Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2017., 19:27   #4761
mislim da se brise ali je najbolje da provjerite u nadleznom Sudu..
__________________
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits" Albert Einstein
sheldooon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:03   #4762
Quote:
FatGlow kaže: Pogledaj post
Sto kad ovrhovoditelj koji je pravna osoba i upisan u finin ocevidnik naplate prestane postojati, tj. biva brisan iz registra Trgovackog suda?

Brise se i dug ili..?
Kome se obratiti? Sudu koji je donio presudu o ovrhi?
Fala.
Trebalo bi ishoditi rješenje o brisanju subjekta registra i temeljem toga zatražiti ukidanje ovrhe.
Ukidanje ovrhe tražiti putem nadležnog suda i pri tome se pozvati na članak 212 Zakona o parničnom postupku stavak 4 da se postupak ovrhe obustavi:

Postupak se prekida:

4) kad stranka koja je pravna osoba prestane postojati odnosno kad nadležno tijelo pravomoćno odluči o zabrani rada,


Ujedno i odgovor kiss. Postupak naplate traje dok je ovrha na FINA-i.

U principu sud bi trebao obustaviti ovrhu a tijekom vremena i ukinuti.
knedlaugrlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:11   #4763
Quote:
gorand20 kaže: Pogledaj post
Oprostite što ovako upadam ali nisam uspio pronaći nešto slično, pa sam nabasao ovdje.

Imam kod FINE zablokiran račun, 2/3 plaće meni 1/3 banci, po potraživanju neke firme B2 Kapital. To je pravomoćno kod FINE i tu vraćam svoje dugovanje.

Moj problem je što firma EOS MATRIX kod koje imam drugi dug od oko 30 000 kn, konstantno šalje Opomene pred ovršni postupak, te stalno zovu dosađuju, iznuđuju.. Na to sam navikao i ja im odbijam išta platiti bez obzira što su mi nudili čak ratu od 50 kn/mjesečno, kao znak moje dobre volje. Ja sam to odbio i rekao im kako će svoje potraživanje naplatiti isključivo kad dođu na red u FINU, ali njima to očito ne odgovara jer dok otplatim 100 000 u FINI, njima je to naravno dugo za čekati.

Moje pitanje je, EOS matrixu ne plaćam od 2011. jer nisam radio, tek sam prošle godine dobio posao, te se firma B2 Kapital upisala pravomoćno i to mi sad ide preko Fine. Postoji li neka mogućnost zastare, pa su se toliko uzvrtili sa zvanjem ( i prije su, ali sad 3x dnevno), moj odgovor je uvijek isti, ovršit ćete me preko FINE, jer drugog način nemaju. 1/3 plaće ide B Kapitalu, nekretnine nemam, auta nemam. ?

Molim za pomoć, ako je netko upućen u problematiku ili moderatora ako sam fulao podforum, da premjesti tamo gdje bi mogli znati.

Lijep pozdrav iz Vukovara i unaprijed hvala.
Ovisi na osnovi čega vas potražuje EOS. Opći rok zastare prema zakonu o obveznim odnosima je 5 godina što bi značilo da AKO NEMA ovrhe ili sudske presude da je dug u zastari. Poanta je AKO NEMA.

Ako ima ovrhe naravno da EOS može preskočiti FINA-u i zatražiti otplatu duga od poslodavca. To je i dobitak za Vas jer ako vam je ovrha od B2 kapitala 100.000 kuna teško da ćete to otplatiti do kraja života. Odite u B2 kapital, dogovorite se da vam poslodavac skida sa plaće trećinu primanja putem suglasnosti o zapljeni plaće i dogovorite da otplatite trećinu duga i da se time dug smatra podmirenim.

