Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2011., 20:15   #61
Quote:
eaglica kaže: Pogledaj post
osobno ne znam nikoga niti me zanima takva tematika niti je ovo mjesto za raspravu o tome. ovu temu otvorih jer me zanima liječi li se itko sirovom hranom.
A dobro onda. Valjda si u pravu.
Quote:
eaglica kaže: Pogledaj post
što se tiče devijacije kao što je (ekstremni) bodybuilding, informacije su na webu, i ako ti je to toliko zanimljivo, istraži. meni zbilja nije niti imam potrebu
braniti sirovo zato jer ti misliš da nije dobro za bodybuilding. kao da svi bildaju i prema tome se mjeri kvaliteta prehrane. to je valjda standardna prehrana teško da da kakva je....
Hahaha... ma pustimo mi taj devijantni bodibilding, nije on bitan. Al' ono, kad si spomenula primjere, zanimalo me koliko ih zapravo poznaješ. Znaš li možda kojeg drvosječu, fizičkog radnika koji tovari kamione ili preslaguje teret, a da se hrani isključivo alfalfa klicama, listićima matovilca ili svježim bambusovim mladicama? Koliki je randman te hrane u usporedbi s kuhanom? To me posebno zanima.
Quote:
eaglica kaže: Pogledaj post
sav živi svijet se hrani sirovom hranom i valjda su sve životinje jače od nas, i ne fali im mišićne mase ni lijepo, normalno oblikovano tijelo. ni konjima ni lavovima. sve iznad toga što čovjek radi je ionako nezdravo pretjerivanje, vjerojatno i u sirovom obliku i sa sirovim dodacima prehrani.
Pa nemam ja ništa protiv da se ti hraniš zdravo. Što se mene tiče, nek ti naraste burag i još 15 metara crijeva. Ako već potpuno zanemarujemo evolucijski i zdravstveni značaj kuhanja hrane.
Quote:
eaglica kaže: Pogledaj post
dakle, ako nemaš za podijeliti neko iskustvo sa sirovim, tj. ako uopće nemaš iskustva na sirovom, onda....
Onda?

Istini za volju pojedoh savršeni nekuhani obrok. Pršut i lički sir... i mogu ti reći da si u pravu. Osjećam se odlično, a izgledam još bolje
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Old 24.08.2011., 00:03   #62
Quote:
eaglica kaže: Pogledaj post
druge probleme?

pod voće spada i nesočno voće, ono orašasto, i masne sjemenke. postotak bjelančevina 18-25%.
kao meso, popularna referenca.
kombinacijom nekoliko takvih plodova dnevno (bademi, orasi, lješnjaci, bučine sjemenke, lan......) i eto pristojne količine proteina.
Da, druge probleme!
Postoje ljudi koji rade, a ne vise cijeli dan na internetu žvačući sjemenke.
I Mavrovića je ona astrološka kokoš hranila sjemenkama, pa smo vidjeli u što se pretvorila Šaka sa Srednjaka.
Uostalom, čemu uopće hrana?
Ajmo zurit u Sunce ili tako nešto...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 24.08.2011., 06:57   #63
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Da, druge probleme!
Postoje ljudi koji rade, a ne vise cijeli dan na internetu žvačući sjemenke.
I Mavrovića je ona astrološka kokoš hranila sjemenkama, pa smo vidjeli u što se pretvorila Šaka sa Srednjaka.
Uostalom, čemu uopće hrana?
Ajmo zurit u Sunce ili tako nešto...
ne moramo zuriti u Sunce. dovoljno je jelo rasporediti na nekoliko obroka na dan, a ne napadati pristup prehrani zbog predrasude koju imamo

simpatičan video. neću ulaziti u njegovu analizu proteina: http://www.youtube.com/watch?v=qrOOi...layer_embedded

ljudi na sirovom rade klasične poslove, i jedu pod pauzom. nije to viša matematika kao što i nije poanta u pretjerivanju sa sjemenkama

ja svoju dnevnu količinu sažvačem u 10 minuta. to mogu i perući suđe
eaglica is offline  
Old 24.08.2011., 10:26   #64
Pa neka ljudi jedu sirovu hranu ako je njima prija, u čemu je problem?

