Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2013., 21:40   #121
Kiropraktika

ovako, od rodenja imam pomalo krivu kraljeznicu, znaci blaza kifoza i skolioza i blago kokosja prsa. i kao klinac sam isao na fizikalne terapije, ali kad sam malo odrastao i dobio pubertetske musice, nije mi se vise dalo ici, a lijen sam bio kod kuce vjezbati. i nisam imao nikakvih problema zbog te kicme, nego samo moje drzanje nije bas lijepo izgledalo. prije par godina me je 2 puta u tjedan dana zacvikalo, nije me smotalo, nego sam samo malo morao bit pogrbljen, rekao bih vise opusten, da me manje boli, a bolila me lopatica, ne znam vise jel lijeva ili desna i bolila su me prsa, dosta jaka bol je to bila i isao sam na slikanje, ono bas hrpu slka sam napravio, toliko da me zena na RTG pitala sto sam slomio kad toliko slika moram. uglavnom moja doktorica mi je rekla da mi je to zato sto mi st stanje pogorsava
i to je proslo nakon par dana mirovanja i uz tablete protiv bolova, ono skroz se smirilo i samo me onako povremeno znalo uhvatit kao sto valjda svakog covjeka uhvati ono kao od propuha, uglavnom podnosljivo. tako je bilo sve do ove godine u travnju me opet jako zgrcilo, ali bas jebacki, smotalo me ko Quasimoda i jedno tjedan dana me tako drzalo i onda sam isao kod one babe u Ogulin, ako je netko cuo, znaci dosao sam kod babe i drzao sam se skroz ravno, legao sam na pod, na trbuh, obucen i samo me dodirnula po ledima i veli ona meni "sinko moj, ti si se sav nekud zarotiral" ja ono obucen sam i samo me malo dodirnula, ne znam kako je to ona osjetila ili sto vec i onda me malo iscimala, kicma se malo ispucketala i za 3 dana sam bio ko novi. e sad, zanima me jel netko zna jos nekog takvog, tko radi tako nesto u tom smislu, pomaze oko ukljestenja zivaca i tih sranja vezanih za kicmu, a da nije netko sa diplomom. htio bih probat i nekog drugog.
hvala! sorry na predugackom postu, htio sam da budete sto vise upuceni.
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 08:40   #122
Imam pitanje, ako netko ovo vidi na vrijeme...

Danas popodne sam naručena u onaj Američki kiro centar, Kneza Mislava, u Zagrebu.

Prvi put idem kiropraktičaru i moram biti iskrena, ne osjećam se potpuno ugodno na pomisao.

No da skratim, zanima me sljedeće: ima li netko ovdje iskustva, ili zna nekog tko ima iskustva, s tim Američkim kiro centrom? Tko tamo radi, kakav/kakva je, jeste li bili zadovoljni...?

Bilo koja informacija dobro će doći.
Garbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 02:02   #123
loše iskustvo

U potrazi za rješenjem posljedica išijasa odlučih posjetiti kiropraktičara. Da napomenem, tegobe su bile relativno zanemarive, ali smetale su mi.... uh, da mi je vratiti vrijeme....
Uglavnom, bez da sam pošteno istražila materiju, bar na netu (kako to za puno manje stvari radim), odem ja kod nekakvog lika (Mišo Doroslovac), koji radi u sklopu Poliklinike Leptir na okretištu Črnomerec, nude usluge putem grupne kupnje u Ponudi dana i sl. uglavnom, "iškljocao me" i osjećala sam se relativno ok svega par sati...
Bila sam kod njega prije cca tjedan dana, bol je svakog dana sve intenzivnija, trnci, razno-razne čudne senzacije u nozi, koma....
Uglavnom, naručih se kod nekog po preporuci, ali termin imam tek 8.1., samo me strah da možda neće moći sanirati štetu koju mi je njegov "kolega" napravio....
Samo da mi nije nešto trajno ozljedio....
Eto, ne mogu si oprostiti što sam se tako nepromišljeno dala nekome u ruke....
invisible f is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 13:26   #124
kod vaganja dal kiropraktika može pomoči kod išijasa trajno ili ne je bitno znati uzrok zbog čega do išijasa dođe .
glavni i najčešči uzrok je taj da ima osoba prejako ukrivljen lumbalni dio kičme i da visi na jednu stranu . zbog toga se poremeti statika tjela i vremenom dođe do jače istrošenosti kralježaka i time pritiska na ishiatični živac . pošto je bol kod išijasa " prenesena bol " i uzrok bolova nije na mjestu gdje boli je bitno odklonit pritisak kičme ili mišiča oko kičme ili zdjelice na taj živac .
kad znamo uzrok je potrebno razmisliti dalje .
što vuče i miče kosti i zglobove da se kreču i drže se kak se drže ?
odgovor je mišiči . stoga je logično za predpostavit da je uzrok povečane lubalne krivine i nagnutosti na jednu stranu ( obično je to strana noge na kojoj imamo probleme ) krivo kontrolirana napetost mišiča zbog koje nemamo tjelo u balansu ( što je jedna od bitnijih zadača mozga )
i kad razmislimo ko kontrolira mišiče vidimo da mišiči rade samo ono kaj do njih dođe po živcima ( što zna jako dobro svatko ko ima jači oblik išijasa kad mu kod bolova noga postane skoro nepokretna ma koliko on htio radit pokrete sa njom )a signali u živcima vezani na kretanje dolaze iz mozga ( osim nekih refleksa koji dolaze iz donjih primatskih dijelova moždanog sustava )

