Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2010., 11:24   #1
Neobičan lijek za oko

Stjecajem okolnosti (ablatio retine) našao sam se u jednoj ustanovi koja se bavi očnim problemima i tu sam upoznao ženu koja već godinama muku muči s istom dijagnozom. Od nje sam čuo sljedeće:
Nakon tih operacija potrebno je vrlo često rabiti kombinaciju masti i kapi za oči. To su uvijek kombinacije antibiotika i kortikosteroida. Jednom prilikom kad je već prošlo preko četiri tjedna od operacije kćer koja joj je aplicirala mast zabunom je uzela Hydrociklyn mast, stavila joj to u oko i ova je provela noć s Hidrociklynom u oku. Ujutro više nije vidjela ništa osim svjetlih mrlja - rožnica joj je bila nepovratno upropaštena.
Liječnik koji ju je vodio kroz sve njezine dotadašnje očne probleme i kojem je otišla odmah ujutro kad je čuo što je napravila rekao joj je da najvjerojatnije ne će biti moguće vratiti vid na to oko. To je ireverzibilno oštećenje. Pokušavali su nešto s mastima i kapima dva tjedna ali bez pomaka na bolje. No, ova je žena iz sjeverne Bosne a u narodu ima svakakvih ideja i u svojem selu je čula savjet da nađe dojilju i izmoli je nešto majčinog mlijeka i kapa to u oko često i koliko god ga ima.
Nakon dva tjedna rožnica se oporavila (nije uzimala ništa od drugih lijekova) i ona danas posve normalno vidi na to oko. Liječniku koji nije mogao doći k sebi od čuda nikad nije priznala što je napravila jer ju je bilo - stid...
Budući sumnjam da majčino mlijeko u oku može nekome naškoditi objavljujem to pa ako nekom ustreba, neka proba!
Sve se odigravalo u najrenomiranijoj očnoj klinici u Zagrebu.
Brada22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 22:12   #2
I ja sam čula za ovaj lijek, kaže se da je dobro bebama na taj način liječiti upale oka. Samo po logici bi trebalo mlijeko svaki put biti svježe, tek izdojeno, kada odstoji moguće da se kontaminira
lessee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.