Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2010., 20:19   #61
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
Prije poroda sam kupila onaj Nivea ruksak. Meni su proizvodi fantastični. Koristimo sve Niveino,i pelene bi da ih ima Koža mu je prekrasna. Jedino prvih nekoliko tjedana nismo kupku koristili. I za guzu koristimo njihovu nutri sensitive kremu...

I ja sam to dobila,i isto mi se sve cini ok mada jos nisam probala... Prvo mislim bebu kupat samo s malo maslinovog ulja,a poslije cu vidjet kako mi kaze patronazna pa cu pocet s tim niveinim.
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:19   #62
ja bolje da ni spominjem koliko i čijih sve pelena imam
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:21   #63
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Inače meni od svega najkorisnije su ampule fiziološke otopine, u dm-u ih ima.
S tim joj sve brišem, ako ima koju krmelju ili se zabali po licu i svako malo joj s tim i vaticom prođem guzu umjesto maramicama
e za ovo prvi put čujem... za šta je sve dobro, kak se točno zove i koliko košta? idem sutra opet u dm
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:23   #64
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
i ove su za 3-6 kg
koliko si paketa uzela?
ne znam, ovo mi se čini super cijena i mislim se uzet još 1 pak
ipak to može trajat ohoho ako je do 6 kg, a prosječna beba kad se rodi od 3- 3,5 kg
a htjela bi kupiti pelena bar za prvi mjesec da se ne zezamo s tim kad se rodi
kontam da je najbolje pelene kupovat kad naletim na neku akciju
uzela sam samo jedan paket, kod nas u Ri se u rodilištu dobije bon za paket Babylove pelena, pa onda mislim to iskoristiti, i ne bi htjela gomilati pelene u slučaju da joj ne odgovaraju, a ja doma napravila zalihu.
I frendica mi je savjetovala da kad smo blizu gornje granice sa kilažom da prelazim na veće pelene, tipa ove su 3-6, a veći broj je npr. 5-7, tako da kad budemo imali 5 kila da joj već kupim veći broj.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:25   #65
Quote:
Nolatilus kaže: Pogledaj post
evo ovako od kozmetike sam za prvu malu koristila od aventa gel za tusiranje i onu njihovu čarobnu kremu (koja je meni fenomenalna)
kak se zove ta krema?

e meni se sve čini da ću ja na kraju kupiti primjerak svega kaj vi preporučite
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:30   #66
Moje dijete ima samo jedan paket pelena,one babylove iz dm-a,newborn,30-ak komada
Nisam ih puno kupovala jer mi je dm ispod nosa,a vidjet cu dal ce mu odgovarat...
A da kupim od svake marke po jedan paket nema sanse jer ih nemam di stavit
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:36   #67
Quote:
dijana128 kaže: Pogledaj post
Moje dijete ima samo jedan paket pelena,one babylove iz dm-a,newborn,30-ak komada
Nisam ih puno kupovala jer mi je dm ispod nosa,a vidjet cu dal ce mu odgovarat...
A da kupim od svake marke po jedan paket nema sanse jer ih nemam di stavit
pa i šta će ti više... za početak čisto dovoljno, uvijek netko može skočiti po još pelena, kad vidiš koje će ti odgovarati ili neće odgovarati, ja nisam uopće za neko pretjerano nagomilavanje. Nisam ni od robice ništa kupila još, imam samo ono što smo naslijedili, kupit ću nešto za izlazak, a onda kad vidimo kolika će principessa biti lako ćemo kupiti ono šta će nam odgovarati.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:41   #68
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
pa i šta će ti više... za početak čisto dovoljno, uvijek netko može skočiti po još pelena, kad vidiš koje će ti odgovarati ili neće odgovarati, ja nisam uopće za neko pretjerano nagomilavanje. Nisam ni od robice ništa kupila još, imam samo ono što smo naslijedili, kupit ću nešto za izlazak, a onda kad vidimo kolika će principessa biti lako ćemo kupiti ono šta će nam odgovarati.
Tak sam i ja,puuuuuuno toga mi rodica posudila,a kupila bi samo kad bi isla u slo ili na nekim snizenjima tek toliko da ima i nesto novo
Zato sam kupila sve od kozmetike,termometar,toplomjer,cetku,bocice,izdaja licu,dudice,hidrogen,stapice za usi,ma ugl.sve kaj bi mi moglo zatrebat kad dodem doma,ali i to samo ono osnovno,a ostatak dosta toga sam dobila
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:41   #69
1.) 2 paketa pampers pelena za novorođenče
2.) krema za guzu pavlovićeva
3.) Bepanten mast
4.) Bepanthen krema
5.) Mustela kupka za kupanje
6.) Mustela gel za pranje
7.) Baby Johnson - žuti
8.) Baby Johnson - s lavandom
9.) aspirator za nosić - mukus
10.) fiziološka
11.) vatica za brisanje svega i svačega
12.) alkohol i prašak za pupkić, hidrogen
13.) gaza za zavijanje pupkića
14.) štapići za uheka
15.) škarice za zaobljenim vrhom
16.) VLAŽNE MARAMICE

