Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2017., 09:59   #301
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Molim savjet, mala ima 2 godine i 8 mjeseci, visoka je 100 cm, nije do sad imala bicikl, a sad bi joj uzela nesto, ali ne znam da li da pocnemo sa onim bez pedala, ili da odmah uzmemo 14" sa pomocnim kotacima?
Onaj bez pedala je super stvar za pocetak. Nas ju je vozio skoro 6 mjeseci i s 3 godine naucio voziti bicikl bez pomocnih kotacica. Sigurna sam da je taj bicikl uvelike pomogao da bude tako siguran i spretan te da niti jednom ne padne s ove bez pomocnih.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 21:50   #302
Bok!
Imam nedoumicu, moram hitno kupiti bicikl guralicu za 2. rodjendan svom klincu jer je poklon od svekrve i mora biti do pon s masnom spreman za pokoln!! A ne mogu se odluciti izmedju Smart Trike u Baby centru, Fisher Price s Abrakadabre (s tim da su ta dva koliko sam mogla skuziti identicna!), Puky LR M i bicikl s Biciklbezpedala.
Naime najveci problem je da mi je sinek nesto veci (ima oko 93cm s cipelama), i prema tipu iz keindla gdje sam gledala Puky, on je na granici izmedju dvije velicine. A definitivno mi jos nije za taj veci Puky bicikl, jer je taj stvarno ogroman. Opcenito ispada da je velicinom tocno izmedju modela Pukyja j Bicikla bez pedala, a ovi FP i ST koji rastu s djetetom kao do 5 god su mi nekako lagani i imaju glatke kotace, ugl ne bi mi bili bas prvi izbor da nije hica nabaviti do pon. I da znam bar otprilike jel ima smisla kupiti malo veci bicikl, ili bolje podesivi?
Ima netko iskustva, prijedlog, misljenje? Recimo da lova nije pitanje, jer svekrva smatra sto je veca hrpa para to je bolji poklon..
Hvala!!!
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 22:19   #303
Mi imamo slican kettleru ali neka druga marka (nema vise tog ducana)
https://www.google.hr/search?q=bicik...SqgWdD78QoxgM:
Uglavnom na nasem se moze podesavati i sic i volan tako da je i prvo dijete, a sada i drugo mogli bez problema gurati od nesto vise od 2 god pa do nekih 4. Kasnije ionako predju na klasicne bicikle.
Ja osobno ne bih prvi i drugi koji si navela, eventualno treci.
Ako nisi, svakako malog vodi na isprobavanje. Za pocetak je vazno da dok sjedi stoji s punim stopalima na podu. Kasnije se prstima odguruju ali dok se ne opuste vazno je da mogu biti sto stabilniji.
Kada bi moji dvogodisnjaci prolazili s biciklom cesto bih cula od roditelja: a vidi njihov se moze puno vise spustiti,...
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 06:35   #304
Moj savjet je da uzmes manji puky ako ti je na granici. To su obicno preporuke od koje visine moze poceti koristiti, moji su se jos s 4 godine mogli voziti na svom biciklicu a bio je u kategoriji najmanjih, s 10" kotacima (nas je Haro 10). Prednost manjeg je , kako je vec pisano, da odmah moze stati s punim stopalom sto je vazno za pocetak ucenja. Tek kasnije dignes sic da stoji malo vise na prstima (ali ne previse jer mora moci kociti s nogama). I bitno je da je lagan, jer prije ili kasnije zavrsis da ga teglis a i djetetu je lakse s laksim biciklom. Znaci lagani, podesiv sic i da sad kad pocne uciti nije prevelik.