Ja bez nekih teorijskih podloga, slijedeći samo vlastiti gušt imam za većinu ljudi jako problematičan način prehrane, ali dok je meni dobro, koga briga?

Apropos zurenja u sunce: ja ne smijem u sunce ni priškiliti, ali po ovakoj temperaturi kao ada, za prehranjivanje mi je dovoljna krška lubenice i kriška dinje dnevno. Ali kad zahladi, davaj ovamo onaj lički sir
Begemotica is offline  
Old 29.08.2011., 18:05   #65
nisam si baš dao truda pročitati cijelu temu ,već tek zadnje dvije stranice gdje se da primjetiti kako su neki veliki protivnici nečega o čemu ne znaju dovoljno i drugi koje zanima tematika, na žalost nisam primjetio nekoga tko raspolaže sa dobrim informacijama i smjernicama. nešto svojega iskustva posjedujem koje mogu podjeliti sa vama pa možda nekome pomognem, možda nekoga potaknem na rasprave. da ne bude neke zablude ne postavljam se kao nekakav stručnjak ili sveznadarko, samo ću iznijeti nešto svojih saznanja i iskustava..

dakle što se tiče najvažnijeg pitanja koje pokreće ova tema, liječiti se sirovom hranom?! ne mogu reći da imam svoja iskustva sa liječenjem ali mogu reći kako sam na više mjesta naišao na svjedočenja ljudi koji su izliječili teške boleštine sirovom hranom..

godinu dana skoro će kako ne jedem meso, bio sam na sirovoj hrani tek neko kratko razdoblje, nisam se htio odreći ugodnosti koju nudi kuhana hrana ali mogu reći sljedeće; od vremena kako sam prestao jesti meso zasnivam prehranu na većem udjelu sirovoga pogotovo u startu dana, doručak mi je uglavnom 2l smoothy-a što mi čini bazu prehrane, nekada popijem i do 4l dnevno a nekada ništa ali prosjek je 2l. inače se bavim rekreativnim sportom oduvjek, bezbroj puta sam se popeo bajkom na sljeme ili odvozio neku rutu preko 50-100+ km. i mogu reći da nikada nisam imao više energije i osjećao se jačim,izdržljivijim, lakšim..prije bih se najeo mesnate hrane prije svojih aktivnosti te se osjećao umornim,napuhanim,teškim te nakon uspona na sljeme po "kozijim stazama" bi prva stvar bila što obilniji obrok u nekom od planinarskih domova. kada popijem svoje 2-2,5 litre smoothy-a te dođem na spomenutu destinaciju nerjetko sam polugladan a vrlo rijetko da "umirem" od gladi.

moja draga je preko godinu dana samo na sirovoj hrani a vegetarijanac je godinama. energije ima 100puta više nego bilo kakav bodibilder ili drvosječa također je rekreativno vrlo aktivan sportaš, svakodnevno kombinira yogu,trčanje,bajkanje,plivanje i sve u vrlo pristojnim količinama...

unošenjem lako probavljive hrane (sirova) u odnosu na teško probavljivu (meso) jasno je da vam treba češći,katkad obilniji obroci za osjećaj sitosti koji su glavna prepreka svih koji su protiv ili se boje biti na takvoj prehrani. taj osjećaj sitosti (zadovoljstva) je precjenjena vrijednost koju gajimo iz navike, kao česta potreba za odmaranjem,drijemanjem nakon obilnih obroka. sa sirovom prehranom nema tog osjećaja prevelike sitosti a što je najljepši dio nema potrebe za drijemežom i odmorom već potrošnjom energije..

neki korisni linkovi:
Victoria Boutenko je pokrenula revoluciju smoothy-a i objasnila na vrlo jednostavan način njigovo bogatstvo i učinkovitost kod lječenja, počevši od njezine vrlo bolesne obitelji pa dalje sa mnogim sljedbenicima.
http://www.rawfamily.com/
ova Victorijina knjiga je meni objasnila zašto mi meso ne treba!!
http://www.scribd.com/doc/19197383/V...ezno-Procitati

