Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2017., 09:43   #81
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Propustila si prvi dio mojeg posta.

Isla si sa tim muskarcima redovno na vecere koje nisu bile poslovne, na kave i provodila vrijeme sa njima van posla, za zabavu, cesto i puno?

To sto kazes da ne mora uvijek biti tako je dokaz da je cesto tako.

To je kao da kazes da je ok uci sa 100 km/h u neki zavoj iako je sigurna brzina 50, ali 30 posto pokusaja je uspjelo pa je ok da se zaletavamo u njega jer nisu bas svi nastradali.
Mi se suštinski ne slažemo u tome da ja ne mislim kako je prevara stvar trenutka, nešto što manje-više stalno visi u zraku i samo čeka pogodan trenutak. Uvjerena sam bar za značajnu većinu žena da dok su sretne i zadovoljne u braku ili vezi uopće ne gledaju muškarce uokolo na takav način, kao potencijalne mogućnosti.
Slikovito rečeno, kada sam sita, registriram neki fini miris iz restotana kraj kojega prolazim, ali mi sigurno ne pada na pamet ući i naručivati još hrane.
Ako sam gladna, pak, ovako ili onako ću naći načina da jedem, bila za to neka posebno povoljna okolnost, prilika, ili uopće ne.
Ili, kako bi ti rekao, auto se za oštre zavoje i sigurnu vožnju ne priprema na cesti, nego puno ranije i na za to predviđenom mjestu.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 09:56   #82
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ako sam ja dobro shvatio citajuci forum, treba se ubiti nakon sto udjes u brak. ne smijes upoznavati a kamoli se druziti sa novim ljudima i (mjesanim) drustvima, zbog djece koju moras imati ionako nes jebat vise, a za hobije i zivot takodjer nemas vremena.
Ma tako dišu neki ekstremi koji bi da je legalno valjda vezali partnera za radijator.

Ovdje se ipak ne radi o tome da žena ne smije upoznavati nikog novog i družiti se s ljudima. Dapače.
Radi se o ženi koju ne zanima miješano mes...ovaj, društvo, nego isključivo muško.
I to zadnje vrijeme u pojačanom intenzitetu (koji korelira s njenom izjavom mužu da joj više nije toliko napet).

Iako sam cijepljena od ljubomore, da primjetim istu dinamiku u svom odnosu, otvorila bih oči.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 09:57   #83
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ja sam dojma da je kojim slucajem zena otvorila temu i napisala ovako nesto da bi pljustali savjeti da ga odmah odjebe.
Normalno da bi.
Da dodje žena i napiše da joj se muž druži uglavnom sa ženama, stalno ih vodi na pićenca i večerice, kaže joj da im brak više nije u fazi zaljubljenosti pa sa tri mlade djevojkice na godišnjem odlazi igrat odbojku u kupaćima, dok ona sjedi i čuva djecu - everyone would lose their minds.

Bulšitz.

Bilo bi dobro znat zove li muža (kad ga već naziva najboljim prijateljem) na večerice sa tim muškarcima, ili ga drži odvojemo od njih. Jer ako ga uvijek isključuje i ide sama, ima agendu, definitivno.

I nije problem u m/ž prijateljstvima, uopće. Ali nemanje granice je za naivce.
I autor uopće ne pokazuje znakove ljubomore, već zdrave sumnje.

Postoji razlika.

Čak tu nije stvar varanja, jer varanje se može desit svugdje, nego nekakve lojalnosti i principa i poštovanja prema partneru. Ta žena se vrlo vjerojatno hrani pažnjom. Barem po opisanom.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:01   #84
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Mi se suštinski ne slažemo u tome da ja ne mislim kako je prevara stvar trenutka, nešto što manje-više stalno visi u zraku i samo čeka pogodan trenutak. Uvjerena sam bar za značajnu većinu žena da dok su sretne i zadovoljne u braku ili vezi uopće ne gledaju muškarce uokolo na takav način, kao potencijalne mogućnosti.
Slikovito rečeno, kada sam sita, registriram neki fini miris iz restotana kraj kojega prolazim, ali mi sigurno ne pada na pamet ući i naručivati još hrane.
Ako sam gladna, pak, ovako ili onako ću naći načina da jedem, bila za to neka posebno povoljna okolnost, prilika, ili uopće ne.
Ili, kako bi ti rekao, auto se za oštre zavoje i sigurnu vožnju ne priprema na cesti, nego puno ranije i na za to predviđenom mjestu.
Nekad sam mislio kao ti.