S druge strane ako dijete zeli voziti ce na najgoroj krami i bit ce odusevljeno, ako mu se ne svidja ni najskuplji najbolji biciklic nece pomoci da vozi.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 21:15   #305
Hvala vam na savjetima! Na kraju sam se ipak odlucila za Puky, i to veci. Razmisljala sam logikom da (s obzirom da sam sad prakticki pred porod) necu moci trcati za njim prvih mjesec-dva ionako, pa ako bude jos malo stajao, nece biti steta, ali glavni faktor je bio sto sam ga ipak odvela jos jednom na isprobavanje. On je ili narastao ili se zdebljao, ne znam, ali stvarno bolje "pase" na veci model nego manji Tek kad sam opet spojila dijete i bicikl mi je sjelo da je ovaj bolji i od FP i ST. Ugl hvala svima
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 18:47   #306
Pozdrav može preporuka za biciklo za curicu do 4,5god visine 110cm da je lagano i neznam koji bi profil tockova bio najbolji..dosad je vozila onaj bez pedeala pa bi je naucili pomalo pravu cijena oko 100eura.
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 11:11   #307
Bicikl za dijete od 7 god i 126-127 cm visine; kotači od 20 ili 24"? Po godištu preporuka je bicikl kotača 20" - otprilike visina djeteta do 135 cm. Također, pronašao sam bicikl od 24" (Author) gdje je preporuka za visinu djeteta 125-150. Okvir je inače 12.5". Pronašao sam takve bicikle druge marke gdje je okvir 12" a preporuka za visinu djeteta je 130-155 cm. Kuži li se netko u te stvari?
FireDragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 11:51   #308
Quote:
FireDragon kaže: Pogledaj post
Bicikl za dijete od 7 god i 126-127 cm visine; kotači od 20 ili 24"? Po godištu preporuka je bicikl kotača 20" - otprilike visina djeteta do 135 cm. Također, pronašao sam bicikl od 24" (Author) gdje je preporuka za visinu djeteta 125-150. Okvir je inače 12.5". Pronašao sam takve bicikle druge marke gdje je okvir 12" a preporuka za visinu djeteta je 130-155 cm. Kuži li se netko u te stvari?
Obavezno probaj u zivo sa djetetom. Mojem bi recimo za duzinu njegovih nogu bolje pasala 24" jer je krakat, ali s rukama i na 20" jedva stize do volana (sad je negdje na cca 122cm, 6.5 godina). Trenutno imamo 20" koju uzasno tesko vozi i strasno cudno izgleda na njoj (dobio ju je na poklon na slijepo) i stavit cemo je u oglasnik cim pronadjemo neki s brzinama i bez torpeda koji mu pase (u fazi smo obilazenja ducana i isprobavanja u zivo)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 14:18   #309
hvala na odgovoru
FireDragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 21:56   #310
Kupili smo i junioru 20" bicikl, alu rama, torpedo kocnica (ima i dvije rucne ali on za sad koristi torpedo) i malo deblje gume. Ide mu super i napokon ne moramo cekati na njega jer je sad puno brzi nego na 16" biciklu . Ima 5,5 godina i cca 110cm.

Pretezno vozimo po ravnom iako moze i po brdovitom (brzo oni nauce voziti stojecki uzbrdo ako nije prestrmo). Starija vec trecu godinu vozi takav i pokazao se kao pun pogodak.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 02:22   #311
Decatlon bicikli za djecu

Pozdrav ljudi. Vrijedi li linkano niže te novce, odn. isplati li se? Klinke (7 i 9 god.), lagane vožnjice vikendom, malo za po kvartu, na treninge u proljeće, ljeto.. a i po zimi bude li vrijeme lijepo.

http://www.decathlon.hr/p/8279613_bi...&results=2300#

http://www.decathlon.hr/p/8304259_bi...&results=2300#
KraMarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:21   #312
Bok! Curka će uskoro dvije godine, mislili smo uzeti Puky. Ima jači i slabiji model, jačeg kao više nema, ne znam jel velika razlika? Onda sam gledala i vidim da Kettler ima nešto slično (isto). Koji od ta dva je bolji?

Pretpostavljam da je premala za bicikl s dva kotača bez pedala.

Svaki savjet dobrodošao.

Puky jeftiniji, dostupan

Puky skuplji, ovdje ga više nema

Kettler Sliddy
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:28   #313
Nije premala, moj je za drugi rodjednan dobio Puky Mini i zaljubio se
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:45   #314
Opa nije, znači mogli bi ići isprobati što joj više paše! Super! Imaš li savjet (ili netko drugi) gdje u Zagrebu otići da imaju sve te modele? Taj Keindl?
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 14:45   #315
Mi imamo puki s linka vec neko vrijeme i mali od dvije godine je prevelik za njega postao. A sitno je dijete. Tako da ti ga ne preporucam za tu dob...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
glupipalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 08:02   #316
Postoje ti biciklici s 10" kotacima na koje mogu sjesti i djeca od 1,5g - moji su imali Haro 10 i vozili ga od 1,5 do 4 g

Ima i u dechatlonu npr ovako nesto
http://m.decathlon.hr/p/8349385_djec...-ride-100.html

Ti su s 12" kotacima ali vidjela sam da sic ide jako nisko pa mozda vec moze voziti (pise da je od 85cm)
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:26   #317
Opa! Hvala ekipa! Znači svakako u neki dućan pa da isprobamo! Super mi je ovo da na neke bez pedala može s 1,5. Curka je isto sitnija pa po svemu onda trebamo preskočiti Puky koji sam mislila i krenuti s biciklićem. Dobro da sam došla pitati.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:04   #318
Ja bi ti isto preporucila da preskocis guralice i odmah na ovaj bez pedala, ima i ovdje za manju djecu http://www.biciklbezpedala.hr/
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:33   #319
Hvala svima!

Otišli na kraju u Keindl i onaj najmanji Puky s dva kotača joj je taman pa ćemo njega. I jako nam se sviđa kvalitetom. Bilo je izložen i onaj s četiri kotača Puky, naspram bicikla bez pedala izgleda ko igračka za nju i iako bi joj sad bio ok, uskoro bi ga prerasla. Tako da ćemo običan Puky, našli i kacigu.

Baš sam happy.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 20:15   #320
https://m.facebook.com/story.php?sto...54545894600330
Ima ko iskustva sa ovim biciklima odavdje?
Hvala

Poslano sa mog LG-H960 koristeći Tapatalk
__________________
Bez potpisa
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.