Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2007., 19:25   #1
NDH tenkovi

Ja sam na nekim slikama i na youtube vidio ustase pored tigera,ali na nekim forumima govore da hrvati nisu imali nista jace od fiata L3/35 zato sto je njemcima bilo skupo hrvatima dati tigera nego su im davali jeftine talijanske tenkove.
1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 11:01   #2
A protiv koga bi to NDH uopće trebala Tiger?
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 14:02   #3
Ako imaš kakav link s youtube ili kakve fotografije stavi baš da vidim...zanima me dali su to baš bile Ustaše ili pripadnici raznih dragovoljačkih postrojbi unutar Njemačkih postrojbi što je velika razlika.
 
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 15:10   #4
Broj Tigera na Istočnom frontu uvijek je bio mali. Nijemci su te strojeve čuvali ko oči u glavi, i teško da je išta otišlo u NDH.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 16:46   #5
Ja kad sam bio u vojsci slikao sam se kraj M84, ali nisam vjeruj mi rukovao s njime već samo s jadnim BOV-3 vozilom.
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 17:01   #6
Iz dobivenih podataka general Metikoš i zapovjednik 17. hrvatske divizije general Marko Pavlović donose odluku o što skorijem odlučnom udaru na četnike. General Pavlović je isti dan prebacio u Bosansku Gradišku Oklopni sklop iz Novske i Topnički sklop iz Nove Gradiške te poslao još dvije pješačke bojne. Metikoš i Pavlović su se sastali u Bos. Gradišci i dogovorili plan napada. 5. bojnu 10. stajaćeg djelatnog sdruga su postavili u mjesto Vrbačko kao osiguranje od mogućeg partizanskog napada. Istog dana u 12.00 sati ustaško topništvo je sa tri mjesta započelo artiljerijsku vatru na četnički Sanđački korpus. Istodobno je ustaški oklopni sklop od 24 oklopna kola i 4 tenka "Tigar" punom brzinom ušao u Doline i vatrom iz strojnica počeo pucati po četnicima koji su počeli bezglavo bježati. Nakon sat vremena borba je bila gotova. Ustaše su zarobili 400 četnika, među njima i nekoliko oficira dok je na bojnom polju ostalo ležati 2.000 mrtvih i ranjenih četnika. Ispitivanjem zarobljenih oficira ustaše su saznali da su četnici planirali taj isti dan napasti Bosansku Gradišku. Saznali su i sastav četničke vojske: Sanđački korpus, kojim je zapovjedao kapetan Kalajitović, Drinski korpus pod zapovjedništvom vojvode Draškovića te 5.000 crnogorskih četnika pod zapovjedništvom vojvode Agrama. Saznali su i da su četnici tijekom dolaska na to područje imali pomoć Nijemaca

OVO JE ISJECAK IZ WILIPEDIE A SLIKE NE MOGU DA NADJEM(mislim da su bile u nekoj Ustaskoj pjesmi).
1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 17:14   #7

evo ja sam nasa jednu stranicu sa "Ustaskim tenkom" ali nemam vremena da je uvecam pa ko nema nikakvih obaveza nek je on uveca.
1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 19:37   #8
To zadnje je Pz IV.

Tekst o bici s četnicima je bio i na ovom forumu (na povijesti), i dosad nema nijednog dokaza da su to bili baš "Tigrovi".
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 09:34   #9
Quote:
OVO JE ISJECAK IZ WILIPEDIE

A jes ti izvor meritoran...!

"Tigar" su partizanske ali i postrojbe NDH nazivale Stug-ove, T-34 u njemackim bojama i druge oklopljenije tenkove. "Tigar" sa svojom masom ne bi mogao koristiti vise od 4 mosta na podrucju tadašnje NDH i kakva bi korist bila od njega!?
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 17:06   #10
Tigar se na ovim prostorima "pojavio" nakon što su došli Rusi, nakon toga u partizanskim izvještajima sav njemački oklop postaje Panteri i Tigrovi - naučili od Rusa kako se pišu pravi borbeni izvještaji.

