Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2017., 20:07   #2921
Ma za prvih par mj je lako al za kasnije moras nekaj drugo smisliti
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 21:06   #2922
Moja mala je isto u kosari od kolica spavala prva dva puta
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 06:38   #2923
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Imam i ja isti kinderbet i ta daska dodje u paketu sa kinderbetom.
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
To si dobila s krevetićem, ali si je vjerojatno negdje spremila ja sam neki dan svoju našla u zajedničkoj prostoriji zgrade dolje, fino upakiranu u najlon i zalijepljenu
Hvala vam žene!
Mi to još uvijek nismo našli, a mali stalno rastura po kinderbetu i već razmišljam da dam napraviti po mjeri tu dasku.
Išli smo u Ikeu pitati za taj dio jer nam je jedna njihova zaposlenica predložila da probamo na reklamacijama vidjeti jel ima na otpisu koji krevetić pa da nam izvade tu dasku. Ali to nije baš tak. Bili su jako ljubazni, ali jedan je čovjek to stopirao jer su kao propisi o sigurnosti djece jako strogi i ne smiju nam to dati. Jbg. Vidjet ćemo kaj dalje. Možda ju nismo ni dobili jer je se nitko ni ne sjeća, al to je malo vjerojatno.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 20:38   #2924
Molim pomoc

Quote:
lanica kaže: Pogledaj post
Bas mi je drago čuti da netko to ima! Je li vam stigao? Kako ste zadovoljni? Mislim da ćemo mi naručiti sad za vikend. Piše da je dostava za HR 2do4 tjedna. Jeste uzeli dodatnu posteljinu ili samo ovo sto se dobije uz taj 7u1?
da li je nekom stigao ovaj proizvod?

ako je, kakvi su dojmovi?
dakul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 11:59   #2925
Je li itko koristio onaj krevetic koji se spoji za krevet roditelja? (next to me, side i sl.) Mi razmisljamo o kupnji, pa me zanima je li prakticno i potrebno. S tim da smo vec kupili veci krevetic (Ikea Stuva), ali razmisljamo da za prvih 6 mjeseci uzmemo ovaj pomocni zbog lakseg dojenja i svega ostalo.
I gdje se moze kupiti? Ne nalazim ga u Magic baby, Baby centru i sl.
PeggySuee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 00:02   #2926
Quote:
PeggySuee kaže: Pogledaj post
Je li itko koristio onaj krevetic koji se spoji za krevet roditelja? (next to me, side i sl.) Mi razmisljamo o kupnji, pa me zanima je li prakticno i potrebno. S tim da smo vec kupili veci krevetic (Ikea Stuva), ali razmisljamo da za prvih 6 mjeseci uzmemo ovaj pomocni zbog lakseg dojenja i svega ostalo.
I gdje se moze kupiti? Ne nalazim ga u Magic baby, Baby centru i sl.
Ja imam od Chicca i još ga koristimo a ima 12 mj curica.Ja sam ga kupila jer je veći krevetić još bio zauzet,braco je bio u njemu a i baš je praktično da je beba tako blizu makar to možeš izvest i s većim krevetićem,samo makneš stranicu.Ovaj je lako prenosiv,znali smo ga u dnevni stavit kada su bile jake hladnoće pa spavali blizu peći.. Ja nisam požalila što sam ga uzela a mnogi su mi govorili da je bacanje para, meni je baš dobro došao a uvijek ga mogu prodati(koliko vidim na njuškalu rabljeni odmah odu, ja sam isto tražila polovni,neuspješno, kupila na kraju u Bubamari na akciji) http://www.bubamara.in/djecja-soba/k...88058664022731


a imaš i ovaj kopija,jeftiniji http://www.kidzilla.hr/proizvod/prij...vetic-za-bebe/ istih je dimenzija, prijateljica je imala od Free on a i kaže da je mali prerastao sa nekoliko mjeseci, očito je bio manjih dimenzija
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 13:10   #2927
Hvala za post o Chicco krevetiću, baš i mene to zanima.
A što je s posteljinom, uglavnom je sva za veće krevetiće,a i ne znam koliko ima smisla kupovati poplun i jastuk za novorođenče, a još je i ljetna beba?
kikimef is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:54   #2928
Quote:
kikimef kaže: Pogledaj post
Hvala za post o Chicco krevetiću, baš i mene to zanima.
A što je s posteljinom, uglavnom je sva za veće krevetiće,a i ne znam koliko ima smisla kupovati poplun i jastuk za novorođenče, a još je i ljetna beba?
Nema smisla

