Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2017., 21:08   #201
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
misliš?

a ono. mogu autoironizirat na temu. ali ako se ozbiljno zamislim...
nope. nothing to declare.
Pa naravno da mislim. Imaš svakakvih ljudi. Ljudi koji vole pričat o sebi i onih koji ne vole. Ljudi koji doživljavaju svoj uspjeh kao nekaj normalno irelevantno drugim ljudima i uopće to ne doživljavaju kao neki uspjeh,a imaš i ljudi koji si zadaju neke ciljeve u životu i onda kada ih ispune osjećaju to kao neki uspjeh koji vrijedi podjeliti sa svijetom. Ti spadaš u ljude koji jednostavno to ne doživljavaju kao nekaj bitnoga. Ja recimo kad čujem riječ postignuće se sjetim Tesle i sličnih bitnih ljudi za čovječanstvo. Jedan doktor znanosti koji je završio dva fakulteta kad su ga pitali koje je njegovo najveće postignuće.Rekao je. To kaj imam dvoje djece. Pa aj ti sad rangiraj postignuća u životu? Svakome je to različito.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 21:14   #202
Vas sve tu jedan dobar psihilog ne bi mogao procijeniti.😂
Skitaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 21:21   #203
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa naravno da mislim. Imaš svakakvih ljudi. Ljudi koji vole pričat o sebi i onih koji ne vole. Ljudi koji doživljavaju svoj uspjeh kao nekaj normalno irelevantno drugim ljudima i uopće to ne doživljavaju kao neki uspjeh,a imaš i ljudi koji si zadaju neke ciljeve u životu i onda kada ih ispune osjećaju to kao neki uspjeh koji vrijedi podjeliti sa svijetom. Ti spadaš u ljude koji jednostavno to ne doživljavaju kao nekaj bitnoga. Ja recimo kad čujem riječ postignuće se sjetim Tesle i sličnih bitnih ljudi za čovječanstvo. Jedan doktor znanosti koji je završio dva fakulteta kad su ga pitali koje je njegovo najveće postignuće.Rekao je. To kaj imam dvoje djece. Pa aj ti sad rangiraj postignuća u životu? Svakome je to različito.

mislim da je to povezano s načinom na koji si postavljamo ciljeve u životu. ja imam velikih problema s postavljanjem konkretnih, važnih ciljeva na privatnom planu. jednostavno bježim od toga, pa to veže i dojam o 'postignućima' mislim.

a za one koji reagiraju na LB-a. težak, grintav karakter kojeg treba prihvatiti takvog kakav je. ili jednostavno ignorirati, ako ne paše.

ne smeta me što je napisao.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 21:37   #204
Da te čovjek pita za tri mane, garant bi ih napisala pet .

To je posve ljudski pitaj čovjeka čime je nezadovoljan na sebi, dobit ćeš monolog. Pitaj u čemu je uspješan, dobit ćeš šutnju.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 21:40   #205
a od svega nisu bitne ni mane ni uspjesi, nego kakva je kombinacija i kako je taj covjek sveukupno ispao
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 22:17   #206
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Da te čovjek pita za tri mane, garant bi ih napisala pet .

To je posve ljudski pitaj čovjeka čime je nezadovoljan na sebi, dobit ćeš monolog. Pitaj u čemu je uspješan, dobit ćeš šutnju.
uhmmm....misliš?
pa nije tako lako reći ni čime smo nezadovoljni na sebi. možda je lakše reći čime smo nezadovoljni općenito, u okruženju...

ali stoji da je lakše identificirati štekave dijelove nego djelovati kako bi ih pretvorio u uspješne.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 17:32   #207
Mislim da je gotovo nemoguće definirati varijablu životnog postignuća na način da ona bude jednoznačna za svakog.

Ono što ja smatram životnim postignućem je za nekoga moguće totalno beznačajno. Vrijedi i obrnuto. Upravo tu se gubi čar, a svako suhoparno nabrajanje vlastitih postignuća počinje graničiti sa samopromocijom.

Ali eto, ja bih se voljela pohvaliti da mogu napraviti 20 sklekova u komadu bez odmora. Ako to ovdje navedem kao jedno od svojih životnih postignuća jednoga dana ispast će....hmmm.... u najmanju ruku kao zezancija, a čitatelji neće čuti moj smijeh, moju radost, pozitivnu energiju i zadovoljstvo.
Batiste is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 22:18   #208
Quote:
Batiste kaže: Pogledaj post
Mislim da je gotovo nemoguće definirati varijablu životnog postignuća na način da ona bude jednoznačna za svakog.

Ono što ja smatram životnim postignućem je za nekoga moguće totalno beznačajno. Vrijedi i obrnuto. Upravo tu se gubi čar, a svako suhoparno nabrajanje vlastitih postignuća počinje graničiti sa samopromocijom.

Ali eto, ja bih se voljela pohvaliti da mogu napraviti 20 sklekova u komadu bez odmora. Ako to ovdje navedem kao jedno od svojih životnih postignuća jednoga dana ispast će....hmmm.... u najmanju ruku kao zezancija, a čitatelji neće čuti moj smijeh, moju radost, pozitivnu energiju i zadovoljstvo.

