Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2017., 22:15   #61
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Jesam li ja ovo dobro shvatio da je po presudama haškog suda Hrvatska jedini agresor na Balkanu, a Srbija i Bosna i Hercegovina nisu...?
Dobro si shvatio. Hrvatska je po njima bila agresor zato jer je doista ušla u BiH međunarodnim sporazumom da obrani Muslimane u Bihaćkoj regiji kako ne bi pali u ruke Mladiću. Ta agresija je spriječila masakr u Bihaću i Cazinu po uzoru na onaj kakav je bio u Srebrenici. Dobili smo 'packe' za naše akcije Zima '94, Skok 1&2, Ljeto '95, Maestral i Južni potez jer je tamo djelovala Hrvatska vojska. To je pravi razlog presude, a ovo za sukob s Muslimanima je samo privid. Čisti nastavak hibridnog ratovanja.

Cilj hibridnih je stvoriti jaz između prirodnih saveznika, Hrvata i Muslimana/Bošnjaka. Ako bi došlo do svađe između Hrvata i Bošnjaka, omogućila bi se opstojnost Srpske kao ruskog utjecaja u Bosni. Pokupovali su Rusi dosta toga tamo, rafineriju u Brodu, uzeli su sve vrijedno u Posavini gdje je bilo većinsko hrvatsko stanovništvo. Ako bi Hrvati prestali podupirati cjelovitu BiH te njen ulazak u EU, Srpska bi mogla opstati. A jel to nama treba?

Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Moram malo utrljati sol.. ali.. zaletio se do jednog muslimanskog portala i uspio pročitati samo desetak od 600 komentara napisanih u kratko vrijeme... mržnja najgore vrste prema Hrvatskoj, i više nego Srbi koji su naučili lekciju pa imaju nekog obzira.
Hrvatska politika bi to morala uzimati u obzir u budućnosti.
Eto hibridnog rata. A iza tih 'muslimana' stoje kojekakvi hibridi koji rade upravo na tome da se zavade Hrvati i Muslimani, divide et impera. Sigurno je da ima Muslimana koji su se borili protiv nas u ratu, ali ne u tolikoj mjeri koliko se to želi prikazati. U Posavini na primjer nije bilo rata između Muslimana i Hrvata, kao ni u Bihaćkoj regiji. To su oni Muslimani koji su nekad bili Hrvati, Turska Hrvatska. I s tim Muslimanima treba surađivati ubuduće zato jer su orijentirani na Hrvatsku. A oni u Mostaru i srednjoj Bosni su sasvim drugi, neki od njih dan danas ne podnose ništa hrvatsko.

Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
A kome to govoriš? Govori to onima koji ne znaju kakvi su oni, ne trebaš nama.
Kod nas je bilo Muslimana vrhunskih boraca. Branili su prvo Hrvatsku, a kasnije i Bosnu. Bilo je i Srba. Tako da bi bilo nekorektno prema našim Muslimanima reći da su svi isti, kada nisu. Ili prema Srbima, neki su dali živote za borbu protiv velikosrpske agresije. A bila je u Posavini i jedna skupina Muslimana koji su bili deklarirani Srbi, tukli su po nama i Muslimanima podjednako. Jebajga, to je rat.

Da se razumijemo, mi trebamo štitit naše interese i opstojnost Hrvata u BiH. Nači saveznike među Muslimanima na koje možemo računat. A ne pasti na prvu hibridnu priču da su svi Muslimani neprijatelji, da su svi isti. Jer riskiramo da nam kasnije budu svi isti neprijatelji, prvo Muslimani, pa Srbi, pa Slovenci, i na kraju se možemo zaratit kao naši istočni susjedi bez mozga i ratovati uzalud.

Zar ne bi onda bilo bolje stati malo, razmislit, doći do strategije kako dalje PRIJE nego se zaratit s svim susjedima? Uključujući i naše dejtonske saveznike, Muslimane/Bošnjake?
AntoLogicni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:41   #62
Ne mogu vjerovati, ali moram pohvalit upis Antelogičnog jer osim što je ukazao na štetnost generaliziranja, je ukazao na jednu notornu činjenicu

A to je da počinjemo ličiti na Srbe sa fiksacijom na neprijatelje koji napadaju sa svih strana, mrze nas i žele nam sve uzeti.