stoga se može iz toga zaključiti da je uzrok bolova kod išijasa kriva motorička komanda iz mozga zbog koje imaju mišiči krive kontrakcije. obično su prenapeti bez očitog razloga , loše osječamo te dijelove tjela , jako teško ili nikako jih ne možemo opustiti. zbog toga se onda kosti i zglobovi krivo postave i kao posljedica, ako to traje neko vrjeme dolazi do išijasa .

ako to razumijemo onda se jasno vidi zašto kiropraktika nudi samo vremensko ograničenu promjenu na bolje . pomakne kosti i zglobove u novu pravilniju ili čak pravilnu poziciju no time ne mjenja kontrakciju mišiča i motorične komande mozga . i onda ne traje dugo da se sve vrati natrag kako je bilo .

ako je problem u programu regulacije se to ne može popraviti trajno namještanjem ventila jer če se taj vratit natrag u krivu poziciju ako je regulator uvjeren da je " kriva pozicija " u biti pravilna .

eto na kratko malo :-)

više o tome pišem na www.aeq.si/hr pa si pročitajte ako vas zanima
Aleš Ernst is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 10:26   #125
Jedna stvar koja je totalno fascinantna kod kiropraktičara je što odmah znaju u čemu je vaš problem.

Kod automehaničara vas pitaju što se desilo s autom i zbog čega ste tu, pa i vodoinstalater pita otkud curi.... ali ovim majstorima je potreban samo dodir u trajanju od 5 sekundi da ustvrde sve vaše zdravstvene probleme.
BelayaSmert is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 06:28   #126
ODGOVOR LIKA

Poštovana kako ste me prozvali red je da vam i odgovorim. Smatram da ste sve što mislite da je nepravilno a vezano za tretman ili posljedice tretmana trebali meni reći u lice. Prvo od jednog ili dva tretmana ne možete očekivati čuda pogotovo kada tegobe nastaju godinama, a naročito u stanju u kojem ste vi došli, drugo posljedice korekcije posture dovode do boli u raznim dijelovima tijela jer je započeo proces korekcije i stoga i imate bolove, treće vi niste moj prvi pacijent i poslije 25 godina rada ja kao lik kako me nazivate stojim iza svojih terapija i postupaka, četvrto vaše je pravo da odete kod drugog kolege, peto nikakvu nepopravljivu štetu kod vas nisam napravio već sam radio po svim zakonima medicinske struke to što netko reagira više ili manje na post vrijeme terapije normalna je pojava, šesto još uvijek vam stojim na raspolaganju za sva pitanja, preglede i daljnje korekcije.
lp
Mišo
mdoroslo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 13:51   #127
Imam problema sa lumbalnim dijelom zbog diskus hernije zadnjih par godina. Vježbam, hodam, planinarim, plivam, idem povremeno na fizikalne terapije, povremeno uzimam analgetike i manje više normalno funkcioniram. Pazim na dizanje i saginjanje. U boljoj sam fizičkoj formi nego sa 20 godina.
Operacija mi je savjetovana od kirurga, onako lijevom nogom. Bila sam kod nekoliko fizijatara i jednog ortopeda, razgovarala sa nekoliko liječnika - i svi su bili protiv operacije.
Fizijatar koji me prati me je savjetovao protiv kiropraktičkog tretmana. I toga se držim.
Znam da kiropraktičari cijene svoju struku i da ima puno ljudi kojima mogu i pomoći, ali možda ipak ne svima i ne za svaku dijagnozu.
A i prevelika su očekivanja od strane pacijenata, ako su tegobe blage - to se može riješiti promjenom životnog stila.
Ako su tegobe znatne, bojim se da tu kiropraktika ne može pomoći.
reby is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 17:55   #128
Ima tko info koga je Dr. Ricky Lee preporučio kao svoga nasljednika?
__________________
ɹǝʇsoʞɹǝ1oɹ
"It is right it should be so; Man was made for joy and woe; And when this we rightly know, Thro' the world we safely go." .. William Blake
boGhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 11:00   #129
Došlo sa Zdravlja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 11:01   #130
Quote:
boGhi kaže: Pogledaj post
Ima tko info koga je Dr. Ricky Lee preporučio kao svoga nasljednika?

