Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 00:46   #181
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post



može koja riječ više o ovom?
nisu mi skandinavci baš bliski pa mi je zanimljivo pročitati nešto o njima..
Nisu oni dobri, nego je njima dobro. Kada ljudi osjecaju materijalnu i svaku drugu sigurnost, skloni su biti " dobri ". U biti su me uzasno razocarali. Nije bitno izgovoreno, nego ono sto nije izgovoreno, a biti ce nakon sto se napiju. Kazu da oni promjene cud kada se napiju, a ja mislim da ju tek onda pokazu.
Uglavnom osjetit ces patroniziranje pod krinkom dobrote i dobronamjernosti i nekako ce ti suptilno dati do znanja ( ako budes srece, pa se sa njima zapijes onda i izravno ) da su oni civilizacijski na visem stupnju od nas sa istoka. Drze nas nekim europskim rednecima, europski trash .
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:04   #182
Quote:
Imran kaže: Pogledaj post
Švicarski, lihtenštajnski, luksemburški i ponešto iz istočne Francuske.
švicarska: samo 1/3.
lihtenštajn je samo omanji grad od 40,000 ljudi.
luxemburg: francuski je jedan od 3 službena jezika.
istočna francuska je francuska.

ukratko, @mravica je u pravu po pitanju pangermanizma.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:49   #183
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
česi i slovaci su u pristupu prema nama "lokalnima" jednako otvoreni i srdačni, ne vidim razliku.
Česi, Slovaci i Poljaci iz okolice Krakova dijele s nama ne samo slično komunističko naslijeđe već i zajedničku austrougarsku prošlost, koja nije samo povijesna, već i kulturna i materijalna.
Na pr. Poljaci rodom iz Krakova su mi rekli da je krakovsko kazalište vrlo slično zagrebačkom. (Provjerio sam, i jedno i drugo je projektirala firma Hellmer i Fellner).

Tako i Mađari, no s njima je malo teže zbog jezika.

S Rusima nemamo ni slučajno toliko zajedničkog.
jhnp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:55   #184
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nisu oni dobri, nego je njima dobro. Kada ljudi osjecaju materijalnu i svaku drugu sigurnost, skloni su biti " dobri ". U biti su me uzasno razocarali. Nije bitno izgovoreno, nego ono sto nije izgovoreno, a biti ce nakon sto se napiju. Kazu da oni promjene cud kada se napiju, a ja mislim da ju tek onda pokazu.
Uglavnom osjetit ces patroniziranje pod krinkom dobrote i dobronamjernosti i nekako ce ti suptilno dati do znanja ( ako budes srece, pa se sa njima zapijes onda i izravno ) da su oni civilizacijski na visem stupnju od nas sa istoka. Drze nas nekim europskim redneckima, europski trash .
hm da, vjerujem, ali opet, nije li tako kod svih/mnogih/većine?
nije li tako kod hrvata naspram, bubam, rumunja? zagrepčana naspram zabačenog sela u lici? europljana općenito, naspram npr bogeca iz afrike?ono, evo mene, ja ručao na krovu zgrade, a tebi je domet osjetiti beton pod nogama..karikiram..
da se razumijemo, odvratno je to ali bojim se da ogromna većina, ne samo skandinavci, razmišlja tako..

a kakvi su među sobom? jel se isto 'vole' sa svojim susjedima ili su im i oni škart, kao i mi, balkan treš?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 21:52   #185
Quote:
jhnp kaže: Pogledaj post
Česi, Slovaci i Poljaci iz okolice Krakova dijele s nama ne samo slično komunističko naslijeđe već i zajedničku austrougarsku prošlost, koja nije samo povijesna, već i kulturna i materijalna.
Na pr. Poljaci rodom iz Krakova su mi rekli da je krakovsko kazalište vrlo slično zagrebačkom. (Provjerio sam, i jedno i drugo je projektirala firma Hellmer i Fellner).

Tako i Mađari, no s njima je malo teže zbog jezika.

