Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2009., 20:38   #21
Koliko sam skuzio, ta potresna bomba je sluzila za unistavanje jacih gradevinskih konstrukcija.

Mislim da se nije bas daleko u zemlju zabijala jer je bila manja nego sto je u teoriji zamisljeno, ali je ipak imala veliku probojnost. Bez muke je probila betonski omotac od onog pristanista za podmornice.


Prije par mjeseci sam gledao i dokumentarac "dambusters" gdje su koristili onu poskakujucu bombu za unistavanje brane na nekoj tamo rijeci.

Zadnje uređivanje Zek0slav : 01.07.2009. at 20:44.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 02:10   #22
Što mislite, dali su i "šišmiš bombe" mogle završiti rat, bez da su se bacile atomske, i da je onolik narod izginuo? Koliko sam mogao vidjeti na testiranjima su bile izvanredne, a takvih se bombi moglo napravit ohoho... a i sam princip izbacivanja šišmiša je bio dobro smišljen.
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 09:50   #23
Mislim da sismisi nikako ne bi mogli zamijeniti atomsku bombu. Ali pretpostavljam da bi izazvali dosta straha i pomutnje.

Japanci su isto imali nekakve bombe za izazivanje pozara koje su slali balonima do zapade obale SAD-a. Baloni su putovali po nekakvoj pacifickoj zracnoj struji
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:39   #24
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Mislim da sismisi nikako ne bi mogli zamijeniti atomsku bombu. Ali pretpostavljam da bi izazvali dosta straha i pomutnje.

Japanci su isto imali nekakve bombe za izazivanje pozara koje su slali balonima do zapade obale SAD-a. Baloni su putovali po nekakvoj pacifickoj zracnoj struji
Japanski meteorolozi su znali za Jet Stream. Odatle i ideja sa balon bombama.

Šišmiši su pokazali šta mogu samo su više sranja napravili amerima nego li Japancima
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:47   #25
Quote:
ML_croman kaže: Pogledaj post
Što mislite, dali su i "šišmiš bombe" mogle završiti rat, bez da su se bacile atomske, i da je onolik narod izginuo? Koliko sam mogao vidjeti na testiranjima su bile izvanredne, a takvih se bombi moglo napravit ohoho... a i sam princip izbacivanja šišmiša je bio dobro smišljen.
Pokazalo se kako su sve to pizdarije. Čime šišmiše dovesti do Japana?

Čak i kada se pojavio B-29 nije baš sve išlo prema očekivanjima. Curtis LeMay je lutao unaokolo sve dok Japan nije udesio birokratski analitičar Robert McNamara sa idejom kako se Japan može spržiti zapaljivim bombama. Čak i bez atoma ameri bi kroz dodatnih par mjeseci Japan doveli do kolapsa. Uostalom u Tokiju je izgorjelo gotovo dvostruko više ljudi nego li u Hiroshimi.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 19:02   #26
Danas oko 2 sata sam na National Geographicu gledao dokumentarac Hitlerova potopljena tajna.
Radi se o Norveskom pokretu otpora koji je zrtvovao mnoge ljude da bi potopijo trajekt koji je prevozijo tesku vodu, ali nakon 60 godina saznaju da Hitler nije imao u planu napraviti a-bombu zato sto je to za nejga bilo gubljenje sredstava i vremena , on je isao samo na brzi rat.

Evo nasao sam o tome na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=SNzLHJKJRmk
DrugDalmatinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 22:14   #27
Quote:
DrugDalmatinac kaže: Pogledaj post
Danas oko 2 sata sam na National Geographicu gledao dokumentarac Hitlerova potopljena tajna.
Radi se o Norveskom pokretu otpora koji je zrtvovao mnoge ljude da bi potopijo trajekt koji je prevozijo tesku vodu, ali nakon 60 godina saznaju da Hitler nije imao u planu napraviti a-bombu zato sto je to za nejga bilo gubljenje sredstava i vremena , on je isao samo na brzi rat.

Evo nasao sam o tome na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=SNzLHJKJRmk

Nije baš tako. Što se tiće dokumentarca tamo se govori kako su britanci inzistirali na akciji a norvežani su imali rezerve glede civilnih žrtava. U dokumentarcu je opisano kako akcija nije bila nužno potrebna jer se prevozilo cca 500l teške vode, otprilike 1/20 njemačkih potreba.

Glede atomske bombe, po svemu sudeći njemci su je imali i izvršili su tri testa neposredno pred sam kraj rata, snage 1-1.5kt (barem tako tvrde svjedoci) a za konačnu potvrdu vjerojatno se treba čekati potvrda iz savezničkih arhiva.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 22:17   #28
__________________
Juhu Bruhu
Bruh is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 09:55   #29
Dali je to simulator za vježbanje avionskih mitraljezaca?
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 08:23   #30
Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
Dali je to simulator za vježbanje avionskih mitraljezaca?
Više mi se čini kao dovitljivo trigonometrijsko rješenje podrške vlastitoj pješadiji u napadu.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 12:28   #31
Meni liči na vrlo opasnu klackalicu.....
__________________
Do pilots take crash-courses?
Feke_the_gr8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 20:29   #32
meni više sliči na tajno oružje no.1
SAS_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 20:35   #33
ja imam bolje rješenje, njemački UFO projekt. Što mislite je li to zbilja postojalo ili samo kao nacrt. ili takozvani leteći diskovi i leteča krila (današnji stealth), odnosno kasnije takozvani crni projekti od strane SAD. Los Alamos, Area 51, Ft.Benning SAD, Peenemunde, tajni aerodrom pokraj praga (područje razvoja njemačkog stealtha, H0 229-GOTHA 229).
SAS_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 01:18   #34
Kakve veze ima Ft. Benning s razvojem stealtha i ostalim X-evima?

Njemci su napravili mock-up stealth jurišnika prije F-117, MBB lampyridae. A kaj su sve imali na papiru za WW2 pitaj Boga
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 23:29   #35
Quote:
StormShadow kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima Ft. Benning s razvojem stealtha i ostalim X-evima?

Njemci su napravili mock-up stealth jurišnika prije F-117, MBB lampyridae. A kaj su sve imali na papiru za WW2 pitaj Boga
Njemci su kurca napravili osim raketa a britanci i ameri su bili na večoj tehničkoj razini a druga stvar je šta hrvati slijepo obožavaju njemce.Saveznici su prvi napravili navodjenu bombu,navodjeni torpedo,ogromne bombe uključujuči i onu potresnu,napalm bombu,kasetnu bombu,raspraskavajuće pzo streljivo,imali bolje avione i itd
Jastreb01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 23:38   #36
a zaboravi atomsku bombu Inače britanci su imali turbomlaznog lovca spremnog za uporabu i njemci nisu imali nikakvu prednost ni u tome.
Jastreb01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.