Isto me zanima, pa please neka netko napiše.
ivzlender is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 07:58   #131
Nista novo na ovoj temi... Šteta..
Bas sam se nadala da cu naci koji dobar savjet kome otici u Zagrebu..
Pa ako znate, vicite, treba mi brzo
Jenny888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 13:05   #132
Quote:
Garbo kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, ako netko ovo vidi na vrijeme...

Danas popodne sam naručena u onaj Američki kiro centar, Kneza Mislava, u Zagrebu.

Prvi put idem kiropraktičaru i moram biti iskrena, ne osjećam se potpuno ugodno na pomisao.

No da skratim, zanima me sljedeće: ima li netko ovdje iskustva, ili zna nekog tko ima iskustva, s tim Američkim kiro centrom? Tko tamo radi, kakav/kakva je, jeste li bili zadovoljni...?

Bilo koja informacija dobro će doći.
Americki kiro je sranje. Znaju kaj rade ali to rade samo da bi iz tebe izvukli sto vise para. Svaki skljocaj naplate 250 kn i onda ti kazu da moras doc jos x puta. Nakon sto sam kod njih ostavila soma kuna otisla sam na preporuku liku koji me za 200 kn isti dan slozio. Radim to jednom godisnje.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 15:53   #133
Pošto me je ovaj put propisno uklještilo,nabasala sam ovdje.Moje iskustvo nema veze sa kiropraktikom ali možda nekome može pomoći.
Prvi put mi se ukočio vrat prije nekih 7-8 godina,boljelo je nesnosno i prošlo nakon nekog vremena.Pa me je upet uhvatilo.I tako bezbroj puta,doslovce bih u mjesec dana bila jedan dan otkočena.I nakon toga bi mi se redovito vrat usukao u drugu stranu.I tako u krug.
Pa me je počela boljeti desna ruka,bolovi nesnosni.Otišla kod doktora,utvrđen instabilitet 3 i 4 -og vratnog pršljena i to je to.Po potrebi Zaldiar tablete.
Pomoći nema,to je jednostavno tako.
Nekako u to vrijeme sam počela vježbati,kao da smršavim.Počela sa jogom,Sopekicom,stalno nešto novo isprobavala i gle čuda,ustanovim da ima nekih 6 mjeseci kako se niti jednom nisam ukočila.
Nekada bih prestajala i obično jetrebalo po par mjeseci da me ponovo uhvati.I opet vježbanje i onda je sve OK.
I sad,nisam vježbala godinu i pol dana,kombinacija lijenosti i malo vremena.
I sad me je tako fino uhvatilo...UŽAS,jednom riječju.
Drži me već dobra 2 mjeseca pa me je malo popustilo i onda uhvatilo još jače,doslovce desnu ruku nisam mogla podići puna dva dana.
Terapija Tramali koji mi uopće ne pomažu.
I tako,evo me na početku.Počinjem vježbati,koliko god ne imala vremena,to mi mora biti prioritet.
Zato sve ovo govorim;nemojte odbacivati vježbu i tražiti zaobilazan put,nekada se i sami morate potruditi.
(sve ovo ja kao govorim vama,a zapravo govorim sama sebi)
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 16:17   #134
Dr. Robert Lon Johnson

jel itko čuo za kiropraktičara iz naslova?

već godinama radi u zagrebu, a na forumu niš o njemu
kukumka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 20:56   #135
bolkovac, hiropraktika

odradila kod bolkovca dva tretmana, jedan prošli četvrtak, danas drugi, mirna za ovu godinu...
uz detaljnu web stranicu, utješno je i kad vidite koliko ljudi dolazi, a telefon zvoni...
osim u rijeci, jednom mjesečno je i u zagrebu- tamo bila prošle godine-kod hotela I, blizu Arene...na webu piše i da radi i u slavonskom brodu...
ukratko, bila oko 5 minuta na stolu, on radi na vama, sestra eventualno pripomogne...
prvi put sam bila prošle godine, po preporuci kolegica...
prezadovoljna...
220kn prvi tretman, danas 150 kn...
i divan osjećaj da van netko ne vadi novac iz džepa zato jer može...