Ipak ima jedna fotka tehnike navodno zarobljene u Beogradu na kojoj je se djelomično vidi nešto što jako sliči na Tigra, s obzirom da se preko Beograda i putem Dunava povlačila njemačka vojska iz Rumunjske lako moguće.
__________________
ovdje je bio link na portal neprofitne udruge dok nije postala opasna konkurencija za forum.hr
Ivan Bajlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:51   #11
Cuo sam od jednoga Yugo oficira da je Yuga imala par Tigrova sto su ostali Nijemcima nakon WW2 ali da su unisteni na vojnim poligonima kao mete nakon rata... Doslo mi je da placem nad tim idiotizmom...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 17:40   #12
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Cuo sam od jednoga Yugo oficira da je Yuga imala par Tigrova sto su ostali Nijemcima nakon WW2 ali da su unisteni na vojnim poligonima kao mete nakon rata... Doslo mi je da placem nad tim idiotizmom...
Nekak sumnjam u istinitost tih tvrdnji pošto par Tigrova 1945 se moglo naći jedino još u zoološkom.

Osim ak nije mislio na "Tigrove" iz Kelly's Heroes?

http://www.youtube.com/watch?v=isNUiFOxgrI
__________________
ovdje je bio link na portal neprofitne udruge dok nije postala opasna konkurencija za forum.hr
Ivan Bajlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 15:22   #13
tigrova na nasem tlu nije bilo
a sto se tice jna nisu ni tamo radili idioti a posebno posle rata kad je bilo koja tehnika bila potrebna znali su i oni sta znaci i kakav je taj tenk
da je bio bilo gde taj tenk zarobljen bio bi izlozen u muzeju ili bi bilo traga o njemu
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:22   #14
A da li je Kraljevstvo SHS ili 1. Jugoslavia imalo tenkove?
Ako da,koje?
1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:24   #15
Nešto francuskih tanketa, FT-17 i sličnih.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:30   #16
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
tigrova na nasem tlu nije bilo
a sto se tice jna nisu ni tamo radili idioti a posebno posle rata kad je bilo koja tehnika bila potrebna znali su i oni sta znaci i kakav je taj tenk
da je bio bilo gde taj tenk zarobljen bio bi izlozen u muzeju ili bi bilo traga o njemu
Kako nije??? Nisi gledao "Valter brani Sarajevo" gdje hrabri Valter imobilizira stotine Tigrova u povlaćenju preko juge
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 00:21   #17
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Kako nije??? Nisi gledao "Valter brani Sarajevo" gdje hrabri Valter imobilizira stotine Tigrova u povlaćenju preko juge
evo i link (obavezno uključiti zvučnike i sačekati da se švabe pojave):

http://www.youtube.com/watch?v=iCCvomZl8M4

nije li taj film kod nas prikazivan pod nazivom "Donator".
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 01:54   #18
Quote:
1234567 kaže: Pogledaj post
A da li je Kraljevstvo SHS ili 1. Jugoslavia imalo tenkove?
Ako da,koje?
Renault R-35, Renault FT-17, Renault-Kegresse M.28, T-32 (Skoda S-I-d)
http://www.vojska.net/eng/world-war-...oslavia/armor/
__________________
ovdje je bio link na portal neprofitne udruge dok nije postala opasna konkurencija za forum.hr
Ivan Bajlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 10:49   #19
Quote:
Ivan Bajlo kaže: Pogledaj post
Ipak ima jedna fotka tehnike navodno zarobljene u Beogradu na kojoj je se djelomično vidi nešto što jako sliči na Tigra, s obzirom da se preko Beograda i putem Dunava povlačila njemačka vojska iz Rumunjske lako moguće.
uh
kaj nije prije par g. kad je ono dunavu vodostaj pal
nasli neke tenkove (bar se tak pricalo)
ja sam na telki vidjel samo neke kamione i dipove kak ih zvlace iz blata
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 12:32   #20
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
uh
kaj nije prije par g. kad je ono dunavu vodostaj pal
nasli neke tenkove (bar se tak pricalo)
ja sam na telki vidjel samo neke kamione i dipove kak ih zvlace iz blata
da ali su ih "lokalni" kolekcionari prije toga dobro opelješili.....
http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=5119
http://www.vjesnik.hr/pdf/2003%5C08%5C20%5C07A7.PDF
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.