Primjetit ćete veliku količinu veznika AKO a još ima itekako važnih činjenica koji vama mogu ići u korist. Imate grupu na facebook-u stop ovrhama...
knedlaugrlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:17   #4764
bok ekipa,evo mene blokiranog po drugi puta,kriv sam djelomicno..prijatelj nagovorio mene i 15 nas ostalih od kojih ja poznajem jednog decka da potpisemo ugovore za mobitele u vipu,ko fol dobit ce popuste..neka ne brineme sve ide preko njjegvog trajnog naloga..za 3 mjeseca poceli racuni mi dolazit a i svima nama ostalima..skupili smo se medusobno svi i prijavili dorhu postupak..pocelo sudenje..eh sad ja sam osuden da moram platiti kaznu dok moj frend nije morao platti( za druge ne znam kak su zavrsili)
Platio sam 11 tisuca kn,6 tisuca tarifa a 5 troskovi,da bi sad opet nakon 8 mjeseci dosla i 2 tarifa na naplatu a nisam ni znao za nju,mislio sam da je to sve sto sam imao..umjesto da objedine sve oni razdvoje i maximalno povecaju mi troskove....eh sad PITANJE MOJE ZA VAS JE: imam dokumentaciju od kolege gdje je osloboden,dali mogu slat pricu i papire i ponovno se zaliti na neki sud?
Kako je moguce da sud za isti slucaj odluci da sam ja kriv a on osloboden? Naime mene poslali na sudenje u Opatiju a njega u Sisak..( iz zg smo)..
Kaze zena u fini da vidi u sustavu da je nepravomocna odluka jos uvijek... sudenje je bilo 2014 te...
Ukoliko netko moze pomoc sa pravnim savjetom bio bi zahvalan...i placam pivu ako ste u blizini
Hvala
Konttogan09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 04:10   #4765
Sve mi se cini da svi ovi, koji su "popusili" ovrhu radi mobilnih telefona (razlog uopce nije bitan, uvijek je u igri mjesavina lakomislenosti, naivnosti, gluposti i lakomosti, samo je omjer razlicit), da su svi to zasluzili, i da bi trebali to shvatiti kao pravednu kaznu.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 01:13   #4766
Ovrha - postupak

Quote:
Konttogan09 kaže: Pogledaj post
bok ekipa,evo mene blokiranog po drugi puta,kriv sam djelomicno..prijatelj nagovorio mene i 15 nas ostalih od kojih ja poznajem jednog decka da potpisemo ugovore za mobitele u vipu,ko fol dobit ce popuste..neka ne brineme sve ide preko njjegvog trajnog naloga..za 3 mjeseca poceli racuni mi dolazit a i svima nama ostalima..skupili smo se medusobno svi i prijavili dorhu postupak..pocelo sudenje..eh sad ja sam osuden da moram platiti kaznu dok moj frend nije morao platti( za druge ne znam kak su zavrsili)
Platio sam 11 tisuca kn,6 tisuca tarifa a 5 troskovi,da bi sad opet nakon 8 mjeseci dosla i 2 tarifa na naplatu a nisam ni znao za nju,mislio sam da je to sve sto sam imao..umjesto da objedine sve oni razdvoje i maximalno povecaju mi troskove....eh sad PITANJE MOJE ZA VAS JE: imam dokumentaciju od kolege gdje je osloboden,dali mogu slat pricu i papire i ponovno se zaliti na neki sud?
Kako je moguce da sud za isti slucaj odluci da sam ja kriv a on osloboden? Naime mene poslali na sudenje u Opatiju a njega u Sisak..( iz zg smo)..
Kaze zena u fini da vidi u sustavu da je nepravomocna odluka jos uvijek... sudenje je bilo 2014 te...
Ukoliko netko moze pomoc sa pravnim savjetom bio bi zahvalan...i placam pivu ako ste u blizini
Hvala


Za taj pristup odvajanja racuna po zasebnim ovrhama za svaki zasebno tek sam nedavno cuo od Pernara u Otvorenom:
https://youtu.be/5saXaRLilhU

Dakle sve metode idu u cilju da se maksimalno iscijedi zivotno svjetlo duse iz tijela.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 14:14   #4767
Lakomislenost, naivnos i glupost ne smije biti razlog lihvarenju ljudi...
Znači sasvim je normalno da dva isprdka od 25 i kusur godina dođu babi od 90 i kusur godina na stan i uvjere babu kako je potpis ugovora sa određenim davateljem usluga struje/telefonije/ilištotijaznamčega odlična prilika za poboljšanje njezinog financijskog budgeta...

Inače sestra mi plaća račun za TV, telefon i flat internet 120 kuna već par godina... sad se pitaj jesi li ti slikar "naivac" kada plaćaš 300 kuna

Richie pa što ti misliš odakle 7 milijuna ovrha u roku 6 godina?
knedlaugrlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 01:57   #4768
Quote:
knedlaugrlu kaže: Pogledaj post
Lakomislenost, naivnos i glupost ne smije biti razlog lihvarenju ljudi...
Znači sasvim je normalno da dva isprdka od 25 i kusur godina dođu babi od 90 i kusur godina na stan i uvjere babu kako je potpis ugovora sa određenim davateljem usluga struje/telefonije/ilištotijaznamčega odlična prilika za poboljšanje njezinog financijskog budgeta...