Zadnje uređivanje Sanja29 : 21.04.2010. at 22:11.
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:49   #70
[QUOTE=Zaraa;26245549]
• 1 staklena ili plastična bočica od 150 ml (za izlaske s vodicom, čajem ili sl.)
/QUOTE]

Ovo za starije dijete koje nije vise iskljucivo na mlijeku?


Ajme kako ste sve pripremljene, ja spremam samo osnovne stvari za pocetak a ostalo racunam kad/ako zatreba.

Od kozmetike, po preporukama, samo ulje i Weledinu kremu za guzu s kojima su prijateljice tako odusevljene da su mi je kupile.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:52   #71
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
evo da ti ja kažem svoje kratko iskustvo:

kozmetika: potrebna ti je pavloviceva mast (nama je super JGL mast, ima je u ljekarnama i u dm-u) i mozes imati i npr. jedan tester sudocrema za eventualni osip na guzi.

@lotus: kakve su to ampule i zašto njima čistiš? ne smeta joj slana voda?
Jelice, Zvrksa, ampule fiziološke otopine Mediplast od Biofarma. 5 ampula po 5ml, oko 10kn čini mi se. Crvena kutija.
To je super za čistiti nosić i sl. Ja ga i za guzu koristim da ju malo prebrišem, tako mi rekla pedijatrica u bolnici radi osipa.

Inače, meni i pedijatar i evo danas patronažna potvrdili: NE mazati Sudocremom ako se radi o pelenskom osipu. Sudokrem je ok za lišajeve i sl, nikako za crvene guze.

Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
mali od moje cimerice je došao s krvavim ranama doma iz bolnice. oni su ih tamo mijenjali dva puta dnevno, a on ima osjetljivu kožu i to ga je toliko izgrizlo da mi je pričala da mu fali sloj kože.
e, tako je i moja Mia došla doma: koža crvena, ono zapeče mene kad to samo pogledam Sad se isto jako guli, sve do prepona. Baš mi ju žao, jadničak moj mali...srećom pa od bepantena stvarno prolazi..
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:58   #72
Quote:
dijana128 kaže: Pogledaj post
Tak sam i ja,puuuuuuno toga mi rodica posudila,a kupila bi samo kad bi isla u slo ili na nekim snizenjima tek toliko da ima i nesto novo
Zato sam kupila sve od kozmetike,termometar,toplomjer,cetku,bocice,izdaja licu,dudice,hidrogen,stapice za usi,ma ugl.sve kaj bi mi moglo zatrebat kad dodem doma,ali i to samo ono osnovno,a ostatak dosta toga sam dobila
Ja sam jedan dio kozmetike kupila, a još jedan dio moram, planiram veliku kupovinu u DM-u, imam onih 15% za iskoristiti, pa ću tamo kupiti i tetra pelene, još to šta fali za bebu, i za doma šta mi treba, kad već imam taj popust sada.
Što se tiče škarica za bebu, ja sam kupila od Tommee Tippee, i četku i češalj isto, jer imam i njibhove bočeice i izdajalicu pa da bude sve pasent
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:59   #73
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
e, tako je i moja Mia došla doma: koža crvena, ono zapeče mene kad to samo pogledam Sad se isto jako guli, sve do prepona. Baš mi ju žao, jadničak moj mali...srećom pa od bepantena stvarno prolazi..

