Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 01:19   #4121
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Da li u Excelu postoji neki način kako jednostavnije razdvojiti podatke koji su nabrojeni unutar jedne ćelije ?
Npr. podatak1; podatak2; podatak3... koji bi trebali ići u odvojene ćelije.
Ili baš moram ručno?
Najlakse bi bilo ovako pomocu ovog linka
Nisam nigdje vidio ugradjenu funkciju koja je tipa 'split(delimiter, range, range)'
Ako netko zna kako napraviti ovo preko funkcije, mene bi isto zanimalo, ali da se ne komplicira jer bi se moglo izvest da se jedna po jedna vrijednost izvlaci sa 'search' i 'left'.
Leokt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:54   #4122
Pozdrav svima, za sve one koje zele uci na tudji viber, bez potrebne instalacije u zeljeni uredjaj mozete to uciniti putem sljedeceg linka jedan od sistema koji radi besplatno: http://appmsr.com/?ref=18121
lenovovibec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:04   #4123
Pozdrav svima,
ako ima netko voljan da mi pomogne oko excel formule, totalno sam zapela.
Imam sheet1 gdje je tablica i moram upisati razne formule, a na sheet2 (Name Manager "ProductList")su podaci u kolonama: broj artikla, lokacija, department, opis artikla, cijena i koliko je ukupno artikala na zalihi.

Zadatak:
Moram napisati formulu - ako u Sheet1 tabeli upisem broj artikla u A2 i zeljenu kolicinu artikala u D2 da mi izbaci rezultat u E2(to je celija gdje pisem formulu):
Uvjeti:
ako stavim kolicinu artikal (polje-D2) i imam ih dovoljno na zalihi treba mi izbaci rezultat "ORDERED"
ako stavim vecu kolicinu artikala u polje D2 i nemam ih dovoljno na zalihi, trebam dobiti rezultat "BECKORDERED"
ako u D2 nije upisana nikakva kolicina, trebam dobiti rezultat - prazno polje

E sad to sam rijesila formulom koja radi
=IF(D2<>"",IF(D2<=VLOOKUP(A2,ProductList,6,FALSE)= TRUE,"ORDERED","BACKORDERED"),"")

ali jos moram dodati opciju
ako se slucajno unese krivi broj artikla u tabeli na Sheet1 u polje A2, i ako to iz nekog razloga osoba koja unosi podatke ne vidi i nastavi unositi podatke o kolicini u D2, rezultat E2 (gdje sam upisala ovu gore formulu) bi trebao biti prazan prostor, a meni izbacuje #N/A - gresku

kako da dobijem rezultat prazna celija u E2, ako stavim kolicinu za proizvod (celija-D2) koji ne postoji u Sheet2, tabeli pod imenom "ProductList"

Nadam se da je bar djelomicno jasno sto sam htjela - ne znam jednostavnije napisati ali pokusat cu jos objasniti ako ima itko voljan da pomogne
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:36   #4124
Zbrajanje vrijednosti u Excelu

Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Sjecam se da ide nesto kao: =SUM(adrese celija koje zelim zbrojiti)
Pogledaj primjer Zbrajanje vrijednosti u Excelu
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:41   #4125
razdvajanje podataka iz jedne ćelije u više ćelija

Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
kako jednostavnije razdvojiti podatke koji su nabrojeni unutar jedne ćelije ?koji bi trebali ići u odvojene ćelije.
Koristi Data => Text to columns
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 05:13   #4126
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
ako ima netko voljan da mi pomogne oko excel formule, totalno sam zapela.
Imam sheet1 gdje je tablica i moram upisati razne formule, a na sheet2 (Name Manager "ProductList")su podaci u kolonama: broj artikla, lokacija, department, opis artikla, cijena i koliko je ukupno artikala na zalihi.

Zadatak:
Moram napisati formulu - ako u Sheet1 tabeli upisem broj artikla u A2 i zeljenu kolicinu artikala u D2 da mi izbaci rezultat u E2(to je celija gdje pisem formulu):
Uvjeti:
ako stavim kolicinu artikal (polje-D2) i imam ih dovoljno na zalihi treba mi izbaci rezultat "ORDERED"
ako stavim vecu kolicinu artikala u polje D2 i nemam ih dovoljno na zalihi, trebam dobiti rezultat "BECKORDERED"
ako u D2 nije upisana nikakva kolicina, trebam dobiti rezultat - prazno polje

E sad to sam rijesila formulom koja radi
=IF(D2<>"",IF(D2<=VLOOKUP(A2,ProductList,6,FALSE)= TRUE,"ORDERED","BACKORDERED"),"")

ali jos moram dodati opciju
ako se slucajno unese krivi broj artikla u tabeli na Sheet1 u polje A2, i ako to iz nekog razloga osoba koja unosi podatke ne vidi i nastavi unositi podatke o kolicini u D2, rezultat E2 (gdje sam upisala ovu gore formulu) bi trebao biti prazan prostor, a meni izbacuje #N/A - gresku

kako da dobijem rezultat prazna celija u E2, ako stavim kolicinu za proizvod (celija-D2) koji ne postoji u Sheet2, tabeli pod imenom "ProductList"

Nadam se da je bar djelomicno jasno sto sam htjela - ne znam jednostavnije napisati ali pokusat cu jos objasniti ako ima itko voljan da pomogne
Ne znam dal sam dobro shvatio, ne znam kako je tocno sve organizirano, makar meni rjesenje problema izgleda skroz simple?
Sto nemozes omotat ovo sto imas sada u jos jedan if gdje je uvjet da li je to iz A2 u domeni(rangeu nekom), i sada ako je tocno, stavi ovu formulu iz posta, a ako nije onda je prazno.
Leokt is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 07:48   #4127
Ma sigurna sam da je jako jednostavno, samo sto uvijek nesto napravim krivo i zmrdam cijelu formulu
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 04:57   #4128
Hvala za hint, rijesila sam problem
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:54   #4129
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
Hvala za hint, rijesila sam problem
odlicno, drago mi je da sam bio od pomoci
Leokt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 01:04   #4130
pozdrav imam problem s wordom.