Inače sestra mi plaća račun za TV, telefon i flat internet 120 kuna već par godina... sad se pitaj jesi li ti slikar "naivac" kada plaćaš 300 kuna

Richie pa što ti misliš odakle 7 milijuna ovrha u roku 6 godina?
Ne mora.
Opcenito, kad su zrtve stariji ljudi, trebalo bi imati drugacije kriterije.
No, meni nikada nece biti jasno, kako netko mlad, nacitan, inteligentan... moze potpisati nekakav dubiozan ugovor za mobilni telefon ???
Kad je sasvim sigurno, da ta ista osoba, koja je potpisala taj dubiozni ugovor, sasvim sigurno ima u svojem krugu poznanstva nekoga, tko je vec "nasjeo".
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 23:22   #4769
Quote:
knedlaugrlu kaže: Pogledaj post
Lakomislenost, naivnos i glupost ne smije biti razlog lihvarenju ljudi...
Znači sasvim je normalno da dva isprdka od 25 i kusur godina dođu babi od 90 i kusur godina na stan i uvjere babu kako je potpis ugovora sa određenim davateljem usluga struje/telefonije/ilištotijaznamčega odlična prilika za poboljšanje njezinog financijskog budgeta...

Inače sestra mi plaća račun za TV, telefon i flat internet 120 kuna već par godina... sad se pitaj jesi li ti slikar "naivac" kada plaćaš 300 kuna

Richie pa što ti misliš odakle 7 milijuna ovrha u roku 6 godina?
Ima ovrha i nakon 13 godina ?????????!!!!!!!!!!!!!
Kakva zastara: https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...9&postcount=24

Danas mi je stiga ovrha da nisam platio TV preplatu za 3 mjeseca 2004. ??!!!
Sve je friško potpisano preko Handžekovića i Zadarskog suda !
Navodno da se radi o nekoj ovrsi koja je te 2004. godine sprovedena (što mi je u sijećanju). Pričajući sa pravnikom, radi se o nekakvoj staroj ovrsi koja se nije naplatila ??!! Nije mi tu ništa jasno jer sam u istoj firmi 30 godina i uvijek je bilo novca na računu. A da i nije bilo novca, naplatilo bi se odmah slijedeći mjesec ili dva. A znam da me je te godine Handžeković opalio sa 1200 kuna jer sam bio prešao na trajni nalog. Bilo mi je dopizdilo dolaženje inkasatora na vrata , a često mi nije mogao ni naći.



Kako je počelo, ne bih se čudio da ne budu dolazile ovrhe iz doba socijalizma sa kamatama.

Quote:
Konttogan09 kaže: Pogledaj post
bok ekipa,evo mene blokiranog po drugi puta,kriv sam djelomicno..
Ukoliko netko moze pomoc sa pravnim savjetom bio bi zahvalan...i placam pivu ako ste u blizini
Hvala
BJEŽI U NOVI ZELAND ŠTO PRIJE I SAČUVA ŽIVU GLAVU !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 01:26   #4770
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ima ovrha i nakon 13 godina ?????????!!!!!!!!!!!!!
Kakva zastara: https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...9&postcount=24

Danas mi je stiga ovrha da nisam platio TV preplatu za 3 mjeseca 2004. ??!!!
Sve je friško potpisano preko Handžekovića i Zadarskog suda !
Navodno da se radi o nekoj ovrsi koja je te 2004. godine sprovedena (što mi je u sijećanju). Pričajući sa pravnikom, radi se o nekakvoj staroj ovrsi koja se nije naplatila ??!! Nije mi tu ništa jasno jer sam u istoj firmi 30 godina i uvijek je bilo novca na računu. A da i nije bilo novca, naplatilo bi se odmah slijedeći mjesec ili dva. A znam da me je te godine Handžeković opalio sa 1200 kuna jer sam bio prešao na trajni nalog. Bilo mi je dopizdilo dolaženje inkasatora na vrata , a često mi nije mogao ni naći.