Moj još nema poplun, još je u vreći sa 5,5 godina
Sad je već malo počeo šiziti na vreću pa sam mu dolje na nogama napravila rupu, pa ga prek nogu pokrijem dekom

jastuk sam kupila kad je imao skoro 3 godine

Kupi samo plahtice na gumicu, nekoliko komada i nepropusnu plahticu ali pamučnu za ispod da ne sjebeš madrac ako propusti pelena ili povrati
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 12:09   #2929
Jastuk nikako za novorođenče. Ja sam svojima isto tek iza 3. godine.
A poplun ti definitivno ne treba - dekica, plahta, eventualno vreća za spavanje.
Poplun možeš tek za sljedeću zimu, ali opet neki lagani.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 13:19   #2930
I tak... question

imamo kinderbet iz IKEAe. On je 120cm dužine. Mala ima 94cm. znači ima praktički 10cm gore/dolje s tim da ruke uvijek nekako drži iznad glave i kad se vrti po noći vječito se udara glavicom u okvir kreveta. Koji krevet ste poslije kupovali? Imali li smisla uzimat neki mrvicu veći kad ću opet za dvije godine morat mijenjat? Nekako mi je premala za neke ozbiljnije krevete
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:33   #2931
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
I tak... question

imamo kinderbet iz IKEAe. On je 120cm dužine. Mala ima 94cm. znači ima praktički 10cm gore/dolje s tim da ruke uvijek nekako drži iznad glave i kad se vrti po noći vječito se udara glavicom u okvir kreveta. Koji krevet ste poslije kupovali? Imali li smisla uzimat neki mrvicu veći kad ću opet za dvije godine morat mijenjat? Nekako mi je premala za neke ozbiljnije krevete
Sto bi bila premala? mi smo odmah nakon krevetica kupili normalan krevet 90X200 i super je. Doljnji dio kreveta obicno sluzi za slikovnice, igracke,... ako imate mjesta kupite odmah normakan krevet.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:44   #2932
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Sto bi bila premala? mi smo odmah nakon krevetica kupili normalan krevet 90X200 i super je. Doljnji dio kreveta obicno sluzi za slikovnice, igracke,... ako imate mjesta kupite odmah normakan krevet.
ma ima godinu i 8 mjeseci. još se užasno vrti, bojim se da ne padne s njega gledala sam neke "mrežice" koje se stave i kao da djeca ne padaju s kreveta, ali nisu mi sigurne nekako
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:51   #2933
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
ma ima godinu i 8 mjeseci. još se užasno vrti, bojim se da ne padne s njega gledala sam neke "mrežice" koje se stave i kao da djeca ne padaju s kreveta, ali nisu mi sigurne nekako
Ako se bojiš da ne padne sasvim je svejedno koje je veličine krevet. Ali brzo se oni naviknu. Stavi ogradu ili ogradi s dekom, tvrdim jastukom.
Ne znam i moj je s cca 2 god. išao u veliki krevet i vrti se, ali nikada ne padne. Nemamo ogradu (jer sputava za dnevne aktivnosti), već samo stavim deku ili sl. Nikada nikakvih problema.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:44   #2934
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
ma ima godinu i 8 mjeseci. još se užasno vrti, bojim se da ne padne s njega gledala sam neke "mrežice" koje se stave i kao da djeca ne padaju s kreveta, ali nisu mi sigurne nekako
Imamo ogradicu i ak ja nisam pala s kreveta kad spavam s njim, onda ne bu ni mala
Dakle moja guzica je stalno na toj ogradici

Inače moj mali je u kindaču od 120 bio do 3,5 godine, tak da ju slobodno još malo i ostaviš
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:56   #2935
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Ako se bojiš da ne padne sasvim je svejedno koje je veličine krevet. Ali brzo se oni naviknu. Stavi ogradu ili ogradi s dekom, tvrdim jastukom.
Ne znam i moj je s cca 2 god. išao u veliki krevet i vrti se, ali nikada ne padne. Nemamo ogradu (jer sputava za dnevne aktivnosti), već samo stavim deku ili sl. Nikada nikakvih problema.
ali ona kad spava na našem krevetu prek dana zna se prevalit preko deke pa je zaustavi jastuk koji je visok


jel ovo dovoljno? http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/30099293/