i da, ovo nije ironija: koliko god možete opustite se, lakše je manipulirati s tijelom...
sretno svima
jantari is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 11:55   #136
Da ne budem totalno u off-u-dakle,bila sam kod kiropraktičara.
Ukočena tri mjeseca,tri mjeseca neizdrživih bolova i spavanja na rate.
Žena mi je rekla da ne želi raditi bez snimke rendgena,što mi je sasvim OK pristup.Jedino me je ujebalo naše revno zdravstvo pa sam na rendgen čekala mjesec i pol dana.
Sa snimkom sam otišla kod nje i nakon tog prvog puta mi se vratila snaga u ruku.Nakon drugog puta sam bila potpuno otkočena.
Zahvalna sam joj do neba.
Planiram kod nje ići i dalje,par puta godišnje,čisto preventivno a u međuvremenu održavati ovakvo stanje vježbanjem.
Uglavnom za kiropraktiku imam samo riječi hvale,međutim najbitnije je to da znate kuda idete i da se ne date svakom u ruke.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 13:51   #137
Quote:
jantari kaže: Pogledaj post
odradila kod bolkovca dva tretmana, jedan prošli četvrtak, danas drugi, mirna za ovu godinu...
uz detaljnu web stranicu, utješno je i kad vidite koliko ljudi dolazi, a telefon zvoni...
osim u rijeci, jednom mjesečno je i u zagrebu- tamo bila prošle godine-kod hotela I, blizu Arene...na webu piše i da radi i u slavonskom brodu...
ukratko, bila oko 5 minuta na stolu, on radi na vama, sestra eventualno pripomogne...
prvi put sam bila prošle godine, po preporuci kolegica...
prezadovoljna...
220kn prvi tretman, danas 150 kn...
i divan osjećaj da van netko ne vadi novac iz džepa zato jer može...

i da, ovo nije ironija: koliko god možete opustite se, lakše je manipulirati s tijelom...
sretno svima
Ja kod nejga idem već par godina. Prvi put sam bio u Zagrebu kod njegovog pokojnog oca a sad me sin "sređuje". Više od 2 tretmana ne radi a odem jednom godišnje na "održavanje" ako se sam ne ukopam kakvim fizikalijama koje nisu za mene više.Prvi put sam išao kad me uhvatilo jer sam vreću pseće hrane od 15 kg istresao u kantu pa sam kod doktora dobio uputnicu za pregled za 35 dana i odem ko njega nakon 2 ibruprofena dnevno tokom 15 dana. Utorak prvo sređivanje , čevtrak drugo i u ponedjeljak sam bio na rekreacijskom treningu bez problema. Još mi je supruga rekla da sam narastao par centimetara. Tako da od mene preporuka
Dobrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 15:36   #138
lijevo rame

bok svima!
prije desetak dana izgubio sam kontrolu nad lijevim ramenom.bez ikakovih naglijih pokreta i sl.sjedio sam i odjedanput izgubio kontrolu nad njim.rame je skroz mekano i ne mogu ga niti stisnuti,lakat radi na cca 30% snage,a saka trne i radi na cca 40-50% snage.nista me ne boli,samo nemam nikakvu kontrolu nad ramenom.
bio sam tri puta kod odlicnog zagrebackog kiroprakticara koji kaze da ce me otkociti samo ne zna na kojem tretmanu(ne naplacuje mi nista,tako da nema razloga odugovlaciti).
danas sam bio kod jednog poznatog kutinskog kiroprakticara i bioenergeticara,koji kaze da nije stvar u prikljestenom zivcu.
sutra opet idem u zg.
jel ima tko tu strucan da mi kaze o cemu se tu radi?
ThorKT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 20:47   #139
Naj bolji kiropraktičar ili bolje rečeno manuelni teraput sa tri diplome i 25godina iskustva u Krapinskim toplicama i 15godina privatnog staža u svojoj registriranoj ambulanti u Bosanskoj 10 u Zagrebu je Vjekoslav Grgić koji neće uzeti pacijenta koji nenma bar rengenske snimke bolnog dijela tijela. Kako može neko nekome raditi sa kralježnicom osobito vratnom ako nezna kakvo je stanje sa diskovima i na kraju takav terapeut napravi više štete nego koristi.
Poslje saobraćajke nisam u krevetu spavao tri mjeseca nego na sojeći uz 17bočica popijenih kapi lumidola i nakon dva tretmana mi čovjek oslobodio uklještene živce i evo od 1998godine još me nije nigdje zabolilo. VJEKOSLAVE SKIDAM TI KAPU za tvoj posao
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 23:50   #140
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Kako može neko nekome raditi sa kralježnicom osobito vratnom ako nezna kakvo je stanje sa diskovima i na kraju takav terapeut napravi više štete nego koristi.
[/B]
Ovo treba imati na umu prije odlaska kod kiropraktičara.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.