Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 21:59   #61
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
A ma jel?
Sad citas izmedju redaka kak ti pase?

Mogo si odmah reci, pa nebi morala citat tvoje postove. Tko ce meni moje vrijeme vratit .
Mi stari prdonje, koji smo preostali iz socijalizma, smo izverzirani za čitanje između redaka. To je bila neophodno potrebna vještina u socijalizmu.

Da ti vrate vrijeme provedeno u čitanju mojih postova?! Budi sretna što si imala privilegiju čitati moje mudrosti!
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 23:04   #62
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Uzalud ti je to objašnjavati nekome tko misli da kvalitetnu raspravu čine ovakvi postovi;



a ne oni gdje ljudi govore iz svog iskustva. To iskustvo je obično ograničeno, životni vijek nam je takav kakav je i možemo nešto proživjeti samo s limitiranim brojem osoba od kojih je svaka (pa i mi sami) individua za sebe i naravno da ničije iskustvo ne čini stoga pravilo ali ako nas 10 iznese slično tu već ima materijala za neke zaključke i tako se opet vraćam na ono što sam mu već ranije napisao - to je smisao foruma.
Vjerovatno jesu u većini oni koji se ne mogu zaljubiti po drugi puta u istu osobu ali ako postoji barem jedan koji se ponovo zaljubio u istu osobu onda je odgovor na uvodno pitanje DA - može se ponovo zaljubiti u istu osobu.I sve teze da je to apsolutno nemoguće padaju u vodu.
Ja u svom postu nisam eksplicite govorio o svom iskustvu ali ako se baš ne priznaje mišljenje ako nije iz prve ruke onda ok,prekrižite moj post.Iz svog osobnog iskustva mogu reći da sam bio zaljubljen u svoju ženu a onda tokom godina nisam puno razmišljao o tome,naš brak je imao uspona i padova čak i kriza ali se održao a sad mi se recimo čini,nakon dugogodišnjeg bračnog iskustva da bih se mogao ponovo zaljubiti u nju.Ne baš ono kao nekad ali da.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 18:35   #63
Nemoguce. To nije ni prirodno.

To tvrde samo ljudi koji forsiraju taj neki bajni odnos zauvijek, i lazu sebe i druge.
coconut addict is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 19:45   #64
Da, moguce je, ako si u dugoj skladnoj i ugodnoj vezi. Ako mema osjecaja da si povrijeden, i ako taj odnos raste.
Onda je vrlo lako zaljubljivati se nanovo i biti sretan.
Jasno je da tu postoji ljubav, povezanost, postovanje, zajednistvo.
Cim postoji materijal za zamjeranje ili jedna strana drugu povrijedi ili iznevjeri, tu se gubi povjerenje, moze ostati ljubav i ugoda, ali tesko da ces se u takvu osobu ponovo zaljubiti.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 20:27   #65
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Da, moguce je, ako si u dugoj skladnoj i ugodnoj vezi. Ako mema osjecaja da si povrijeden, i ako taj odnos raste.
Onda je vrlo lako zaljubljivati se nanovo i biti sretan.
Jasno je da tu postoji ljubav, povezanost, postovanje, zajednistvo.
Cim postoji materijal za zamjeranje ili jedna strana drugu povrijedi ili iznevjeri, tu se gubi povjerenje, moze ostati ljubav i ugoda, ali tesko da ces se u takvu osobu ponovo zaljubiti.
Ko to nama živi u bajkama

Kad mi neko kaže da se ponovo zaljubio nakon 5 godina u svoju curu ili da nakon 5-6 godina veze i dalje osjeti leptiriće, umrem od smijeha A vjerojatno se pokušavaju uvjerit u nešto čega odavno više nema
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 22:33   #66
Quote:
panther-1989 kaže: Pogledaj post
Ko to nama živi u bajkama