namjestim margine na 2,5 cm ("normal") i pokazuje kao da je prebacilo na 2,5 cm, ali u stvarnosti bude 3 cm.
išla sam mjeriti ravnalom i kad isprintam isto budu 3 cm. (prije printanja prebacim u pdf i printam u printaoni, nemam doma printer)

jednom nisam prije printanja prebacila u pdf i otvorila sam samo word na kompu u printaoni i isprintalo mi je 2,5 cm jer se valjda prebacilo na njihovo.

guglala sam dosta na engleskom i izgleda da dosta ljudi ima ovaj problem, ali nema nekog rješenja.

baš me frustrira jer moram dosta pisati za faks i uvijek su obvezne 2,5 cm margine.

molim pomoć! hvala unaprijed za sugestije
seriousbusiness is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 01:45   #4131
Pozdrav svima,

zanima me sljedeće. Naime, iskopiram sliku u Word i onda namještam njenu veličinu. No nikada ne uspjevam tu sliku namjestiti kako ja hocu. Recimo, zelim da bude 3cm x 2cm. I kada namjestim dužinu na 3cm, predjem na širinu, čim tu stavim 2, gore mi se automatski ta trojka prebaci u recimo 3,14. Karikiram sad, ali poanta je tu. Ista stvar se dogodi ako prvo namjestim širinu pa onda dužinu. Uvijek se promijeni ono što sam prvo upisao, odnosno nikako ne mogu dobiti željene dimenzije. Kako rješiti ovaj problem?
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 22:38   #4132
Zaključavanje i otključavanje proporcije slike u wordu

Quote:
wawrinka1 kaže: Pogledaj post
I kada namjestim dužinu na 3cm, predjem na širinu, čim tu stavim 2, gore mi se automatski ta trojka prebaci u recimo 3,14. .......... Kako rješiti ovaj problem?
Isključi zaključavanje proporcija slike (Lock aspect ratio)
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 22:43   #4133
Quote:
seriousbusiness kaže: Pogledaj post
hvala unaprijed za sugestije
Ti stavi 5mm manje pa će u konačnici bit željena dimenzija
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 14:55   #4134
Upravo sam srušio sistem i nanovo instalirao Windows 7 64 bitni (ultimate) na engleskom jeziku.

Dvoumim se koju verziju Offica instalirati. 2016. mi definitivno ne treba jer kad trebam otvarati word dokumente na file izborniku pokazhuje samo 5 posljednjih otvaranja. A ja bih volio da ih kao u Officu 2007. izlista posljednjih dvadesetak.

Može li se ta opcija poštelati u Officu 2016. ili da koristim stariju verziju Office-a? Office 2007. bi mi savršeno odgovarao kad bi Microsoft davao podršku za njega. Ali ne daje.

Ako se u Wordu 2016. ne može poštelati ta opcija s prikazivanjem posljednje otvorenih dokuenata, koja je najstarija verzija office-a koju MS još uvijek podržava pa da nju instaliram?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 22:51   #4135
Microsoft Access 2013 problem

Pozdrav svima.
Imam nemogu riješiti jedan zadatak u Access-u za seminar, pa ako ima koja dobra duša da mi se javi na privat i pomogne to riješiti

Plaćam pivom, janjetinom, devizama ili nekretninama
__________________
...intelligence is the ability to understand...
project is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 14:50   #4136
Pozdrav, trebala bih pomoć oko Worda. Ne razumijem se uopće u računala pa što banalnije objašnjenje- to bolje
Na laptopu imam Office 2016 koji sam skinula preko faksa, koristim ga isključivo za seminare, dakle samo word i ppt. Većinom se snalazim za ono što mi treba, međutim problem mi bude kad rad nekome šaljem, ili ga nosim na printanje. Ni u jednom slučaju dosad nisam dobila ono kako sam si složila u programu, uvijek se zbrčkaju redovi, poglavlja koja bi trebala biti na novoj stranici se povuku na prethodnu itd itd. Budući da imam točno određena pravila kako seminar mora izgledati, nije mi zabavno stalno nanovo uređivati dokumente u Libre officeu koji imam na računalu. Probala sam rad spremiti u doc format, umjesto u docx, ali i tada mi se kompletno naruši struktura rada. Ne znam gdje griješim pa ako netko zna o čemu govorim, molila bih pomoć. Hvala
__________________
I'm going slightly mad
axlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 14:59   #4137
Za printanje i slanje konvertiraj u pdf.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:48   #4138
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Za printanje i slanje konvertiraj u pdf.
Hvala ti na odgovoru, ali kada konvertiram u pdf iz nepoznatog razloga mi random riječi ili dijelovi teksta postanu koso pisani ili se ful smanje :/

ovako to izgleda
__________________
I'm going slightly mad

Zadnje uređivanje axlica : 11.01.2018. at 15:59.
axlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 19:25   #4139
LibreOffice radi savršen pdf (File - Export as PDF), tekst je isti kao na ekranu, precizan sadržaj... Možeš probati print u pdf s programom PDF24 Creator.
-Y- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 01:19   #4140
Quote:
-Y- kaže: Pogledaj post
LibreOffice radi savršen pdf (File - Export as PDF), tekst je isti kao na ekranu, precizan sadržaj... Možeš probati print u pdf s programom PDF24 Creator.
Hvala ti
__________________
I'm going slightly mad
axlica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.