Ako izađemo iz svojih(hrvatskih) okvira i pogledamo situaciju nečijim tuđim očima vidjet ćemo da su Hrvati u nekakvom sporu sa Srbima, Mađarima, Bošnjacima i Slovencima, znači sa svima s kojima dijelimo kopnenu granicu.

S obzirom da te zemlje nisu u sporu sa svojim drugim susjedima, barem ne u ovakvoj mjeri, nameće se zaključak da je problem u Hrvatima.

E, sad možemo kao Srbi reći da se ceo svet urotio protiv nas, a možemo početi razmišljati što mi to radimo krivo...

Doduše, postoji mogućnost da su se stvarno svi urotili protiv nas..

Ali postoji i mogućnost da smo mi na kraju svega stvarno samo guske u magli....
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:47   #63
Quote:
AntoLogicni kaže: Pogledaj post
Dobro si shvatio. Hrvatska je po njima bila agresor zato jer je doista ušla u BiH međunarodnim sporazumom da obrani Muslimane u Bihaćkoj regiji kako ne bi pali u ruke Mladiću. Ta agresija je spriječila masakr u Bihaću i Cazinu po uzoru na onaj kakav je bio u Srebrenici. Dobili smo 'packe' za naše akcije Zima '94, Skok 1&2, Ljeto '95, Maestral i Južni potez jer je tamo djelovala Hrvatska vojska. To je pravi razlog presude, a ovo za sukob s Muslimanima je samo privid. Čisti nastavak hibridnog ratovanja.

Cilj hibridnih je stvoriti jaz između prirodnih saveznika, Hrvata i Muslimana/Bošnjaka. Ako bi došlo do svađe između Hrvata i Bošnjaka, omogućila bi se opstojnost Srpske kao ruskog utjecaja u Bosni. Pokupovali su Rusi dosta toga tamo, rafineriju u Brodu, uzeli su sve vrijedno u Posavini gdje je bilo većinsko hrvatsko stanovništvo. Ako bi Hrvati prestali podupirati cjelovitu BiH te njen ulazak u EU, Srpska bi mogla opstati. A jel to nama treba?



Eto hibridnog rata. A iza tih 'muslimana' stoje kojekakvi hibridi koji rade upravo na tome da se zavade Hrvati i Muslimani, divide et impera. Sigurno je da ima Muslimana koji su se borili protiv nas u ratu, ali ne u tolikoj mjeri koliko se to želi prikazati. U Posavini na primjer nije bilo rata između Muslimana i Hrvata, kao ni u Bihaćkoj regiji. To su oni Muslimani koji su nekad bili Hrvati, Turska Hrvatska. I s tim Muslimanima treba surađivati ubuduće zato jer su orijentirani na Hrvatsku. A oni u Mostaru i srednjoj Bosni su sasvim drugi, neki od njih dan danas ne podnose ništa hrvatsko.



Kod nas je bilo Muslimana vrhunskih boraca. Branili su prvo Hrvatsku, a kasnije i Bosnu. Bilo je i Srba. Tako da bi bilo nekorektno prema našim Muslimanima reći da su svi isti, kada nisu. Ili prema Srbima, neki su dali živote za borbu protiv velikosrpske agresije. A bila je u Posavini i jedna skupina Muslimana koji su bili deklarirani Srbi, tukli su po nama i Muslimanima podjednako. Jebajga, to je rat.

Da se razumijemo, mi trebamo štitit naše interese i opstojnost Hrvata u BiH. Nači saveznike među Muslimanima na koje možemo računat. A ne pasti na prvu hibridnu priču da su svi Muslimani neprijatelji, da su svi isti. Jer riskiramo da nam kasnije budu svi isti neprijatelji, prvo Muslimani, pa Srbi, pa Slovenci, i na kraju se možemo zaratit kao naši istočni susjedi bez mozga i ratovati uzalud.

Zar ne bi onda bilo bolje stati malo, razmislit, doći do strategije kako dalje PRIJE nego se zaratit s svim susjedima? Uključujući i naše dejtonske saveznike, Muslimane/Bošnjake?