Kad mi neko kaže da se ponovo zaljubio nakon 5 godina u svoju curu ili da nakon 5-6 godina veze i dalje osjeti leptiriće, umrem od smijeha A vjerojatno se pokušavaju uvjerit u nešto čega odavno više nema
Meni se dogadalo
I nakon vise godina od tih 5 ili 6
U stvari kad volim i kad sam sretna svaki dan mogu naci razlog za ponovo zaljubiti se
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 23:18   #67
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Meni se dogadalo
I nakon vise godina od tih 5 ili 6
U stvari kad volim i kad sam sretna svaki dan mogu naci razlog za ponovo zaljubiti se
Ti njega voliš, to je ok! Ali ne vjerujem da si se dva puta zaljubila Možda ne razlikuješ ta dva osjećaja
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 00:13   #68
A ti si proguta ka dite kamen od mudraca i naturaš samo ono što je tebi znano.
Tema služi da svatko ko ima potrebu kazat kako misli, to ovdi i učini.



Priča mi moj prijatelj, kapetan. Jako cijenim tog Čovika. Priča mi je o sebi:

Zaljubiš se u djevojku i ta strastvena sljepoća traje pola godine, godinu, sex je 5-6 sati na dan, ne triba vam niko, uživate jedno u drugom punim intezitetom.

Dolazi triježnjenje. Mora se živit. Konsolidacija odnosa. Pretvara se u ljubav. Pokoja prepirka, čak i svađa. Rad i egzistencija.

Brak, dica. Osim ljubavi stvara se i navika. Još više rada. Gradi se kuća. Gradi se odnos za cili život. Prepirke i svađe prepliću se sa ljubavi i sretnim trenucima. Učimo se kompromisu, toleranciji.

Udaljavanja, nesnalaženja, sinusoidalna stanja ljubavnog intenziteta, pomisao o rastavi, niko mene neće zajebavat, dica, krediti, auto, sex samo za uštap, rijetko, nekako na silu.

Ponovna zbližavanja, pa svađe, pa promjene izgleda na bolje, otkrivanje nove seksualnosti, intimni odnosi najkvalitetniji u cijelom našem odnosu. Opet svađe. Pomirbe. Svađe.

Velika kriza.
Nazire se rasap sustava. Ode sve u kurac.

Nedostajemo si. Razgovori. Dugi razgovori, mučenje. Predbacivanja. Razgovori.

Pomirba. Svojevoljno priznavanje. I ljubavi, i navike i svega što smo izgradili u odnosu i materijalno. Zagrljaj.

Šetnje, razgovori, liječenje sebe samih. Nakon nekog vremena sex, strastven, jak, naš!

Leptirići kad se vraćam s posla. Razmišljanje kako da joj ugodim svaki dan. Kako da naplaniram zajedničke trenutke, samo naše.
Da, zaljubljen sam nakon dvadeset godina ponovno u vlastitu ženu.
Moguće je. Možda nije često.

Kad sam bio na porođaju, ona je to isforsala, kad sam vidio ogromnu bužu kako se krvavo otvara i kako izlazi moj ljubljeni mali sluzavi alien, mislio sam da tu više nikad neću jebat. I bilo je zbog više razloga dosta nereda u našem sexu. Danas se jebemo ko bijesne vjeverice, multiorgazmički oplemenjeno ugađamo jedno drugom. I bolje je nego prije dvadeset godina.

Tko zna što nosi život i što nam donosi sutra. Znam samo da je želim čuvati ko kap dragocjene rose u okrutnoj zbilji pustinje i otuđenosti gdje se ljudi druže preko jebenih monitora i svršavaju po njima.

A ko će to čistit, ljudi moji?! Šporkica je to gadna.



Pa sad ti poseri mog kapetana pametni moj mudroslave.

Gregorjanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 06:03   #69
Quote:
panther-1989 kaže: Pogledaj post
Ti njega voliš, to je ok! Ali ne vjerujem da si se dva puta zaljubila Možda ne razlikuješ ta dva osjećaja
Mozda tebi zvuci nevjerojatno, ali u prvih 15 g braka i vise, valjda sam se sto puta zaljubila u svog supruga, svaki puta iz pocetka i svaki puta na drugaciji nacin. Sjecam se jednom smo bili na nekom sajmu koji mene bas nije zanimao ali isla sam s njim i on je svako malo zastajkivao, a ja sam pozurila naprijed. Kad sam se okrenula nisam ga vidjela u onoj gomili ljudi. A onda je isplivao izmedu njih, a meni su se koljena odsjekla i pomislila sam, jebote.....jel moguce da je taj komad moj muz.... ostala sam paralizirano buljiti u njega sve dok mi se nije osmjehnuo i zagrlio me, a bili smo tada i vise od 15g u braku
A takvih situacija je bilo da ih je nemoguce izbrojati
Kad je zapocela nasa bracna kriza, rekla sam svom muzu da ako bude dovoljno pametan da bi mogla biti zaljubljena u njega jos 20g, ne ga samo volit. Nego bit zaljubljena u njega. I pitala sam ga jel zna vrijednost tog osjecaja.
Od tada je proslo 6, 7 g, svasta se dogodilo. I vjeruj mi da jako dobro znam procijeniti razliku izmedu tih osjecaja
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 14:24   #70
Budući da je zaljubljenost jedna predivna faza koja najčešće prethodi ljubavi, kako je uopće moguće da se takav uvod ponovi?

Ljubav se možda može osvježiti, ali kako se to na jednoj uhodanoj stazi ponovno može doživjeti onaj čarobni početak?

Prema mome mišljenju, nikada se početna zaljubljenost u istu osobu ne može ponoviti ni oživjeti. Bilo pa prošlo.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 16:24   #71
Quote:
Gregorjanec kaže: Pogledaj post
A ti si proguta ka dite kamen od mudraca i naturaš samo ono što je tebi znano.
Ja sam diplomirani znalac
Quote:
Gregorjanec kaže: Pogledaj post
Priča mi moj prijatelj, kapetan. Jako cijenim tog Čovika. Priča mi je o sebi:

Zaljubiš se u djevojku i ta strastvena sljepoća traje pola godine, godinu, sex je 5-6 sati na dan, ne triba vam niko, uživate jedno u drugom punim intezitetom.

Dolazi triježnjenje. Mora se živit. Konsolidacija odnosa. Pretvara se u ljubav. Pokoja prepirka, čak i svađa. Rad i egzistencija.

Brak, dica. Osim ljubavi stvara se i navika. Još više rada. Gradi se kuća. Gradi se odnos za cili život. Prepirke i svađe prepliću se sa ljubavi i sretnim trenucima. Učimo se kompromisu, toleranciji.

Udaljavanja, nesnalaženja, sinusoidalna stanja ljubavnog intenziteta, pomisao o rastavi, niko mene neće zajebavat, dica, krediti, auto, sex samo za uštap, rijetko, nekako na silu.

Ponovna zbližavanja, pa svađe, pa promjene izgleda na bolje, otkrivanje nove seksualnosti, intimni odnosi najkvalitetniji u cijelom našem odnosu. Opet svađe. Pomirbe. Svađe.

Velika kriza.
Nazire se rasap sustava. Ode sve u kurac.

Nedostajemo si. Razgovori. Dugi razgovori, mučenje. Predbacivanja. Razgovori.

Pomirba. Svojevoljno priznavanje. I ljubavi, i navike i svega što smo izgradili u odnosu i materijalno. Zagrljaj.

Šetnje, razgovori, liječenje sebe samih. Nakon nekog vremena sex, strastven, jak, naš!

Leptirići kad se vraćam s posla. Razmišljanje kako da joj ugodim svaki dan. Kako da naplaniram zajedničke trenutke, samo naše.
Da, zaljubljen sam nakon dvadeset godina ponovno u vlastitu ženu.
Moguće je. Možda nije često.