Znaci taj bepanten je dobar za to? Jel to ona gusta zuckasta krema? Stara vec 100 godina
A za kaj se onda koristi pavloviceva mast,ja mislila da je i to za taj pelenski osip i isto ju dosta hvale
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 21:01   #74
Pavlovićeva mast ti je guzu ... ali ako ti je dijete osjetljivo onda bepanthen mast riješava sve probleme ... mene je to spasilo jer mi je sin kao beba bio osjetljiv na pavlovićevu mast ... a inače sa bepanthen masti mažeš pregibe kod bebe ... ono ispod pazuha ispod brata i na svim ostalim pregibima

i još nešto tek toliko da znate ... u Avenue Mallu ima ljekarna koja mješa vlastitu kremu za guzu ODLIČNA je
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 21:04   #75
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Ja sam jedan dio kozmetike kupila, a još jedan dio moram, planiram veliku kupovinu u DM-u, imam onih 15% za iskoristiti, pa ću tamo kupiti i tetra pelene, još to šta fali za bebu, i za doma šta mi treba, kad već imam taj popust sada.
Što se tiče škarica za bebu, ja sam kupila od Tommee Tippee, i četku i češalj isto, jer imam i njibhove bočeice i izdajalicu pa da bude sve pasent
Hehe,ja sam isto iskoristila taj popust u dm-u,prije nekoliko dana za svu tu kozmetiku i neke jos stvari za doma..
A u Slo sam kupila TT neseser za bebe,presladaku njemu: skarice,noktarica,raspica,cesljic,cetka (premekana je),ona rucna pumpica za nosic,digitalni toplomjer. Ma preslatko je,i platila 20€ sta mi se nije ucinilo puno za to sve
A izdajalica nam je ista
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 21:07   #76
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
Pavlovićeva mast ti je guzu ... ali ako ti je dijete osjetljivo onda bepanthen mast riješava sve probleme ... mene je to spasilo jer mi je sin kao beba bio osjetljiv na pavlovićevu mast ... a inače sa bepanthen masti mažeš pregibe kod bebe ... ono ispod pazuha ispod brata i na svim ostalim pregibima

i još nešto tek toliko da znate ... u Avenue Mallu ima ljekarna koja mješa vlastitu kremu za guzu ODLIČNA je
Pa ja sam u ljekarni trazila tu mast i teta mi je dala tu,kao da je to to,i isto ju oni sami mijesaju...
Joj,sad sam zbunjena,znaci svakak bi mi trebala i ta bepanten? Jer imam i onu kremu od nivee,ma joj sad sam sva
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 21:08   #77
ja imam:
- paket pelena Newborn (Mihi su već pretkraj paketa pelene bile naknap, da smo imali 2 paketa jedan bi ostao neiskorišten)
- blaznice za čistiti guzu (sa vodom)
- alkohol, hidrogen i prašak za pupak i sterilne komprese
- krema za guzu sa balzamom (spravljaju u ljekarni, to je ova o kojoj Renata priča...spravljaju je ljekarne Dvoržak iliti OLivia)

i to je to...

škarice za nokte imam od starijeg, drugo ništa nisam ni sa Mihom koristila prva 4 mj...poslje mrvicu ulja za pregibe jer je bilo ljeto a on MIchelin beba i mrvicu gela za kupanje jer se mljeko skupljalo u raznim naborima pa je smrdio
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 21:11   #78
Quote:
dijana128 kaže: Pogledaj post
Pa ja sam u ljekarni trazila tu mast i teta mi je dala tu,kao da je to to,i isto ju oni sami mijesaju...
Joj,sad sam zbunjena,znaci svakak bi mi trebala i ta bepanten? Jer imam i onu kremu od nivee,ma joj sad sam sva
pa to je to kada u ljekarni tražiš pavlovićevu oni ti daju oni koju oni smješaju ...

a ja sam bepanthen mast imala i spasila me ... možeš kupiti onu malenu tubu tako da imaš ako ti zatreba
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 21:23   #79
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
pa to je to kada u ljekarni tražiš pavlovićevu oni ti daju oni koju oni smješaju ...

a ja sam bepanthen mast imala i spasila me ... možeš kupiti onu malenu tubu tako da imaš ako ti zatreba
Hvala,kupit cu onda i to,pa nek se nade.. A za sta je ona gusta zuta penaten krema?
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 21:43   #80
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
kak se zove ta krema?

e meni se sve čini da ću ja na kraju kupiti primjerak svega kaj vi preporučite
tak se zove čarobna krema
Nolatilus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.