Uostalom, predlozio sam autoru da radi isto sto i njegova zena. Ja bih bas to napravio i ne bi se sekirao, ali ako bi prigovorila bi imali grdi problem.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:06   #85
Zeni ocito godi i imponira saznanje da jos uvijek dobro izgleda i da se mladji tipovi loze na nju i htjeli bi je jebat. Pogotovo ako kuzi da je u kasnim tridesetima i misli da bu kasnije stara pa da sada iskoristi.

I istina bog, svi ti nazovi prijatelji prestanu zvat i posjecivat svoju prijateljicu kada ih ona odjebe kada se oni konacno odvaze da nesto pokusaju. Jerbo zasto trositi vrijeme na nju kada je onda decidirano jasno da nista ne bude a ima jos drugih zena gdje mozda nesto i bude.

I s tim odbojkama na plazi, lako djeca odu spavati a ona samo nevino ode popiti pice ili dva sa momcima ili jednim od njih na terasi dok djeca spavaju, pa nakon 3-4 deci vina, a svi polugoli, svasta dodje na pamet. Pa i ako padne neki sex, tom tipu nista nece faliti - pojebao je komada i to starijeg burazzzz....i onda bok; djeca i dalje spavaju. Ona dobije sto je htjela a muz radi u Zagrebu i nista ne zna.

Tako da je sve idealno u braku kako muz pise ovdje - sumljam. OK, o djeci se brinu skupa, on radi i misli da je sve super a ona ocito ne. Jer ne bi okolo hodala sa muskim prijateljima i isla po vecericama nego bi to radila sa muzem.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:10   #86
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Uostalom, predlozio sam autoru da radi isto sto i njegova zena. Ja bih bas to napravio i ne bi se sekirao, ali ako bi prigovorila bi imali grdi problem.
Cuj, ako zenska dobro izgleda lakse se naci 3 mlada tipoa za otici na vecerice i igranje odbojke nego tipu 3 mlade djevojke osim ako nije poznat i bogat pa dolaze same (da se okoriste ili pohvale).
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:12   #87
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ovdje se ipak ne radi o tome da žena ne smije upoznavati nikog novog i družiti se s ljudima. Dapače.
Radi se o ženi koju ne zanima miješano mes...ovaj, društvo, nego isključivo muško.
I to zadnje vrijeme u pojačanom intenzitetu (koji korelira s njenom izjavom mužu da joj više nije toliko napet).
Tocno tako. A i kada se mjesana ekipa sa faksa i tako dalje koja se non-stop druzila upari i/ili ozeni, nekako splasnu ta musko-zenska druzenja na kavama ne zato sto su njihovi partneri ljubomorni, nego jednostavno nema interesa vise. Ides sa svojom zenom/muzem na kavu u to malo slobodnog vremena a ne zivkas prijatelje suprotnog spola. Eventualno ono 1x-2x godisnje. Ili se druzite u parovima ako ste se svi skompali.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:14   #88
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Normalno da bi.
Da dodje žena i napiše da joj se muž druži uglavnom sa ženama, stalno ih vodi na pićenca i večerice, kaže joj da im brak više nije u fazi zaljubljenosti pa sa tri mlade djevojkice na godišnjem odlazi igrat odbojku u kupaćima, dok ona sjedi i čuva djecu - everyone would lose...
Čak i u obrnutom scenariju gdje bi muškarac bio žrtva negativnih forumskih savjeta, interesantno je kako ljudima koji hoće svaku temu obrnuti u m/ž rat ne pada na pamet da djecu u obrnutom scenariju čuva muškarac.
Jer ova žena uživa u suncu, moru, odbojci i pažnji dok su djeca s njom, a ne s jadnim, ucviljenim mužem.

edit: odustajem
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:19   #89
Ne trolaj na feminazi krilima.