Kad sam bio na porođaju, ona je to isforsala, kad sam vidio ogromnu bužu kako se krvavo otvara i kako izlazi moj ljubljeni mali sluzavi alien, mislio sam da tu više nikad neću jebat. I bilo je zbog više razloga dosta nereda u našem sexu. Danas se jebemo ko bijesne vjeverice, multiorgazmički oplemenjeno ugađamo jedno drugom. I bolje je nego prije dvadeset godina.

Tko zna što nosi život i što nam donosi sutra. Znam samo da je želim čuvati ko kap dragocjene rose u okrutnoj zbilji pustinje i otuđenosti gdje se ljudi druže preko jebenih monitora i svršavaju po njima.

A ko će to čistit, ljudi moji?! Šporkica je to gadna.



Pa sad ti poseri mog kapetana pametni moj mudroslave.
I kako točno ova pričica poništava moju tvrdnju? Pričaš o ljubavi između dvoje ljudi i ne vidim kakve to veze ima sa ponovnim zaljubljivanjem
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Mozda tebi zvuci nevjerojatno, ali u prvih 15 g braka i vise, valjda sam se sto puta zaljubila u svog supruga, svaki puta iz pocetka i svaki puta na drugaciji nacin. Sjecam se jednom smo bili na nekom sajmu koji mene bas nije zanimao ali isla sam s njim i on je svako malo zastajkivao, a ja sam pozurila naprijed. Kad sam se okrenula nisam ga vidjela u onoj gomili ljudi. A onda je isplivao izmedu njih, a meni su se koljena odsjekla i pomislila sam, jebote.....jel moguce da je taj komad moj muz.... ostala sam paralizirano buljiti u njega sve dok mi se nije osmjehnuo i zagrlio me, a bili smo tada i vise od 15g u braku
A takvih situacija je bilo da ih je nemoguce izbrojati
Kad je zapocela nasa bracna kriza, rekla sam svom muzu da ako bude dovoljno pametan da bi mogla biti zaljubljena u njega jos 20g, ne ga samo volit. Nego bit zaljubljena u njega. I pitala sam ga jel zna vrijednost tog osjecaja.
Od tada je proslo 6, 7 g, svasta se dogodilo. I vjeruj mi da jako dobro znam procijeniti razliku izmedu tih osjecaja
Kako slatka pričica I koliko god bi htio vjerovat, zdrav razum mi ne dozvoljava Tebe izuzetno cijenim na ovom forumu, ali meni je mozak uvijek ispred srca
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Budući da je zaljubljenost jedna predivna faza koja najčešće prethodi ljubavi, kako je uopće moguće da se takav uvod ponovi?

Ljubav se možda može osvježiti, ali kako se to na jednoj uhodanoj stazi ponovno može doživjeti onaj čarobni početak?

