporedbe radi.



Zanimljiva mi je ova konstatacija da ne pada intenzitet. Jer osobno ne znam razumijem li što to točno znači. Meni ljubav nema jačeg i većeg intenziteta, tipa muža u nekim periodima volim manje, u nekima više. Čudno mi je kad to netko opisuje. Volim ga. To što sam nekad manje raspoložena, što nekad imam dojam da se ne kužimo u nečemu i sl. ne znači da ga manje volim.

Tako da ti sigurno intenzitet ljubavi u pubertetu neće padati, možda će ti samo 'mrvicu' više titrati po živcima.
mojih oboje roditelja su bez imalo kolebanja-zaustavili ponašanje
nas djece-ako smo ugrožavali njihovog partnera-tako da smo vrlo brzo
i ispravno shvatili da ih ne možemo "drndati"kako nam se prohtije-
i jako sam im zahvalna što su nam takvim ponašanjem prenijeli sliku
poštovanja prema partneru/ici.

što se tiče teme-moje mišljenje jest da nam djeca,bez obzira koliko
sreće unijeli u naš život ne mogu "popuniti"neka nezadovoljstva koje imamo
unutar sebe;naročito što imamo mnogo polja svoje ličnosti koja,
također traže da budu sretna.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 16:13   #106
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Nisu ni moji više tako mali i razigrani da me totalno iscrpe, ali zezaju s drugim stvarima..., tako da otprilike znam da to nikad ne prestaje.
Ali, eto, tješim se i nadam da ću se jednoga dana moći više posvetiti nekim svojim hobijima, da ću se više moći zabavljati, zezati.

Uhvatila me neka faza kad bih se najradije malo osamila, ali tog luksuza nema kad imaš djecu.

Ovo ne znači da si sretniji bez djece
To nisam mislila reći.
Ali ne znači ni da si sretniji s djecom.

Sreća nema veze s tim ima li netko djecu ili nema.
ovo me jako podsjeća na moj mali san kako ću naći vremena za sebe
kada odem u penziju-kućica blizu mora sa ukrašenim puteljcima,
i mene na terasi kako čitam knjigu o istraživačkim poduhvatima...
aman,tko zna hoće li me ikad vidjetiti ta kućica...
morala bih već od sutra potražiti prvi ukrasni kamen za kućicu...

Etta-volim čitati tvoje postove.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 16:20   #107
& Racchella


Ti si meni neko drago biće.
Uvijek ta simpatija bude nekako uzajamna.
Ali nisam napravila prvi korak i odmah ti to rekla.
Takva sam, Škorpija
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 16:30   #108
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
& Racchella


Ti si meni neko drago biće.
Uvijek ta simpatija bude nekako uzajamna.
Ali nisam napravila prvi korak i odmah ti to rekla.
Takva sam, Škorpija
cijenim što si progovorila o tome da majka(roditelj)
nije stijena koja se ne može potrošiti,
iako bi i djeci i društvu bilo tako najlakše(najkomodnije).
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 19:09   #109
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
mojih oboje roditelja su bez imalo kolebanja-zaustavili ponašanje
nas djece-ako smo ugrožavali njihovog partnera-tako da smo vrlo brzo
i ispravno shvatili da ih ne možemo "drndati"kako nam se prohtije-
i jako sam im zahvalna što su nam takvim ponašanjem prenijeli sliku
poštovanja prema partneru/ici.

što se tiče teme-moje mišljenje jest da nam djeca,bez obzira koliko
sreće unijeli u naš život ne mogu "popuniti"neka nezadovoljstva koje imamo
unutar sebe;naročito što imamo mnogo polja svoje ličnosti koja,
također traže da budu sretna.
Po meni je lijepo doživjeti "čari roditeljstva", jer je to nešto specifično i posebno i svakako jedna od onih stvari u životu koje bi valjalo probati, jer su ti odnosi posebni.

Ali svakako ne mislim da su jedini bitni za nas i naš život.

Djeca su tu da daju još jednu dimenziju, dodatnu dimenziju ili dodatnu boju u našim životima, ali nikako ne smiju i ne mogu biti jedini smisao naših života.