S Rusima nemamo ni slučajno toliko zajedničkog.
sve za 5.
al tema je takva kakva jest, tj. nedefinirana. uopće nije jasno o čemu se ovdje raspravlja. uglavnom, subjektivni dojmovi.

ps. nije mi niti jasno zašto je ova tema na pdf politika. osim da se klika.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 16:56   #186
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
kakvi su [Skandinavci] među sobom? jel se isto 'vole' sa svojim susjedima ili su im i oni škart, kao i mi, balkan treš?
Navodno Švede nitko ne trpi, dok se Danci i Norvežani dobro slažu. Ne bih znao za Island. (Informacija od prijatelja Danca koji je radio u Norveškoj.)
Zanimljivo, tako je usprkos tomu što su Danci povijesno bili gospodari svima.
jhnp is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 17:01   #187
Quote:
jhnp kaže: Pogledaj post
Navodno Švede nitko ne trpi, dok se Danci i Norvežani dobro slažu. Ne bih znao za Island. (Informacija od prijatelja Danca koji je radio u Norveškoj.)
Zanimljivo, tako je usprkos tomu što su Danci povijesno bili gospodari svima.
Pa ne bi bas rekao da Svedane nitko ne trpi, nego se oni i Danci ne trpe.
Kad su saznali od kuda sam Svedani su mi rekli da su Danci " Srbi Skandinavije " u smislu da nema koga nisu napali. Danci na Svedane gledaju sa blagim prezirom.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 17:09   #188
Quote:
vmro kaže: Pogledaj post
Pa evo Hitler na pr, kad je posle zestokih borbi koje su trajale skoro citav dan zauzeo cjelu Dansku, onda je rekao - Danska je sada u njenim prirodnim, njemackim granicama...
Ako se ne varam, to je rekao i za Poljsku.

Ali ne i za Poljake. Dakle, kazati da je Danska njemački teritorij nije isto što i kazati da su Danci Nijemci.
mravac8 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 17:15   #189
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Pa ne bi bas rekao da Svedane nitko ne trpi, nego se oni i Danci ne trpe.
Može biti. Moram pitati prijateljicu Islanđanku kao neutralca.
jhnp is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 18:20   #190
glede svedjana - cini se da su zaista prosla vremena kada su mnogi (registrirani i neregistrirani) gastarbajteri iz svedske radili po sfrj....

https://www.youtube.com/watch?v=0_1RZDdmsYY
serafim is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 16:35   #191
Slaveni su hibridna braca.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 16:40   #192
Jesu bre.
Evo Radovanu u Hagu prepuče srce za Slobodanom. A družili su se i prije rata.


link

“Radovan je jako potresen i tužan. Još ne može vjerovati da se to dogodilo. Čuo sam se istu večer s njim, zvučao je potpuno potišteno. Žao mu je Slobodana, posebno jer je uskoro trebao izaći iz zatvora. Kaže da se Praljak ubio zbog same presude, odnosno, zbog nepravde koja ga je snašla”, rekao je Karadžićev brat Luka.


ps

Koja je to sve bagra ljudi moji.
bizon_9 mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 23:47   #193
Nema bratstva i ljubavi među narodima i državama. Samo interesi.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 02:11   #194
jesu preklom jedan narod.ali isto tako je cinjenica da se ti sloveni najvise i mrze medjusobno.
glavni razlog mrznje kroz istoriju je crkva.
zaboravili smo da smo sloveni i gledali smo kojoj ko crkvi pripada.to je kroz istoriju tako bilo.

sad se vec izgubio osecaj slovenskoj pripadnosti.naravno da su nas i anglosaksonci vecito kroz istoriju zavadjali.

sto se sloveni medjusobno ne vole.najvise je kriva crkva pa sami rusi.
rusi zato sto su najveci slovenski narod cine polovinu ukupnog slovenskog stanovnistva a nisu nikad pokusali da obedine sve slovene u jednu drzavu.
kacin4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 03:23   #195
Svi smo mi braća i sestre jer smo potekli od Adama i Eve, ali kada odrastemo svatko ide na svoju stranu. Samo nezreli narodi žude za nekakvim zajedničkim životom.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 03:30   #196
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Svi smo mi braća i sestre jer smo potekli od Adama i Eve, ali kada odrastemo svatko ide na svoju stranu. Samo nezreli narodi žude za nekakvim zajedničkim životom.
kao sto samo narcise nije briga odakle potiicu,sta su i kog porekla.
kacin4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 03:51   #197
Mene osobno jako zanima moje porijeklo pa sam ga istražio u detalje do 1790. godine unazad.

Dakle, ja sam 11. generacija od pra .....pradjeda Ivana, uskoka koji se doselio u područje Senja. Dalje iza toga znam da je moj rod došao iz Kladanjskog kraja Bosne kada su Turci provalili.