Nitko nije spominjao uživanje žene u suncu i moru.

Odi si drugdje sa zaspinjavanjem rasprave fabriciranjem činjenica.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:21   #90
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Jer ova žena uživa u suncu, moru, odbojci i pažnji dok su djeca s njom, a ne s jadnim, ucviljenim mužem.

edit: odustajem
Kao prvo djeca imaju oko 10 godina. Znaci nije da im mjenja pelene i vodi na tutu.

Zena je rekla muzu da je zasicena u braku, ide okolo na kavice i vecere sa muskima bez da je vezano uz posao jedan-na-jedan, kao sto ides na dejtove a ne ide na date-nights sa svojim muzem ako vec imaju slobodnog vremena/vecer. Daj mi reci koji bi muski isao sa nekom tamo zenskom koja dobro izgleda na vecerice i setnjice po gradu a da je ne misli jebat? A nije da se i ona jucer rodila pa da ne zna zasto je on sa njom na veceri.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:30   #91
Quote:
mac09 kaže: Pogledaj post
Pa mi je tako rekla da je na plaži upoznala muško društvo (desetak godina mlađi od nas) i kako su "klinci" super. I tako je dogovorila da s njima ide na odbojku na pijesku. Ona i još njih trojica. Rekla je da je bilo odlično. I da će ponoviti. E tu u meni lagano vrije. Sve pet, lijepo se družiti ali ne mogu reći da uživam dok to traje. Osjećam se jadno i istovremeno bijesno. Da li sam ja u vojoj situaciji nerazuman i ljubomoran i sve što ona čini je u nekim granicama ponašanja oženjene žene ili je otišla predaleko?

p.s - oboje smo u kasnim tridesetima
realno gledajuci cudno mi je da se jedna zena od skoro 40 godina druzi s nekim klincima (bez obzira bili muski ili zene) ali dobro sve je moguce (to sto ja ne bih ne znaci da netko drugi isto ne bi) i sto sad ti mislis da ce ona s njima? grupnjak?
Doduse ako ti zena izgleda atraktivno velika je vjerojatnost da ju neki od tih balavaca (koliko uopce mogu biti balavci sa skoro 30 godina) bari jer oni vole starije koke radi iskustva ali opet sve je do tvoje zene, sumnjam da bi se ona upustala u to i to jos kraj djece koje je povela na odmor
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:33   #92
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Kao prvo djeca imaju oko 10 godina. Znaci nije da im mjenja pelene i vodi na tutu.

Zena je rekla muzu da je zasicena u braku, ide okolo na kavice i vecere sa muskima bez da je vezano uz posao jedan-na-jedan, kao sto ides na dejtove a ne ide na date-nights sa svojim muzem ako vec imaju slobodnog vremena/vecer. Daj mi reci koji bi muski isao sa nekom tamo zenskom koja dobro izgleda na vecerice i setnjice po gradu a da je ne misli jebat? A nije da se i ona jucer rodila pa da ne zna zasto je on sa njom na veceri.
Ja recimo
Vecinu vremena provodim u zenskom drustvu i vise se volim druziti sa zenama nego muskarcima. Muski su obicno ograniceni na nogomet, aute i sise a ovi iz struke racunalni geekovi koji pricaju samo o procesorima, diskovima i racunalima a meni to vec nakon vise od 15 godina ide lagano na zivce
A za autora, ha nis, pocni pit, nadji ljubavnicu, rastani se
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:34   #93
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
realno gledajuci cudno mi je da se jedna zena od skoro 40 godina druzi s nekim klincima (bez obzira bili muski ili zene) ali dobro sve je moguce (to sto ja ne bih ne znaci da netko drugi isto ne bi) i sto sad ti mislis da ce ona s njima? grupnjak?
Pa kao prvo ona moze imat 37-38 godina, znaci ako je uvijek izgledala dobro i ako se nije zapustila, a ocito nije, moze biti sasvim OK komad za kratku ljetnu avanturu. A grupnjak je nebitan; od ta 3 momka, 2 mogu otici van ili se naci s nekim a treci ce jos samo "malo ostat da popije pice do kraja" i onda ce kao doc.