Dan Mcdonald vrlo zanimljif bivši bodybuilder koji ima pregršt korisnih filmića..
http://www.youtube.com/watch?v=4agr4...eature=feedlik
http://www.youtube.com/watch?v=31GpcXkOQGU&NR=1

Afa alga, nešto što bih rekao da je obavezno za pročitati..
http://www.eli21.com/afa-klamatska-alga.html#vrh
__________________
:-)(-:
poznanik is offline  
Old 29.08.2011., 18:17   #66
e da zaboravih kazati, kako su Begemotica i drugi spominjali koprivu, na koju bih ja dodao kelj, blitvu,gavez,stolisnik,trputce,špinat,lobodu,radič ,list od mrkve,cikle,peršina,celera,repe..i bezbroj dr. sličnih strašno bogatih namirnica svakodnevno konzumiram kroz smoothy-e kombinirane sa ukusnim voćem te ih jedem naravno potpuno sirove i uživam u njima beskrajno!! većinu samoniklog bilja berem u prirodi na "čistim" livadama. hmm, često me draga špota dok je držim za ruku i šećemo prirodom a ja u sred romantičnog ugođaja gdje cvrkuću ptičice, žubori slap, šuška srna u blizini, prekinem isti objavom kako ona tamo trava na proplanku je vrlo jestiva i zdrava te ju valja ubrat za doručak
__________________
:-)(-:
poznanik is offline  
Old 31.08.2011., 10:50   #67
Quote:
poznanik kaže: Pogledaj post
nisam si baš dao truda pročitati cijelu temu ,već tek zadnje dvije stranice gdje se da primjetiti kako su neki veliki protivnici nečega o čemu ne znaju dovoljno i drugi koje zanima tematika, na žalost nisam primjetio nekoga tko raspolaže sa dobrim informacijama i smjernicama. nešto svojega iskustva posjedujem koje mogu podjeliti sa vama pa možda nekome pomognem, možda nekoga potaknem na rasprave. da ne bude neke zablude ne postavljam se kao nekakav stručnjak ili sveznadarko, samo ću iznijeti nešto svojih saznanja i iskustava..

dakle što se tiče najvažnijeg pitanja koje pokreće ova tema, liječiti se sirovom hranom?! ne mogu reći da imam svoja iskustva sa liječenjem ali mogu reći kako sam na više mjesta naišao na svjedočenja ljudi koji su izliječili teške boleštine sirovom hranom..

godinu dana skoro će kako ne jedem meso, bio sam na sirovoj hrani tek neko kratko razdoblje, nisam se htio odreći ugodnosti koju nudi kuhana hrana ali mogu reći sljedeće; od vremena kako sam prestao jesti meso zasnivam prehranu na većem udjelu sirovoga pogotovo u startu dana, doručak mi je uglavnom 2l smoothy-a što mi čini bazu prehrane, nekada popijem i do 4l dnevno a nekada ništa ali prosjek je 2l. inače se bavim rekreativnim sportom oduvjek, bezbroj puta sam se popeo bajkom na sljeme ili odvozio neku rutu preko 50-100+ km. i mogu reći da nikada nisam imao više energije i osjećao se jačim,izdržljivijim, lakšim..prije bih se najeo mesnate hrane prije svojih aktivnosti te se osjećao umornim,napuhanim,teškim te nakon uspona na sljeme po "kozijim stazama" bi prva stvar bila što obilniji obrok u nekom od planinarskih domova. kada popijem svoje 2-2,5 litre smoothy-a te dođem na spomenutu destinaciju nerjetko sam polugladan a vrlo rijetko da "umirem" od gladi.

moja draga je preko godinu dana samo na sirovoj hrani a vegetarijanac je godinama. energije ima 100puta više nego bilo kakav bodibilder ili drvosječa također je rekreativno vrlo aktivan sportaš, svakodnevno kombinira yogu,trčanje,bajkanje,plivanje i sve u vrlo pristojnim količinama...