Brat i ja se jako dobro slažemo ali nam ne pada na pamet da skupa živimo.

Ima poslovica među američkim farmerima "good fence makes good neiborghood".

Onako "naški", nasloniš se na ogradu i vikneš komšiji "dobro jutro, jeste li za jednu rakijicu i prije nego svatko ode svojim poslom pogledaš dali je ograda u redu.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 03:59   #198
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post




Veca je mrznja izmedju splicana i zagrebcana.
Covjek bi tako mogao nabrajati stereotipe, neki od kojih su cak i saljivi. Mi kao Slaveni imamo puno toga zajednickog sa svim Slavenima, ali eto, nikada (osim Rusije) nismo imali teznje za osvajanjem - mozda i zbog zemljopisa, a mozda i zbog mentaliteta.

No, reci da je mrznja izmedju Splicana i Zagrepcana veca nego izmedju Rusa i Ukrajinaca je glupost. Toliko.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 01:59   #199
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Covjek bi tako mogao nabrajati stereotipe, neki od kojih su cak i saljivi. Mi kao Slaveni imamo puno toga zajednickog sa svim Slavenima, ali eto, nikada (osim Rusije) nismo imali teznje za osvajanjem - mozda i zbog zemljopisa, a mozda i zbog mentaliteta.

No, reci da je mrznja izmedju Splicana i Zagrepcana veca nego izmedju Rusa i Ukrajinaca je glupost. Toliko.
Grijesis.

Sta je sa Velikom Poljskom, Velikom Srbijom, Velikom Bugarskom, Hrvatskom do Zemuna, Velikom Ukrajinom do Kazahstana ...

A grijesis i oko mrznje. Ima ona teorija malih razlika. Od rasizma izmedju crnaca i bijelaca veca je netrpeljivost izmedju crnaca i mulata.

Obe ove stvari ometaju slavene da shvate da su jedan narod. Nikad nisu mogli uspostaviti centralnu vlast, jer se nisu mogli dogovoriti iz kojeg plemena i kojeg sela bi dosao vodja. Zato nisu ni izgradili imperiju. Nekako su uspjeli izgraditi drzave i nacije kad je doslo vrijeme za gradnju nacija, a i to sa zaostatkom.

Quote:
kacin4 kaže: Pogledaj post
glavni razlog mrznje kroz istoriju je crkva.
Nije.
Bugari i srbi su pravoslavci. Bugari smatraju da je pola Srbije bugarsko, srbi da je pola Bugarske njihovo, a i jedni i drugi svojataju Makedoniju. Sto je najtragicnije svi su u pravu, jer je rijec o jednom narodu. Svi bi se sirili, ali da prijestolnica bude kod njih i da oni budu glavni. Otuda sukobi.
Na to nadodaj da neki sa strane vjesto koriste situaciju i stalno zakuvavaju i onda imamo da cesi ne mogu zivjeti sa slovacima, a razlika izmedju njih je kao izmedju bosanaca i hercegovaca. Kakva je razlika izmedju bjelorusa i rusa?

Stalno sa jedne strane imas podjelu, a sa druge zelju za ukrupnjavanjem. Da je samo mrznja na djelu sad nebi bilo Slovenije vec bi bila Kranjska, Koruska i jos 3-4 drzavice.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 13:10   #200
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Nije.
Bugari i srbi su pravoslavci. Bugari smatraju da je pola Srbije bugarsko, srbi da je pola Bugarske njihovo, a i jedni i drugi svojataju Makedoniju. Sto je najtragicnije svi su u pravu, jer je rijec o jednom narodu. Svi bi se sirili, ali da prijestolnica bude kod njih i da oni budu glavn
U pravu si...Posto Srbi i Bugari nikad se nebi dogovorili ko ce da bude glavni, mi Makedonci se nudimo da opet budemo zrtve, i da mi budemo glavni...Prestonica bi bila Ohrid, jer je Bugari smatraju za svoju staru prestonicu, srbi zele Ohridsku arhiepiskopiju, nama je Ohrid kulturni centar i grad-muzej...Svima psse..

To bi vec bila strasna sila... Ne znas ko je jaci...Dali Bugari koji su rekordnom vremenu od 10 pali na 5 miljuna stanovnika, Srbija koja ne zna sta je tacno Srbija i kolika je, ili Makedonija, koja je kao jedna nekrstena beba, napunila 30 godina a kum joj jos uvjek smislja ime...
vmro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.