@fran: ali ona sad već ima 94cm i konstantno se lupa glavom od okvir
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 16:00   #2936
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
ali ona kad spava na našem krevetu prek dana zna se prevalit preko deke pa je zaustavi jastuk koji je visok


jel ovo dovoljno? http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/30099293/



@fran: ali ona sad već ima 94cm i konstantno se lupa glavom od okvir
Možda ti tak spava, možda će i u krevetu ići stalno gore
moj stalno spava na zidu

bolja ti je ova ogradica, ne može se lupiti

https://www.google.hr/search?q=BREVI...-In3etFvDlyQM:
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 20:16   #2937
Kinderbet imam stari, sačuvali su moji roditelji onaj u kojem sam i ja spavala. Nije bio baš dobro uskladišten, neumotan je 20ak godina stajao u garaži. Na mjestima je malo izgreban i naravno zmazan, ali je od punog drveta i ispravan.

Sad mene zanima jel se netko bavio obnovom starog kinderbeta?

Treba mi nešto s čim ga mogu dobro oprati, a da nije štetno naravno, zatim bi ga morala i prefarbati jer je na mjestima izguljen...

Nakon toga gledam u ikei za 400kn kindač i mislim si kad nakupujem tih boja, premaza i kistova, isplati li se to? A ni ne znam konkretno što raditi...

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Dekanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 22:17   #2938
Quote:
Dekanica kaže: Pogledaj post
Kinderbet imam stari, sačuvali su moji roditelji onaj u kojem sam i ja spavala. Nije bio baš dobro uskladišten, neumotan je 20ak godina stajao u garaži. Na mjestima je malo izgreban i naravno zmazan, ali je od punog drveta i ispravan.

Sad mene zanima jel se netko bavio obnovom starog kinderbeta?

Treba mi nešto s čim ga mogu dobro oprati, a da nije štetno naravno, zatim bi ga morala i prefarbati jer je na mjestima izguljen...

Nakon toga gledam u ikei za 400kn kindač i mislim si kad nakupujem tih boja, premaza i kistova, isplati li se to? A ni ne znam konkretno što raditi...

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Ako nisi emotivno vezana za taj krevetić, kupi novi.
Ako jesi, prebrusi ga i pofarbaj, i naravno novi madrac kupi.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 09:36   #2939
Quote:
Dekanica kaže: Pogledaj post
Kinderbet imam stari, sačuvali su moji roditelji onaj u kojem sam i ja spavala. Nije bio baš dobro uskladišten, neumotan je 20ak godina stajao u garaži. Na mjestima je malo izgreban i naravno zmazan, ali je od punog drveta i ispravan.

Sad mene zanima jel se netko bavio obnovom starog kinderbeta?

Treba mi nešto s čim ga mogu dobro oprati, a da nije štetno naravno, zatim bi ga morala i prefarbati jer je na mjestima izguljen...

Nakon toga gledam u ikei za 400kn kindač i mislim si kad nakupujem tih boja, premaza i kistova, isplati li se to? A ni ne znam konkretno što raditi...

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Kao što je bela-12 rekla, ako se odlučiš obnavljat samo ga izbrusi prvo i onda prebojaj bojom za drvo. ako imaš od kog posudit za brušenje bit ćeš brzo gotova (bilo bi idealno da to ne radiš ti).

S druge strane odi vidjet da li ti ovaj od 400kn odgovara? ja nisam vidjela taj, al po ostalim baby dučanima je baš velika razlika u kvaliteti i neki iskreno ne vrijede ni 400kn, al ima i ok krevetića.
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 13:13   #2940
Mislim da ti se isplati jedino ako imaš nekog drugog da obavi sav taj posao umjesto tebe. Jer osim sto ti osnovi premazi, boja, ksitovi, završi premaz koštaju, nipošto se nemoj ti s tim baviti jer udisanje tih boja i lakova nije baš dobro u trudnoći
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:04.