unošenjem lako probavljive hrane (sirova) u odnosu na teško probavljivu (meso) jasno je da vam treba češći,katkad obilniji obroci za osjećaj sitosti koji su glavna prepreka svih koji su protiv ili se boje biti na takvoj prehrani. taj osjećaj sitosti (zadovoljstva) je precjenjena vrijednost koju gajimo iz navike, kao česta potreba za odmaranjem,drijemanjem nakon obilnih obroka. sa sirovom prehranom nema tog osjećaja prevelike sitosti a što je najljepši dio nema potrebe za drijemežom i odmorom već potrošnjom energije..

neki korisni linkovi:
Victoria Boutenko je pokrenula revoluciju smoothy-a i objasnila na vrlo jednostavan način njigovo bogatstvo i učinkovitost kod lječenja, počevši od njezine vrlo bolesne obitelji pa dalje sa mnogim sljedbenicima.
http://www.rawfamily.com/
ova Victorijina knjiga je meni objasnila zašto mi meso ne treba!!
http://www.scribd.com/doc/19197383/V...ezno-Procitati

Dan Mcdonald vrlo zanimljif bivši bodybuilder koji ima pregršt korisnih filmića..
http://www.youtube.com/watch?v=4agr4...eature=feedlik
http://www.youtube.com/watch?v=31GpcXkOQGU&NR=1

Afa alga, nešto što bih rekao da je obavezno za pročitati..
http://www.eli21.com/afa-klamatska-alga.html#vrh
hvala na podjeli lijepog iskustva
eaglica is offline  
Old 31.08.2011., 11:54   #68
Evo ja tek odnedavno prikupljam knjige i informacije. Ovo ljeto sam dosta jela sirovo (ali ne 100%). Nije mi bio problem jer imamo voće i povrće oko kuće. Nisam još probala sirove tikvice, grašak i sl. (do sada sam sve kratko kuhala u vrlo malo vode, mada planiram kupiti posudu za kuhanje na pari). Do sada nisam imala većih zdravstvenih problema i ne sjećam se kad sam zadnji put bila kod doktora (osim kožnih problema tipa pigmentacije lica zbog sunca kojeg se sada čuvam), a težina je po meni idealna (iako mi govore da sam premršava). U tom razdoblju nisam izgubila na težini čega sam se bojala iako nisam jela kruh i puno sam plivala...(do sada je to bio samo integralni ali mislim ga jesti i dalje), a glad sam u međuobrocima utažavala suhim smokvama koje su mi super došle. Meso ne jedem godinama, tako da mi nedostaje. Pijem i dalje bio mlijeko ili ponekad sojino mlijeko i jedem ponekad domaći kozji i kravlji sir sa sela.
Bademovo mlijeko se lako može i samo napraviti ali ga još nisam radila jer nemam blender. Nastojati ću i dalje jesti što više sirovog, pogotovo povrća, iako mislim da ne treba biti u potpunosti na toj hrani da bi dobro izgledao i bio zdrav.
anya is offline  
Old 01.09.2011., 10:35   #69
Quote:
anya kaže: Pogledaj post
Evo ja tek odnedavno prikupljam knjige i informacije. Ovo ljeto sam dosta jela sirovo (ali ne 100%). Nije mi bio problem jer imamo voće i povrće oko kuće. Nisam još probala sirove tikvice, grašak i sl. (do sada sam sve kratko kuhala u vrlo malo vode, mada planiram kupiti posudu za kuhanje na pari). Do sada nisam imala većih zdravstvenih problema i ne sjećam se kad sam zadnji put bila kod doktora (osim kožnih problema tipa pigmentacije lica zbog sunca kojeg se sada čuvam), a težina je po meni idealna (iako mi govore da sam premršava). U tom razdoblju nisam izgubila na težini čega sam se bojala iako nisam jela kruh i puno sam plivala...(do sada je to bio samo integralni ali mislim ga jesti i dalje), a glad sam u međuobrocima utažavala suhim smokvama koje su mi super došle. Meso ne jedem godinama, tako da mi nedostaje. Pijem i dalje bio mlijeko ili ponekad sojino mlijeko i jedem ponekad domaći kozji i kravlji sir sa sela.
Bademovo mlijeko se lako može i samo napraviti ali ga još nisam radila jer nemam blender. Nastojati ću i dalje jesti što više sirovog, pogotovo povrća, iako mislim da ne treba biti u potpunosti na toj hrani da bi dobro izgledao i bio zdrav.
hvala i tebi na podjeli iskustva!