Quote:
Doduse ako ti zena izgleda atraktivno velika je vjerojatnost da ju neki od tih balavaca (koliko uopce mogu biti balavci sa skoro 30 godina) bari jer oni vole starije koke radi iskustva ali opet sve je do tvoje zene, sumnjam da bi se ona upustala u to i to jos kraj djece koje je povela na odmor
Cuj oni skoro 30 i ako se bave sportom i ona im je atraktivna to nju imponira. Ljeto je. Jos se moze jer ocito ima zainteresiranih za nju. Djeca spavaju. Nije bas neka znanost na terasi se pojebat. Pa ne mora to biti neki maraton i ljubav. Samo se kresnes. I svatko na svoju stranu. Kazem ne znaci da ce se to dogoditi - ali da je izuzetno lako - jest.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:35   #94
Quote:
mac09 kaže: Pogledaj post
Naime u braku sam već deset godina i nikada nikavih problema i razmirica između mene i supruge nije bilo. No, u posljednjih nekoliko mjeseci počelo me mučiti shvaćanje života moje supruge.
Tebe muči shvaćanje života tvoje supruge unazad nekoliko mjeseci?
Kenjaš. Tebe muči shvaćanje života tvoje supruge unazad svih godina vašeg braka. No, unazad nekoliko mjeseci je postalo fest nepodnošljivo.
A, odbojka je prelila čašu. Nije do odbojke već do tvog uvjerenja kako bi brak trebao izgledati, odnosno kako bi se žena u braku trebala ponašati.
Dok tvoja supruga ima sasvim druga uvjerenja oko bračnog života.


Quote:
Sve pet, lijepo se družiti ali ne mogu reći da uživam dok to traje. Osjećam se jadno i istovremeno bijesno. Da li sam ja u vojoj situaciji nerazuman i ljubomoran i sve što ona čini je u nekim granicama ponašanja oženjene žene ili je otišla predaleko?

p.s - oboje smo u kasnim tridesetima
Šta sve pet, kad nije sve pet? Tebi već dugo nije sve pet.
Vidim da tražiš odgovore forumaša tko je više ispravan od vas dvoje. Kao da tražiš rečenicu koja će potvrditi da imaš svako pravo biti ljubomoran i bijesan zbog životnih stavova tvoje supruge.

Nisi ti u ovoj situaciji nerazuman, već nesiguran. Nemaš kontrolu nad suprugom i životom, pa te puno žderu svi mogući nepoželjni scenariji u tvojoj glavi i tvoja vlastita nesigurnost.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:36   #95
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
realno gledajuci cudno mi je da se jedna zena od skoro 40 godina druzi s nekim klincima (bez obzira bili muski ili zene) ali dobro sve je moguce (to sto ja ne bih ne znaci da netko drugi isto ne bi) i sto sad ti mislis da ce ona s njima? grupnjak?
Doduse ako ti zena izgleda atraktivno velika je vjerojatnost da ju neki od tih balavaca (koliko uopce mogu biti balavci sa skoro 30 godina) bari jer oni vole starije koke radi iskustva ali opet sve je do tvoje zene, sumnjam da bi se ona upustala u to i to jos kraj djece koje je povela na odmor
Ali sve to nije feel good, a veza bi to trebala biti.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:45   #96
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ja recimo
Vecinu vremena provodim u zenskom drustvu i vise se volim druziti sa zenama nego muskarcima. Muski su obicno ograniceni na nogomet, aute i sise a ovi iz struke racunalni geekovi koji pricaju samo o procesorima, diskovima i racunalima a meni to vec nakon vise od 15 godina ide lagano na zivce
A za autora, ha nis, pocni pit, nadji ljubavnicu, rastani se
Stoji da sa zenama mozes razgovarati o nekim drugim temama koje su puno zanimljivije nego 15 godina slusati o procesorima jer eto i to je moja struka i znam sto pricas. I meni se o procesorima vise ne prica.