Evo zbog ovakvih smo u Haagu i prošli kako smo prošli. Dobro je kad nismo i gore...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:52   #64
Neka sada mesić (malo slovo) pocini samoubojstvo i opere ljagu sa svoga imena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
memnon666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:59   #65
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati, ali moram pohvalit upis Antelogičnog jer osim što je ukazao na štetnost generaliziranja, je ukazao na jednu notornu činjenicu

A to je da počinjemo ličiti na Srbe sa fiksacijom na neprijatelje koji napadaju sa svih strana, mrze nas i žele nam sve uzeti.

Ako izađemo iz svojih(hrvatskih) okvira i pogledamo situaciju nečijim tuđim očima vidjet ćemo da su Hrvati u nekakvom sporu sa Srbima, Mađarima, Bošnjacima i Slovencima, znači sa svima s kojima dijelimo kopnenu granicu.

S obzirom da te zemlje nisu u sporu sa svojim drugim susjedima, barem ne u ovakvoj mjeri, nameće se zaključak da je problem u Hrvatima.

E, sad možemo kao Srbi reći da se ceo svet urotio protiv nas, a možemo početi razmišljati što mi to radimo krivo...

Doduše, postoji mogućnost da su se stvarno svi urotili protiv nas..

Ali postoji i mogućnost da smo mi na kraju svega stvarno samo guske u magli....
Ne postoji u zemljama našim susjednim premijer koji iz komocije daje 47 km2 vlastitog mora da bi tako pokazao dar rješavanja otvorenih pitanja.
Nije poznat slučaj u tim zemljama da je predsjednik države pričao viceve o svom mrtvom prethodniku, niti da je 2 godine ranije svjedočio iste teze kao iz današnje presude, a to je isto činila ministrica vanjskih poslova.
Koja je to sposobnost predviđanja.
Tko nebi od takve zemlje, koju takvi vode, nastojao izvući korist, pa i teritorijalnu, svi grizu di je meko?
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.

Zadnje uređivanje pp5d6 : 29.11.2017. at 23:43.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 23:06   #66
To je istina.
Međutim tko je te premijere, predsjednike i ministre izabrao?
Naime, morali su dobiti većinu glasova onih koji su izašli na izbore da bi postali to gore nabrojano.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 23:21   #67
Pa za veleizdajnika se dobro zna kako je 2000. izabran, kuruza tvog tipa je dovezla kutija koliko je falilo.
Poslije je sve bilo ko pjesma, dok ...
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 23:28   #68
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Pa za veleizdajnika se dobro zna kako je 2000. izabran, kuruza tvog tipa je dovezla kutija koliko je falilo.
Poslije je sve bilo ko pjesma, dok ...
... dok nije naša ček u unutrašnjem džepu na 50 000 AUD, donacija dijaspore,koje je eto slučajno zaboravija. životnu ušteđevinu nekog čovika je zaboravija.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 23:41   #69
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
To je istina.
Međutim tko je te premijere, predsjednike i ministre izabrao?
Naime, morali su dobiti većinu glasova onih koji su izašli na izbore da bi postali to gore nabrojano.
Mi, bogobojazni Hrvati, narod tvrde šije,folklorni vjernici,stoka sitna zuba sveznajuća, hedonistička.
To smo, bili smo i iman ufanja u dobar dio mladih da takvi biti neće.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 23:55   #70
Vidim da ni iz ovog ništa nećemo naućiti. Sjatili se dežurni "fili" pa pokušavaju opravdati ponašanje svojih uzora.

Naš vrhovni ulizica Plenki je opet pokazao svoje lice - čak i u ovom trenutku njemu je prva EU na pameti
I dalje ćemo se gurati pod rep onima koji nas ponižavaju, umjesto da napokon pokažemo kičmu. To ne znači da se sa nekime treba posvađati ili objaviti rat ali pravi političari bi sada učinili nešto poput većeg zbližavanja sa zemljama koje su nam iskreno naklonjene i sa kojima surađujemo bez njihovih podmetanja. Dakle, suradnja sa Poljskom, Češkom, Slovačkom. Englezi, nijemci, nizozemci? Dijelite nam packe?! U redu, zahladiti odnose ili bar se prema njima ne ponašati poput raspamećene šiparice.