Kakve ima veze kaj ce netko drugi misliti, btk.
Ja ne mogu napraviti ni 10 pravilnih u komadu
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 08:21   #209
Quote:
Skitaljka kaže: Pogledaj post
Vas sve tu jedan dobar psihilog ne bi mogao procijeniti.😂
to mi imponira... kad se vidi da samo izvanredna ekipa dolazi na druškanje.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 09:02   #210
Quote:
Batiste kaže: Pogledaj post
Ali eto, ja bih se voljela pohvaliti da mogu napraviti 20 sklekova u komadu bez odmora.
Ne znam čemu uvodni ogled o apsolutnim postignućima, ako je u uvodnom postu jasno naznačeno da se radi o lokalnim, osobnim postignućima.

Ponekad sklekovi nisu samo sklekovi . U nekim godinama, bilo koje "fizičko" postignuće ne dostiže se tako da se čovjek jednoga dana ustane i zaključi kako bi baš mogao odraditi dva milijuna sklekova ili istrčati maraton jer danas radi popodnevnu šihtu - postignuta brojka je valjda rezultat i nekog rada i nekog načina života i tko zna čega sve još.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 10:58   #211
Quote:
pinokio2000 kaže: Pogledaj post
to mi imponira... kad se vidi da samo izvanredna ekipa dolazi na druškanje.
Nisam psiholog, totalno suprotno- tehnicka struka. U pauzi bacim pogled na teme. Neke ljude sam uspjela pohvatati, ali s nekima fakat imam problema hahaha. Mozda bi mi bilo lakse da znam koji se broj godina krije izmedju nickova.
Skitaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 13:12   #212
Quote:
Skitaljka kaže: Pogledaj post
Nisam psiholog, totalno suprotno- tehnicka struka. U pauzi bacim pogled na teme. Neke ljude sam uspjela pohvatati, ali s nekima fakat imam problema hahaha. Mozda bi mi bilo lakse da znam koji se broj godina krije izmedju nickova.
E tek onda bi imala problema sa kvalitetnom procjenom i zaključcima
Tihi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:50   #213
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne znam čemu uvodni ogled o apsolutnim postignućima, ako je u uvodnom postu jasno naznačeno da se radi o lokalnim, osobnim postignućima.

Ponekad sklekovi nisu samo sklekovi . U nekim godinama, bilo koje "fizičko" postignuće ne dostiže se tako da se čovjek jednoga dana ustane i zaključi kako bi baš mogao odraditi dva milijuna sklekova ili istrčati maraton jer danas radi popodnevnu šihtu - postignuta brojka je valjda rezultat i nekog rada i nekog načina života i tko zna čega sve još.
Uvodni ogled je upravo u svrhu mojeg mišljenja da osim ovih duhovitih ( tipa level 101 u igrici ) velika većina ostalih postignuća ispada kao samopromocija.

"u nekim godinama".... jesi ti to meni u rukavicama nekaj htio reći? Možda da sam u najboljim godinama?

Nisam ja bez razloga navela baš sklekove. Naime, sve što si napisao stoji, ali isto tako, nisam ja baš s kruške pala i sad se sjetila da bih ja napravila 20 sklekova u komadu. Redovito treniram, ali eto, sklekovi su moja boljka

No dobro, obzirom da je jedno od mojih životnih postignuća što sam uvijek bila i ostala vječiti optimist, ziher sam da ću i sklekove odraditi.
( kakav selfpromotion )
Batiste is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 17:40   #214
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Recimo da pišete oglas (iako ne pišete) - koja biste tri postignuća stavili u oglas? Zvuči ko pitanje s razgovora za posao, ali nije. Životna postignuća. Top tri.

Prvo. Zdrav sam!
Drugo. Pare!
Treće. Use, nase i podase!
To je 5!
the33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 20:08   #215
Koja biste tri životna postignuća stavili u US oglas?

Quote:
the33 kaže: Pogledaj post
To je 5!
Nije jer je ono zadnje 3 u 1.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 20:46   #216
1. pomogao sam ljudima u nevolji
2. pokušam živjeti sukladno sa prirodom
3. gdje god idem, svakom mogu pogledati u oči
linch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 09:56   #217
Quote:
Skitaljka kaže: Pogledaj post
Nisam psiholog, totalno suprotno- tehnicka struka. U pauzi bacim pogled na teme. Neke ljude sam uspjela pohvatati, ali s nekima fakat imam problema hahaha. Mozda bi mi bilo lakse da znam koji se broj godina krije izmedju nickova.
nisam pomislio da ti je struka koja preslaguje moždane svaštarije čak ni kućni ljubimac.

tehničarka, interesantno. i o sebi slično mislim.

da, godine... - nedavno sam čuo ili pročitao misao da te ništa ne sjebe poput godina...
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:04   #218
Quote:
Skitaljka kaže: Pogledaj post
Vas sve tu jedan dobar psihilog ne bi mogao procijeniti.😂
a po cemu ti znas koji je dobar psiholog?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:45   #219
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a po cemu ti znas koji je dobar psiholog?
Mislim da nije ni tvrdila da zna koji je dobar, napisala je onako općenitu tvrdnju.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 20:16   #220
znam
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.