Ne znam da li si u braku ili vezi, ali kako bi bilo npr tvojoj zeni ili curi da ti sada pocnes odlaziti na solo kave i vecerice sa razno raznim zenama u svoje slobodno vrijeme? Kaj njoj bi to bilo bas super? Pa sto nije iole normalno da se bracni partneri medjusobno druze u slobodno vrijeme. Ne kazem da tu i tamo ne mozes popiti kavu sa nekim, pogotovo ako je onako usput sa posla pa ostanes sat dulje u gradu i bok. Ali dejtovi...hellou?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:48   #97
Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
.
Dok tvoja supruga ima sasvim druga uvjerenja oko bračnog života.

tražiš rečenicu koja će potvrditi da imaš svako pravo biti ljubomoran i bijesan zbog životnih stavova tvoje supruge.

Nisi ti u ovoj situaciji nerazuman, već nesiguran. Nemaš kontrolu nad suprugom i životom, pa te puno žderu svi mogući nepoželjni scenariji u tvojoj glavi i tvoja vlastita nesigurnost.
Pa da je ona htjela otvoreni brak, to bi znali jos na pocetku dok su bili cura i decko kao i na pocetku braka. Pa bi on na to pristao ili ne. Vecina ne bi. A to sto je pocelo sada nju nesto prati....isto kao i one takozvane krize srednjih godina kod muskaraca kada skuze da vidljivo pocnu stariti pa panicno pocnu hvatati mlade cure da se dokaze da jos moze. A moze jer je situiran, dok one skupljaju lovu za burek ili ce preko njega do dobrog posla ili stana, pa im onda to sve uzajamno pase.

On je nesiguran jer mu zena okolo hoda po vecericama sa drugim muskarcima a njega je stavila na sporedan kolosjek i jos mu je to i rekla.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:57   #98
Čitao sam nedavno interesantan članak, kaže: Dejting je potrošen na ljude u dvadesetima koji nemaju pojma što žele.

Mislim da se može sasvim lijepo živjeti i na način kako to želi i prakticira autorova supruga, jedino njih dvoje trebaju biti međusobno iskreni i tu i tamo podijeliti skrivene želje.

Evo, moja je s djecom na moru i nemam pojma gdje je bila sinoć. Nije da previše brinem
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:59   #99
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa kao prvo ona moze imat 37-38 godina, znaci ako je uvijek izgledala dobro i ako se nije zapustila, a ocito nije, moze biti sasvim OK komad za kratku ljetnu avanturu. A grupnjak je nebitan; od ta 3 momka, 2 mogu otici van ili se naci s nekim a treci ce jos samo "malo ostat da popije pice do kraja" i onda ce kao doc.
cek malo pa ne pricamo ovdje o avanturi.............mozes imati avanturu i sa 55 godina, kao da su godine bitne...................ovdje pricamo o nekakvom druzenju (ne sexualnom ni zavodnickom) s muskim nepoznatim drustvom koje je upoznala na ljetovanju...........ja imam 44 godine i ne bih se tako druzila ni s mojim vrsnjacima ............ jedino da imam 20ak godina- tada su mi mozda bila napetija nova upoznavanja.........ovako bih ja s djecicom na plazu, setnje i slicno, eventualno upoznali jos jednu slicnu obitelj s djecom ali kakva odbojka na plazi s hrpom muskaraca no way Ali opet kazem nismo svi isti, mislim svaka njoj cast na tome.



Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Cuj oni skoro 30 i ako se bave sportom i ona im je atraktivna to nju imponira. Ljeto je. Jos se moze jer ocito ima zainteresiranih za nju. Djeca spavaju. Nije bas neka znanost na terasi se pojebat. Pa ne mora to biti neki maraton i ljubav. Samo se kresnes. I svatko na svoju stranu. Kazem ne znaci da ce se to dogoditi - ali da je izuzetno lako - jest.
da ona zeli prevariti muza ne bi to radila ovako ocito i jos k tome vodila djecu sa sobom....................vama muskarcima je kresanje najbitnija stvar u zivotu pogotovo kad ste na ljetovanju
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:03   #100
Meni je zapravo najnejasnija od svega ta praksa odlazaka s djecom na more i ostavljanja supružnika samog doma, pogotovo ako žena ne radi pa budu tijekom cijelih školskih praznika na moru. Kako si ne falite?
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.