Prema mome mišljenju, nikada se početna zaljubljenost u istu osobu ne može ponoviti ni oživjeti. Bilo pa prošlo.
Upravo tako Zaljubljenost je prolazna faza i nakon određenog vremena to prerasta u ljubav ili u totalno hlađenje. Nema trajne zaljubljenosti, a još manje vjerujem u ponovno zaljubljivanje Zaljubljenost je pogrešno procjenjivanje osobe, odnosno ne vidiš njene mane. I sad će neko reći da to može biti trajno. Apsolutno besmisleno
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 16:51   #72
Ovisi o puno faktora.Ovisno koliko.su strane spremne prihvatiti i uloziti trud. I eventualno.trazenje.psiholoske pomoci
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 16:57   #73
Quote:
panther-1989 kaže: Pogledaj post
Upravo tako Zaljubljenost je prolazna faza i nakon određenog vremena to prerasta u ljubav ili u totalno hlađenje. Nema trajne zaljubljenosti, a još manje vjerujem u ponovno zaljubljivanje Zaljubljenost je pogrešno procjenjivanje osobe, odnosno ne vidiš njene mane. I sad će neko reći da to može biti trajno. Apsolutno besmisleno
A ti previše pojednostavljuješ zaljubljenost.Zaljubiti se može i u dugogodišnjeg prijatelja/prijateljicu.Tu nema pogrešnog procjenjivanja jer se ta osoba jako dobro poznaje.Znaš sve njezine/njegove vrline kao i mane.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 17:27   #74
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
A ti previše pojednostavljuješ zaljubljenost.Zaljubiti se može i u dugogodišnjeg prijatelja/prijateljicu.Tu nema pogrešnog procjenjivanja jer se ta osoba jako dobro poznaje.Znaš sve njezine/njegove vrline kao i mane.
Zaljubljenost je kao neka vrsta droge. Nema racionalnog razmišljanja u vezi te osobe. Kad se zaljubiš u prijatelja/prijateljicu ti poznaješ njegove/njenje mane, ali ih tada vidiš kao vrline. To je iracionalno razmišljanje pod utjecajem droge i samim tim ne može bit trajno
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 17:36   #75
Quote:
panther-1989 kaže: Pogledaj post
Zaljubljenost je kao neka vrsta droge. Nema racionalnog razmišljanja u vezi te osobe. Kad se zaljubiš u prijatelja/prijateljicu ti poznaješ njegove/njenje mane, ali ih tada vidiš kao vrline. To je iracionalno razmišljanje pod utjecajem droge i samim tim ne može bit trajno
Ja nisam ni tvrdio da je zaljubljenost trajan osjećaj.Rekao sam jedino da vjerujem ljudima kada kažu(onima koji tako kažu) da su se ponovo zaljubili u istu osobu.Da ne spominjem sad opet ono što je Gregorijanec spominjao.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 17:45   #76
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ja nisam ni tvrdio da je zaljubljenost trajan osjećaj.Rekao sam jedino da vjerujem ljudima kada kažu(onima koji tako kažu) da su se ponovo zaljubili u istu osobu.Da ne spominjem sad opet ono što je Gregorijanec spominjao.
Pa ja bi prije povjerovao da je trajan, nego da se ponovo zaljubiš u istu osobu Ta faza jednom kad prođe, ne može se ponovo vratit (kad je u pitanju ista ta osoba). Zaljubljenost se temelji na fizičkom izgledu osobe i ne mogu dva puta biti opijen istom. To je jednostavno zdrav razum

Gregorijanec je pričao o ljubavi i ono nema veze sa zaljubljenošću
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 18:01   #77
Ja im isto vjerujem da se zaljubljuju u istu osobu (ima nas različitih), ali na način da sam sigurna u to da ne razlikuju zaljubljenost od ljubavi.

Puno se toga u životu brka

Ja svog muža poznam u dušu i da on sad zbog mene počne dubiti na glavi i svaki mi dan donosi pet buketa ruža i piše mi ljubavne pjesme, ja bih ga i dalje voljela, ali ne bih se više nikad ONAKO mogla zaljubiti kao na početku jer taj je osjećaj vezan jedino i isključivo uz početak.

Zaljubljenost nije stanje kad prihvaćaš tuđe mane i već si odavno prešao preko svega pa možeš sretno nastaviti.

Zaljubljenost je kad si slijep, ne vidiš nikakve mane, sve ti je ružičasto i prekokrasno, a ti sav treperiš i uopće osobu ne možeš sagledati u pravom svjetlu.

Ma, o čemu mi pričamo? Da se to vraća? Koji se to čudotvorni napitak mora popiti da bih to isto proživjela s osobom za koju znam koju će iduću riječ izgovoriti. Predvidljivost i čarolija ne idu skupa, ali predvidljivost i zdravo prihvaćanje razvoja osjećaja u novu dimenziju pridonose osjećaju sigurnosti i stabilnosti.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 21:47   #78
Pročita san, gledan i poštujem svačije razmišljanje.
Neću govorit o postupku za koji zna Avelina, pokoji forumaš i ja.
Na dušu onom u čijoj je ruci mač.