Radili smo svakakve stvari na našu štetu, čak i kada se to nije tražilo od nas. Kada se nešto i tražilo od nas, onda smo ne samo pristali na to, nego i sami nadodali više nego se tražilo. Rezultati: beskrajni niz ponižavanja.

Ma, sramota i tuga naše politike. Čak i pas se za vjernost nagradi nekom kosti a Hrvatska se od naših gospodara tj. "prijatelja, partnera i saveznika" nagradi packama. I opet, najviše su krivi upravo političari koji su previše slični nekim forumašima - fascinirani šarenim svjetlima nekih zemalja. I ta ista svjetla pomilovala Srbiju a vjernog psa Hrvatsku osramotili. Nikada neće shvatiti geopolitiku. Nikada neće shvatiti kako se vodi vanjska politika. Neće shvatiti da zbog novaca šeika i tržišta Turske EU nikada neće štiti naše interese u BiH.

Nažalost i danas je još istinita ova stara Matoševa, naš mentalitet se nije promijenio i kao narod ništa nismo naučili:

1909

Na vješalima. Suha kao prut.
Na uzničkome zidu. Zidu srama.
Pod njome crna zločinačka jama,
Ubijstva mjesto, tamno kao blud.
Ja vidjeh negdje ladanjski taj skut,
Jer takvo lice ima moja mama,
A slične oči neka krasna dama:
Na lijepo mjesto zaveo me put!
I mjesto nje u kobnu rupu skočih
I krvavim si njenim znojem smočih
Moj drski obraz kao suzama.
Jer Hrvatsku mi moju objesiše,
Ko lopova, dok njeno ime briše,
Za volju ne znam kome, žbir u uzama!
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:16   #71
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Pa za veleizdajnika se dobro zna kako je 2000. izabran, kuruza tvog tipa je dovezla kutija koliko je falilo.
Poslije je sve bilo ko pjesma, dok ...
"Kad su održani predsjednički izbori na kojima je kandidat bio Boris Mikšić u 22 sata izbornog dana on je bio drugi iz Stipe Mesića. Da je Boris Mikšić ušao u drugi krug, svi HDZ-ovci bi glasovali u drugom krugu za njega, pa bi povratnik iz Amerike, bez obzira koliko bio kompetentan, postao novi predsjednik Republike. Da se to ne dogodi pobrinuo se glavom i bradom tadašnji premijer Ivo Sanader kojeg je nazvao Stipe Mesić i zamolio da u DIP-u “brojenjem“ Jadranka Kosor pretekne Borisa Mišića. U tom brojanju nezamislivo je da je Stipe Mesić pobijedio Borisa Mikšića u Hercegovini, kako su glasili službeni rezultati. Tako je Stipe Mesić dobio drugi mandat, jer biračko tijelo u cijelosti nije bilo tako glupo da veleizdajniku pokloni povjerenje, nego se to obavilo izbornim inženjeringom. Budući da je Stipe Mesić ostao dužnik Ivi Sanaderu, dok je bivši premijer na optuženičkoj klupi rijetko ćete čuti Stipu Mesića da kaže neku lošu riječ o takvom prijatelju."

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...spavati-91496/
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:22   #72
Koliko ja vidim problem je sto nitko ovdje nece reci tko/kako i zasto?

Kad je Gotovina osloboden rekao sam mojima da ista sila koja je zasluzna sto je Gotovina u Hrvatskoj ce nas nagaziti u Bosni.

Pitanje je zasto SAD uvijek izmedu Hrvata i muslimana bira muslimane i radi za njihove interese? Jos od rata pa do danas?

I jos to govori dosta on nasoj politici, jer da u Hrvatskoj tj. u nasoj eliti postoji ikakva sansa za mig, manevar, tango, trzaj prema tipa rusiji ovo ne bi radili.

Preveliki rizik bi im bio da ostanu ovdje na Albancima i Bosnjacima. Jedni nesposobni a drugi nepouzdani.

To samo znaci da smo kompletno pod njihovom sapom. Zato su se na kraju i okrenuli protiv Tudman. Nije bilo radi ''demokracije'', ''slobode medija'' ili ostalih propagadnih gluposti, nego zato jer je za jednu malu drzavu bio previse svojeglav.