Kako je počelo, ne bih se čudio da ne budu dolazile ovrhe iz doba socijalizma sa kamatama.
Mislim da ovrhu trebaš izjaviti. Nije na vjerovniku da se brine da li je potraživanje ušlo u zastaru, već na tebi. Kao da si nekom odradio posao prije 15 godina (zidao kuću, stavio fasadu,..) te mu dao odgodu plaćanja, a taj netko nije platio račun već je otišao na Novi Zeland. Sad se vratio doma i ti si iskoristio priliku te pokrenuo postupak. On se prestrašio i platio račun. Nakon par dana te nazove i kaže da ti nije trebao platiti račun jer je tvoje potraživanje otišlo u zastaru. Jbga, nije tvoje da se brineš da li je njegov dug otišao u zastaru, tvoje je da pokušaš naplatiti taj dug, a na njemu je da iskoristi zakonske mogućnosti koje mu idu u prilog.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 15:38   #4771
Pozdrav,

zna li netko da li podnošenje prijedloga za isplatu s računa ovršenika FINI dovodi do prekida desetogodišnjeg roka zastare za pravomoćna rješenja o ovrsi?
Njapra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 08:59   #4772
da, bilo o tome nedavno
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 18:39   #4773
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
da, bilo o tome nedavno


Beskonacni reset = hr matrix.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 23:51   #4774
Ja ću ipak pričekat šta će sudska praksa reći u tome
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 14:31   #4775
Postovani,
Ako ste se susretali sa ovakvom situacijom molim za pomoc. Naime, moj otac je bio jamac i skoro cijeli kredit je sam otplatio, 2009. mu je rečeno da je kredit otplacen. Jucer covjek sazna da mu je Fina blokirala racun i to tako sto je isao dici novce.. Da li je moguće da mu se blokira racun, da je uopce ovrha provedena ako niti jednom u ovih 8 godina nije opominjan, niti obavijesten o dugu, a niti da ce se provest ovrha.. Znaci cekalo se 8 godina da naraste dug pa da provedu ovrhu..
Demetra08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 20:57   #4776
Quote:
Demetra08 kaže: Pogledaj post
Postovani,
Ako ste se susretali sa ovakvom situacijom molim za pomoc. Naime, moj otac je bio jamac i skoro cijeli kredit je sam otplatio, 2009. mu je rečeno da je kredit otplacen. Jucer covjek sazna da mu je Fina blokirala racun i to tako sto je isao dici novce.. Da li je moguće da mu se blokira racun, da je uopce ovrha provedena ako niti jednom u ovih 8 godina nije opominjan, niti obavijesten o dugu, a niti da ce se provest ovrha.. Znaci cekalo se 8 godina da naraste dug pa da provedu ovrhu..
pa tko je "blokator" banka ili netko drugi? fina samo provodi ovrhu? ajde prvo to provjerite jer na prvu Vi samo nagađate ne?
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 21:10   #4777
Quote:
Demetra08 kaže: Pogledaj post
Postovani,
Ako ste se susretali sa ovakvom situacijom molim za pomoc. Naime, moj otac je bio jamac i skoro cijeli kredit je sam otplatio, 2009. mu je rečeno da je kredit otplacen. Jucer covjek sazna da mu je Fina blokirala racun i to tako sto je isao dici novce.. Da li je moguće da mu se blokira racun, da je uopce ovrha provedena ako niti jednom u ovih 8 godina nije opominjan, niti obavijesten o dugu, a niti da ce se provest ovrha.. Znaci cekalo se 8 godina da naraste dug pa da provedu ovrhu..
moguće je,mojoj majci je nakon 10 godina došlo.

Poslano sa mog Lenovo A6020a40 koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 01:54   #4778
Pa blokiralo je croatia osig, ocito je banka njima prodala dug jelte... Mene zanima jel moguće samo tako sjest nekom na racun a da osoba nije obavijestena o dugu, a niti o pokretanju ovrhe..
Demetra08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 08:53   #4779
Quote:
Demetra08 kaže: Pogledaj post
Pa blokiralo je croatia osig, ocito je banka njima prodala dug jelte... Mene zanima jel moguće samo tako sjest nekom na racun a da osoba nije obavijestena o dugu, a niti o pokretanju ovrhe..
U hrvatskoj je je sve moguće

Poslano sa mog Lenovo A6020a40 koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 16:05   #4780
Pitanje u vezi naplate nakon ovrhe nekretnina -nakon što je sud donio pravomoćnu presudu i ovrhu nad nekretninama radi duga od nekoliko desetaka tisuća eura,ustanovljeno je da se već država upisala na neke nekretnine i donjela pravomoćnu presudu,a također nad jednom nekretninom postoji ovrha od 100 000 eura od strane privatne osobe (iako je veći dio te ovrhe vraćen toj osobi). Zanima me koji je postupak kada se pokrene dražba nekretnina? Što ako ne ostane dovoljno novca za moju ovrhu kad se država prvo naplati?
PassionLaugh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.