Nazva san svog kapetana. Reka san, reka san mu, ti si mi ka drugi otac, brinija si se o nama, cinim te i poštujem. Objasni mi pape kako si se zaljubija u istu ponovo, dal da virujen tebi ili forumu? Tu piše pametan svit, njih je puno... a ti si sam. Sorry, Avelina, Dugi, mislim da te razumu, ali...objasni kapetane.

Natočio pape velku čašu francuskog nektara i poče:

Greg, sve san vas volia, a tebe jer si kurveština i više od drugij.
Reći ću ti vako.

1.- Čovik je na ovon svitu za nagradu jer je to zaslužija u prethodnom životu. Život kakav mi ovdje poznajemo u stvari moš gledat ka da je Čistilište, kako nas i vira uči. Različiti su leveli svih sudionika u tom procesu . Neki su tek prismrdili jer im je dana prilika da uđu, neki udaraju po deset i više puta i ne mogu u slijedeći level, neki i posrnu pa se moraju spušćat na niže...Jbg, Greg, nije svak svojim životon i ponašanjem zaslužija da se penje ka konačnoj bezvremenskoj sreći. A ta velika srića je LJUBAV. Kad je smrtnik ositi i kad je nesebično daje, ide level više.
Nekad proces zastane, nastupi period komešanja, utjecaji su višestruki. Nekad idu iz vanka, nemoš se obranit. Bude i teško. Ali Greg, najvažnije je iz svega izić sa čistim srcem!

2.- Najveća kletva starog naroda je da, daj Bog da imao, a onda to izgubio. Kad imaš ljubav, uzmeš to zdravo za gotovo, razbahatiš se i kraljuješ. U nadmetanju osobnosti želiš nadići, pobijediti voljenu osobu kako bi joj pokaza da si ti taj koji je bolji, jači. Hodaš tako po tom putu i nisi ni svjestan da si se polako i sigurno izgubio, jer tvoja ljubav u koju si se u stanju zakleti postala je sebična. Graniči sa obješću, tu mnogi i prevare, potraže kruva nad pogačom. Takav put vodi kraju, vodi level niže. Ti si sine izgubija, potralo te!

3.- Kad iz takva blata izvučeš sebe, pa polako izvučeš i nju... vidiš iskru u očima ka plahoj ranjenoj srni, Greg sine, ka da te zvono sa sv. Dujma opičilo! Šta ta dica znaju sa svoji dvajes, trijes lita što je zaljubljenost, što je ljubav, a šta su leveli.

Nima ljubavi ako ne počne sa zaljubljenosti. Kad ositiš da je doša kraj, kad te život smlavi... kad proživiš katarzu, moš se zaljubit, u drugu.... ili u istu! Ljubav pobjeđuje sve.

Idi Greg, ispričaj im o tome, pa nek si usidre makar level na kom su, da ne padnu niže.



Hvala ti kapetane, hvala pape...
Gregorjanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 23:16   #79
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Mozda tebi zvuci nevjerojatno, ali u prvih 15 g braka i vise, valjda sam se sto puta zaljubila u svog supruga, svaki puta iz pocetka i svaki puta na drugaciji nacin. Sjecam se jednom smo bili na nekom sajmu koji mene bas nije zanimao ali isla sam s njim i on je svako malo zastajkivao, a ja sam pozurila naprijed. Kad sam se okrenula nisam ga vidjela u onoj gomili ljudi. A onda je isplivao izmedu njih, a meni su se koljena odsjekla i pomislila sam, jebote.....jel moguce da je taj komad moj muz.... ostala sam paralizirano buljiti u njega sve dok mi se nije osmjehnuo i zagrlio me, a bili smo tada i vise od 15g u braku
A takvih situacija je bilo da ih je nemoguce izbrojati
Kad je zapocela nasa bracna kriza, rekla sam svom muzu da ako bude dovoljno pametan da bi mogla biti zaljubljena u njega jos 20g, ne ga samo volit. Nego bit zaljubljena u njega. I pitala sam ga jel zna vrijednost tog osjecaja.
Od tada je proslo 6, 7 g, svasta se dogodilo. I vjeruj mi da jako dobro znam procijeniti razliku izmedu tih osjecaja
draga avelina, jesi li ikada cula za molekulu pea? feniletilamin?
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 08:48   #80
Dobro jutro svima.
Da ne odgovaram sada svakom posebno.
Da, moze se zaljubiti u istu osobu vise puta i na vise nacina.
Naravno, pisem iz iskustva u visegodisnjoj vezi.

