Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2010., 20:21   #1
Prištići na dekolteu

Već 10 godina imam super ten, čisto lice i sve.
Nedavno sam se preselila i primjećujem bijele prištiće za ististikavnje na dekolteu, i nešto na čelu.
Prehranu nisam promijenila, je li moguće da je od VODE?
Jer mi ništa drugo ne pada na pamet.

Zna li netko kako da to izliječim prirodnim načinom? Neki oblozi i sl.?
Hvala
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 23:09   #2
Caj od macuhice je dobar za kozu. ne znam kakva ti je prehrana, ali ako povecas unos voca i smanjis preradjenih namirnica- samo moze pomoci.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 13:55   #3
Prvo se istuširaj, u čistoj vodi, bez kupki ili gelova (može običan sapun), te bez losiona ili mlijeka za tijelo nakon tuširanja. Nakon toga skuhaj slijedeće:
Na 2 dL vode ubaci žličicu kamilice i kadulje. Prelij vrućom vodom, prebaci si ručnik preko glave i budi iznad toga da se malo napariš (pazi da imaš dosta zraka). Nakon toga možeš istisnuti prištiće, a u smjesu možeš dodati malo alkohola (ako nemaš medicinski, može i rakija, vodka ili konjak). Kad se malo ohladi, u to umoči gazu/krpu i drži na kritičnim zonama oko 10/15 min. Nemoj da dođe u kontakt sa bradavicama.

Možeš i piti čaj od kadulje (ako nemaš nekakvih kontraindikacija na kadulju i ako nisi trudna/dojiš), ali nemoj duže od tjedan dana (1 žličica kadulje na 2 dL vode, ne smije odstajati duže od 3 minute).

Pokušaj izbjeći sunce i pij puno vode. Ako ova tvoja nije dobra, vjerojatno će trebati vremena da se navikneš, ali moguće da je do problema došlo do promjene klime ako si se preselila neku veću udaljenost.

E da... i oblači se lagano da se ne zaznojiš. Je li se možda promijenilo nešto od kozmetike/šampona ili nečega što koristiš?
izalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 18:35   #4
Quote:
izalac kaže: Pogledaj post
i oblači se lagano da se ne zaznojiš. Je li se možda promijenilo nešto od kozmetike/šampona ili nečega što koristiš?
Hvala puno na savjetima.

Hranim se zdravo, ništa od preparata za tijelo nisam mijenjala.
Nisam se ni preselila na veću udaljenost, samo u drugi grad.
Znala sam se oznojiti preko noći jer je bilo hladno pa sam stavila puno deka, ali zašto onda prištići samo na dekolteu?? Znam jedino da sam si tijelo tu i tamo malo šibala koprivama, onako bezveze, s nakanom da je zdravo.

Ono što sam primijenila zadnjih dana je: dva put dnevno sam premazala područje dekoltea medicinskim alkoholom i na to dodala gel od aloe vere. Povuklo se, ali ne sasvim.
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 18:35   #5
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Caj od macuhice je dobar za kozu.
Otkinem cvjetove maćuhice i naparim ih u vodi?
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 11:39   #6
Quote:
Z e t t a kaže: Pogledaj post
Hvala puno na savjetima.
Znala sam se oznojiti preko noći jer je bilo hladno pa sam stavila puno deka, ali zašto onda prištići samo na dekolteu?
Ovo ovisi od osobe do osobe, uz lice, prištići se najčešće znaju pojaviti i na vratu, ramenima, leđima i prsima. Ovisi prvenstveno od hormona koje je područje i koliko podložno prištićima.
izalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 11:40   #7
nemoj to slušajno tiskati, jer ćeš time samo pogoršati stvar
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 00:12   #8
Quote:
Z e t t a kaže: Pogledaj post
Već 10 godina imam super ten, čisto lice i sve.
Nedavno sam se preselila i primjećujem bijele prištiće za ististikavnje na dekolteu, i nešto na čelu.
Prehranu nisam promijenila, je li moguće da je od VODE?
Jer mi ništa drugo ne pada na pamet.

Zna li netko kako da to izliječim prirodnim načinom? Neki oblozi i sl.?
Hvala
Moguće je od vode, ali i od stresa, promjene hrane, mjesta stanovanja, uvjeta življenja, hormona, probave ...........i tako ima bar 100 opcija.

Probaj sa mješavinom biljnih ulja jojobe i kantariona u lješnjaku sa dodatkom esencijalnog ulja čajevca.
Ukoliko se odlučiš za omjere mi se javi na pm.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.