slažem se. iz dosadašnjeg iskustva čini mi se da se ljudi često drže 100% sirovog da bi sami sebe zaštitili da ne upadnu u prevelik postotak kuhanog ako počnu malo više kuhati, tj da im se ne pretvori 10% kuhanog u 40%!

da, bademovo se mlijeko itetako lako radi. postalo je zapravo jedino mlijeko koje kod mene koristimo, bilo za sirove ili kuhane obroke.

eaglica is offline  
Old 16.09.2011., 12:27   #70
Ah, ja sam tek u počecima i ne znam koliko ću se na tome zadržati..ja volim od više vrsta prehrane naučiti ponešto ali nikako da se zadržim na jednoj te istoj.

Evo još par linkova koji mi se ne čine loši:

http://www.healthfree.com/raw_food_recipes.html

http://www.living-foods.com/recipes/

i jedan na hrvatskom, tu stvarno ima svega, od popisa sve literature, linkova itd.

http://sirovahrana.com/forum/
anya is offline  
Old 19.09.2011., 19:31   #71
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Sve to zvuči divno i krasno, ali kako do bjelančevina prehranom sirovim voćem i povrćem (da ne spominjem druge probleme)?

tema je sirova hrana a ne samo voće i povrće....znaći da možeš jesti i sirova jaja,školjke su super,tuna je fina,srdela je OK....jedino je oko tatarskog bifteka malo više posla

moram napomenut da bodybilderi piju sirova jaja baš iz razloga jer su sirova kvalitetnija


nije ovo vegeterijanska prehrana

Zadnje uređivanje Pajo pl. Patak : 19.09.2011. at 19:52.
Pajo pl. Patak is offline  
Old 20.09.2011., 19:29   #72
Quote:
Pajo pl. Patak kaže: Pogledaj post
moram napomenut da bodybilderi piju sirova jaja baš iz razloga jer su sirova kvalitetnija
Laž. Skoro svi OZBILJNI bodibilderi znaju poprilično o prehrani i metabolizmu proteina o kojem im ovisi uspjeh u bb-u. Sirovo jaje, a u ovom slučaju govorimo o bjelanjku, je teže probavljivo od kuhanog. To je razumljivo svakome tko zna što znači denaturalizacija i iskoristivost složenih proteina.

Osim toga, daj molim te, probaj popiti desetak sirovih jaja pa mi javi kako ide
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Old 20.09.2011., 20:05   #73
teže probavljivo nije neprobavljivo

bodybilderi su zadnje osobe koje bi trebalo pitati o zdravoj prehrani, jer ono što oni čine svom tijelu mi je nehumano, a tako i izgledaju
McGrubi is offline  
Old 21.09.2011., 00:17   #74
Quote:
Pajo pl. Patak kaže: Pogledaj post
...znaći da možeš jesti i sirova jaja...
Kako se rješava problem salmonele?
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Old 21.09.2011., 09:24   #75
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Kako se rješava problem salmonele?
Jedeš jaja iz vlastitog uzgoja, ni za kremu za krempite jaja se ne skuhaju.
Begemotica is offline  
Old 21.09.2011., 09:42   #76
Vlastiti uzgoj nije garancija odsustva salmonele. Iz istog razloga ne jedem niti krempite i sl. kolače. Čak i jaje na oko pečem sa obje strane kako bi se što bolje termički obradilo.
Možda pretjerujem, ali onaj tko je jednom naletio na salmonelu zna zašto sam oprezan http://yoursmiles.org/tsmile/toilet/t9722.gif
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Old 21.09.2011., 14:53   #77
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
teže probavljivo nije neprobavljivo
Da i? Što ta tvrdnja znači u kontekstu ozbiljnog bodybuildinga?
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
bodybilderi su zadnje osobe koje bi trebalo pitati o zdravoj prehrani
Slažem se. Pogotovo kad se ukomponiraju u nebulozu sa sirovim jajima.
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Vlastiti uzgoj nije garancija odsustva salmonele. Iz istog razloga ne jedem niti krempite i sl. kolače.
Upravo tako.
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Old 22.09.2011., 08:01   #78
pa onda nemojte jesti sirova jaja