Ako ova nasa RH ima ikakav strateski geopoliticki interes, ono osnovi tipa condicone sine qua non onda je to prostor BIH i BIH Hrvati u njemu. Ocito je vec duze vremena da se interesi SAD-a ne slazu s nasima tamo ni malo. A mi vec 17 godina zurimo na zapad u NATO simo tamo.
Lungazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:54   #73
Quote:
Lungazg kaže: Pogledaj post
Pitanje je zasto SAD uvijek izmedu Hrvata i muslimana bira muslimane i radi za njihove interese? Jos od rata pa do danas?
Odgovor je vrlo jasan. Novac i lobiranja. Novaca mi nemamo ali zato imaju Katar, Turska i vehabo-arabija koji će vrlo rado podmazati amere da proguraju interese muslimana u BiH. Lobiranje je druga stvaka, to je ono što mi ne znamo raditi. Srbija je uspješna u tome i trudi se iz petnih žila. Naši pod lobiranjem smatraju uvlačenje duboko u guzicu, no to definitivno nije ista stvar.

Ima i treća stvar a to su interesi. Premali smo i nebitni (a još se sami tako i postavimo pa izgubimo i ono prednosti što imamo poput strateškog položaja) da bi se vodilo računa o našim interesima. Turci i arapi će uvijek podržavati bošnjake po religijskom ključu protiv nas. Njima je cilj širenje islama i njihovog utjecaja u BiH. Amerima je cilj zaraditi na tome. Zbog toga desetljećima nitko ne dira vehabijske komune po Bosni, iako tu i tamo njihovi pripadnici puškaraju po ambasadi USA u Sarajevu.

Eh, sad, da naši shvate umijeće vođenja politike pa se postave malo drugačije od beskičmenog "skidam gaće"...
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 01:18   #74
Nisam se uopće imao namjeru uplitat u ovu tragediju i gubitak jednog od rijetko erudiranih Hrvata, ali...

Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Lobiranje je druga stvaka, to je ono što mi ne znamo raditi.
Lobiranje je prva stavka, a negativna selekcija, kako u svim segmentima društva tako i u MVEPu, je učinila svoje.
Sve 'zavjere' protiv RH su plod znoja 'rvackog, to si dobro zapamti, a kad je već eto ovakav čovjek otišao pa da mu probam napisat epitaf u akademskom tonu gdje Periklo kaže; " Ne bojim se planova naših neprijatelja, koliko se bojim naših propusta i pogrešaka", a u hrvatskom smislu "propusti" i "pogreške" su težak eufemizam za sve ono kaj su Hrvati napravili Hrvatima.
Vrhunac travestije jest da oni koji su zakolutali kotač smrti na Balkanu, su bili isti oni koji su Praljka osudili da je kriv za njihovu rabotu.
Cola1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 03:58   #75
nije mi bio drag Franjo dok sam bio klinjo... kad je pričao o vragovima svih boja mislio sam da bunca... dugo mi je trebalo da shvatim kolika veličina je uz sve svoje greške bio u usporedbi sa svima onima nakon njega... od lopova, mlakonja, nesposobnjakovića, nezainteresiranih, mediokriteta, do ovih koji su poduzeli sve da svoju zemlju pribiju na križ i da danas mogu likovat... mi smo narod koji ne zna di mu je dupe di mu je glava... ljude kao što je bio Slobodan Praljak ne zaslužujemo...
selve is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 04:13   #76
Sta je cudno da mi zelimo kontrolu nad morem koje je nase? Mi moramo imati neke strateske pravce kojima druge drzimo u saci da nas sutra ne ucjenjuju sa granicom ili nekim mozda ratom? To su strateske pozicije. Jos nesto o sloveniji. Zemlja je korumpirala tu arbitrazu, a ti njih spominjes kao spor sa svim susjedima??? Spor nije oko pokusaja rijesavanja, cak ni njihove ucjene za arbitrazom, vec o tome da su postupak koji su sami predlozili, a mi pristali, oni korumpirali. I sad bi mi podanicki da eto nismo u "sukobu sa svima", trebali priznat? Jesi ti normalan? Ako ti se guzi slovencima, pa odi im do slovenije, nisu daleko, pa im se naguzi, ali sa svojom imovinom, da budete u dobrim susjedskim odnosima.