Jer time ugrožavamo i djecu, a i sebe. Treba postojati jedna ravnoteža u kojoj se jasno izražava ljubav i zadovoljstvo što ona postoje u našim životima, ali svakako treba uz njih imati "svoj život", jer djeca time imaju mogućnosti da jednog dana odu i ostvare neki svoj život, obitelj i sve ono što žele, bez osjećaja da su se roditeljima "uskratili" onda kada su im najpotrebniji.

To ide onim sistemom, kada te roditelj guši svojom ljubavlju i kada te ima "kao sigurnost" u starosti. Meni je to prestrašan osjećaj. Ono, tko će o meni brinuti kada budem star ....mrzim taj osjećaj nametanja od strane roditelja u smislu "ja sam tebe odgajao, ulagao u tebe, da bi ti jednog dana meni to sve vratio...".

Djeca ne biraju roditelje i nije njihova odluka da se rode. Odluka je na roditelju i njegova je uloga da tom djetetu bude što bolji vodič kroz razna sranja koja djeca prolaze prilikom odrastanja.

A onda im je uloga da ih pripreme na polijetanje i na samostalni let. Jedini ispravan put, bez potrebe stavljanja utega na krila...u smislu, e morat ćeš se vratiti kad ja više neću moći...što god to bilo.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 23:38   #110
Quote:
stidljiva ljubičica kaže: Pogledaj post
Imala sam neku primijenjenu psihologiju na faxu koju je predavao jedan fra. Rekao nam je da su samo ljudi koji imaju djecu sretni a oni koji nemaju ne. Sad se ja pitam jel to stvarno tako ili to može biti interes naše Crkve
Pitanje sreće i ispunjena je individualna stvar. Ja nemam djece i ne planiram ih imati, ali život mi je ispunjen drugim stvarima. Radim posao koji volim, imam bliske prijatelje, imam puno hobija, situirana sam i sretna sam. Za nekog promatrača bi se moj život činio neispunjen i nesvrhovit, ali svatko gleda iz svoje perspektive.
Bettinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 00:24   #111
Ne
caroline_county is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 11:11   #112
Jamačno ne.
Pattenta Brutta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 03:23   #113
Quote:
Bettinja kaže: Pogledaj post
Pitanje sreće i ispunjena je individualna stvar. Ja nemam djece i ne planiram ih imati, ali život mi je ispunjen drugim stvarima. Radim posao koji volim, imam bliske prijatelje, imam puno hobija, situirana sam i sretna sam. Za nekog promatrača bi se moj život činio neispunjen i nesvrhovit, ali svatko gleda iz svoje perspektive.
Evo i ovo potpisujem, samo ću još nadodati sa svog stajališta, imam djecu, ali nisam sretna, zadovoljna sa svojoj djecom jesam, ponosim se njima jer su divni puni iznenađenja i ljubavi one čiste ljubavi koji fakat možeš dobiti jedino od djece. Dakle, možda ti je krivo postavljeno pitanje, pretpostavljam da ti silno želiš imati dijete. Sretno
Giorgia 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 11:16   #114
Ne, ima ljudi koji su čisto ok bez djece. Ima i drugih stvari u životu koje usrećuju ljude.
Vivien35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 11:08   #115
Vrlo aktualna tema. U posljednje smo vrijeme bombardirani porukama da je obitelj sve, i to samo standardizirana obitelj: roditelji i dvoje, troje, četvero djece. I samo je kao to vrijedno, i samo takvi ljudi su stupovi društva i moralne vertikale. Mislim da je to prilično usko gledanje, i da je to zapravo podcjenivanje ljudi koji ne mogu i ne žele imati djecu. Realno gledajući, djeca ti oduzimaju puno vremena, živaca, novaca...nekim ljudima se jednostavno ne da baktati sa svim tim. Smatraju da je njihov život sasvim ok bez djece i da isto toliko vrijedi kao i svačiji drugi bez obzira imali djecu ili ne. Možda je čak još i kvalitetniji. Ne osuđujem i ne procjenjujem ljude na temelju toga da li imaju djecu ili ne.
Erwena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 14:35   #116
Erwena pa ti imaš dvoje klinaca, ne?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.