vrlo jednostavno ....ja nisam čisti sirovnjak...ali pokušavam većinu prehrane držati sirovom....ja pod ''sirovo'' stavljam,tu se čisti neće složiti,i hranu obrađenu sušenjem(pršut,rebarca,špekec) i razne mlječne pripravke(jogurt,sir,kefir)...ali u puno manjim količinama....a dan-dva prije kakve dugoprugaške utrke jedem i nekoliko obroka kuhane tjestenine...naravno bez umaka....možda samo med i grožđice,orasi,lješnjaci,bademi preko toga

za poboljšanje zdravlja nije potrebno ići u totalne ekstreme jer već i ovo polusirovnjaštvo daje rezultate....ja prije od ambrozije i sličnih peluda nisam pola godine normalno funkcioniral a uz ovu,čišću prehranu više niti alergije nema....više niti nemam problema sa snom....dva poboljšanja koja sam primjetil na sebi


jedan naš triatlonac(to su vam oni sportaši koji u jednoj utrci prvo plivaju,pa voze bic a onda za kraj trče) je čisti sirovnjak i uspješno završava utrke....a i dosta maratonaca teži sirovoj prehrani...ima i par čistih


ova tema je u početku možda malo postavljena predirektno pa ostavlja mjesta trolovima da rade svoj posao....ali mislim da bi svi trebali težiti sirovijov hrani...nije li zdravije pojesti komadiće tune s mrkvom,lukom,paradjzom,sjemenkama nego se nakrkat pomfrija i hamburgera ...ako vam se ne jedu sirova jaja,kuhaj ih bolje nego da ih uljiš s obje strane....bolje i jedan obrok dnevno zamjenit sirovim nego ni jedan...jer ipak hrvati spadaju među najdeblje nacije,ne???....istina je da se željezo npr. lakše apsorbira u tijelo iz nekih kuhanih stvari nego iz sirovih....ali opet ima nekih di se u kuhanom obliku skroz uništi....uvijek treba naći balans....ja izbjegnem prerađen obrok kad stignem....kaj je dosta jednostavno i uz ova mala primanja

nisam siguran ali mislim da i oni koji bi prešli na full sirovu hranu trebaju prvo proći 40o dnevni post...naravno uz nadzor liječnika i redovit klistir
Pajo pl. Patak is offline  
Old 06.10.2011., 06:48   #79
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
teže probavljivo nije neprobavljivo

bodybilderi su zadnje osobe koje bi trebalo pitati o zdravoj prehrani, jer ono što oni čine svom tijelu mi je nehumano, a tako i izgledaju
da, oni gutaju tablete, a one ne rastu na drvetu, nego u labaratorijima...
prave mišiće kakve je npr. imao Bruce Leeje lijepo vidjet...jer su prirodni, a ne nabildani u teretani

ajmo natrag na hranau
antik is offline  
Old 10.10.2011., 18:19   #80
sok od grožđa

da li ima netko recept za sirovi sok od grožđa? Znači, bez kuhanja?
Mislim grožđe samo izgnječiti i dobiti sok. Kako da ga sačuvam bar mjesec dana a da ne dođe do vrenja pa da mi se pretvori u vino?
Da li bi bilo ok zalediti ga?
Tnx
utisana is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:19.