U sukob sa svima koji zele od nas nase. I tu nema razgovora i pregovora.

Bosanski ministar kaze u kameru, da to sto radi Bakir problem u vezi mosta je glupo i da nema smisla, a ti tvrdis da je najbolje da se Bosancima naguzimo, da eto nismo u zavadi sa svima?

Pa Tudjman je po pitanju granica najveci izdajnik, jer je pustio ona dva mala otoka bosancima. Sto se desilo? Sad hoce izlaz na more. To je u ljudskoj psihi, da ako covjek dobije nesto za dzaba, on sutra hoce opet, a prekosutra misli da je to njegovo ustavno pravo. Jel kuzis? Mogu oni to sve dobit, ali jedino ratom. Ako uspiju. Tebi covjek ko retardu mora crtat. Mislim, Mali Skoj je pravi bosanski naziv.
Kazem...odi sa svojom imovinom pa im daj, da budemo u dobrim odnosima sa svima.
Ne kuzim kako se ovakve kretenarije ne sankcioniraju, vec oni koji ukazu na to?
falkone is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 07:43   #77
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Odgovor je vrlo jasan. Novac i lobiranja. Novaca mi nemamo ali zato imaju Katar, Turska i vehabo-arabija koji će vrlo rado podmazati amere da proguraju interese muslimana u BiH. Lobiranje je druga stvaka, to je ono što mi ne znamo raditi. Srbija je uspješna u tome i trudi se iz petnih žila. Naši pod lobiranjem smatraju uvlačenje duboko u guzicu, no to definitivno nije ista stvar.

Ima i treća stvar a to su interesi. Premali smo i nebitni (a još se sami tako i postavimo pa izgubimo i ono prednosti što imamo poput strateškog položaja) da bi se vodilo računa o našim interesima. Turci i arapi će uvijek podržavati bošnjake po religijskom ključu protiv nas. Njima je cilj širenje islama i njihovog utjecaja u BiH. Amerima je cilj zaraditi na tome. Zbog toga desetljećima nitko ne dira vehabijske komune po Bosni, iako tu i tamo njihovi pripadnici puškaraju po ambasadi USA u Sarajevu.

Eh, sad, da naši shvate umijeće vođenja politike pa se postave malo drugačije od beskičmenog "skidam gaće"...


A koliko su nam SAD "prijatelji" dovoljno govori da nam nude Block 70 za koji znaju da nemamo novaca.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 08:24   #78
Bilo je ljudi koji su upozoravali što će se dogoditi, ali su bili odbačeni
https://www.facebook.com/36857108329...9488142198831/

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk
Babajagac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 09:24   #79
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Vidim da ni iz ovog ništa nećemo naućiti. Sjatili se dežurni "fili" pa pokušavaju opravdati ponašanje svojih uzora.

Naš vrhovni ulizica Plenki je opet pokazao svoje lice - čak i u ovom trenutku njemu je prva EU na pameti
Dobro je Plenki izbalansirao onu konferenciju. Malo za naše, a malo međunarodne uši. Iskreniji je bio za naše uši. Bio je teatralan vezano za "prijateljsku BiH". Dovoljno mu muslimani dižu živce oko pelješkog mosta.

Sad treba vidjeti hoće li biti reakcija vanjskih faktora na njegovu izjavu da je haška presuda nepravedna, a Praljak častan čovjek.

Bude sve jako dobro ne bude li tu kakve packe iz Washingtona. No, jebem mu, žao mi naših ljudi što su stradali u ovoj igri, a pogotovo Praljka...

I obzirom da je ovo vojni forum, pouka iz svega mora biti: Hrvatske oružane snage moraju biti toliko snažne da svima okolo bude jasno da se neki novi balkanski rat ne bi vodio na hrvatskom teritoriju. I u slučaju da se istočnjaci udruže. To nam je jedina garancija da rata neće biti.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 09:32   #80
Eto da se ti i ja jednom složimo
(mislim na ovo na dnu)
Sada to nažalost nije slučaj. Posebno ne u zraku.
Ono što posebno zabrinjava je da ne postoji jasan
program kako to popraviti.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.