Kad su poceci predivni, osjecaji neiskvareni i pomalo naivni, i kad obje strane uzivaju u toj ljubavi, taj osjecaj zaljubljenosti, s godinama se samo nadograduje i sve je intenzivniji. Oni koji su prosli takve lijepe, mirne i sigurne ljubavi kroz desetljeca veze, znaju jako dobro o cemu pisem.
U takvim ljubavima, obozavas svog partnera, sreca je nesto sasvim uobicajno, nesto sto si upoznao kad si upoznao ru osobu i nesto bez cega ti je nevjerojatno da itko na svijetu moze zivjeti. U takvim ljubavima, imas puno povoda za ponovna zaljubljivanja i svaka nova sitnica, pogled, stisak ruke, obicni zagrljaj, sve te potice da osjetis tu zaljubljenost ponovo i ponovo. I svaki puta mislis da je osjecaj jaci nego zadnji puta. Svaki puta kad ne razmisljas o tome, pa prode neko vrijeme, svaki puta taj osjecaj te iznova sokira svojom snagom, svaki puta kad si osvijestis zbog neke sitnice koliko si zaljubljen, svaki puta ti se teludac zgrci, a onda ti tijelom proleti onaj dobro znani osjecaj radosti, posebnosti, zaljubljenosti.

U mom slucaju to je trajalo vise od 15 predivnih godina. A onda se priblize carobne cetrdesete i sva ta divota dode i prode kroz kaos iskusenja. Cini ti se da taj svijet u kojem si zivio toliko dugo, nije ni postojao, gledas tu osobu koja je bila sve u tvojim ocima i ne prepoznajes je.
Tu pocinju ona sranja o kojima Gregorijanec pise.

Odjednom, da bi se odrzala ravnoteza u svemiru, na naplatu dolazi svaki osmjeh, svaki osjecaj radosti i posebnosti i svako ono klecanje koljena i oduzimanje daha kad bi ugledao svoju predivnu ljubav.
Tu veze pucaju ili opstaju. Ali i to vrijeme prode. Smiri se kaos, umore te zamjeranja, osvete, srdzbe, beskrajna durenja.
I onda opet smiren pocnes razmisljati o onim lijepim vremenima, taj kaos je dobio svoj smisao, shvatis da ste bili jedno uz drugo citavo vrijeme, da ste pazili jedno na drugo i onda kad si mislio da je nemoguce da ikad ista ponovo pozitivno pomislis o toj osobi.

I ponovo pronades ljepotu u nekom drugacijem, novom osmjehu, izmorenom i prosijedom i zaljubis se potiho i sramezljivo u te njegove prve bore i prvi teski uzdah nakon napornog dana. Shvatis bogatstvo koje imate zajedno. Sve ono zlato koje ste imali i prosuli, i sada ga opet gradite, do opet nekog slucajnog ili namjernog prosipanja.
Jebiga, to je zivot. Cijeli zivot, mozes se zaljubljivati.

Ali opet, ne znam kako je u vezama koje pucaju, prekidaju se, pa se ponovo sastaju. Vjerojatno je tu teze ili nemoguce zaljubiti se ponovo. Kad si s nekim neprekidno, kad legnes s tom osobom i onda kad mislis da ste si najgori neprijatelji, drugacije je nego kad u tom trenutku prekines, ili svatko ode svojoj kuci.
Ali odgovor na uvodno pitanje je definitivno da.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.